Τις δουλειές του σπιτιού ποιος θα τις κάνει;

kate! =]

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η kate! =] αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 30 ετών. Έχει γράψει 367 μηνύματα.
κατα την γνωμη μου οι δουλειες του σπιτιου πρεπει να μοιραζονται...αλλα οκ συμφωνω οτι υπαρχουν καποιες σουλειες που ειναι καθαρα γυναικιες...οπως το σιδερωμα το απλωμα των ρουχων κλπ και δουλειες που ειναι καθαπα αντρικεις οπως το κουρεμα του γκαζον, αμα ειναι απλα τα υδραυλικα και τα ηλεκρολογικα του σπιτιου κλπ!
αλλα κατα τα αλλα ολα πρεπει να ειναι κοινα!
γιατι ουτε εμεις ειμαστε οι δουλαρες του σπιτιου αλλα ουτε εκεινοι ο μπομπ ο μαστορας!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Subject to change

e-steki.gr Founder

Η Λία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 37 ετών και επαγγέλεται Web developer. Έχει γράψει 15,891 μηνύματα.
Τι καθιστά το σιδέρωμα των ρούχων πιο γυναικεία δουλειά από πχ το πλύσιμο των πιάτων, ποτέ δεν κατάλαβα.

Το κούρεμα του γκαζόν πάει στο καλό, ίσως απαιτεί μυική δύναμη (δεν το έχω κάνει ποτέ).
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

rascal_gd

Περιβόητο μέλος

Ο Call me Joe!! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 38 ετών και μας γράφει απο Αφρική. Έχει γράψει 4,194 μηνύματα.
κατα την γνωμη μου οι δουλειες του σπιτιου πρεπει να μοιραζονται...αλλα οκ συμφωνω οτι υπαρχουν καποιες σουλειες που ειναι καθαρα γυναικιες...οπως το σιδερωμα το απλωμα των ρουχων κλπ και δουλειες που ειναι καθαπα αντρικεις οπως το κουρεμα του γκαζον, αμα ειναι απλα τα υδραυλικα και τα ηλεκρολογικα του σπιτιου κλπ!
αλλα κατα τα αλλα ολα πρεπει να ειναι κοινα!
γιατι ουτε εμεις ειμαστε οι δουλαρες του σπιτιου αλλα ουτε εκεινοι ο μπομπ ο μαστορας!!
Θα επικεντρωθω περισσοτερο στη σημαντικοτερη απ'τις δουλεις που αναφερεις. Δηλαδη στο κουρεμα του γκαζον. Νομιζω πως ειναι απαραδεκτο να συντηρείται ακομη και σημερα το στερεοτυπο αντρας=κουρεμα του γκαζον. Επισυναπτω υλικο γιατι η ανατροπη αυτου του στερεοτυπου θα μπορουσε να εξελιχθει σε κατι αρκετα ενδιαφερον:


Ωστοσο, αν δεν συγκινείται ο γυναικειος πλυθησμος με την αγγαρεια την οποια μας εχει προσαψει χωρις κανενα τεκμηριο, μην σας παιρνει απο κατω.

Οι αντρες δεν ειναι "ηλιθιοι" οπως υποστηριζουν οι περισσοτερες γυναικες! Εδω ειναι μερικες ιδεες που θα μετατρεψουν το κουρεμα του γκαζον σε μια ευχαριστη διαδικασια.




Ευτυχως υπαρχουν και τα παιδια..

 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

DriveIn

Νεοφερμένος

Ο DriveIn αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 73 μηνύματα.
Η πεθερά θα τις κάνει, και οι δύο μαζί μάλιστα, για να μην μας πρήζουν τα ούμπαλα και να έχουν και κάτι να κάνουν ανάμεσα στο κουτσομπολιό και το πρήξιμο των νεονύμφων.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Subject to change

e-steki.gr Founder

Η Λία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 37 ετών και επαγγέλεται Web developer. Έχει γράψει 15,891 μηνύματα.
Μαζί σου, αλλά τότε ανακύπτει το θέμα τι θα κάνουν οι πεθεροί. Προφανώς πρέπει να κάνουν από 25% ο καθένας. :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Resident Evil

Διακεκριμένο μέλος

Η Resident Evil αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 7,959 μηνύματα.
εγώ μια απορία έχω ρε παιδιά...
Ποιός στον άνεμο έχει γκαζόν στο σπίτι του που να αποτελεί και "δουλειά σπιτιού" που να αξίζει να αναφερθεί ως "αυτό πρέπει να το κάνει ο/η..."?
(όποιος έχει, αν είναι γύρω στα 30 παρακαλώ ας στείλει ένα πμ να τον έχουμε υπόψη μας :P)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Isiliel

