Τα όμορφα βουνά...

Giovanna

Επιφανές μέλος

Η Giovanna αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 8,086 μηνύματα.

suspiria

Διάσημο μέλος

Η ρόζα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 2,065 μηνύματα.
Προσπάθησε να καταλάβεις κάτι....

Οι πυροσβεστικές δυνάμεις πάρα πολύ απλά ΔΕΝ ΦΤΑΝΟΥΝ!!!!

Όταν έχεις 120 μέτωπα φωτιάς σε μια νύχτα σε όλη την χώρα,ποσους πυροσβέστες να έχεις πια???Δεν είναι δυνατόν να τα θέσεις όλα ύπο έλεγχο ό,τι σχέδιο και να έχεις!Είναι ανθρωπίνως αδύνατον!

Να φτάσουν. Αφού αυτό απαιτεί η κατάσταση (και υπήρχε και το "καμπανάκι" με την Πάρνηθα και το Αίγιο) να φτάσουν.


Σου ξαναλέω κάτι...οι δημοσιογράφοι στην καλύτερη περίπτωση είναι ηλίθιοι,στην χειρότερη έχουν συμφέροντα!Μπορώ να δικαιολογήσω τον άνθρωπο που καίγεται το σπίτι του και μέσα στον πανικό του κατηγορεί και λέει ότι δεν του στείλανε πυροσβεστικά αλλά δεν μπορώ να δικαιολογήσω τον λαλάκα στο πάνελ που ΞΕΡΕΙ ότι καίγεται όλη η Ελλάδα και οι δυνάμεις της πυροσβεστικής είναι κατακερματισμένες παντού να λέει "Που είναι η Πολιτεία?Γιατι δεν στέλνουν"!Γιατι σβήνουν μια άλλη φωτιά βρε ηλίθιε,τι γιατί???

Διάβασε το πρώτο post μου που γράφω για του δημοσιογράφους, γιατί είναι πραγματικά πολύ κουραστικό να γράφω ξανά και ξανά τα ίδια και να απολογούμε για πράγματα που δεν έγραψα. Οι δημοσιογράφοι χτες απαντούσαν στο τηλέφωνο του πυροπαθή και το πρώτο πράγμα που ρωτούσαν είναι "Υπάρχει πυροσβεστικό εκεί; Υπάρχει αστυνομία;" κι αν η απάντηση ήταν θετική, έκλειναν την γραμμή. Όπως έγραψες και πριν βρισκόμαστε σε προεκλογική περίοδο και θέλουν να προβάλλουν την ακαταστασία της κυβέρνησης.

Εμένα κανένας δεν μου έχει απαντήσει στο ερώτημα μου όμως. Εκτός κι αν υποστηρίζεται οτι υπήρχε σχέδιο και οργάνωση.

Επίσης να σου πω απο προσωπική εμπειρία καθώς έχω δώσει μάχη με την φωτιά σώμα με σώμα για να σώσω κι εγώ το σπίτι μου,ότι μόνο εύκολο δεν είναι!Δεν είναι "ρίχνουμε νερό και σβήνει"!

Γνωρίζω μιας και τα 3/4 της Χίου αποτελούν ξεροί κοντόθαμνοι.

edit: Κακερλακ δεν μπορώ να σου απαντήσω γιατί απλούστατα δεν είμαι πυροσβέστης. Δεν μπορώ να σκεφτώ και να οργανώσω ένα σχετικό σχέδιο.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Isiliel

Επιφανές μέλος

Η Φεγγάρω αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 52 ετών και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 13,854 μηνύματα.
άντε ας το ποστάρω άλλη μια:

Πυροσβέστες κλαίνε…

Η μητέρα της αδελφής μου πήγε στην Πεντέλη να πάρει κάποια σημαντικά χαρτιά για την αδελφή μου και στο γυρισμό είδε το εξής απίστευτο:

Πυροσβέστες είχαν βγει από τα οχήματά τους και έκλαιγαν. Έκλαιγαν γιατί δεν είχαν νερό. Οι κάτοικοι φώναζαν και έβριζαν “Τι κάνετε!? Σβήστε την φωτιά!!” και οι πυροσβέστες με δάκρυα στα μάτια τους έλεγαν “Δεν μπορούμε, δεν έχουμε νερό!”.

