Τελικά...έλεος...βρε παιδιά!!!

ohimso

Νεοφερμένος

Η ohimso αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 42 ετών και μας γράφει απο Φινλανδία (Ευρώπη). Έχει γράψει 10 μηνύματα.
Εγώ δεν την γνωρίζω την κοπέλα, και απ' ό,τι κατάλαβα τελικά παραδέχτηκε ότι δεν χρησιμοποιούν ξύδι, οπότε η όλη παρεξήγηση ξεκίνησε από κακή επιλογή λέξεων.

Το θέμα είναι ότι όταν κάποιος -όποιος και να είναι, ακόμα και εκπαιδευτής- προτείνει κάτι που κάνει κακό στο ζώο, εννοείται ότι πρέπει να του πούμε πως αυτό που προτείνει προκαλεί πόνο. Αν η κοπέλα που παραπονέθηκε ότι της την είπα ξεκινά ένα θέμα στο forum και η συζήτηση φτάνει στο ότι κάνει καλά που κρατάει το γάτο, και εγώ έχω αντίθετη άποψη, εννοείται ότι θα το πω, δεν το θεωρώ λογικό να παρεξηγηθεί κανείς από αυτό.

Και αν υπάρχει κάποιο πρόβλημα, με τον τρόπο έκφρασης ή το υφάκι που μπορεί να έχει κάποιος κατά τη γνώμη μας, καλό είναι να το λύνουμε επί τόπου, ή, αν δεν έχουμε τη διάθεση και δεν μας πολυενδιαφέρει, να το αγνοούμε. Forum είναι, μικρογραφία της κοινωνίας, όλο και κάτι θα ειπωθεί που δεν θα μας αρέσει. Λογικό δεν είναι;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

vickymoon

Νεοφερμένος

Η vickymoon αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 54 ετών και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 22 μηνύματα.
παιδια το θεμα μπορει να ειναι κ απλο.
αν κατι σου φανει επιθετικο μπορεις να ρωτησεις κ να το λυσεις επι τοπου.
παντως δεν θα μπορουσα να σκεφτω ενα φορουμ που δεν ανεβαινουν οι τονοι που κ που. (δεν εννοω προσβολες)
ανθρωποι ειμαστε κ μαλιστα καιει το αιμα μας.
επισης συμφωνω μαζι σου να λες τη γνωμη σου κ να μη σε νοιαζει τιποτα
παντως η καλη συμπεριφορα δεν εβλαψε ποτε κανεναν:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ελένη Άνση

Νεοφερμένος

Η Ελένη Άνση αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Χαλάνδρι (Αττική). Έχει γράψει 29 μηνύματα.
Η γνώμη μας πρέπει να διατυπώνεται προσεκτικά, ώστε να μη δημιουργηθούν παρεξηγήσεις. Η διατύπωση παίζει μεγάλο ρόλο, γι αυτό και στη διπλωματία οι λέξεις είναι μετρημένες. Εγώ, σε λίγο μπλεγμένες καταστάσεις, όπου δεν ξέρω εκ των ένδον το πρόβλημα και την άποψη και των δύο μερών, αποφεύγω να εκφράσω θετική ή αρνητική γνώμη. Αν μπορώ και ξέρω, προσπαθώ να βοηθήσω στα πρακτικά ερωτήματα που τίθενται.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

