Valder

Τιμώμενο Μέλος

Ο Αυτοκράτωρ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 40 ετών, επαγγέλεται Χρηματιστής και μας γράφει απο Αυστρία (Ευρώπη). Έχει γράψει 27,499 μηνύματα.
Αρχική Δημοσίευση από Exposed_Bone:
η 1mbit αν δεν κάνω λάθος κάνει 60Ε το μήνα σύνολο... δεν είναι λίγο πολλά; :worry: ;

Ναι είναι πολλά, απλά εγω είπα οτι το σκέφτομαι σοβαρά!:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Covenant

Δραστήριο μέλος

Ο Covenant αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 677 μηνύματα.
Αρχική Δημοσίευση από giostau:
Εγώ αυτή τη στιγμή έχω 1,5MBit....:P :P :P :P :P :P :P :P :P

Πετάξτε τα σύρματα και πιάστε τα ασύρματα!!!!:)
Εγω θα μεινω παντως στις "επιγειες" λυσεις... 10mbit με 50€/μηνα :P :P

Μια χαρα δουλευει και το καλωδιακι :clapup: :D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Covenant

Δραστήριο μέλος

Ο Covenant αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 677 μηνύματα.

gademis

Τιμώμενο Μέλος

Ο Δημήτρης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 46 ετών και επαγγέλεται Η.Μ.Μ.Υ.. Έχει γράψει 1,634 μηνύματα.
Πετάξτε τα σύρματα και πιάστε τα ασύρματα!!!!
Δεν θα γινει κατι ετσι, γιατι το προβλημα δεν ειναι το last mile connnection, η συνδεση δηλαδη απο το DSLAM στο σπίτι, αλλά το backbone (απο το DSLAM προς το BBRAS και παρα έξω).
<rant mode on>
Το πρόβλημα ειναι οτι ο ΟΤΕ δεν δινει Service Level Agreement, δεν λεει δηλαδη τι υποχρεώσεις έχει απέναντι στον πελάτη. Ο,τι και να γινει ο ΟΤΕ ειναι εντάξει. Ακόμα και με ping 6 seconds (για το οποιο τελικα εφταιγα εγω βεβαια) ο οτε μου ελεγε οτι απο τη στιγμή που υπάρχει συνδεσιμότητα ο,τι και να γινει, ακομα και αν κανουν timeout ολα τα πακετα και δεν βλεπω internet, δεν θεωρεί οτι έχει πρόβλημα.
Σε οποιο περιοδικό έχω δει απάντηση του OTE λεει για το contention ratio και οτι δεν ειναι εγγυημένο τιποτα. Δηλαδη πληρώνουμε για να έχουμε ο,τι Ιντερνετ μπορούμε, και αμα ανοιξουμε τα μάτια μας αυριο σαν λαός και βάλει το 40% του πλυθισμου broadmand και ο οτε μεινει με την ιδια υποδομή θα είναι παλι μεσα στις υποχρεώσεις του απο τυπικής απόψεως. Αν υποαυτές τι συνθήκες δεν ειναι προφανές πόσο δέσμιοι του μονοπωλίου είμαστε δεν ξερω πώς αλλιώς να πεισω. Ειναι σαν να βάζετε πετρελαιο απο το μοναδικό βενζινάδικο της πόλης σας, να χρεώνει αυτος 10 φορές πάνω ο,τι χρεώνουν στις άλλες πόλειςγια Χ λίτρα, να φερνει μια fixed ποσοτητα πετρελαίου και να λεει "αμα πληρώσεις παιρνεις μέρος στη μοιρασια του πετρελαίου (θα παρεις οσο έχω δια όσους με πληρώσουν) όχι ομως πάνω απο Χ λίτρα (ονομαστική εξία). Δεν σου εγγυώμαι οτι θα φέρω παραπάνω ωστε να σου δώσω minimum Υ λίτρα αμα με πληρώσουν πολλοι"!