Την ίδια ώρα στην Σκιάθο, ένα φουσκωτό περνάει κάτω από το σπίτι μας και ακούει δυνατά Σφακιανάκη, “Μα εσύ με καις, όλα τα καις…”

https://www.cpil.info/2007/08/16/firemen-crying/
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ALEX_

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο ALEX_ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Μαθηματικός. Έχει γράψει 1,466 μηνύματα.
Να φτάσουν. Αφού αυτό απαιτεί η κατάσταση (και υπήρχε και το "καμπανάκι" με την Πάρνηθα και το Αίγιο) να φτάσουν.
..............

Εμένα κανένας δεν μου έχει απαντήσει στο ερώτημα μου όμως. Εκτός κι αν υποστηρίζεται οτι υπήρχε σχέδιο και οργάνωση.

Όσον αφορά το πρώτο λυπάμαι αλλά το "να φτάσουν" δεν είναι όυτε επιχέιρημα όυτε σοβαρή απάντηση.Δεν φτάνουν,τι να κάνουμε τώρα?Και δεν φτάνουν διότι σου ξαναλέω ότι 120 φωτιές σε ένα βράδυ στην χώρα είναι εγκληματική επιχέιρηση που δεν μπορεί να προβλεφθεί σε καμία χώρα στον κόσμο!!!Έτσι σου (ξανα) απαντώ και στο δεύτερο κομμάτι.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

bisbirikos

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο bisbirikos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 53 ετών και επαγγέλεται Μουσικός. Έχει γράψει 812 μηνύματα.
Γιατί πολύ απλά είναι η αλήθεια,που όμως δεν χαιδεύει τα αυτιά του κοσμάκη.Βλέπει τα πράγματα ρεαλιστικά,μακριά από δήθεν συναισθηματισμούς :)

Υποννοω οτι και τα καναλια, εξυπηρετουν τα συμφεροντα τους.
Λογικο ειναι αλλωστε. Επιχειρησεις ειναι.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

The Stand

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Dr Gregory House αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών. Έχει γράψει 852 μηνύματα.
Υποννοω οτι και τα καναλια, εξυπηρετουν τα συμφεροντα τους.
Λογικο ειναι αλλωστε. Επιχειρησεις ειναι.

Σε καταλαβαίνω απόλυτα.

Επιχειρήσεις που αποκτούν τεράστια δύναμη...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

suspiria

Διάσημο μέλος

Η ρόζα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 2,065 μηνύματα.
Όσον αφορά το πρώτο λυπάμαι αλλά το "να φτάσουν" δεν είναι όυτε επιχέιρημα όυτε σοβαρή απάντηση.Δεν φτάνουν,τι να κάνουμε τώρα?Και δεν φτάνουν διότι σου ξαναλέω ότι 120 φωτιές σε ένα βράδυ στην χώρα είναι εγκληματική επιχέιρηση που δεν μπορεί να προβλεφθεί σε καμία χώρα στον κόσμο!!!Έτσι σου (ξανα) απαντώ και στο δεύτερο κομμάτι.

Βρε αγάπη μου, είπα εγώ οτι δεν είναι εγκληματική επιχείρηση και το λες ξανά και ξανά;

Το οτι λειτούργησε η πυροσβεστική αυθαίρετα το δέχεσαι; Εντάξει δεν έφταναν τα πυροσβεστικά, δεν έφτανε και η αστυνομία; Και ο στρατός δεν έφτανε;

Όταν εσύ έσβηνες με το λάστιχο τη φωτιά στο σπίτι σου που είπες νομίζεις οτι έπραττες σωστά; αι Πόσοι πολίτες το έκαναν χτες; Πήρε μία τηλέφωνο στην τηλεόραση και είπε "Οι άντρες είναι με κουβάδες και σβήνουν και οι γυναίκες συγκεντρωμένες στην πλατεία". Γιατί δεν υπήρχε κάποιος να απομακρύνει τους ανθρώπους αυτούς; Ή μήπως αυτοί οι άνθρωποι θα σβήσουν με τον κουβά την φλόγα ύψους 10 μέτρων;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

bisbirikos

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο bisbirikos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 53 ετών και επαγγέλεται Μουσικός. Έχει γράψει 812 μηνύματα.
Βρε αγάπη μου, είπα εγώ οτι δεν είναι εγκληματική επιχείρηση και το λες ξανά και ξανά;