elvenstar

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Έλενα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Φινλανδία (Ευρώπη). Έχει γράψει 217 μηνύματα.
παιδια το θεμα μπορει να ειναι κ απλο.
αν κατι σου φανει επιθετικο μπορεις να ρωτησεις κ να το λυσεις επι τοπου.
παντως δεν θα μπορουσα να σκεφτω ενα φορουμ που δεν ανεβαινουν οι τονοι που κ που. (δεν εννοω προσβολες)
ανθρωποι ειμαστε κ μαλιστα καιει το αιμα μας.
επισης συμφωνω μαζι σου να λες τη γνωμη σου κ να μη σε νοιαζει τιποτα
παντως η καλη συμπεριφορα δεν εβλαψε ποτε κανεναν:)
vickymoon δεν μιλάμε για τις παρεξηγήσεις όπου πράγματι ρωτά κ το λύνει αλλά μιλάμε για κάποιους που το κάνουν επί τούτω. Οπότε καλό είναι όπως λέει κ η Ελένη Π πριν μιλήσουμε να σκεφτόμαστε πρώτα γιατί καμιά φορά με τον τρόπο μας μπορεί να κάνουμε κακό αντί για καλό (το σε περίπτωση που ενδιαφέρεται κάποιος να πείσει με τα επιχειρήματά του)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

vickymoon

Νεοφερμένος

Η vickymoon αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 54 ετών και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 22 μηνύματα.
vickymoon δεν μιλάμε για τις παρεξηγήσεις όπου πράγματι ρωτά κ το λύνει αλλά μιλάμε για κάποιους που το κάνουν επί τούτω.
δλδ εχεις παρατηρησει συμπεριφορα καποιου να προσπαθει να δημιουργησει ζωχαδες??
οχι οτι πεφτω κ απο τα συννεφα αλλα λεω.
κ αν ναι αυτος ο καποιος συνεχιζει. αυτο που θελω να πω ειναι οτι αυτου του ειδους οι συμπεριφορες ερχονται σαν κομητες κ αποβαλλονται απο τους ιδιους τους χρηστες. η κανω λαθος??
εγω παντως δεσμευομαι αν καταλαβω κατι τετοιο να το συζητησω επι τοπου
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

elvenstar

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Έλενα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Φινλανδία (Ευρώπη). Έχει γράψει 217 μηνύματα.
δλδ εχεις παρατηρησει συμπεριφορα καποιου να προσπαθει να δημιουργησει ζωχαδες??
οχι οτι πεφτω κ απο τα συννεφα αλλα λεω.
κ αν ναι αυτος ο καποιος συνεχιζει. αυτο που θελω να πω ειναι οτι αυτου του ειδους οι συμπεριφορες ερχονται σαν κομητες κ αποβαλλονται απο τους ιδιους τους χρηστες. η κανω λαθος??
εγω παντως δεσμευομαι αν καταλαβω κατι τετοιο να το συζητησω επι τοπου
Όπως είπα κ πιο πάνω δεν μιλάω για συγκεκριμένα άτομα (γιατί νομίζω ότι δεν έχει κ νόημα να μιλάμε για άτομα) αυτό που θέλω να προσέξουμε κ όπως λες κ εσύ να το αποβάλουμε είναι τέτοιου είδους συμπεριφορές.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

roulsydney

Νεοφερμένος

Η roulsydney αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 63 μηνύματα.
Επειδή αναφέρθηκες στο θέμα του Σπίντυ, κι επειδή μόνο εγώ σου είπα πως κατά τη γνώμη μου έχεις άδικο, να σου δώσω το link του post που σου έγραψα, και θα ήθελα να το ξαναδιαβάσεις και να μου εξηγήσεις τί θεώρησες επιθετικό και γιατί αισθάνθηκες την ανάγκη να απολογηθείς (σε μένα?)...

https://www.mycat.gr/forum/showthread...381#post943932

Αν ο τρόπος που εκφράστηκα σου φαίνεται σκληρός, συγνώμη, αλλά με πείραξε πολύ η εικόνα να έχει η (ανεύθυνη, έστω) οικογένεια έναν γάτο, να στον δίνουν να τον φιλοξενήσεις για 5 μέρες, και ενώ ο γάτος είναι ok στην υγεία του, να αρνείσαι να τον επιστρέψεις, τη στιγμή που υπάρχουν παιδάκια που τους λείπει :/

Sorry, δεν περιμένω να απολογηθείς, δεν έχω καμία τέτοια απαίτηση, άλλωστε ποιά είμαι εγώ να σε κρίνω; Απλά προσπάθησα να σου δείξω και την άλλη οπτική.

