Τα πρότυπα τότε και τώρα

Samael

Τιμώμενο Μέλος

Ο Samael αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Η.Μ.Μ.Υ. και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 10,329 μηνύματα.
Συμφωνείς ότι τότε ο κόσμος ήταν λίιιιιγο καλύτερος και οι άντρες ειδικά ακόμη περισσότερο; :worry:
Ο κόσμος είναι ένα μπουρδέλο και δυστυχώς θα γίνει ακόμα χειρότερο. Η μόνη λύση για να μην γίνει αυτό είναι να υπάρξουν κάποιες καταπιέσεις σε ορισμένες ελευθερίες για το κοινό καλό.
 

Chem2000

Διάσημο μέλος

Η Chem2000 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 23 ετών, επαγγέλεται Μεταπτυχιακός Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Νίκαια (Αττική). Έχει γράψει 2,880 μηνύματα.
Ο κόσμος είναι ένα μπουρδέλο και δυστυχώς θα γίνει ακόμα χειρότερο. Η μόνη λύση για να μην γίνει αυτό είναι να υπάρξουν κάποιες καταπιέσεις σε ορισμένες ελευθερίες για το κοινό καλό.
Εγώ είμαι μέσα σε αυτό αλλά δε ξέρω κατά πόσο θα ωφελήσει. Πχ προσωπικά θεωρώ ότι η τραπ μουσική επηρεάζει κατά πολύ τα νέα παιδιά σε μεγάλο βαθμό. Έστω ότι banαρουν αυτή τη μουσική ή πέσουν κυρώσεις, πώς ξέρουμε ότι δε θα την ακούνε κρυφά τα παιδιά ή δε θα βγάζουν αυτή τη μουσική παράνομα; Και πολύ παλιά στην Αμερική, είχαν απαγορεύσει το αλκοόλ και μια χαρά έπιναν στα κρυφά. Δε ξέρω λοιπόν τι λύση θα μπορούσε να υπάρξει.
 

Samael

Τιμώμενο Μέλος

Ο Samael αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Η.Μ.Μ.Υ. και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 10,329 μηνύματα.
Έστω ότι banαρουν αυτή τη μουσική ή πέσουν κυρώσεις, πώς ξέρουμε ότι δε θα την ακούνε κρυφά τα παιδιά ή δε θα βγάζουν αυτή τη μουσική παράνομα;
Και την λύση σε αυτό την έχει...η τεχνητή νοημοσύνη.
 

ilias90

Διάσημο μέλος

Ο White Privilege αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών. Έχει γράψει 2,034 μηνύματα.
Εγώ είμαι μέσα σε αυτό αλλά δε ξέρω κατά πόσο θα ωφελήσει. Πχ προσωπικά θεωρώ ότι η τραπ μουσική επηρεάζει κατά πολύ τα νέα παιδιά σε μεγάλο βαθμό. Έστω ότι banαρουν αυτή τη μουσική ή πέσουν κυρώσεις, πώς ξέρουμε ότι δε θα την ακούνε κρυφά τα παιδιά ή δε θα βγάζουν αυτή τη μουσική παράνομα; Και πολύ παλιά στην Αμερική, είχαν απαγορεύσει το αλκοόλ και μια χαρά έπιναν στα κρυφά. Δε ξέρω λοιπόν τι λύση θα μπορούσε να υπάρξει.
Η τραπ μουσική πρέπει να μπαναριστεί ώστε να διασωθεί ό,τι απόμεινε από το κουφάρι του δυτικού πολιτισμού. Οι λόγοι που αναφέρετε είναι ήσσονος σημασίας.
 

Zukov

Διάσημο μέλος

Ο Zukov αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 2,123 μηνύματα.
Και την λύση σε αυτό την έχει...η τεχνητή νοημοσύνη.
Μετα με λενε τεχνοφοβικο οταν λεω οτι θα ηταν καλυτερα να μην υπηρχε ως concept η τεχνητη νοημοσυνη. Και ας λενε οτι θα βοηθησει στην εξαλειψη ασθενειων, στη κλιματικη αλλαγη και αλλα τετοια. Καλυτερα να πεθαινει κανεις στα 70 παρα να ζει στη τεχνολογικη δυστοπια που ανα πασα στιγμη ξερει την καθε σου κινηση
 

