Τα καλύτερα θρίλερ που έχετε δει!

Chem2000

Διάσημο μέλος

Η Chem2000 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 23 ετών, επαγγέλεται Μεταπτυχιακός Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Νίκαια (Αττική). Έχει γράψει 2,880 μηνύματα.
Τα χειρότερο που έχω διαβάσει ποτέ στην ζωή μου εξαιτίας της @Chem2000 και εύχομαι να μπορούσα να το ξεδιαβάσω, και δεν θέλω, ούτε πρόκειται ποτέ να δω σε καμία περίπτωση :

Human Centipede.

Τα sequel έχουν πολλαπλά χειρότερα σενάρια απο το πρώτο. Νομίζω οτι όποιος τα έγραψε πρέπει να επισκεπτεί ψυχιατρική κλινική ΧΘΕΣ.
Ναι ήταν όντως βαριά ταινία. Γενικά είμαι φαν των ταινιών τρόμου και θρίλερ και ήταν μόνη ταινία στα τόσα χρόνια που βλέπω θρίλερ που μου προκάλεσε εφιάλτη τη νύχτα.. είχα περάσει πολύ δύσκολα :worry: Ακόμα απορώ με τον σεναριογράφο, πρέπει να έχει σοβαρό πρόβλημα..
 

Samael

Τιμώμενο Μέλος

Ο Samael αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Η.Μ.Μ.Υ. και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 10,244 μηνύματα.
Ναι ήταν όντως βαριά ταινία. Γενικά είμαι φαν των ταινιών τρόμου και θρίλερ και ήταν μόνη ταινία στα τόσα χρόνια που βλέπω θρίλερ που μου προκάλεσε εφιάλτη τη νύχτα.. είχα περάσει πολύ δύσκολα :worry: Ακόμα απορώ με τον σεναριογράφο, πρέπει να έχει σοβαρό πρόβλημα..
Τουλάχιστον κοιμήθηκες :baby:
 

Chem2000

Διάσημο μέλος

Η Chem2000 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 23 ετών, επαγγέλεται Μεταπτυχιακός Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Νίκαια (Αττική). Έχει γράψει 2,880 μηνύματα.

Samael

Τιμώμενο Μέλος

Ο Samael αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Η.Μ.Μ.Υ. και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 10,244 μηνύματα.

Chem2000

Διάσημο μέλος

Η Chem2000 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 23 ετών, επαγγέλεται Μεταπτυχιακός Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Νίκαια (Αττική). Έχει γράψει 2,880 μηνύματα.
Αυτό είναι πιο τρομακτικό γιατί that shit really happened.
Δυστυχώς το ξέρω, αυτό νομίζω ήταν ο λόγος που έβλεπα εφιάλτες μετά, οτιδήποτε είναι αληθινή ιστορία τείνει να είναι πάντα κάπως πιο τρομακτικό.
 

Samael

Τιμώμενο Μέλος

Ο Samael αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Η.Μ.Μ.Υ. και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 10,244 μηνύματα.
Δυστυχώς το ξέρω, αυτό νομίζω ήταν ο λόγος που έβλεπα εφιάλτες μετά, οτιδήποτε είναι αληθινή ιστορία τείνει να είναι πάντα κάπως πιο τρομακτικό.
Ήταν περίεργη παραγωγή βασικά γιατί οι συγγενείς των θυμάτων θύμωσαν με την παραγωγή. Αφενός γιατί τους ξύπνησε αναμνήσεις που ο κάθε λογικός άνθρωπος θέλει να θάψει πολύ βαθιά μέσα του με το πέρασμα των χρόνων αλλά και επειδή το Netflix έφτιαξε μια σειρά σαν είδος διασκέδασης για κάτι που είχε ως αποτέλεσμα τον φρικτό θάνατο πολλών ανθρώπων και την ψυχική οδύνη άλλων τόσων.