Τα παραπάνω αφορούν το συγκεκριμένο θέμα. Τώρα αν έχεις υπόψιν σου και άλλες περιπτώσεις, δεν έχω γνώμη.
Προσωπικά δεν με ενοχλούν τόσο τα έντονα μηνύματα (όχι τα υβριστικά, αν και δεν έχω πετύχει κανένα τέτοιο). Ωστόσο τον τελευταίο καιρό αρχίζω να πιστεύω ότι όποιος εκφράσει άποψη αντίθετη με του thread opener, βαφτίζεται επιθετικός.

Υπάρχουν πολλοί τρόποι να αγαπά κανείς, είτε μιλάμε για ζώα, είτε μιλάμε για ανθρώπους. Και πολλοί τρόποι να εξετάσει μια κατάσταση. Λυπάμαι που η άποψή μου δεν είναι σύμφωνη με τον δικό σου τρόπο σκέψης, αλλά δεν μπορείς να μου απαγορεύσεις να την εκφράσω (άλλωστε γι' αυτό είναι τα forums, για ανταλλαγή απόψεων, κι όχι ανταλλαγή συγχαρητηρίων <μόνο>), και το να στεναχωρεθείς επειδή δεν συμφωνώ μαζί σου, από τη στιγμή που δεν σε ξέρω και δεν με ξέρεις, δεν έχει νόημα...

Τέλος, να προσθέσω ότι λογοκρισία στα forums δεν μπορεί να υπάρξει, εκτός και αν κάποιος παραβεί τους κανόνες τους. Και αυτό είναι πολύ καλό, καθώς συμβάλλει στην ελευθερία του λόγου.

Γιατί να μην λέμε αυτό που σκεφτόμαστε; Οι αντιπαραθέσεις (πολιτισμένες, πάντα) είναι παραγωγικές, όχι εχθρικές, ούτε taboo. Εγώ τουλάχιστον αυτή νομίζω ότι είναι η λειτουργία του forum, και αν κάνω λάθος, θα ήθελα να μου το εξηγήσει κάποιος.
Λοιπόν αυτό που δεν θέλεις να καταλάβεις είναι το εξής απλό:Υπάρχουν κάποια θέματα π.χ προβλήματα υγείας στα οποία καλό θα ήταν να δημοσιεύουμε απαντήσεις οι οποίες να είναι βοηθητικές για εκείνον που έχει το πρόβλημα.Αν εσύ είχες το ζωάκι σου άρρωστο ή αντιμετώπιζες κάποιο πρόβλημα θάθελες να έρθω εγώ και να αρχίσω να ρωτάω πράγματα "περιφερεικά" του προβλήματος που αντιμετωπίζεις?Αν ήθελες να κάνουμε μια τέτοια συζήτηση, αυτή θα μπορούσε να γίνει στο πλαίσιο ενός άλλου θέματος.Αυτή η "αρχή" μπορεί τυπικά μέν να μήν αντίκειται στην δεοντολογία ενός φόρουμ, αντίκειται όμως στην ανθρώπινη αγάπη προς τα ζώα την οποία καθένας μας μπορεί να διαχειρίζεται κατά βούληση...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ohimso

Νεοφερμένος

Η ohimso αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 42 ετών και μας γράφει απο Φινλανδία (Ευρώπη). Έχει γράψει 10 μηνύματα.
Συγνώμη αν θεώρησες άσχετο το μήνυμά μου.:hmm: Την ερώτηση που έκανες στην είχαν απαντήσει ήδη πολλά παιδιά, και αν το καλοσκεφτείς, οι επιμέρους λεπτομέρειες που ανέφερες εσύ η ίδια ( για την οικογένεια, για τα παιδιά τους που κλαίνε -υποτιμητικά) καθώς και το γεγονός ότι πλέον δεν υφίσταται θέμα υγείας, και το μόνο ερώτημα είχε να κάνει με τη μυρωδιά, με οδήγησαν σε αυτό το post.