Το οτι λειτούργησε η πυροσβεστική αυθαίρετα το δέχεσαι; Εντάξει δεν έφταναν τα πυροσβεστικά, δεν έφτανε και η αστυνομία; Και ο στρατός δεν έφτανε;

Ναι δεν εφτανε.
Να σου θυμισω τις πυρκαγιες σε Αυστραλια και Αμερικη (Καλιφορνια)?
Ειχαν κινητοποιηθει οι απαντες και οι φωτιες καιγαν για μερες.
Οταν εχεις πανω απο 100 εστιες που προηλθαν και απο εμπρησμο (=αναβουν πιο γρηγορα και περισσοτερο απο τις αλλες) δεν μπορεις να εχεις τη σωστη ανταποκριση σε ολες. Οποιος και να εισαι.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

bisbirikos

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο bisbirikos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 53 ετών και επαγγέλεται Μουσικός. Έχει γράψει 812 μηνύματα.
Οταν εχεις ολες αυτες τις φωτιες, ποσος κοσμος χρειαζεται για να τις αντιμετωπισει?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Συνημμένα

  • φιρε.jpg
    φιρε.jpg
    21.6 KB · Εμφανίσεις: 82

suspiria

Διάσημο μέλος

Η ρόζα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 2,065 μηνύματα.
Ναι δεν εφτανε.
Να σου θυμισω τις πυρκαγιες σε Αυστραλια και Αμερικη (Καλιφορνια)?
Ειχαν κινητοποιηθει οι απαντες και οι φωτιες καιγαν για μερες.
Οταν εχεις πανω απο 100 εστιες που προηλθαν και απο εμπρησμο (=αναβουν πιο γρηγορα και περισσοτερο απο τις αλλες) δεν μπορεις να εχεις τη σωστη ανταποκριση σε ολες. Οποιος και να εισαι.

Δεν μιλάμε για να σβήσουν απόλυτα οι φωτιές, έτσι;

Αλλά δεν είναι δυνατόν ρε γμτ να ακούω οτι αυτή η κατάσταση είναι ό,τι καλύτερο μπορεί να κάνει η πυροσβεστική!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ALEX_

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο ALEX_ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Μαθηματικός. Έχει γράψει 1,466 μηνύματα.
Όταν εσύ έσβηνες με το λάστιχο τη φωτιά στο σπίτι σου που είπες νομίζεις οτι έπραττες σωστά;

Προσωπικά τελείως,όταν προσπαθούσα να σβήσω την φωτιά,δεν είχαμε καν νερό,η πυροσβεστική δεν είχε έρθει ακόμα και η φωτιά ήταν στα 100 μέτρα από το σπίτι μου.Τι προτείνεις να έκανα?

Και κάτι άλλο για μένα πολύ σημαντικό....