Chem2000

Διάσημο μέλος

Η Chem2000 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 23 ετών, επαγγέλεται Μεταπτυχιακός Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Νίκαια (Αττική). Έχει γράψει 2,880 μηνύματα.
Και την λύση σε αυτό την έχει...η τεχνητή νοημοσύνη.
Δηλαδή;
Η τραπ μουσική πρέπει να μπαναριστεί ώστε να διασωθεί ό,τι απόμεινε από το κουφάρι του δυτικού πολιτισμού. Οι λόγοι που αναφέρεται είναι ήσσονος σημασίας.
Εγώ είμαι μέσα σε αυτό. Το ζήτημα είναι πως το κάνεις αυτό χωρίς να φέρεις αντιδράσεις στο τραπέζι. Ήδη τα παιδιά που γεννήθηκαν από '05 και μετά (και μερικά από το 2000 και έπειτα), έχουν πιπιλιμένο το μυαλό τους με "ιερόδουλες, λεφτά, ναρκωτικά, ακριβά αμάξια κτλ κτλ". Σε μια εποχή που ο κόσμος δεν έχει να φάει λόγω πληθωρισμού. Θα μπορέσουν αυτά τα παιδιά να απογαλακτιστούν από αυτά τα εκτρώματα;
 

ilias90

Διάσημο μέλος

Ο White Privilege αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών. Έχει γράψει 2,034 μηνύματα.
Εγώ είμαι μέσα σε αυτό. Το ζήτημα είναι πως το κάνεις αυτό χωρίς να φέρεις αντιδράσεις στο τραπέζι. Ήδη τα παιδιά που γεννήθηκαν από '05 και μετά (και μερικά από το 2000 και έπειτα), έχουν πιπιλιμένο το μυαλό τους με "ιερόδουλες, λεφτά, ναρκωτικά, ακριβά αμάξια κτλ κτλ". Σε μια εποχή που ο κόσμος δεν έχει να φάει λόγω πληθωρισμού. Θα μπορέσουν αυτά τα παιδιά να απογαλακτιστούν από αυτά τα εκτρώματα;
Μια παρέα μου είναι πιτσιρίκια (γεννηθέντες 99-00) Νομίζω ότι έχω αναφέρει και εδώ, ότι σε ένα ψηστήρι που είχαμε κάνει, είχαν σε όλη τη διάρκεια τραπ. Εννοείται τους έκραξα (δεν έχω υπομονή με αυτά και δεν γίνεται κιόλας να πίνεις ρετσίνες ακούγοντας αυτές τις αηδίες, όπως και να έχει.) Δεν είναι μόνο οι στίχοι που λες, είναι όλο ένα τερατούργημα.
Οκ, θα μου πείτε ότι στην τέχνη όλα είναι υποκειμενικά, αλλά ψιλοπαπάρια μου, θεωρώ ότι κάποια πράγματα είναι αντικειμενικότατα. Όπως είχε πει δε και ο Μπρετόν: παιδεία δεν είναι τα πτυχία μας, αλλά η αισθητική μας.
 

Zukov

Διάσημο μέλος

Ο Zukov αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 2,123 μηνύματα.
Δηλαδή;

Εγώ είμαι μέσα σε αυτό. Το ζήτημα είναι πως το κάνεις αυτό χωρίς να φέρεις αντιδράσεις στο τραπέζι. Ήδη τα παιδιά που γεννήθηκαν από '05 και μετά (και μερικά από το 2000 και έπειτα), έχουν πιπιλιμένο το μυαλό τους με "ιερόδουλες, λεφτά, ναρκωτικά, ακριβά αμάξια κτλ κτλ". Σε μια εποχή που ο κόσμος δεν έχει να φάει λόγω πληθωρισμού. Θα μπορέσουν αυτά τα παιδιά να απογαλακτιστούν από αυτά τα εκτρώματα;
Αραξτε ετσι ηταν παντα ο κοσμος. Τωρα ειναι ακομα λιγοτερο βιαιος. Πλεον μαγκια πουλανε μεσα απο το ινστα και το τικ τοκ. Παλια πχ στα 70s 80s που ηταν ο πατερας μ εφηβος υπηρχαν συμμοριες, ξυλο παντου, κοσμος να κουβαλαει μαχαιρια και να σκοτωνεται στα σκυλομαγαζα της εποχης.
 