Δεν βλέπω λόγο να αναφέρεις τέτοιου είδους λεπτομέρειες για τους ιδιοκτήτες του, παρά για να σου πούν οι υπόλοιποι τη γνώμη τους σχετικά με αυτούς. Και σου είπα κι εγώ τη δική μου.:/:

Λυπάμαι αν σε στεναχώρεσα, αλλά αν το θέμα σου αφορούσε μόνο το πρόβλημα υγείας του γάτου, δεν θα σου είχα απαντήσει έτσι. :whistle:

Αν είμαι τόσο λάθος, και δεν το βλέπω, τί να πω... Συγνώμη.:blink:

YΓ: Και νομίζω ότι εννοείται ότι δεν στέκει να ανοίξω νέο θέμα για να σου πω 'ξέρεις, νομίζω ότι πρέπει να επιστρέψεις το γάτο στην οικογένειά του', από τη στιγμή που δεν χρειάζεται να ανοίξει κανείς νέο θέμα για να σου πει 'πω, πω, τί ανεύθυνη οικογένεια, φυσικά και να τον κρατήσεις'...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

roulsydney

Νεοφερμένος

Η roulsydney αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 63 μηνύματα.
Καλημέρα.΄Ολοι χθές αποδεχτήκαμε ότι ήταν για μια δύσκολη μέρα για το φόρουμ με άρρωστα γατάκια καθώς και θέματα με ειδικότερο ενδιαφέρον, που εξέφραζαν σημαντικά προβλήματα μελών.Παρόλα αυτά ...έγινε πάλι το ...θαύμα!Αναφέρομαι φυσικά στο κλειδωμένο θέμα της LILY.Δεν θέλω να καταθέσω οποιαδήποτε άποψη σχετική -θα ήμουν εκτός θέματος άλλωστε- απλά να εκφράσω την έντονη δυσαρέσκειά μου για τις εκφράσεις που γράφτηκαν.Θεωρώ τουλάχιστον ΝΤΡΟΠΗ να εκφραζόμαστε με τέτοιον τρόπο που είναι υποτιμητικός για όλα τα μέλη.Σέβομαι τα όποια προβλήματα υπάρχουν αλλά προτείνω να ζητηθεί ΔΗΜΟΣΙΑ ΣΥΓΓΝΩΜΗ.
Εννοείται πως δεν θέλω να ρίξω λάδι στην φωτιά,αλλά δεν μπορώ και να αποσιωπήσω την αγανάκτησή μου για το γεγονός...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

vickymoon

Νεοφερμένος

Η vickymoon αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 54 ετών και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 22 μηνύματα.
Καλημέρα.΄Ολοι χθές αποδεχτήκαμε ότι ήταν για μια δύσκολη μέρα για το φόρουμ με άρρωστα γατάκια καθώς και θέματα με ειδικότερο ενδιαφέρον, που εξέφραζαν σημαντικά προβλήματα μελών.Παρόλα αυτά ...έγινε πάλι το ...θαύμα!Αναφέρομαι φυσικά στο κλειδωμένο θέμα της LILY.Δεν θέλω να καταθέσω οποιαδήποτε άποψη σχετική -θα ήμουν εκτός θέματος άλλωστε- απλά να εκφράσω την έντονη δυσαρέσκειά μου για τις εκφράσεις που γράφτηκαν.Θεωρώ τουλάχιστον ΝΤΡΟΠΗ να εκφραζόμαστε με τέτοιον τρόπο που είναι υποτιμητικός για όλα τα μέλη.Σέβομαι τα όποια προβλήματα υπάρχουν αλλά προτείνω να ζητηθεί ΔΗΜΟΣΙΑ ΣΥΓΓΝΩΜΗ.
Εννοείται πως δεν θέλω να ρίξω λάδι στην φωτιά,αλλά δεν μπορώ και να αποσιωπήσω την αγανάκτησή μου για το γεγονός...
για πιο θεμα μιλας????
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

