Τεμάχισε τη φίλη του όταν του αποκάλυψε ότι έχει AIDS

Αρκ

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Αρκ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών και μας γράφει απο Ηλιούπολη (Αττική). Έχει γράψει 182 μηνύματα.
Δεν νομιζω να υπαρχει ή να υπηρξε εστω και μια ανθρωπινη κοινωνια στην οποια να ταιριαζε!
Διαφωνω με την θανατικη ποινη σε ολα, εκτος απο πραγματικα ειδεχθεις πραξεις οπως αυτη, παιδεραστες κλπ
Ισοβια στη φυλακη με δωρεαν φαγητο, στεγη και υπνο...Νομιζω δεν ειναι ισοδυανμο αυτου που εκανε.

Μπορεί οι πράξεις του να ήταν αισχρές, αποτρόπαιες, μπορεί να αφαίρεσε ο ίδιος βίαια μια ανθρώπινη ζωή, αλλά γιατί να αφαιρεθεί και η δική του?
Τι προτεινεις εσυ αντι αυτου;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Kansas Rocks!

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Δέσποινα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών και επαγγέλεται Μαθητής/τρια. Έχει γράψει 1,237 μηνύματα.
Τι προτεινεις εσυ αντι αυτου;

Ισόβια κάθειρξη. Δις και Τρις και τετράκις... Και πολλές ώρες στην απομόνωση.
Να το επεξεργαστεί πολύ το θέμα... Τώρα, αν τρελαθεί και τα παίξει, αυτό ίσως και να του αξίζει...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Φιλιον_Τερας

Διάσημο μέλος

Ο Φιλιον_Τερας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 3,031 μηνύματα.
Δεν νομιζω να υπαρχει ή να υπηρξε εστω και μια ανθρωπινη κοινωνια στην οποια να ταιριαζε!
Διαφωνω με την θανατικη ποινη σε ολα, εκτος απο πραγματικα ειδεχθεις πραξεις οπως αυτη, παιδεραστες κλπ
Ισοβια στη φυλακη με δωρεαν φαγητο, στεγη και υπνο...Νομιζω δεν ειναι ισοδυανμο αυτου που εκανε.

Τι προτεινεις εσυ αντι αυτου;

το μετανιωσε, για παραδειγμα. αναλαμβανεις την ευθυνη να κανεις την εκτελεση; ισα ισα, αυτο σε κανει καλυτερο ανθρωπο ομως;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

D.Gray-man

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο D.Gray-man αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 316 μηνύματα.
Η θανατική ποινή δεν αξίζει σε κανέναν... Ας αφήσουμε τη φυλακή να κάνει τη δουλειά της...

Και γιατί να το αξίζει? Κανείς δεν έχει δικαίωμα να του αφαιρέσει τη ζωή.
Μπορεί οι πράξεις του να ήταν αισχρές, αποτρόπαιες, μπορεί να αφαίρεσε ο ίδιος βίαια μια ανθρώπινη ζωή, αλλά γιατί να αφαιρεθεί και η δική του?

Τα ισόβια, θα τον συμμορφώσουν καταλλήλως... Δε χρειάζονται ενέσεις και τα λοιπά...

Διότι τέτοια άτομα δεν αξίζουν δεύτερες ευκαιρίες, για τον απλό λόγο ότι δεν θα το μετανιώσουν...
Και τα ισόβια δεν είναι 100% σίγουρα...με τις κατάλληλες δικηγορικές μανούβρες μπορεί να μειωθούν. Αλλά η μόνη λύση σε τέτοιους ανθρώπους (αν επιτρέπεται η έκφραση) είναι η ένεση.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Αρκ

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Αρκ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών και μας γράφει απο Ηλιούπολη (Αττική). Έχει γράψει 182 μηνύματα.
Οχι ενεση!Να τον στησουν στα εξι μετρα!Στη ζωη τιποτα δεν χαριζεται!Ολα κερδιζονται. Αυτος εχασε την ευκαιρια του. Δεν εχει δευτερη. Επισης ειναι πιθανο σε τουτη τη χωρα να βγει σε 15-20 χρονια...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

seize the day

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η seize the day αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών. Έχει γράψει 280 μηνύματα.
Δε νομίζεις ότι είσαι λίγο ακραίος;Για ποιο ακριβώς λόγο,σε τι θα ωφελήσει η θανατωσή του;Σε εκδίκηση,σε αποκατάσταση της ηθικής τάξης,σε τι;
Άλλωστε,δεν ξέρουμε τα βαθύτερα αίτια της κατά τ' άλλα αποτρόπαιας πράξης του.
Ε,κι αυτό με τις ευκαιρίες στη ζωή,πολύ απόλυτο μου φαίνεται.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Kansas Rocks!

