Τα ελληνικά νησιά που έχετε επισκεφτεί

Ποιά ελληνικά συμπλέγματα νησιών έχετε επισκεφθεί;
Multiple votes are allowed. Η ψήφος σας θα προβάλεται δημόσια.

Αποτελέσματα της δημοσκόπησης (Ψήφισαν 126)

Agaphbou

Περιβόητο μέλος

Η Αγάπη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 26 ετών. Έχει γράψει 5,328 μηνύματα.
Να πας Μήλο,είναι τέλεια,αλλά να ξέρεις είναι μεγάλο νησί σχετικά και δεν έχει οργανωμένες παραλίες.Επίσης προσοχή στο Σαρακήνικο,εχει ηφαιστειογενείς πέτρες οι οποίες γλιστράνε αφάνταστα,και άμα κάνεις το λάθος να πας πρωί,καταστράφηκες,ή θα φύγεις με εγκαύματα ή με ηλίαση,εκτός και αν χωθείς σε καμιά σπηλιά μέσα στα πετρώματα.Επίσης στο λιμάνι να επισκεφτείς την Αγγελική,με τα γλυκά,είναι τέλεια:thumbsup: Επίσης,στη Μηλο έχουν παραδοσιακό γλυκό(βασικά δε ξέρω τι είναι) και ονομάζεται καρπουζόπιτα.Δοκίμασα και δε μου άρεσε,αλλά αν θέλεις δοκίμασέ το και αυτό.Καλές διακοπές :D

Α έχει και στη Μήλο καρπουζόπιτα; Μας έπρηξαν στη Φολέγανδρο μ' αυτό, χάλια είναι. :laugh:

Σ ευχαριστώ πολύ για τις συμβουλές!!
 

Volkswagen Fan

Επιφανές μέλος

Ο Fotis. αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι 24 ετών, επαγγέλεται Οικονομολόγος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 27,220 μηνύματα.
•Χίος: είναι το νησί που κατάγομαι και κάθε Αύγουστο εκεί είμαι (και τώρα 🤣)
•Αίγινα
•Τίνος
•Σύρος
•Λημνος
•και φέτος επισκέφτηκα τις Σπέτσες από όπου κατάγεται ο φίλος μου από το πανεπιστήμιο πολύ ωραίο νησί!!
 

Asha

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Asha αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 227 μηνύματα.
Έχω πάει Κέρκυρα (δεν την θυμάμαι θα ήθελα να ξαναπάω), Κεφαλλονιά (ίσως το αγαπημένο μου από Ιόνιο), Λευκάδα, Ζάκυνθο, Εύβοια, Αίγινα, Πόρο, Κέα, Άνδρο, Ύδρα, Σκιάθο, Πάρο, Ικαρία, Κρήτη(το αγαπημένο μου νησί).
Θέλω να πάω Σαντορίνη κάποια στιγμή και Ρόδο.
 

Ariana2018

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Ariana2018 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 37 ετών. Έχει γράψει 1,488 μηνύματα.
ποια ειναι τα ελληνικα νησια που εχετε επισκευτει;ποιες οι εντυπωσεις σας;ποιο σας αρεσε ποιο πολυ;εγω παλι εχω παει στη μυκονο και στη κερκυρα!ενα εχω να σας πω:εκλαιγα οταν ηταν να φυγουμε:'(:P
Έχω επισκεφτεί σχεδόν όλα τα νησιά της Ελλάδας πλην κάποιων από τα Δωδεκάνησα από τα αγαπημένα μου είναι η πανέμορφη Κρήτη και τα επτάνησα
 

Fernando_A

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Manos αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι 21 ετών, επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 382 μηνύματα.
Έχω πάει Πάρο-Αντίπαρο (20 χρόνια κάθε καλοκαίρι και ορισμένες φορές το πάσχα λόγο καταγωγής), Οινούσσες (όταν ήμουν 2 χρονών), Σύρο, Αίγινα, Πόρο, Χίο, Τήνο. Γενικά θέλω να γυρίσω όλα τα νησιά της Ελλάδας.
 

Maria_Xagorari

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Μαρία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 22 ετών και επαγγέλεται Τουριστικά. Έχει γράψει 315 μηνύματα.
Αιγινα
Τηνο
Συρο
Κρητη
Λεσβο
Χιο
Κω
Πορο
Υδρα
Σπετσες
Μεθανα
Οινουσσες
Ψαρα
Συνεχιζεται...:lol:
 

chester20080

Περιβόητο μέλος

Ο Μπάμπης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών και επαγγέλεται Η.Μ.Μ.Υ.. Έχει γράψει 5,478 μηνύματα.
FB_IMG_1704997489463.jpg


Γιατί κατάντησε έτσι ρε παιδια; :(
 

dum dum boy

Διάσημο μέλος

Ο Θανάσης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Εργάτης/τρια και μας γράφει απο Αλβανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 2,878 μηνύματα.
έχω πάει Ρόδο, 5ήμερη με το σκολείο.
έχω πάει Ζάκυνθο, Λευκάδα.
έχω πάει Σπέτσες και Ύδρα.