edit: Ληστές
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

emufear

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο emufear αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 37 ετών και επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 1,730 μηνύματα.
Αφήστε τα παιδιά, χτες ήρθε στη σχολή μου προσκεκλημένος ένας κυβερνητικός του Υπουργείου Οικονομίας υπεύθυνος για την πρόωθηση της Κοινωνίας της Πληροφορίας και με το που είπε ότι προωθούνται οι ευρυζωνικές υπηρεσίες τον πήρε και τον σήκωσε.. Για φοιτητικό internet, laptop των 80 ευρώ για τα οποία αυτός μου είπε ότι όσα έλεγε η Κέρδος ήταν ψέμματα, για τον ΟΤΕ.

ΕΛΕΟΣ ΠΙΑ!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

emufear

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο emufear αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 37 ετών και επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 1,730 μηνύματα.
Όπως μπορείτε να διαβάσετε αναλυτικότερα εδώ ψηφίστηκε από το ευρωπαϊκό κοινοβούλιο η οδηγία για καταγραφή των τηλεπικοινωνιακών δραστηριοτήτων του απλού καθημερινού χρήστη με 378 υπέρ και 197 κατά. Σύμφωνα με την οδηγία αυτήν:

Με την υιοθέτηση της οδηγίας, όλοι οι οργανισμοί και οι εταιρείες τηλεπικοινωνιών θα έχουν την υποχρέωση να αποθηκεύουν τις τηλεπικοινωνιακές δραστηριότητες των πελατών τους. Δηλαδή, την πηγή και τον αποδέκτη κάθε τηλεφωνικής κλήσης, γραπτού μηνύματος και e-mail, καθώς και την ακριβή ώρα της συνδιάλεξης, αλλά όχι το περιεχόμενό τους για 6-24 μήνες.

Αναρωτιέμαι, πού οδηγείται τελικά ο κόσμος μας με κάμερες, αστυνόμευση και παρακολούθηση της καθημερινής μας ζωής; Μετά από κάποιο καιρό θα παρακολουθείται και το περιεχόμενο φαντάζομαι..

Αναρωτιέμαι επίσης, ποια είναι η χρυσή τομή μεταξύ της καταπολέμησης εγκληματικότητας/τρομοκρατίας και την παραβίαση της προσωπικής μας ζωής και ελευθερίας...

Αξίζει άραγε το τίμημα του Μεγάλου Αδελφού για να είμαστε πιο ασφαλείς; Νιώθει κανείς σήμερα πιο ασφαλής που θα καταγράφονται τα e-mail του καθενός;

Μήπως ο Όργουελ τελικά είχε "κληρονομικό χάρισμα";
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Subject to change

e-steki.gr Founder

Η Λία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 37 ετών και επαγγέλεται Web developer. Έχει γράψει 15,891 μηνύματα.
Εγώ τώρα αμα πω οτι δεν μου φαίνεται και τόσο τραγικό αυτό θα φάω κράξιμο ε? :P :redface: :bleh:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

weak and powerless

Διάσημο μέλος

Ο weak and powerless αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Η.Μ.Μ.Υ.. Έχει γράψει 3,375 μηνύματα.
...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Subject to change

e-steki.gr Founder

Η Λία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 37 ετών και επαγγέλεται Web developer. Έχει γράψει 15,891 μηνύματα.
Αρχική Δημοσίευση από weak and powerless:
Mήπως πρέπει να ορίσουμε πάλι όριο χαρακτήρων στα ποστ? :mad: :bleh:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

giostau

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο giostau αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 43 ετών. Έχει γράψει 1,945 μηνύματα.
Αρχική Δημοσίευση από Michelle:
Mήπως πρέπει να ορίσουμε πάλι όριο χαρακτήρων στα ποστ? :mad: :bleh:

Τότε απλά θα βάζει παραπάνω τελείες!!!:P

Επί του θέματος:
Πιστεύω πως σε μερικά χρόνια δεν θα μπορούμε να κάνουμε απολύτως τίποτα χωρίς έλεγχο! Προς τα εκεί οδηγούνται τα πράγματα με την τρομοφοβία που επικρατεί! (αν και αυτό μάλλον είναι απλά η βιτρίνα...)
Ήδη παρακολουθούνται τα mail και τα τηλέφωνα (βλέπε έσελον)... τώρα το πάνε ένα βήμα παραπέρα...