Ο πατέρας του επίσης είχε αλλάξει όνομα νομίζω.
Πολύ μπερδεμένη κατάσταση αλλά απο την άλλη ήταν και αναμενόμενο. Τα σημάδια οτι κάτι στραβό θα γινόταν υπήρχαν απο πολύ νωρίς αλλά ως συνήθως το σύστημα είναι ανεπαρκές.
 

amarelia

Διάσημο μέλος

Η amarelia αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 3,264 μηνύματα.
επειδή το Netflix έφτιαξε μια σειρά σαν είδος διασκέδασης για κάτι που είχε ως αποτέλεσμα τον φρικτό θάνατο πολλών ανθρώπων και την ψυχική οδύνη άλλων τόσων.
..ή μήπως για να αναδείξει πόσο σημαντική είναι η αμέλεια των μπάτσων σε τόσο κρίσιμα ζητήματα ;
Η σειρά φωτίζει πολύ καλά την φόλα του συστήματος στην υπόθεση Ντάμερ που στην πραγματική ιστορία έσπευσαν να «κουκουλώσουν» παρουσιάζοντας τον ως μέγα-ιδιοφυΐα που κατάφερε και ξέφυγε μπροστά απο τα μάτια τους.

pass
 

Lasher

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Lasher αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 1,918 μηνύματα.
Έχει δει κανείς σας το Talk to me; λέει τίποτα, γιατι τα σχόλια κινούνται από την αποθέωση έως την πλήρη απαξίωση.
 

Samael

Τιμώμενο Μέλος

Ο Samael αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Η.Μ.Μ.Υ. και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 10,244 μηνύματα.
..ή μήπως για να αναδείξει πόσο σημαντική είναι η αμέλεια των μπάτσων σε τόσο κρίσιμα ζητήματα ;
Η σειρά φωτίζει πολύ καλά την φόλα του συστήματος στην υπόθεση Ντάμερ που στην πραγματική ιστορία έσπευσαν να «κουκουλώσουν» παρουσιάζοντας τον ως μέγα-ιδιοφυΐα που κατάφερε και ξέφυγε μπροστά απο τα μάτια τους.

pass
Πιστεύω οτι απλά δεν θα το ήθελαν με μορφή σειράς αλλά με μορφή κάποιου ντοκιμαντέρ μάλλον.
Υπήρχαν και συγγενείς που έλεγαν οτι η σειρά διαστρέβλωνε ορισμένα γεγονότα όμως.
 

amarelia

Διάσημο μέλος

Η amarelia αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 3,264 μηνύματα.
Έχει δει κανείς σας το Talk to me; λέει τίποτα, γιατι τα σχόλια κινούνται από την αποθέωση έως την πλήρη απαξίωση.
Εγώ και το βρήκα κακό και βαρετό.
Το μόνο που άξιζε ήταν αυτό το mix απο το La foule της Piaf που έπαιξε σε κάποια φάση. :P

 

Samael

Τιμώμενο Μέλος

Ο Samael αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Η.Μ.Μ.Υ. και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 10,244 μηνύματα.
The black Phone.

Όχι κάτι το τρομερό μεν, αλλά πάλι είχε το ανατριχιαστικό της στοιχείο γιατί η απαγωγή παιδιών είναι κάτι που δυστυχώς συμβαίνει και στην πραγματικότητα. Η ώρα πάντως πέρναγε. Σε απορροφούσε δηλαδή.
 

amarelia

Διάσημο μέλος

Η amarelia αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 3,264 μηνύματα.
το είχα δεί σε θερινό σινεμαδάκι και είχε ατμόσφαιρα, πιστεύω αν το βλεπα σπίτι θα με έπαιρνε ο ύπνος.
Είχε πολλες προοπτικές και όλο περίμενα να γίνει κάτι και δεν έγινε ποτέ.
Αυτόματη ένωση συνεχόμενων μηνυμάτων:

Υπήρχαν και συγγενείς που έλεγαν οτι η σειρά διαστρέβλωνε ορισμένα γεγονότα όμως.
είναι λογικό αν είναι σειρά και οχι πιστό ντοκιμαντερ. Ο ηθοποιος πάντως έπαιξε απιστευτα, είναι ταλέντο.
 

