Τεστ με 16 προσωπικότητες

An_uknown_world

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η An_uknown_world αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 21 ετών. Έχει γράψει 146 μηνύματα.
Lol με έβγαλε " Συνήγορο " INFJ-t, σπάνια προσωπικότητα λέει, λιγότερο του 1%. Στην εσωστρέφεια έπιασα σταλινικά σκορ βέβαια άνω του 90% χαχα.

Αλλά διαβάζοντας την επεξήγηση αυτής της προσωπικότητας έχω ταυτιστεί απόλυτα.





Με αυτά ταυτίζομαι εκτός από το "γλυκομίλητοι" :P
Μη μας το κρύβεις το λέει το τεστ πως εισαι γλυκομιλητος άρα είσαι! Λολ Σπάνιο τύπος ο INFJ είχα γνωρίσει κάποιον κάποτε καλό παιδί το μόνο κάπως ήταν πως μιλούσε σχετικά αργά αλλά ήξερε να εκφράζει με ωραίο τρόπο τις περισσότερες απόψεις του.
 

DrakeLivelos

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο DrakeLivelos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 20 ετών και επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 137 μηνύματα.
Όχι φίλε, το αντίθετο θα έλεγα. Τα εξωστρεφή άτομα είναι έξω με τους φίλους τους, όχι στα φόρουμς. Όσο πιο δραστήριος είσαι σε ένα φόρουμ θεωρώ πως και τόσο πιο εσωστρεφές άτομο είσαι.
Ίσως τελικά να έπρεπε να υπάρχει μια διάκριση σε στυλ εξωστρεφής online και εσωστρεφής IRL
Μη μου πεις ότι έξω με φίλους δε μιλάς όπως εδώ
 

snowy

Νεοφερμένος

Η snowy αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 98 μηνύματα.
Όχι φίλε, το αντίθετο θα έλεγα. Τα εξωστρεφή άτομα είναι έξω με τους φίλους τους, όχι στα φόρουμς. Όσο πιο δραστήριος είσαι σε ένα φόρουμ θεωρώ πως και τόσο πιο εσωστρεφές άτομο είσαι.
Η εξωστρέφεια vs εσωστρέφεια όταν μιλάμε για Myers-Briggs δεν έχει να κάνει με το ποσό βγαίνεις έξω ή μένεις μέσα. Άμα θες το ψάχνεις και περισσότερο!

Η σελίδα mistype.investigator έχει πολλές πληροφορίες που μπορούν να βοηθήσουν όσους θέλουν να μάθουν περισσότερα. Στο personalotydatabase υπάρχουν επίσης πολλές συζητήσεις! :)
 

An_uknown_world

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η An_uknown_world αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 21 ετών. Έχει γράψει 146 μηνύματα.
Πάντως @giannhs2001 αν όντως αμφιβάλεις για το αν είσαι εξωστρεφής μπορείς να διαβάσεις και τις άλλες προσωπικότητες ή να το ψάξεις παραπάνω. Πάντως αν ψάξεις meme για τους infj ένα από τα πιο συνηθισμένα meme είναι πως όλοι τους λένε ότι δεν είναι Infj χαχα
Αυτόματη ένωση συνεχόμενων μηνυμάτων:

Η εξωστρέφεια vs εσωστρέφεια όταν μιλάμε για Myers-Briggs δεν έχει να κάνει με το ποσό βγαίνεις έξω ή μένεις μέσα. Άμα θες το ψάχνεις και περισσότερο!