Αν και ίσως έχει και ένα-δυο καλά σημεία: Θα μπορείς πλέον να βρείς τον π@#στη που σε πέρνει τηλέφωνο στις 4 τα χαράματα και σε βρίζει!!! (εντάξει στο περίπου!:P)

Εγώ πάντως δε νιώθω καθόλου άνετα με αυτήν την εξέλιξη...:(
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

zxr

Νεοφερμένος

Ο zxr αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 96 μηνύματα.
Αρχική Δημοσίευση από giostau:
Αν και ίσως έχει και ένα-δυο καλά σημεία: Θα μπορείς πλέον να βρείς τον π@#στη που σε πέρνει τηλέφωνο στις 4 τα χαράματα και σε βρίζει!!! (εντάξει στο περίπου!:P)

Αυτό και τώρα γίνεται! Ακόμα και με απόκρυψη να παίρνει τον βρίσκουν.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

dooo

Διακεκριμένο μέλος

Η dooo αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 46 ετών. Έχει γράψει 7,956 μηνύματα.
και το λόγκιν των τηλεφωνημάτων/sms/εμαιλ από κινητά γίνεται (το έχω δεί από κοντά:P). Απλά τώρα θα κρατάνε τα λογκς παραπάνω....
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

kleftra

Διάσημο μέλος

Η Γεωργία-Γωγούλα-Γωγώ...ακούω σε όλες τις παραλλαγές αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 3,359 μηνύματα.
Άκουσα ένα έξυπνο σχόλιο σήμερα το πρωί στο ράδιο:
Έλληνας Ευρωβουλευτής δήλωσε ότι ψήφισε υπέρ γιατί βάζει την ανθρώπινη ζωή πανω απο την ελευθερία.
Σχόλιο δημοσιογράφου:Μάλλον αυτός δεν ζει στην Ελλάδα όπου κυριαρχεί το ελευθερία ή θάνατος ή δεν έχει ακούσει ποτέ τον εθνικό ύμνο.

Τώρα επί του παρόντος τα σχόλια περισσεύουν ζούμε όλοι υπό καθεστώς παρακολούθησης ας γίνει και θεσμοθετημένο:hmm:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

emufear

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο emufear αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 37 ετών και επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 1,730 μηνύματα.
Αρχική Δημοσίευση από kleftra:
Άκουσα ένα έξυπνο σχόλιο σήμερα το πρωί στο ράδιο:
Έλληνας Ευρωβουλευτής δήλωσε ότι ψήφισε υπέρ γιατί βάζει την ανθρώπινη ζωή πανω απο την ελευθερία.
Σχόλιο δημοσιογράφου:Μάλλον αυτός δεν ζει στην Ελλάδα όπου κυριαρχεί το ελευθερία ή θάνατος ή δεν έχει ακούσει ποτέ τον εθνικό ύμνο.

Τώρα επί του παρόντος τα σχόλια περισσεύουν ζούμε όλοι υπό καθεστώς παρακολούθησης ας γίνει και θεσμοθετημένο:hmm:

Θεϊκό το σχόλιο του δημοσιογράφου..
Δεχόμενοι τη θεσμοθέτηση δημιουργείται ένα "δεδικασμένο" και ανοίγει η κερκόπορτα για την πλήρη παρακολούθηση..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Γιάννης

Περιβόητο μέλος

Ο Παπαφλέσσας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 48 ετών. Έχει γράψει 4,851 μηνύματα.
Αρχική Δημοσίευση από zxr:
Αυτό και τώρα γίνεται! Ακόμα και με απόκρυψη να παίρνει τον βρίσκουν.