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Δέσποινα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών και επαγγέλεται Μαθητής/τρια. Έχει γράψει 1,237 μηνύματα.
Διότι τέτοια άτομα δεν αξίζουν δεύτερες ευκαιρίες, για τον απλό λόγο ότι δεν θα το μετανιώσουν...
Και τα ισόβια δεν είναι 100% σίγουρα...με τις κατάλληλες δικηγορικές μανούβρες μπορεί να μειωθούν. Αλλά η μόνη λύση σε τέτοιους ανθρώπους (αν επιτρέπεται η έκφραση) είναι η ένεση.


Ότι και να έχει κάνει ο άνθρωπος, σε κανένα δεν αξίζει να του αφαιρεθεί η ζωή. Πόσο μάλλον όταν αυτό, θεωρείται και νόμιμο...
Π

Τα δέκα και είκοσι φορές εισόβια, δε νομίζω να μειώνονται.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Αρκ

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Αρκ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών και μας γράφει απο Ηλιούπολη (Αττική). Έχει γράψει 182 μηνύματα.
Εχουμε τρεις επιλογες.Η να τον αφησουμε ελευθερο(η οποια απορριπτεται, προφανως!), η να τον φυλακισουμε(οπου ομως δεν θα χρειαστει να δουλεψει και θα απολαμβανει ανεσεις που αλλοι, εντιμοι ανθρωποι, δεν εχουν πραγμα που εμενα μου ακουγεται αδικο) και να τον θανατωσουμε.
Γιατι δεν αξιζει να θανατωθει;Αξιζει να ζει ενας τετοιος ανθρωπος;;
Εγω(και πειτε ο,τι θελετε) θα επαιρνα θεση στο αποσπασμα ευχαριστως.

Άλλωστε,δεν ξέρουμε τα βαθύτερα αίτια της κατά τ' άλλα αποτρόπαιας πράξης του.
Ε,κι αυτό με τις ευκαιρίες στη ζωή,πολύ απόλυτο μου φαίνεται.
Ποια βαθυτερα αιτια;;
Γιατι;Εσενα, εμενα ολων που δεν εγκληματουμε θα μας δωσει κανεις δωρεαν φαγητο,ιατροφαρμακευτικη περιθαλψη και διαμονη για ολη μας τη ζωη;; Αυτος στη φυλακη θα καλοπερασει. Θα εχει και..θαυμαστες!

Τα δέκα και είκοσι φορές εισόβια, δε νομίζω να μειώνονται.
Αυτο δεν το ξερω...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Krou

Περιβόητο μέλος

Η Krou αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 5,463 μηνύματα.
Εχουμε τρεις επιλογες.Η να τον αφησουμε ελευθερο(η οποια απορριπτεται, προφανως!), η να τον φυλακισουμε(οπου ομως δεν θα χρειαστει να δουλεψει και θα απολαμβανει ανεσεις που αλλοι, εντιμοι ανθρωποι, δεν εχουν πραγμα που εμενα μου ακουγεται αδικο) και να τον θανατωσουμε.
Γιατι δεν αξιζει να θανατωθει;Αξιζει να ζει ενας τετοιος ανθρωπος;;
Εγω(και πειτε ο,τι θελετε) θα επαιρνα θεση στο αποσπασμα ευχαριστως.


Ποια βαθυτερα αιτια;;
Γιατι;Εσενα, εμενα ολων που δεν εγκληματουμε θα μας δωσει κανεις δωρεαν φαγητο,ιατροφαρμακευτικη περιθαλψη και διαμονη για ολη μας τη ζωη;; Αυτος στη φυλακη θα καλοπερασει. Θα εχει και..θαυμαστες!

Αυτο δεν το ξερω...