zoo

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η zoo αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 41 ετών. Έχει γράψει 155 μηνύματα.
........απλά να εκφράσω την έντονη δυσαρέσκειά μου για τις εκφράσεις που γράφτηκαν.Θεωρώ τουλάχιστον ΝΤΡΟΠΗ να εκφραζόμαστε με τέτοιον τρόπο που είναι υποτιμητικός για όλα τα μέλη.Σέβομαι τα όποια προβλήματα υπάρχουν αλλά προτείνω να ζητηθεί ΔΗΜΟΣΙΑ ΣΥΓΓΝΩΜΗ.
Εννοείται πως δεν θέλω να ρίξω λάδι στην φωτιά,αλλά δεν μπορώ και να αποσιωπήσω την αγανάκτησή μου για το γεγονός...

'Οχι δεν σέβεσαι, γιατί δεν είσαι σε αυτήν τη θέση. Αν βρεθείς έλα τότε να μου πεις.
Και λίγα είπα. Όσο για τους κανόνες ενός φόρουμ, που φτιάχτηκαν από μια ομάδα ανθρώπων, δεν έχουν καμιά ισχύ μπροστά στη συνταγματική νομοθεσία και στην παγκόσμια νομοθεσία.
Σε απάνθρωπους ρατσιστές που κοροιδεύουν τον πόνο του άλλου, αξίζουν πολύ χειρότερα.
Αλλά δεν περίμενα άλλη γνώμη από Έλληνες. Είμαστε το νο 1 στο ρατσισμό σε αντίθεση με τα υπόλοιπα κράτη, που έχουν θεσπίσει πολύ πιο ισχυρούς νόμους (και τους τηρούν γιατί σέβονται )για την αποβολή του και αποτροπή του.
Αλλά από τέτοιο υποανάπτικτο λαό και εκπαίδευση των γονέων τι να περιμένει κανείς.:mad:
Μόνο αν το νοιώσει στο πετσί του ο Έλληνας, βάζει μυαλό και γίνεται άνθρωπος!!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

roulsydney

Νεοφερμένος

Η roulsydney αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 63 μηνύματα.
'Οχι δεν σέβεσαι, γιατί δεν είσαι σε αυτήν τη θέση. Αν βρεθείς έλα τότε να μου πεις.
Και λίγα είπα. Όσο για τους κανόνες ενός φόρουμ, που φτιάχτηκαν από μια ομάδα ανθρώπων, δεν έχουν καμιά ισχύ μπροστά στη συνταγματική νομοθεσία και στην παγκόσμια νομοθεσία.
Σε απάνθρωπους ρατσιστές που κοροιδεύουν τον πόνο του άλλου, αξίζουν πολύ χειρότερα.
Αλλά δεν περίμενα άλλη γνώμη από Έλληνες. Είμαστε το νο 1 στο ρατσισμό σε αντίθεση με τα υπόλοιπα κράτη, που έχουν θεσπίσει πολύ πιο ισχυρούς νόμους (και τους τηρούν γιατί σέβονται )για την αποβολή του και αποτροπή του.
Αλλά από τέτοιο υποανάπτικτο λαό και εκπαίδευση των γονέων τι να περιμένει κανείς.:mad:
Μόνο αν το νοιώσει στο πετσί του ο Έλληνας, βάζει μυαλό και γίνεται άνθρωπος!!!
Καταρχήν δεν σε γνωρίζω προσωπικά άρα δεν γνωρίζω-και δεν με αφορά ίσως να γνωρίζω-το πρόβλημα που έχεις.Δεύτερον επειδή και εσύ δεν με γνωρίζεις δεν μπορείς να ξέρεις αν κι εγώ έχω κάποιο πρόβλημα.Μιλας γενικά για ρατσισμό αλλά και έλλειψη σεβασμού και απο μένα προς εσένα.Δεν ξέρω απο πού σου προκύπτει αυτό όμως κάνεις λάθος κι αυτό είναι το σίγουρο.Η συμφορουμίστρια πράγματι εκφράστηκε άσχημα για το γατάκι της και έρχεσαι μετά εσύ με εκφράσεις που επαναλαμβάνω δεν τιμούν κανένα μέλος του φόρουμ να την πείσεις για το αντίθετο,Μιλάς υποτιμητικά για τους ΄Ελληνες αποκαλώντας τους "ρατσιστές" και για έλλειψη εκπαίδευσης των γονιών.Σ΄ενα φόρουμ λοιπόν που μπαίνουν και μικρά παιδιά θεωρείς σωστό εμείς οι μεγαλύτεροι να δίνουμε λάθος παραδείγματα?
Πραγματικά δεν μπορώ να αντιληφθώ το ύφος σου αλλά και να το αιτιολογήσω.Εξακολουθώ δε για λόγους που προανέφερα να πιστεύω ότι η "Συγγνωμη" ποτέ δεν έβλαψε κανέναν..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