Ο μοναδικός τρόπος για να σταματήσεις τους εμπρηστές είναι να τους βγάλεις το κίνητρο.Τι εννοώ...Έχετε αναρωτηθεί ποτέ γιατί στο εξωτερικό δεν υπάρχουν τόσοι εμπρηστές όσοι εδώ?Η απάντηση είναι πολύ απλή...Ο εμπρηστής εκεί δεν έχει λόγο να βάλει φωτιά!Στην Ελλάδα βάσει νόμου όταν καεί μια περιοχή πάνε 2 τυποι οι οποίοι φυσικά λειτουργούν συννενοημένοι στο δικαστήριο και την διεκδικούν.Το δικαστήριο τότε θα την δώσει σε έναν από τους 2.Έτσι γίνονται τα οικόπεδα από εμπρησμούς,φαντάζομαι ότι πολλοί το ξέρετε.Αυτό που δεν ξέρω αν ξέρετε είναι ότι αυτός ο νόμος υπάρχει μόνο στην Ελλάδα διότι μόνο η Ελλάδα σε όλη την Ευρώπη δεν έχει Εθνικο Κτηματολόγιο,το οποίο με απλά λόγια ειναι ένα πραγματάκι το οποίο ορίζει ποιες περιοχές ανήκουν στο κράτος,έτσι ώστε να μην μπορεί να τις διεκδικήσει κανείς μετά.Φυσικά η Ευρωπαϊκή Ένωση πριν κάποια χρόνια μας είχε δώσει λεφτά για να κάνουμε Κτηματολόγιο τα οποία όμως ο τότε Υπουργός Λαλιώτης τα έκανε ωραιότατα ξενοδοχέια στην Κω!Αλήθεια πόσοι ξέρουν ότι η Ελλάδα ήταν στα Ευρωπαικά δικαστήρια γι'αυτό το πράγμα και ακόμα ΟΛΟΙ μας πληρώνουμε κάθε χρόνο προστιμο??

Και ο κάθε επαγγελματίας παπαρολόγος πανελίστας αναρωτιέται που είναι η πυροσβεστική....Μύλος...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

suspiria

Διάσημο μέλος

Η ρόζα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 2,065 μηνύματα.
Προσωπικά τελείως,όταν προσπαθούσα να σβήσω την φωτιά,δεν είχαμε καν νερό,η πυροσβεστική δεν είχε έρθει ακόμα και η φωτιά ήταν στα 100 μέτρα από το σπίτι μου.Τι προτείνεις να έκανα?

Να έφευγες; Αν καιγόσουν κι εσύ; Σου πέρασε από το μυαλό;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

bisbirikos

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο bisbirikos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 53 ετών και επαγγέλεται Μουσικός. Έχει γράψει 812 μηνύματα.
Και ο κάθε επαγγελματίας παπαρολόγος πανελίστας αναρωτιέται που είναι η πυροσβεστική....Μύλος...

Γιατι, ειδες ποτε κανενα πανελ για την αυθαιρετη δομηση???????
Ειδες ποτε και κανενα πανελ για τα αυθαιρετα που εχουν κτισει οι καναλαρχες?
(κι εχουν χτισει ΟΛΟΙ).
Και το θεμα ειναι και η Ομερτα τους.
Σ... στα μουτρα τους.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ALEX_

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο ALEX_ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Μαθηματικός. Έχει γράψει 1,466 μηνύματα.
Να έφευγες; Αν καιγόσουν κι εσύ; Σου πέρασε από το μυαλό;

Αναφέρεις άλλο ένα επιχείρημα υπέρ της πυροσβεστικής αυτή τη στιγμή.Έχω δει με τα μάτια μου άνθρωπο να καίγεται όλο το σπίτι του και να βουτάει μέσα μανιασμένος.Δεν είναι τόσο εύκολο να αφήσεις το σπίτι σου suspiria.Είναι και πολλά τέτοια θύματα λοιπόν και όχι από την δήθεν ανοργανωσιά και ανικανότητα της πυροσβεστικής.

Edit: Έτσι ακριβώς φίλε bisbiriko...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Isiliel

Επιφανές μέλος

Η Φεγγάρω αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 52 ετών και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 13,854 μηνύματα.
Να έφευγες; Αν καιγόσουν κι εσύ; Σου πέρασε από το μυαλό;

Όταν χτίσεις δικό σου σπίτι με τον ιδρώτα του προσώπου σου, όταν δεις το βιός σου, τη ζωή σου όλη να χάνεται μπροστά στα μάτια σου, όλα σου τα όνειρα να γίνονται στάχτη (κάτι που απεύχομαι βέβαια) έλα να μας το ξαναπείς αυτό...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

suspiria

Διάσημο μέλος

Η ρόζα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 2,065 μηνύματα.
Αναφέρεις άλλο ένα επιχείρημα υπέρ της πυροσβεστικής αυτή τη στιγμή.Έχω δει με τα μάτια μου άνθρωπο να καίγεται όλο το σπίτι του και να βουτάει μέσα μανιασμένος.Δεν είναι τόσο εύκολο να αφήσεις το σπίτι σου suspiria.Είναι και πολλά τέτοια θύματα λοιπόν και όχι από την δήθεν ανοργανωσιά και ανικανότητα της πυροσβεστικής.