amarelia

Διάσημο μέλος

Η amarelia αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 3,400 μηνύματα.
Υπάρχουν πάρα πολλές πιθανές αρνητικές επιρροές για τα παιδιά. Το ζήτημα δεν είναι να τα «μπανάρουμε» όλα. Για κάθε τι που μπανάρεις θα μπαίνει η σκέψη για το επόμενο και εν τέλει θα οδηγηθούμε σε ενα point of no return φασιστικής νοοτροπίας ή ενα ατέρμονο αδιέξοδο. Το ζήτημα είναι πως ενθαρρύνει η οικογένεια και το σχολείο ή όποιοι άλλοι θεσμοί το επηρεάζουν να ασχολείται με αυτά που θέλει και το οφελούν σε πολλά επίπεδα.
Αυτό είναι τεράστιο ζήτημα. Δεν είναι όλα πονάει πόδι κόβει πόδι. Το βρίσκω κοντόφθαλμο.
 

ilias90

Διάσημο μέλος

Ο White Privilege αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών. Έχει γράψει 2,034 μηνύματα.
Αραξτε ετσι ηταν παντα ο κοσμος. Τωρα ειναι ακομα λιγοτερο βιαιος. Πλεον μαγκια πουλανε μεσα απο το ινστα και το τικ τοκ. Παλια πχ στα 70s 80s που ηταν ο πατερας μ εφηβος υπηρχαν συμμοριες, ξυλο παντου, κοσμος να κουβαλαει μαχαιρια και να σκοτωνεται στα σκυλομαγαζα της εποχης.
Τον θειο μου τον είχαν μαχαιρώσει μεταλάδες του 80 γιατί ήταν σκυλάς και είχε πάει σε μαγαζί τους (τότε διακρίνονταν ο κόσμος ανάλογα από το τι μουσική άκουγε.)
 

Zukov

Διάσημο μέλος

Ο Zukov αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 2,123 μηνύματα.
Τον θειο μου τον είχαν μαχαιρώσει μεταλάδες του 80 γιατί ήταν σκυλάς και είχε πάει σε μαγαζί τους (τότε διακρίνονταν ο κόσμος ανάλογα από το τι μουσική άκουγε.)
Ναι ακριβως, ηταν και τα πανκια, καναν ντου τα ματ σε συναυλιες οπως του Γκαλαχερ. Ο πατερας μου τοτε ειχε φαει γερο δακρυγονο, ειχε παει και ειχε κρυφτει στην εκκλησια απεναντι απο το Γκουμας
 

Chem2000

Διάσημο μέλος

Η Chem2000 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 23 ετών, επαγγέλεται Μεταπτυχιακός Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Νίκαια (Αττική). Έχει γράψει 2,880 μηνύματα.
Μια παρέα μου είναι πιτσιρίκια (γεννηθέντες 99-00) Νομίζω ότι έχω αναφέρει και εδώ, ότι σε ένα ψηστήρι που είχαμε κάνει, είχαν σε όλη τη διάρκεια τραπ. Εννοείται τους έκραξα (δεν έχω υπομονή με αυτά και δεν γίνεται κιόλας να πίνεις ρετσίνες ακούγοντας αυτές τις αηδίες, όπως και να έχει.) Δεν είναι μόνο οι στίχοι που λες, είναι όλο ένα τερατούργημα.
Οκ, θα μου πείτε ότι στην τέχνη όλα είναι υποκειμενικά, αλλά ψιλοπαπάρια μου, θεωρώ ότι κάποια πράγματα είναι αντικειμενικότατα. Όπως είχε πει δε και ο Μπρετόν: παιδεία δεν είναι τα πτυχία μας, αλλά η αισθητική μας.
Πλέον αυτό είδος μουσικής θεωρείται ποιότητα. Αυτό είναι που μου κάνει εντύπωση. Όπως και το να υιοθετούμε αμερικανιές επειδή σώνει και ντε πρέπει να γίνουμε όπως στην Αμερική. Αν ακούγεται ποιοτικότερο να ακούς τον Light και όχι καμία φωνή της προκοπής που πάλεψε για να βγάλει το τραγούδι που έβγαλε (δεν επαναπαύτηκε δηλαδή στο autotune), μάλλον μιλάμε για καθαρό εκφυλισμό της κριτικής σκέψης.
Αραξτε ετσι ηταν παντα ο κοσμος. Τωρα ειναι ακομα λιγοτερο βιαιος. Πλεον μαγκια πουλανε μεσα απο το ινστα και το τικ τοκ. Παλια πχ στα 70s 80s που ηταν ο πατερας μ εφηβος υπηρχαν συμμοριες, ξυλο παντου, κοσμος να κουβαλαει μαχαιρια και να σκοτωνεται στα σκυλομαγαζα της εποχης.
Τόσο λοβοτομημένος ο κόσμος παλιά; Αποκλείεται. Βία περισσότερη ίσως να υπήρχε αλλά:
1)Ποτέ άλλοτε ο κόσμος δεν ήταν τόσο χαζός
2)Με τα τώρα δεδομένα μπορείς να κακοποιείς σεξουαλικά και σωματικά ΑΜΕΑ άτομα, να τα ανεβάζεις στο Yt και να παίρνεις λεφτά και αναγνωρισιμότητα στις μέρες θετικής ενέργειας και στα gameathlon.... Αλλά ναι, η κοινωνία μας είναι υπέροχη :laugh:
 