zoo

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η zoo αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 41 ετών. Έχει γράψει 155 μηνύματα.
Συγνώμη δεν ζητάω από ρατσιστές. :blink: Άκου να ζητήσω συγνώμη κιόλας.:blink::down:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

LILY

Νεοφερμένος

Η LILY αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 48 ετών. Έχει γράψει 2 μηνύματα.
Καταρχήν δεν σε γνωρίζω προσωπικά άρα δεν γνωρίζω-και δεν με αφορά ίσως να γνωρίζω-το πρόβλημα που έχεις.Δεύτερον επειδή και εσύ δεν με γνωρίζεις δεν μπορείς να ξέρεις αν κι εγώ έχω κάποιο πρόβλημα.Μιλας γενικά για ρατσισμό αλλά και έλλειψη σεβασμού και απο μένα προς εσένα.Δεν ξέρω απο πού σου προκύπτει αυτό όμως κάνεις λάθος κι αυτό είναι το σίγουρο.Η συμφορουμίστρια πράγματι εκφράστηκε άσχημα για το γατάκι της και έρχεσαι μετά εσύ με εκφράσεις που επαναλαμβάνω δεν τιμούν κανένα μέλος του φόρουμ να την πείσεις για το αντίθετο,Μιλάς υποτιμητικά για τους ΄Ελληνες αποκαλώντας τους "ρατσιστές" και για έλλειψη εκπαίδευσης των γονιών.Σ΄ενα φόρουμ λοιπόν που μπαίνουν και μικρά παιδιά θεωρείς σωστό εμείς οι μεγαλύτεροι να δίνουμε λάθος παραδείγματα?
Πραγματικά δεν μπορώ να αντιληφθώ το ύφος σου αλλά και να το αιτιολογήσω.Εξακολουθώ δε για λόγους που προανέφερα να πιστεύω ότι η "Συγγνωμη" ποτέ δεν έβλαψε κανέναν..

Παρούσα!!! :up:

Καταρχήν να σου πω ευχαριστώ για την υποστήριξη...προς θεού δεν θεωρώ ότι συμφωνεις με αυτά που λέω...αλλά αν μη τι άλλο κι εγώ έχω αναρωτηθεί στο παρελθόν και προσφάτως :rolleyes: γιατί κάποιοι είναι τόσο επιθετικοί!