Εντάξει λοιπόν.

Την επόμενη φορά που θα με σταματήσει η αστυνομία και δεν θα φοράω κράνος θα τους πω οτι είναι δικαίωμα μου αν θα προστατέψω τη ζωή μου και ό,τι γιατί αφήνουν τους πυροπαθείς να πεθαίνουν και δεν αφήνουν κι εμένα;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Isiliel

Επιφανές μέλος

Η Φεγγάρω αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 52 ετών και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 13,854 μηνύματα.
Μα είναι επιχειρήματα τώρα αυτά βρε suspi? :worry:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ALEX_

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο ALEX_ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Μαθηματικός. Έχει γράψει 1,466 μηνύματα.
Εντάξει λοιπόν.

Την επόμενη φορά που θα με σταματήσει η αστυνομία και δεν θα φοράω κράνος θα τους πω οτι είναι δικαίωμα μου αν θα προστατέψω τη ζωή μου και ό,τι γιατί αφήνουν τους πυροπαθείς να πεθαίνουν και δεν αφήνουν κι εμένα;

Συγνώμη αλλά δεν καταλαβαίνω καθόλου τον συσχετισμό και το που κολλάνε τα πρόστιμα του κοκ με την κουβέντα που έχουμε....:hmm:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Αρκτούρος

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Αρκτούρος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 868 μηνύματα.
Εγώ απλά, διαβάζοντας τις τελευταίες σελίδες, από εκεί που αναφέρεται η έναρξη των πυρκαγιών εχθές, θέλω να συμφωνήσω με ορισμένα μέλη που υποστηρίζουν πως η ευθύνη είναι μεν των εμπρηστών, αφού όμως κάτι τέτοιο συνέβη, οι ευθύνες μεταβιβάζονται στην κυβέρνηση και στην συγκεκριμένη περίπτωση στα πυροσβεστικά σώματα. Όχι στους απλούς πυροσβέστες. Άνθρωποι απλοί είναι κι αυτοί και πέρα από τα τυπικά καθήκοντά τους ίσως να μην είχαν και κανένα λόγο να βάζουν τη ζωή τους σε κίνδυνο. Και όμως τη βάζουν. Οι ευθύνες πάνε στους ανωτέρους τους.
Και μην ακούω βλακείες για σχέδια κτλ και πως είναι δυνατόν να υπάρχουν αφού κάτι τέτοιο δεν το περιμένανε... Αν είναι δυνατόν.. Δηλαδή δεν περιμένανε μια εμπρηστική επίθεση ενός τέτοιου μεγέθους;; Μετά από όσα συνέβησαν φέτος το καλοκαίρι;;; Δεν όφειλαν να είναι προετοιμασμένοι;
Κι όχι επειδή η κυβέρνηση κάθεται να τα φορτώνουμε όλα στον ανεύθυνο έλληνα πολίτη.. Εκείνος φταίει, αλλά όχι σ'αυτή την περίπτωση.. Τώρα ο έλληνας χάνει το βιός του.. Κι εμείς κοιτάμε να του ρίχνουμε και ευθύνες..
Κρίμα:/:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

suspiria

Διάσημο μέλος

Η ρόζα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 2,065 μηνύματα.
Μα είναι επιχειρήματα τώρα αυτά βρε suspi? :worry:

Ε όχι δεν είναι βέβαια. Αλλά αφού το πάμε έτσι..

Εγώ δεν έχω να πω κάτι άλλο πάντως. Παραδέχομαι οτι δεν είναι εφικτό να σβήσουν οι φωτιές εντελώς με τις πυροσβεστικές δυνάμεις που διαθέτει το κράτος αλλά δεν δικαιολογώ και τη χθεσινή κατάσταση. Πιστεύω οτι δεν υπήρχε οργάνωση από τα όσα είδα και εξακολουθεί να μην υπάρχει, αν και σε μικρότερο βαθμό.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 0 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top