Ποιες ανεσεις καλε την ελευθερια την ξεχνας; Εγω θα προτιμουσα να μην ειχα τις ανεσεις αλλα τουλαχιστον την ελευθερια μου δε ξερω για σενα...Αμα προτιμας να ζεις σε ενα κελι αλλα να εχεις τις δωρεαν...ανεσεις... που εχουν οι φυλακισμενοι μπορεις να κανεις κι εσυ καποιο εγκλημα. Θα τρως δωρεαν!!!!!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

seize the day

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η seize the day αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών. Έχει γράψει 280 μηνύματα.
Εχουμε τρεις επιλογες.Η να τον αφησουμε ελευθερο(η οποια απορριπτεται, προφανως!), η να τον φυλακισουμε(οπου ομως δεν θα χρειαστει να δουλεψει και θα απολαμβανει ανεσεις που αλλοι, εντιμοι ανθρωποι, δεν εχουν πραγμα που εμενα μου ακουγεται αδικο) και να τον θανατωσουμε.
Γιατι δεν αξιζει να θανατωθει;Αξιζει να ζει ενας τετοιος ανθρωπος;;
Εγω(και πειτε ο,τι θελετε) θα επαιρνα θεση στο αποσπασμα ευχαριστως.


Ποια βαθυτερα αιτια;;
Γιατι;Εσενα, εμενα ολων που δεν εγκληματουμε θα μας δωσει κανεις δωρεαν φαγητο,ιατροφαρμακευτικη περιθαλψη και διαμονη για ολη μας τη ζωη;; Αυτος στη φυλακη θα καλοπερασει. Θα εχει και..θαυμαστες!

Αυτο δεν το ξερω...




Δεν ξέρουμε υπό ποιες συνθήκες ενήργησε ο συγκεκριμένος,σε ποια κατάσταση βρισκόταν.Θεωρείς ότι οι φυλακισμένοι ζουν με άνεση και καλοπέραση;Δεν το νομίζω.Πρόσφατα,διάβασα ένα άρθρο,στο οποίο περιγραφόταν η καθημερινότητα των φυλακισμένων και είναι πράγματι άθλια.Άλλωστε και μέσα στη φυλακή οι ίδιοι οι φυλακισμένοι βιαιοπραγούν και φέρονται τουλάχιστον υποτιμητικά σε τέτοιους εγκληματίες.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

napstor

Δραστήριο μέλος

Ο napstor αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών. Έχει γράψει 715 μηνύματα.
εγω προτεινω να τον βαλουν φυλακη+κοινωνικο εργο.(με το κοινωνικο εργο θα εξασφαλιζει τροφη,περιθαλψη κλπ)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

~kynthia

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Κύνθια αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 359 μηνύματα.
Κι αν σε κλείσει η τράπεζα μες στη φυλακή
κάθε μέρα θα ʽναι Κυριακή
μη σε νοιάζει όλα θα είναι πληρωμένα
αχ να με μαζεύανε και μένα!


:D

[ame="https://www.youtube.com/watch?v=iCnvd5_Q7gQ"]Η φωτεινή πλευρά της ζωής.[/ame]
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

miv

Επιφανές μέλος

Ο Babis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Μηχανικός αεροσκαφών και μας γράφει απο Βόρεια Μακεδονία (Ευρώπη). Έχει γράψει 8,275 μηνύματα.
Εσένα πρέπει να σε πληρώνουμε για το γαλλικό ρεπορτάζ, έτσι; Ως γενική παρατήρηση αυτό...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

angela1

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η αγγελικη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 341 μηνύματα.
:mpam::wow:σοκαριστικο.....
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Nikos_92

Νεοφερμένος

Ο Νικος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών και μας γράφει απο Κιλκίς (Κιλκίς). Έχει γράψει 56 μηνύματα.
Απορω πως σκεφτονται μερικα ατομα.....
Πρεπει να εχουν αρρωστημενα μυαλα.....
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

gregory nub

Διάσημο μέλος

Ο gregory nub αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Δημόσιος υπάλληλος και μας γράφει απο Ηνωμένο Βασίλειο (Ευρώπη). Έχει γράψει 2,619 μηνύματα.
την π*****Α δλδ ειχε ειτσ και τοσο καιρο πηδιοντουσαν!
Καλα της εκανε!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

D.Gray-man

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο D.Gray-man αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 316 μηνύματα.
την π*****Α δλδ ειχε ειτσ και τοσο καιρο πηδιοντουσαν!
Καλα της εκανε!

Δε μιλάς σοβαρά, έτσι;:mad::nono:
Δεν υπάρχει "καλά της έκανε" όταν πρόκειται για την αφαίρεση μιας ανθρώπινης ζωής!
Άκου π*****α! Απ' ότι είδα στα προηγούμενα ποστ, δεν είχαν κάνει έρωτα. Του το είπε ΠΡΙΝ το κάνουν για τον ΠΡΟΣΤΑΤΕΥΣΕΙ!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 0 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top