Samael

Τιμώμενο Μέλος

Ο Samael αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Η.Μ.Μ.Υ. και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 10,329 μηνύματα.
Μετα με λενε τεχνοφοβικο οταν λεω οτι θα ηταν καλυτερα να μην υπηρχε ως concept η τεχνητη νοημοσυνη. Και ας λενε οτι θα βοηθησει στην εξαλειψη ασθενειων, στη κλιματικη αλλαγη και αλλα τετοια. Καλυτερα να πεθαινει κανεις στα 70 παρα να ζει στη τεχνολογικη δυστοπια που ανα πασα στιγμη ξερει την καθε σου κινηση
Η τεχνοφοβία που λες, δεν συνεισφέρει σε κάτι θεωρώ. Ίσα ίσα κάνει τα πράγματα πολύ χειρότερα γιατί η λύση δεν είναι η αποχή, ούτε η λήξη της προόδου της έρευνας, αλλά η σωστή ενημέρωση απο μεριάς του κόσμου και η δράση απο μεριάς των ερευνητών για ανάπτυξη δικλείδων ασφαλείας που δεν θα επιτρέπουν την αυθαιρεσία και την κατάχρηση.
 

amarelia

Διάσημο μέλος

Η amarelia αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 3,400 μηνύματα.
και όχι καμία φωνή της προκοπής που πάλεψε για να βγάλει το τραγούδι που έβγαλε (δεν επαναπαύτηκε δηλαδή στο autotune), μάλλον μιλάμε για καθαρό εκφυλισμό της κριτικής σκέψης.
Αυτά που λες είναι υποκειμενικά.
Για παράδειγμα ανέβαζες τις προάλλες Μαζωνάκη, εγώ τον θεωρώ trash, πως να το κάνουμε;
Επιπλέον ποιος θα ορίσει αυτούς τους κανόνες καθώς νιώθω πως παραβιάζεται η ελευθερία έκφρασης της τέχνης και του καλλιτέχνη αλλά και οι προσωπικές επιλογές καθενός. Που θα τραβηχτεί η γραμμή; Με βάση ποιανού τα μέτρα και την αισθητική;
Είναι λίγο άτοπα αυτά.
 

Zukov

Διάσημο μέλος

Ο Zukov αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 2,123 μηνύματα.
Τόσο λοβοτομημένος ο κόσμος παλιά; Αποκλείεται. Βία περισσότερη ίσως να υπήρχε αλλά:
1)Ποτέ άλλοτε ο κόσμος δεν ήταν τόσο χαζός
2)Με τα τώρα δεδομένα μπορείς να κακοποιείς σεξουαλικά και σωματικά ΑΜΕΑ άτομα, να τα ανεβάζεις στο Yt και να παίρνεις λεφτά και αναγνωρισιμότητα στις μέρες θετικής ενέργειας και στα gameathlon.... Αλλά ναι, η κοινωνία μας είναι υπέροχη :laugh:
Αυτα συνεβαιναν και θα συμβαινουν παντοτε. Τωρα ειτε κατ επιφαση ειτε ουσιαστικα υπαρχεια μεγαλυτερη ευαισθητοποιηση σε θεματα που αφορουν ΑμΕΑ. Ειτε απο υποδομες ειτε απο τη συμπεριφορα τριτων. Αν επιφερει αποτελεσματα δε ξερει. Καθυστερια σαν τον αρχηγο και το λοιπο συναφι απλα βρηκαν βημα και κοινο μεσω του ιντερνετ, το οποιο κοινο ειναι διαχρονικο και οχι γεννημενα της εποχης
 

