Τα καλά και τα κακά των διακοπών

Aleksa

Τιμώμενο Μέλος

Η Aleksa αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 19,622 μηνύματα.
Τα καλά: η επαφή με τη θάλασσα, ήχοι της επαρχίας που είχα ξεχάσει (π.χ. κοκκόρια και τριζόνια), η δραματική μείωση των αποστάσεων, οι πολλές γάτες που ζουν σε αρμονία με το περιβάλλον και τη φύση τους, τα μαλλιά μου που γίνονται φυσικά κυματιστά λόγω υψηλής υγρασίας.

Τα κακά: η καφρίλα κάποιων (που γίνεται πιο έντονα φανερή σε μικρό τόπο), η φωτορύπανση (παντού προβολείς με υψηλά βατ που τυφλώνουν), τα παρκινγκ αυτοκινήτων που αυξάνονται με γεωμετρική πρόοδο, "τρώγοντας" μεγάλη έκταση από την παραλία. Και, τέλος, αφτιά και μάτια πανταχού παρόντα.
 

Nelliel

Περιβόητο μέλος

Η Nelliel αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 4,061 μηνύματα.
Οι λάθος παρέες. Ποτέ ξανα με άτομα που δεν γνωρίζω πάρα πολύ καλά.
 

Grand Duchess

Διάσημο μέλος

Η Grand Duchess αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 3,924 μηνύματα.
Οι λάθος παρέες. Ποτέ ξανα με άτομα που δεν γνωρίζω πάρα πολύ καλά.
Rookie mistake αλλα τουλάχιστον το κατάλαβες.
Ακόμη θυμάμαι που σε έβαλαν να περπατήσεις χιλιόμετρα κάπου στην βόρεια Ελλάδα που ήσασταν
 

Nelliel

Περιβόητο μέλος

Η Nelliel αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 4,061 μηνύματα.
Rookie mistake αλλα τουλάχιστον το κατάλαβες.
Ακόμη θυμάμαι που σε έβαλαν να περπατήσεις χιλιόμετρα κάπου στην βόρεια Ελλάδα που ήσασταν
Το κλιματιστικό στους 17 το βράδυ και να μην έχω σεντονι να σκεπαστω; Αρρώστησα (έχασα την φωνή μου για 4 μέρες). 120χλμ περπάτημα σε 6 μέρες Αθήνα επειδή δεν ήθελε να μπαίνει σε μετρό μη κολλήσει κοβιντ; Τελικά κόλλησε σε νησί. Μέχρι να φύγει μαλώναμε για το κλιματιστικό, το έβαζε 20 και κάτω. Δεν ένιωθε. Το ότι με κλείδωσε στο δωματιο; Κόλλησε κοβιντ και όχι μόνο είχε συμπτώματα και είχε βγει θετική στα τεστ αλλά ήταν σε φάση denial και δεν παραδεχόταν ότι έχει κοβιντ και πέταξε όλες τις μάσκες λέγοντας "Ε κάποια στιγμή όλοι θα κολλήσουν" και κυκλοφορούσε σε πολυσύχναστα μέρη, λεωφορεία φουλ συμπτωματική. Στο τέλος την εκραξα και σηκώθηκε και εφυγε για Παρίσι.
 

Grand Duchess

Διάσημο μέλος

Η Grand Duchess αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 3,924 μηνύματα.
Το κλιματιστικό στους 17 το βράδυ και να μην έχω σεντονι να σκεπαστω; Αρρώστησα (έχασα την φωνή μου για 4 μέρες). 120χλμ περπάτημα σε 6 μέρες Αθήνα επειδή δεν ήθελε να μπαίνει σε μετρό μη κολλήσει κοβιντ; Τελικά κόλλησε σε νησί. Μέχρι να φύγει μαλώναμε για το κλιματιστικό, το έβαζε 20 και κάτω. Δεν ένιωθε. Το ότι με κλείδωσε στο δωματιο; Κόλλησε κοβιντ και όχι μόνο είχε συμπτώματα και είχε βγει θετική στα τεστ αλλά ήταν σε φάση denial και δεν παραδεχόταν ότι έχει κοβιντ και πέταξε όλες τις μάσκες λέγοντας "Ε κάποια στιγμή όλοι θα κολλήσουν" και κυκλοφορούσε σε πολυσύχναστα μέρη, λεωφορεία φουλ συμπτωματική. Στο τέλος την εκραξα και σηκώθηκε και εφυγε για Παρίσι.
Bombastic side eye η κοπέλα.
 
Top