Τα επαγγέλματα των στεκιτών!

Τι επαγγέλεστε;

Αποτελέσματα της δημοσκόπησης (Ψήφισαν 180)
  • Τεχνολογικό επάγγελμα (πχ ηλεκτρολόγος, πληροφορικάριος, τεχνικός)

    Ψήφοι: 43 23.9%
  • Νομικά (πχ δικηγόρος, δικαστής)

    Ψήφοι: 5 2.8%
  • Χρηματοοικονομικά (πχ λογιστής)

    Ψήφοι: 8 4.4%
  • Καλλιτεχνικό επάγγελμα (πχ web designer, γραφίστας, αρχιτέκτονας, ζωγράφος, διακοσμητής)

    Ψήφοι: 22 12.2%
  • Χωρίς ειδίκευση (πχ σερβιτόρος, delivery, promotion, φυλλάδια)

    Ψήφοι: 4 2.2%
  • Επιχειρηματίας

    Ψήφοι: 5 2.8%
  • Μαθητής

    Ψήφοι: 24 13.3%
  • Ιατρικά - Παραιατρικά

    Ψήφοι: 19 10.6%
  • Τίποτα απολύτως

    Ψήφοι: 5 2.8%
  • Δεν ξέρω (!)/Δεν απαντώ (γιατί καλέ?)

    Ψήφοι: 1 0.6%
  • Γεωπονικά επαγγέλματα

    Ψήφοι: 2 1.1%
  • Media

    Ψήφοι: 3 1.7%
  • Ιδ. υπάλληλος γενικής φύσεως (πχ γραμματέας)

    Ψήφοι: 15 8.3%
  • Θετικες επιστήμες (πχ μαθηματικός, φυσικός)

    Ψήφοι: 9 5.0%
  • Θεωρητικές επιστήμες (πχ φιλόλογος, θεολόγος)

    Ψήφοι: 6 3.3%
  • Παιδαγωγικά (πχ νηπιαγωγός, δάσκαλος σε δημοτικό σχολείο)

    Ψήφοι: 9 5.0%

giannisvitara

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο giannisvitara αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται CAD/CAM Designer και μας γράφει απο Λυκόβρυση (Αττική). Έχει γράψει 227 μηνύματα.
Είμαι μηχ/γος μηχ/κος με ειδικευση στα MEK(μηχανές εσωτερικής καύσης):clapup: αλλά δουλεύω σαν τεχνικός δικτύων Η/Υ, Γενικώς υπηρετώ την τεχνολογία.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

TAZ250

Νεοφερμένος

Η TAZ250 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 33 ετών. Έχει γράψει 48 μηνύματα.
εγώ είμαι ακόμα μαθήτρια αλλα δεν εχω αποφασίσει τι επάγγελμα θα ακολουθήσω:redface:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

evouli

Διάσημο μέλος

Η evouli αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 42 ετών. Έχει γράψει 3,396 μηνύματα.
χρηματοοικονομικα τελειωσα εγω.. αλλα προς το παρον ειμαι γραμματεας...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

stupid bitch

Πολύ δραστήριο μέλος

Η stupid bitch αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 1,983 μηνύματα.
3d animator-γραφίστρια.. στις σπουδές είμαι ακόμα,αλλά πού θα μου πάει..?θέλω να πιστεύω ότι θα τα καταφέρω,γιατί είναι κάτι που μου αρέσει πολύ..! :clapup:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Giovanna

Επιφανές μέλος

Η Giovanna αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 8,086 μηνύματα.
ιατρικα- παραιατρικα
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Andrew19

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Andrew19 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Αυστραλία. Έχει γράψει 164 μηνύματα.
Μηχανικός Παραγωγής και Διοίκησης (όταν πάρω πτυχίο!)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

diddle

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η diddle αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 291 μηνύματα.
Μηχανολόγος μηχανικός( αλλά με κατεύθυνση μηχανικός παραγωγής) οπότε κ εγώ την τεχνολογία θα υπηρετώ οταν τελειώσω..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Aayla

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Aayla αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Ιδιωτικός υπάλληλος. Έχει γράψει 262 μηνύματα.
Ιδιωτικός υπάλληλος...Γραφείο, καθισιό, τηλέφωνα, pc και δυο προϊστάμενους από πάνω να σου κάνουν τη ζωή κόλαση!:mad:
Καλά...Σοβαρά τώρα, είναι ενδιαφέρουσα η δουλειά μου και ήμουν και πολύ τυχερή που πήρα αυτή τη θέση, γιατί δεν είχα σπουδάσει και το αντικείμενο. Ασχολούμαι με τα στατιστικά μιας εταιρείας, αναλύσεις κάθε είδους και αλλά πολλά, όπως συμβόλαια, αποτελέσματα ερωτηματολογίων και φυσικά πολλά e-mail & fax.
Δεν υπάρχει περίπτωση να βαρεθώ, ούτε στιγμή, γιατί ποτέ δε μ'αφήνουν δλδ.
Ο μισθός όμως είναι το μείον της υπόθεσης...:'(
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

misslittledevil

Επιφανές μέλος

Η misslittledevil αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 40 ετών. Έχει γράψει 8,197 μηνύματα.
Ιδ. υπάλληλος γενικής φύσεως (πχ γραμματέας) :hmm:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Darkly Noon

Νεοφερμένος

Ο Darkly Noon αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Δημοσιογράφος. Έχει γράψει 30 μηνύματα.
Αρχική Δημοσίευση από burbuja:
3d animator-γραφίστρια.. στις σπουδές είμαι ακόμα,αλλά πού θα μου πάει..?θέλω να πιστεύω ότι θα τα καταφέρω,γιατί είναι κάτι που μου αρέσει πολύ..! :clapup:

Στο εύχομαι ολόψυχα, καθώς και εγώ γραφικές τέχνες σπούδασα αρχικα. Oh well, να σας πω και τα δικά μου. Είμαι freelance δημοσιογράφος, εξειδικευμένος σε θέματα πληροφορικής και τηλεπικοινωνιών.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

maxnikos

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο maxnikos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Φωτογράφος. Έχει γράψει 148 μηνύματα.
φωτογραφος:clapup:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ladycat

Δραστήριο μέλος

Η frosso αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 48 ετών, επαγγέλεται Χημικός και μας γράφει απο Χίος (Χίος ). Έχει γράψει 437 μηνύματα.
καθηγητρια σε τεε
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

^^Vampire^^

Πολύ δραστήριο μέλος

Η ^^Vampire^^ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 1,085 μηνύματα.
Χμμ εγώ ψιλομπερδεύτηκα... Είμαι ιδιωτική υπάλληλος σε λογιστικό γραφείο. Και βασικά μόνο με τους Η/Υ ασχολούμαι. Anyway έβαλα υπάλληλος. Πάντως ένα έχω να πω... ΑΝ Η ΔΟΥΛΕΙΑ ΗΤΑΝ ΚΑΛΗ, ΔΕΝ ΘΑ ΜΑΣ ΠΛΗΡΩΝΑΝΕ ΝΑ ΤΗΝ ΚΑΝΟΥΜΕ

 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

maxnikos

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο maxnikos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Φωτογράφος. Έχει γράψει 148 μηνύματα.
Αρχική Δημοσίευση από ^^Vampire^^:
Χμμ εγώ ψιλομπερδεύτηκα... Είμαι ιδιωτική υπάλληλος σε λογιστικό γραφείο. Και βασικά μόνο με τους Η/Υ ασχολούμαι. Anyway έβαλα υπάλληλος. Πάντως ένα έχω να πω... ΑΝ Η ΔΟΥΛΕΙΑ ΗΤΑΝ ΚΑΛΗ, ΔΕΝ ΘΑ ΜΑΣ ΠΛΗΡΩΝΑΝΕ ΝΑ ΤΗΝ ΚΑΝΟΥΜΕ


σωστηηη...:D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Giovanna

Επιφανές μέλος

Η Giovanna αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 8,086 μηνύματα.
Αρχική Δημοσίευση από maxnikos:
φωτογραφος:clapup:

αχ!!! ΤΕΛΕΙΟ!!!!!!!!!:clapup: :clapup: :clapup:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

sensei

Νεοφερμένος

Ο sensei αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 9 μηνύματα.
Ερευνητής σε Πανεπιστήμιο.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Resident Evil

Διακεκριμένο μέλος

Η Resident Evil αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 7,959 μηνύματα.
Αρχική Δημοσίευση από sensei:
Ερευνητής σε Πανεπιστήμιο.

ΥΔ?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

briki

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η briki αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 220 μηνύματα.
Τελείωσα νομική, μεταπτυχιακό στο ευρωπαικο και διεθνές δίκαιο, κάνω άσκηση ενώ παράλληλα διαβάζω για τις εξετάσεις ΔΟΑΤΑΠ επειδή τελείωσα προπτυχιακές και μεταπτυχιακές σπουδές Λονδίνο.
Μικρή ήθελα να γίνω ζωγράφος ή πολεμική ανταποκρίτρια αλλά δεν μου προέκυψε..αν και ζωγραφίζω:)
Θα ήθελα πολύ να ασχοληθώ με το ναυτικό δίκαιο αλλά το ιδανικό μέρος και περιβάλλον εργασίας για τον συγκεκριμένο τομέα είναι πιστεύω ο Πειραίας, εγώ είμαι από Θεσσαλονίκη και η Θεσσαλονίκη, ειδικά σε αυτόν τον τομέα, είναι φτωχομάνα..! Θα μου πείτε, αν θες να κυνηγήσεις αυτό που σου αρέσει, πήγαινε Αθήνα... και θα συμφωνήσω απόλυτα, μόνο που εγώ, ούτε απο Λονδίνο ήθελα να επιστρέψω Ελλάδα, έλα όμως που οι γονείς μου δεν αντέχουν να με έχουν μακρία τους, και φτάνουν σε σημείο παράκρουσης! Τους οφείλω πολλά, τους σέβομαι και τους αγαπώ, έχουν προσπαθήσει πολύ για 'μένα και εντάξει, δεν με χαλάει η Θεσσαλονίκη, εδώ γεννήθηκα και μεγάλωσα, εδώ είναι οι φίλοι μου, εδώ είναι το μέρος μου, και στην τελική εντάξει, ολόκληρη Θεσσαλονίκη είναι, δεν είναι δα και παραμεθώριος...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Oralee

Τιμώμενο Μέλος

Η Κωνσταντίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 45 ετών και μας γράφει απο Γλυφάδα (Αττική). Έχει γράψει 15,765 μηνύματα.
Εγώ είμαι μια απλή γραμματέας που όμως έχει τελειώσει την Νομική Αθηνών..

:worry:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

prime

Πολύ δραστήριο μέλος

Η prime αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 1,680 μηνύματα.
Αρχική Δημοσίευση από kajira:
Εγώ είμαι μια απλή γραμματέας που όμως έχει τελειώσει την Νομική Αθηνών..

:worry:

Γιατί δεν εξασκείς το επάγγελμα αν επιτρέπετε φυσικά η ερώτηση..:confused:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 3 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top