Τα πάντα για τους εξωτερικούς δίσκους

moxa15

Διάσημο μέλος

Ο moxa15 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών. Έχει γράψει 3,327 μηνύματα.
για πραγματικα φορητο παρε τον 1ο 2,5αρι

ο δευτερος θα καταληξει δεμενος με τον σταθερο σου, λογω ρευματος,οχι τοσο πρακτικος..
ασε που μπορεις να τον φτιαξεις και μονο σου με ενα απλο δισκο..
αναλογα τι θελεις..

δεν εχω θεμα με την φορητοτητα αφου ο δισκος θα κινειται μονο 4-5 φορες το χρονο και ετσι και αλλιως πιο πολυ τον θελω για να τον χρησιμοποιω ''σαν σταθερο''

το μεγεθος λοιπον δεν με νοιαζει οσο περισσοτερο σαφως η χωριτικοτητα και ασφαλως η ποιοηταη του δλδ να μην μου καει -παλι- σε κανα χρονο...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Άγγελος

Επιφανές μέλος

Ο Άγγελος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Ελεύθερος επαγγελματίας και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 10,408 μηνύματα.
ε,,western digital και seagate ειναι οι μαρκες βασικα

ουτε και γω ξερω τι ειαι καλυτερο ο seagate ομως νομιζω τοι εχει συνηθως λιγοτερα πυκνοτερα δισκακια και ειναι πιο αθορυβος..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

moxa15

Διάσημο μέλος

Ο moxa15 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών. Έχει γράψει 3,327 μηνύματα.
ε,,western digital και seagate ειναι οι μαρκες βασικα

ουτε και γω ξερω τι ειαι καλυτερο ο seagate ομως νομιζω τοι εχει συνηθως λιγοτερα πυκνοτερα δισκακια και ειναι πιο αθορυβος..

ουτε ο θορυβος με νοιαζει απλα πως να το πω τον θελω
ΠΟΙΟΤΙΚΟ


(αν εχεις να προτείνεις και καποιο δισκο απο αλλο μαγαζι δεν εψω προβλημα Btw)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

gademis

Τιμώμενο Μέλος

Ο Δημήτρης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 46 ετών και επαγγέλεται Η.Μ.Μ.Υ.. Έχει γράψει 1,634 μηνύματα.
Δεν έχω να προτείνω κάτι σε μάρκα, πάνε με τις εποχές το ποια είναι καλή. Παντως ο μεγάλος δίσκος θα σου βγει σίγουρα πιο αξιόπιστος απο το μικρό. Οι δυομισάριδες εμένα μου πεθαίνουν στο εξάμηνο απάνω. Μπορεί να έχει να κάνει με το γεγονός οτι τους κουνάς περισσότερο.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

moxa15

Διάσημο μέλος

Ο moxa15 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών. Έχει γράψει 3,327 μηνύματα.
εχεις δικιο φιλε μου gademis δεν το ειχα σκεφτει αυτο με τις μετακινησεις...
θα διαλεξω τελικα τον μεγαλυτερο:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

whitelioness

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Porcupine αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 1,867 μηνύματα.
το λοιπον φιλοι και φιλες μου
(μιας και ο τιτλος λεει τα παντα για τους εξωτερικους σκληρους δισκους)
ενδιαφερομαι να αγορασω εναν κυριως για λογους ασφαλειας (μιας και ο εσωτερικος εχει χωρο ακομα) να τα πεταξω ολα μεσα αλλα και για να ξεφοτωθω ταινιες κλπ.
το προβλημα; διαβαζω απο εδω διαβαζω απο εκει και εχω λιγο (ο ευφημισμος της χρονιας) μπερδευτει απο λεπτομεριες
σημερα που εψαχνα βρηκα αυτοhttps://www.you.gr/b2c_iqshop/b2c/pd...3859717C0&pa=9E10B1EAAE3C9E4F8B617217304423F2
να το τολμησω ή ου; εχει κανεις εμπειρια απο αυτον τον κατασκευαστη;(λεμε τωρα...)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

iJohnnyCash

e-steki.gr Founder

Ο Panayotis Yannakas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών, επαγγέλεται Επιχειρηματίας και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 24,043 μηνύματα.
Αν θέλεις 100% σιγουριά δοκίμασε αυτόν: https://www.you.gr/b2c_iqshop/b2c/pd...1DEEF978D&pa=9E10B1EAAE3C9E4F8B617217304423F2
Όχι ότι η WD είναι απόλυτη αξιοπιστία αλλά προσωπικά μόνο από αυτήν έχω εμπειρία, ειδικότερα σε εξωτερικούς. Μάλιστα ο ένας δουλεύει 24ώρες το 24ώρο από το 2008. Έχω και το μοντέλο που σου πρότεινα.

Πάντως αν είσαι προσεχτικός δεν νομίζω να έχεις κάποιο ιδιαίτερο πρόβλημα, ειδικά τα 2 πρώτα χρόνια. Αλλά γενικότερα, ο οποιοσδήποτε μηχανικός δίσκος πέσει κάτω είναι σαν μαχαιρώσεις κάποιον και μετά να εύχεσαι να μην πεθάνει :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

whitelioness

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Porcupine αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 1,867 μηνύματα.
ευχαριστω για την γρηγορη απαντηση!!!
απλως κανει 30 ευρω παραπανω....αλλα καταλαβαινω (σε οποιο σαιτ και να εμπαινα αυτον τον κατασκευαστη ευλογουσαν..)
δν εχω σκοπο να τον παρω μαζι μου σε extreme sports θα τον αφησω να σκονιστει μεσα στη θηκη του μετα την πρωτη χρηση :Ρ
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 1 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top