Himela

Συντονίστρια

Η Himela αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 31,169 μηνύματα.
Αν το παιδί μεγαλώσει έχοντας παιδεία και μυαλό στο κεφάλι του, ο,τι κι αν κάνουν οι φίλοι του θα καταφέρει να ξεφύγει από αυτό κάποια στιγμή. Δεν μπορεί να λέμε ότι παλιά ήταν καλύτερα ή χειρότερα. Πάντα υπήρχαν διάφορες παγίδες στις οποίες μπορούσε να πέσει ένα νέο άτομο και πάντα το αντίδοτο ήταν η παιδεία και η ανατροφή από τους γονείς και τους δασκάλους.

Ας πούμε ο Νίκος, η Γιώτα, η Ιωάννα, η Δούκισσα, γιατί δεν έχετε πέσει στο δρόμο των ναρκωτικών ή της τραπ ή της βίας σε ανήλικους κλπ; Γιατί είχατε σωστή υποστήριξη από γονείς και σχολείο που σας έκαναν να έχετε μυαλό στο κεφάλι σας και να μην παρασυρεστε από μόδες της εποχής.

Το ίδιο έκανα κι εγώ στα 18, 20 τα χρόνια εκείνα, τα ίδια ο Τζουστ στα δικά του χρόνια, ο Ηλίας στα δικά του κλπ.

Θέλω να πω, μην τα βλέπουμε όλα μαύρα. Δε θα καταστραφεί ο κόσμος. Αυτοί που δεν έχουν μυαλό στο κεφάλι τους ή σύστημα υποστήριξης από γονείς και φίλους ίσως μπλέξουν, ίσως έχουν προβλήματα, μπορεί να γλιτώσουν, μπορεί όχι. Αλλά επ' ουδενί δεν είναι η νόρμα.
 

Chem2000

Διάσημο μέλος

Η Chem2000 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 23 ετών, επαγγέλεται Μεταπτυχιακός Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Νίκαια (Αττική). Έχει γράψει 2,880 μηνύματα.
Αυτά που λες είναι υποκειμενικά.
Για παράδειγμα ανέβαζες τις προάλλες Μαζωνάκη, εγώ τον θεωρώ trash, πως να το κάνουμε;
Επιπλέον ποιος θα ορίσει αυτούς τους κανόνες καθώς νιώθω πως παραβιάζεται η ελευθερία έκφρασης της τέχνης και του καλλιτέχνη αλλά και οι προσωπικές επιλογές καθενός. Που θα τραβηχτεί η γραμμή; Με βάση ποιανού τα μέτρα και την αισθητική;
Είναι λίγο άτοπα αυτά.
Καταρχάς ο Μαζωνάκης έχει φωνή την οποία δουλεύει. Έχεις ακούσει τον Tranno να τραγουδάει χωρίς autotune? Μάλλον όχι γιατί αυτή τη στιγμή δε θα είχες τύμπανο, θα στο είχε σπάσει :cry_x: Μη τρελαθούμε τώρα δηλαδή, αυτή η μουσική είναι κυριολεκτικά για τα μπάζα, δεν έχει καμία μα καμία ποιότητα. Και άντε πες, δεν έχει ωραία φωνή ο άλλος, μη τον καταδικάζουμε. Αμ ο στίχος; Ο στίχος; Θα μπορούσε να βάζει autotune και ο στίχος να είναι ποιοτικός. Ούτε αυτό δε μπορούν να κάνουν. Και πάμε πάλι στο δια ταύτα που έλεγα και τις προάλλες και με κατσαδιάσατε. Έχουμε μάθει στα εύκολα. Καθόμαστε 5 λεπτά, γράφουμε στίχους, βάζουμε το φιλαράκι μας να μας βάλει autotune και να μας κάνει videoclip και δε μοχθούμε καθόλου.
 