Επειδή το λες και εσύ για τον γάτο μου, σαφώς με πιο κατανοητό τρόπο.....να πω ότι δεν θεωρώ ότι μιλάω υποτιμητικά για τον γάτο μου (ούτε για οποιοδήποτε άλλον με προβλήματα οποιουδήποτε είδους)! Αφού είναι κουφός τι να κάνω? και χαζούλης δυστυχώς! :P και τελοσπάντων την στιγμή που γράφω από το γραφείο γρήγορα έτσι μου ήρθε σε γραπτό λόγο για να εξηγήσω τι συμβαίνει σε αυτό το σπίτι! για όποιον το παρεξήγησε....παιδιά χίλια συγνώμη....τον αγαπάω τον γατούλη! don't worry :up:

Kατα τ'αλλα καλά? Μην ασχολείσαι μωρέ! Εγώ μπαίνω 1.5 χρόνο στο σαιτ! Εδώ βρήκα και τον εν λόγω γάτο!!! :)
Υπάρχουν τόσοι άλλοι που μπορούν να σου δώσουν μια συμβουλή που να αξίζει που δεν υπάρχει λόγος να χαλιέσαι με τα υπόλοιπα!

Οσον αφορά την zoo τώρα...με όλη την καλή διάθεση....πραγματικά δεν κατάλαβα γιατί τσαντίστηκες τόσο γιατί αυτά που είπες νομίζω δεν έχουν να κάνουν με την πραγματικότητα και στην τελική θα μπορούσες να μου τα πεις και επι προσωπικού από το να είναι υποχρεωμένοι οι υπόλοιποι να διαβάζουν τσακωμούς....αλλά αν σου φαίνομαι έτσι όπως λες, πολύ καλά κάνεις και εγώ δεν παρεξηγούμαι! Μπορεί να είμαστε δίαφορα εμείς οι έλληνες αλλά αν μη τι άλλο έχουμε εφευρει και την ελευθερία λόγου!:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

zoo

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η zoo αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 41 ετών. Έχει γράψει 155 μηνύματα.
Αφού είναι κουφός τι να κάνω? και χαζούλης δυστυχώς! :P


Οσον αφορά την τόσο γιατί αυτά που είπες νομίζω δεν έχουν να κάνουν με την πραγματικότητα και στην τελική θα zoo τώρα...με όλη την καλή διάθεση....πραγματικά δεν κατάλαβα γιατί τσαντίστηκες

:blink::down::down:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

elvenstar

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Έλενα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Φινλανδία (Ευρώπη). Έχει γράψει 217 μηνύματα.
Κορίτσια νομίζω ότι η Zoo ειναι ένα αρκετά διακριτικό άτομο για να αντιδράσει έτσι προφανώς κάποια βγήκε εκτός ορίων, οπότε δεν χρειάζεται να το συνεχίζετε το όλο ζήτημα
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

julia

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η julia αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Λεωνίδι (Αρκαδία). Έχει γράψει 182 μηνύματα.
ΕΔΩ Τσακωνόμαστε.;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

LILY

Νεοφερμένος

Η LILY αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 48 ετών. Έχει γράψει 2 μηνύματα.
ΕΔΩ Τσακωνόμαστε.;)


ε τώρα το λές???? :lol:

να ρωτήσω κάτι άσχετο με το θέμα? εσύ μου είπες νομίζω ότι θα ρωτούσες μια ομοιοπαθητικό κτηνίατρο για το θέμα συμπεριφοράς? σορρυ κιολας δεν θυμάμαι και καλά :redface:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

roulsydney

Νεοφερμένος

Η roulsydney αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 63 μηνύματα.

roulsydney

Νεοφερμένος

Η roulsydney αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 63 μηνύματα.
Κορίτσια νομίζω ότι η Zoo ειναι ένα αρκετά διακριτικό άτομο για να αντιδράσει έτσι προφανώς κάποια βγήκε εκτός ορίων, οπότε δεν χρειάζεται να το συνεχίζετε το όλο ζήτημα

Οχι εκτός ορίων...μάλλον εκτός ...συνόρων ...θέλεις να πείς...:D:D:D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 0 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top