Η σελίδα mistype.investigator έχει πολλές πληροφορίες που μπορούν να βοηθήσουν όσους θέλουν να μάθουν περισσότερα. Στο personalotydatabase υπάρχουν επίσης πολλές συζητήσεις! :)
Τώρα που βλέπω τη σελίδα είναι αρκετά ενδιαφέρουσα.
 

giannhs2001

Επιφανές μέλος

Ο Ιωάννης αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι 22 ετών, επαγγέλεται Ιστορικός και μας γράφει απο Κατερίνη (Πιερία). Έχει γράψει 18,000 μηνύματα.
Πάντως @giannhs2001 αν όντως αμφιβάλεις για το αν είσαι εξωστρεφής μπορείς να διαβάσεις και τις άλλες προσωπικότητες ή να το ψάξεις παραπάνω. Πάντως αν ψάξεις meme για τους infj ένα από τα πιο συνηθισμένα meme είναι πως όλοι τους λένε ότι δεν είναι Infj χαχα.
Βλέπω memes για τη προσωπικότητα μου και νομίζω έχω ταυτιστεί 10000% χαχαα

infj.jpg


Screenshot_19.png

Screenshot_20.png
 

thirdwheel

Νεοφερμένος

Ο thirdwheel αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 83 μηνύματα.
ENFJ-T βγήκα. Πρωταγωνιστής λέει. Και μου δείχνει από κάτω την Ντενερις Ταργκεριεν. Μάλλον επειδή είμαι επιρρεπής στο φλιπάρισμα. Νιώθω τη σύνδεση πάντως.
 

An_uknown_world

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η An_uknown_world αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 21 ετών. Έχει γράψει 146 μηνύματα.

An_uknown_world

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η An_uknown_world αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 21 ετών. Έχει γράψει 146 μηνύματα.

Guest 209912

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.

An_uknown_world

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η An_uknown_world αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 21 ετών. Έχει γράψει 146 μηνύματα.
Πάντως πως το βρήκες το τεστ πιστεύεις πως σε περιγράφει καλά; @hack3r
Έχεις και την ίδια προσωπικότητα με τον Αϊνστάιν
Ένα άτομο που ήξερα και έλεγε πως ήταν Intp δε μίλαγε σχεδόν καθόλου εκτός και αν μιλούσε για ένα θέμα που τον ενδιέφερε εκεί ίσως και να μίλαγε παραπάνω από ο,τι έπρεπε και είχε και πολύ dark humor κάποιοι καθηγητές τον είχαν παρεξηγήσει.. χαχαχ
 

Samael

Τιμώμενο Μέλος

Ο Samael αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Η.Μ.Μ.Υ. και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 10,341 μηνύματα.
Σταθερά ENTP-A.
Μια παράξενη αντίφαση προκύπτει με τους Συζητητές, καθώς είναι ασυμβίβαστα ειλικρινείς, αλλά μπορούν να επιχειρηματολογούν ακούραστα για κάτι το οποίο δεν πιστεύουν, μπαίνοντας στη θέση του άλλου, για να δουν την αλήθεια από άλλη οπτική.
Νομίζω οτι πέφτει πολύ μέσα :P .
 

An_uknown_world

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η An_uknown_world αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 21 ετών. Έχει γράψει 146 μηνύματα.

Samael

Τιμώμενο Μέλος

Ο Samael αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Η.Μ.Μ.Υ. και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 10,341 μηνύματα.
Χαχχα Σε ένα forum ήταν ένας entp που είχε πει πως προσποιείται τον επιπεδιστη σε σελίδα πιστών της επίπεδης γης! Κανείς και συ τέτοια; 😂
Χαχαχαχ, όχι εντάξει είπαμε. Και να ήθελα δεν μπορώ να βρω κανένα επιχείρημα για να υποστηρίξω κάτι τέτοια :hehe: .

Αλλά ναι είναι λογικό να υπάρχουν και τέτοιοι. Η δύναμη του ENTP είναι οτι μπορεί να συνδυάσει στο μυαλό του χιλιάδες διαφορετικές απόψεις, επιστήμες και γνώσεις και πολύ γρήγορα μάλιστα, για να εξηγήσει κάτι που παρατηρεί. Αυτό στις μέρες μας είναι απίστευτα σημαντικό λόγω της ανάγκης για διεπιστημονικότητα. Δεν τον ενδιαφέρουν τα στρατόπαιδα ή ποιος έχει δίκιο,απλά του αρέσει να εξετάζει το πρόβλημα απο όλες τις πλευρές για να αποκτήσει γνώση.