Ναι αλλα είναι πολύ εύκολο να έχεις ένα καρτοκινητό και να το πάρεις χωρίς στοιχεία.
Τσάμπα τα δίνουν χωρίς να δίνεις στοιχεία
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

faithplus1

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο faithplus1 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 42 ετών. Έχει γράψει 1,787 μηνύματα.
Αρχική Δημοσίευση από kleftra:
Άκουσα ένα έξυπνο σχόλιο σήμερα το πρωί στο ράδιο:
Έλληνας Ευρωβουλευτής δήλωσε ότι ψήφισε υπέρ γιατί βάζει την ανθρώπινη ζωή πανω απο την ελευθερία.
Σχόλιο δημοσιογράφου:Μάλλον αυτός δεν ζει στην Ελλάδα όπου κυριαρχεί το ελευθερία ή θάνατος ή δεν έχει ακούσει ποτέ τον εθνικό ύμνο.

Τώρα επί του παρόντος τα σχόλια περισσεύουν ζούμε όλοι υπό καθεστώς παρακολούθησης ας γίνει και θεσμοθετημένο:hmm:
Φοβερό το σχόλιο :worship:. Ευτυχώς που αυτός ο ευροβουλευτής ζει σήμερα και όχι στο 1821...
Όπως και να'χει πάντως, δε μου φαίνεται ότι γίνεται κάτι καινούριο.Επισημοποιείται κάτι που ούτως ή άλλως γίνεται οπότε δε μπορώ να πω ότι σοκαρίστηκα :|
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

iJohnnyCash

e-steki.gr Founder

Ο Panayotis Yannakas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών, επαγγέλεται Επιχειρηματίας και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 24,043 μηνύματα.
Οι φήμες επιβεβαιώθηκαν ... αρά το θέμα δεν έχει νόημα :lock:
η συνέχεια εδώ
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

openopen

Νεοφερμένος

Ο openopen αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 43 ετών και επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 78 μηνύματα.
Και για να το χιουμορισουμε και λίγο το θέμα :Θα πρέπει να προσέχουν από εδώ και περά όσοι κάνουν τηλεφωνικό σεξ :teasing:

Περά από την πλάκα τώρα είμαι εντελώς και παντελώς ΚΑΤΑ αυτού του μέτρου. Όχι επειδή αυτοί είναι ανίκανοι να πιάσουν τους τρομοκράτες να φτάνουν στο σημείο να παρακολουθούν ολόκληρη την ανθρωπότητα. Ελευθερία είναι αυτό? Πιστεύω ότι κανονικά θα έπρεπε κάποιοι οργανισμοί ανθρωπίνων δικαιωμάτων να έρθουν σε σύγκρουση με αυτό το νομοσχέδιο και να μην συνεχίσει η ισχύ του.

Και στην τελική έτσι όπως το πάνε πιστεύω ότι μας κυβερνάνε ΗΔΟΝΟΒΛΕΨΙΕΣ.....:rtfm: :mpinelik:
Σε λιγο θα μπουνε και στα σπιτια μας και θα μας :hump: κιολας...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

iJohnnyCash

e-steki.gr Founder

Ο Panayotis Yannakas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών, επαγγέλεται Επιχειρηματίας και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 24,043 μηνύματα.
Προσωπικα και να μου παρακολουθουν τα e-mail ή τα sms ή τα τηλ μου ... δεν εχω προβλημα ... αφου δεν εχω κατι να κρυψω...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

emufear

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο emufear αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 37 ετών και επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 1,730 μηνύματα.
Δεν είναι έτσι exposed.. όλοι οι υπόλοιποι δηλαδή είμαστε εγκληματίες;

ΟΧΙ: αλλά δεν θέλουμε να ξέρουν ανά πάσα στιγμή τι κάνουμε...! Έχεις δίκιο openopen..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top