αυτά :(

δεν κάλλιασε να πάω σε άλλα νησιά. και πλέον το θεωρώ ταλαιπωρία. :morning1:
 

Κάμπια

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Ελευθερία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Βριλήσσια (Αττική). Έχει γράψει 1,461 μηνύματα.
Κέρκυρα, Σκόπελος, Θάσος, Λήμνος
 

Wonderful

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Αγγελική αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Ιδιωτικός υπάλληλος και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 1,621 μηνύματα.
Έχω πάει Ρόδο, Κέρκυρα, Κρήτη, Θάσο, Σύρο, Τήνο, Κεφαλονιά, Ζάκυνθο, Σπέτσες, Πόρο, Μυτιλήνη, Χίο, Αίγινα, Ελαφόνησος, Εύβοια, Λευκαδα, Σαντορίνη , Μύκονο
Αυτόματη ένωση συνεχόμενων μηνυμάτων:

•Χίος: είναι το νησί που κατάγομαι και κάθε Αύγουστο
Πέρασα τις καλύτερες διακοπές μου στη ΧΙο πριν πολλά χρόνια, δεν θα το ξεχάσω ποτέ.
 
Τελευταία επεξεργασία:

Volkswagen Fan

Επιφανές μέλος

Ο Fotis. αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι 24 ετών, επαγγέλεται Οικονομολόγος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 27,220 μηνύματα.
Έχω πάει Ρόδο, Κέρκυρα, Κρήτη, Θάσο, Σύρο, Τήνο, Κεφαλονιά, Ζάκυνθο, Σπέτσες, Πόρο, Μυτιλήνη, Χίο, Αίγινα, Ελαφόνησος, Εύβοια, Λευκαδα, Σαντορίνη , Μύκονο
Αυτόματη ένωση συνεχόμενων μηνυμάτων:


Πέρασα τις καλύτερες διακοπές μου στη ΧΙο πριν πολλά χρόνια, δεν θα το ξεχάσω ποτέ.

Σε περιμένουμε να έρθεις ξανά τότε 🙂🙂.
 

Wonderful

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Αγγελική αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Ιδιωτικός υπάλληλος και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 1,621 μηνύματα.
Σε περιμένουμε να έρθεις ξανά τότε 🙂🙂.
Μακάρι να βρω την ίδια παρέα η παραπλήσια για να έρθω..πάντως χαίρομαι που κατάγεσαι από τη Χίο, σε έχω συμπαθήσει,! Δεν είναι τίποτα τυχαίο τελικά σε αυτή τη ζωή, όλα με κάποιο τρόπο συνδέονται μεταξύ τους.
 

Fernando_A

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Manos αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι 21 ετών, επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 382 μηνύματα.
Έχω καταγωγή από Αιγνούσσα.
 

rafaela11

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Ραφαηλία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 23 ετών, επαγγέλεται Νοσηλευτής/ρια και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 1,767 μηνύματα.
Έχω πάει Σπέτσες, Ύδρα, Θάσο και Κέρκυρα. Κέρκυρα έχω πάει 150 φορές γιατί είχα φίλη που εμενε εκεί, την αγαπω και θα πήγαινα άλλες 150.. 🥰

Θέλω πάρα πολύ μα πάρα πολύ να πάω Σύρο, Αλόννησο (που ήταν να πάω το καλοκαίρι που μας πέρασε αλλά έκατσε το @@@ τροχαιο)
Ζάκυνθο και Κρήτη!
Α και Μυτιλήνη εννοείται να τιμήσω το τάμα μου.
 

taketrance

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο taketrance αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Ηνωμένο Βασίλειο (Ευρώπη). Έχει γράψει 1,031 μηνύματα.
Ροδος, Μυκονος, Σαντορινη, Ανδρος, Μηλος, Κυθνος, Κερκυρα, Λευκαδα, Κεφαλονια.

Επομενος προορισμος θα ειναι η Υδρα, μετα Σκιαθος/Σκοπελος και ευελπιστω συντομα μια επιστροφη στην Κερκυρα μετα απο πολλα χρονια.
 
Top