Το αρνητικό είναι οτι ο ENTP γουστάρει απλά να αποκτάει γνώση χωρίς να την επενδύει σε κάτι και συχνά αυτό σημαίνει οτι χάνει επαγγελματικές ευκαιρίες. Επίσης δεν γουστάρει καθόλου την "λάτζα". Δηλαδή μόλις πνευματικά το πρόβλημα δεν έχει άλλο ζουμί να προσφέρει, αλλά μένει μόνο η εκτέλεση ή η υλοποίηση του σχεδίου ή της λύσης μόνο, τότε ξενερώνει φουλ και γίνεται τεμπέλης.
 

Guest 209912

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Πάντως πως το βρήκες το τεστ πιστεύεις πως σε περιγράφει καλά; @hack3r
Έχεις και την ίδια προσωπικότητα με τον Αϊνστάιν
Ένα άτομο που ήξερα και έλεγε πως ήταν Intp δε μίλαγε σχεδόν καθόλου εκτός και αν μιλούσε για ένα θέμα που τον ενδιέφερε εκεί ίσως και να μίλαγε παραπάνω από ο,τι έπρεπε και είχε και πολύ dark humor κάποιοι καθηγητές τον είχαν παρεξηγήσει.. χαχαχ
Δεν ξέρω, δεν γνώρισα τον Αϊνστάιν.
 

yorkie

Πολύ δραστήριο μέλος

Η yorkie αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 1,468 μηνύματα.
Με έβγαλε ENTJ-T αρχηγό αυτό το μαραφέτι...
Στα περί αξιοπιστίας συμφωνώ με τον Drake
Σίγουρα δεν είναι εντελώς αξιόπιστο. Σημαντικό αίτιο για αυτό είναι το γεγονός ότι απαντάμε με βάση την εικόνα που έχουμε για τον εαυτό μας και όχι με βάση αυτό που πραγματικά είμαστε. Προσωπικά ένιωσα όμως ότι κατάφερε να με αντιστοιχίσει στον τύπο προσωπικότητας πιο αντιπροσωπευτικό για το χαρακτήρα μου.
 

Samael

Τιμώμενο Μέλος

Ο Samael αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Η.Μ.Μ.Υ. και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 10,341 μηνύματα.

yorkie

Πολύ δραστήριο μέλος

Η yorkie αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 1,468 μηνύματα.

Samael

Τιμώμενο Μέλος

Ο Samael αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Η.Μ.Μ.Υ. και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 10,341 μηνύματα.
Ναι εε;
Αχαχχαχαχα πως και έτσι;
Ξηγησου Σάμαελ...
Γιατί καταβαθος είμαι και υπερευαίσθητη κλαψιάρα ενίοτε :cray:

Λίγο ο τρόπος που προσεγγίζεις τα θέματα, δηλαδή με λογική αλλά και με μια ψυχρότητα(όχι με την κακή έννοια),και λίγο λόγω σπουδών, αλλά και σε συνδυασμό με το οτι είσαι ξεκάθαρα εξωστρεφής χαρακτήρας και φαίνεσαι επίμονη και αποφασισμένη...θα μου έκανε τρομερή εντύπωση εαν έβγαινες κάτι άλλο.

Ευαίσθητη είσαι κυρίως ως την κριτική που σου γίνεται μάλλον. Γιατί ειδάλλως αμφιβάλλω οτι είσαι γενικά υπερευαίσθητη κλαψιάρα :P . Αντίθετα εαν συνεργάζεσαι με υπερευαίσθητους κλαψιάρηδες ή γενικά με άτομα που δεν αποδίδουν στην δουλειά ή στην σχέση(φιλική ή ερωτική), μάλλον ουαί και αλίμονο τους. Οι αρχηγοί γίνεστε πολύ άγριοι μαζί τους. Για παράδειγμα εαν για κάποιον λόγο ήσουν το αφεντικό μου στην δουλειά, είναι σχεδόν σίγουρο βάσει των traits της δικής σου προσωπικότητας αλλά και της δικής μου(που αποφεύγει αγγαρείες) οτι θα έριχνες παντόφλα :laugh: .
 

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top