Zukov

Διάσημο μέλος

Ο Zukov αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 2,123 μηνύματα.
Η τεχνοφοβία που λες, δεν συνεισφέρει σε κάτι θεωρώ. Ίσα ίσα κάνει τα πράγματα πολύ χειρότερα γιατί η λύση δεν είναι η αποχή, ούτε η λήξη της προόδου της έρευνας, αλλά η σωστή ενημέρωση απο μεριάς του κόσμου και η δράση απο μεριάς των ερευνητών για ανάπτυξη δικλείδων ασφαλείας που δεν θα επιτρέπουν την αυθαιρεσία και την κατάχρηση.
Δεν υπαρχουν δικλειδες ασφαλειας. Αυτα ειναι να χαμε να λεγαμε. Οταν ξεκινας να χρησιμοποιεις την ΑΙ για την απαγορευση ορισμενων ειδων μουσικης στη βαση της καταπολεμησης της ηθικης παρακμης της κοινωνιας, εκει το πραγμα τελειωσε γτ ειναι θεμα χρονου να επεκταθει σε καθε πτυχη της κοινωνικης ζωης. Αν εισαι απο τους επιβαλλοντες δεν υπαρχει θεμα αν εισαι στους επιβαλλουμενος, δεν ειναι και το πιο ευχαριστο
 

giannhs2001

Επιφανές μέλος

Ο Ιωάννης αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι 22 ετών, επαγγέλεται Ιστορικός και μας γράφει απο Κατερίνη (Πιερία). Έχει γράψει 17,962 μηνύματα.
Η τραπ μουσική πρέπει να μπαναριστεί ώστε να διασωθεί ό,τι απόμεινε από το κουφάρι του δυτικού πολιτισμού. Οι λόγοι που αναφέρετε είναι ήσσονος σημασίας.
Όταν υπήρχε το ρεμπέτικο (το γνήσιο το προπολεμικό του ενδόξου Περαία) οι άνθρωποι της εποχής το κατέκριναν. Ήταν μια μουσική περιθωριακών (χασικλήδων, ιερόδουλων, κουτσαβάκηδων, φυλακόβιων και γενικά ατόμων της νύκτας). Οι νοικοκυραίοι του τότε το θεωρούσαν κακό πρότυπο για τη νεολαία..

σκέφτομαι, αν όλοι αυτοί οι άνθρωποι μας βλέπουν από εκεί πάνω, με τα σημερινά πρότυπα της μουσικής, θα ζητούσαν συγγνώμη από τους ρεμπέτες ή όχι; :laugh:
 

Samael

Τιμώμενο Μέλος

Ο Samael αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Η.Μ.Μ.Υ. και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 10,329 μηνύματα.
Δεν υπαρχουν δικλειδες ασφαλειας. Αυτα ειναι να χαμε να λεγαμε. Οταν ξεκινας να χρησιμοποιεις την ΑΙ για την απαγορευση ορισμενων ειδων μουσικης στη βαση της καταπολεμησης της ηθικης παρακμης της κοινωνιας, εκει το πραγμα τελειωσε γτ ειναι θεμα χρονου να επεκταθει σε καθε πτυχη της κοινωνικης ζωης. Αν εισαι απο τους επιβαλλοντες δεν υπαρχει θεμα αν εισαι στους επιβαλλουμενος, δεν ειναι και το πιο ευχαριστο
Κάτσε ρε Ζουκ.
Δηλαδή τα παιχνίδια πως έχουν age rating ; Και όχι μόνο αυτό αλλά άκουσα οτι μερικά θέλουν να ενσωματώσουν και αναγνώριση προσώπου για την επιβεβαίωση της ηλικίας του παίκτη.

Δεν διαφωνώ οτι το πράγμα μπορεί να ξεφύγει και για αυτό λεω πως χρειάζεται μέγιστη προσοχή και συνεργασία πολλών ανθρώπων για να εξασφαλιστεί το μέγιστο κέρδος και να αποφευχθεί η καταπάταση ανθρώπινων δικαιωμάτων.

Δηλαδή έστω για τα παιδιά, οι ενήλικοι ας ακούνε οτι θέλουν. Το να αποτρέπεις το 15χρονο να ακούει τραγούδια που μιλάνε για ναρκωτικά,πουτάνες και όπλα δεν το βλέπω ως καταπάτηση ανθρωπίνων δικαιωμάτων, αλλά ως προστασία τους.
 

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top