Samael

Τιμώμενο Μέλος

Ο Samael αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Η.Μ.Μ.Υ. και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 10,244 μηνύματα.
το είχα δεί σε θερινό σινεμαδάκι και είχε ατμόσφαιρα, πιστεύω αν το βλεπα σπίτι θα με έπαιρνε ο ύπνος.
Είχε πολλες προοπτικές και όλο περίμενα να γίνει κάτι και δεν έγινε ποτέ.
True true, είχε καλό potential διότι την ατμόσφαιρα σίγουρα την είχε, αλλά...δεν το έδωσε αυτό το κάτι παραπάνω. Για σινεμά ή με παρέα είναι οκει κατά τα άλλα κοιμάσαι στάνταρ.
είναι λογικό αν είναι σειρά και οχι πιστό ντοκιμαντερ. Ο ηθοποιος πάντως έπαιξε απιστευτα, είναι ταλέντο.
Πιστεύω οτι οι συγγενείς δικαιολογούνται να είναι ευερέθιστοι με το θέμα, αλλά έστω και με τις όποιες αστοχίες είναι σίγουρα καλό που μέσω τέτοιων έργων δημιουργείται ένα παραπάνω awareness για τέτοιες καταστάσεις.

Εξίσου εξαιρετική και το Chernobyl της HBO.
Και το αναφέρω σε αυτό το θέμα γιατί η κατάσταση ήταν ένα θρίλερ το οποίο βασίστηκε πραγματικά αυτή την φορά σε αληθινά γεγονότα.
 

Κάμπια

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Ελευθερία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Βριλήσσια (Αττική). Έχει γράψει 1,491 μηνύματα.

Chem2000

Διάσημο μέλος

Η Chem2000 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 23 ετών, επαγγέλεται Μεταπτυχιακός Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Νίκαια (Αττική). Έχει γράψει 2,880 μηνύματα.
Ήταν περίεργη παραγωγή βασικά γιατί οι συγγενείς των θυμάτων θύμωσαν με την παραγωγή. Αφενός γιατί τους ξύπνησε αναμνήσεις που ο κάθε λογικός άνθρωπος θέλει να θάψει πολύ βαθιά μέσα του με το πέρασμα των χρόνων αλλά και επειδή το Netflix έφτιαξε μια σειρά σαν είδος διασκέδασης για κάτι που είχε ως αποτέλεσμα τον φρικτό θάνατο πολλών ανθρώπων και την ψυχική οδύνη άλλων τόσων.

Ο πατέρας του επίσης είχε αλλάξει όνομα νομίζω.
Πολύ μπερδεμένη κατάσταση αλλά απο την άλλη ήταν και αναμενόμενο. Τα σημάδια οτι κάτι στραβό θα γινόταν υπήρχαν απο πολύ νωρίς αλλά ως συνήθως το σύστημα είναι ανεπαρκές.
Γενικά είναι μια πολύ τραγική ιστορία από όπου και αν την πιάσεις. Δεν είναι μόνο ότι τους σκότωνε, αλλά όλα τα επακόλουθα που έπαθαν τα σώματα των παιδιών και των συγγενών τους μετά...Ειδικά ένα παιδί που είχε ερωτευτεί κάποια στιγμή και τον σκότωσε...ήταν από τα πιο σκληρά πράγματα που είδα.

Από εκεί και πέρα είναι μια καλή ευκαιρία να δούμε ότι η αστυνομία είτε εδώ είτε στην Αμερική πολλές φορές μπορεί να είναι άπειρα ανεπαρκής.

Επίσης στην Αμερική, για να μη λέμε για τη δεκαετία του 90 μόνο, το 2015 ένα κορίτσι σκότωσε τη μάνα του μαζί με το γκόμενο της, επειδή η μαμά της λόγω συνδρόμου Μινχάουζεν δια αντιπροσώπου, έκανε τη κόρη της να φαίνεται άρρωστη για να παίρνει τη προσοχή των άλλων, να τρώει λεφτά από charities κτλ. Την έκανα να νομίζει (και κατ'επέκταση και ο υπόλοιπος κόσμος), ότι έχει λευχαιμία, μυϊκή δυστροφία, της έβγαλε τους σιελογόνους αδένες και της έβαλε feeding tube επειδή δήθεν δε μπορούσε να φάει από το στόμα (προφανώς το έκανε επειδή ήθελε να ελέγχει μέσω αυτού τι φάρμακα θα της δίνει). Το ιατρικό σύστημα απέτυχε να καταλάβει τη συνέβαινε. Όπως και η αστυνομία. Με αποτέλεσμα το κορίτσι να φτάσει σε αυτό το σημείο και να μπει και φυλακή στο τέλος (από τη φυλακή του σπιτιού, πήγε στη φυλακή με τους δολοφόνους).

Υπάρχει ταινία για αυτήν την υπόθεση όποιος θέλει να τη δει:
 

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top