Επιφανές μέλος

Η Φεγγάρω αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 52 ετών και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 13,854 μηνύματα.
(όποιος έχει, αν είναι γύρω στα 30 παρακαλώ ας στείλει ένα πμ να τον έχουμε υπόψη μας :P)
Θα προτιμηθούν αυτοί που καθαρίζουν και την πισίνα... :whistle: ;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

rascal_gd

Περιβόητο μέλος

Ο Call me Joe!! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 38 ετών και μας γράφει απο Αφρική. Έχει γράψει 4,194 μηνύματα.
εγώ μια απορία έχω ρε παιδιά...
Ποιός στον άνεμο έχει γκαζόν στο σπίτι του που να αποτελεί και "δουλειά σπιτιού" που να αξίζει να αναφερθεί ως "αυτό πρέπει να το κάνει ο/η..."?
Ελα ρε, εδω στην Πανορμου ολο σπιτια με γκαζον ειναι..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Jo_

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Elizabeth Blackburn αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μεταπτυχιακός Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 133 μηνύματα.
Λοιπόν, οι δουλειές του σπιτιού πρέπει να μοιράζονται πάει και τελείωσε! Και μην διαβάσω κανέναν να λέει ότι αυτά είναι για τις γυναίκες και οι γυναίκες πρέπει να κάθονται στο σπίτι να μεγαλώνουν τα παιδιά..!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ShatteredIce

Δραστήριο μέλος

Η ShatteredIce αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 573 μηνύματα.
Το πιο δίκαιο είναι να μοιράζονται και οι 2 σύζυγοι τις δουλειές του σπιτιού. δεν ξέρω, αλλά μου φαίνεται ρομαντικό να λέει ο άντρας στη γυναίκα του -αγάπη μου! που έβαλες τη σφουγγαρίστρα;;:D:redface:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

tsarachaf

Περιβόητο μέλος

Ο Allah 1/3 MEΤΣ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών, επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 4,366 μηνύματα.
Λοιπόν, οι δουλειές του σπιτιού πρέπει να μοιράζονται πάει και τελείωσε! Και μην διαβάσω κανέναν να λέει ότι αυτά είναι για τις γυναίκες και οι γυναίκες πρέπει να κάθονται στο σπίτι να μεγαλώνουν τα παιδιά..!

αυτά είναι για τις γυναίκες και οι γυναίκες πρέπει να κάθονται στο σπίτι να μεγαλώνουν τα παιδιά..!:P:P:P

Το πιο δίκαιο είναι να μοιράζονται και οι 2 σύζυγοι τις δουλειές του σπιτιού. δεν ξέρω, αλλά μου φαίνεται ρομαντικό να λέει ο άντρας στη γυναίκα του -αγάπη μου! που έβαλες τη σφουγγαρίστρα;;:D:redface:

Οπώς την βρίσκει κανείς...

Κι έχω μια σφουγγαρίστρα, όνειρο....:redface:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Alessandra

Διάσημο μέλος

Η Δεν έχω αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,716 μηνύματα.
Τις δουλειές του σπιτιού ποιος θα τις κάνει;
Ο άνδρας.
Ακόμα καλύτερα, η μάνα του.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

tsarachaf

Περιβόητο μέλος

Ο Allah 1/3 MEΤΣ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών, επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 4,366 μηνύματα.
Ο άνδρας.
Ακόμα καλύτερα, η μάνα του.

Αυτό ξαναπές το, όταν θα σου κατσικωθεί καμιά πεθερά στο σπίτι:P...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ToxicLips

Δραστήριο μέλος

Η Άννα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών. Έχει γράψει 770 μηνύματα.
Η θα μοιραστούν η θα τις κάνει όλες ο αντρας!!:D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Άγγελος

Επιφανές μέλος

Ο Άγγελος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Ελεύθερος επαγγελματίας και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 10,408 μηνύματα.
βοηθαει ο ανδρας αλλα με οργανωση της γυναικας..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Pure_Seduction

Επιφανές μέλος

Ο Pure_Seduction αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 9,834 μηνύματα.
Όταν μένουμε μαζί,μοιράζουμε τις δουλειές του σπιτιού.
Συνήθως εγω καθαρίζω και τακτοποιώ ενώ εκείνος μαγειρεύει.
Δεν μπορώ να σκεφτώ τι θα γινόταν αν τα κάναμε αντίθετα:P
Πάντως έχουμε βρεί τις ισορροπίες μας και μοιράζοντας τις δουλειές μας μένει περισσότερος χρόνος για εμάς και είμαστε και οι 2 πιο ξεκούραστοι.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Iliaki

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Βανίλια αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 30 ετών και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 933 μηνύματα.
Όλες λέμε ότι θα μοιραζόμαστε τις δουλειές με τους μελλοντικούς συντρόφους μας αλλά ποια καταφέρνει να το κάνει πράξη?:/:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

marina289

Δραστήριο μέλος

Η μαρινα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 47 ετών. Έχει γράψει 687 μηνύματα.
Το χειρότερό μου, μα το χειροτερότερό μου,(και το δικό του χειροτερότερο) είναι να πρέπει να κάνω μια δουλειά μαζί με τον άντρα μου................................. Κρόσια τα νεύρα μου-του!!!!!
Αυτός είναι λεπτολόγος και παίρνει μοιρογνωμόνιο και υποδεκάμετρο για να υπολογίσει και την παραμικρή κίνηση, εγώ είμαι χύμα στο κύμα, και σπάει ο ένας τα νεύρα του άλλου...
Έχει αναλάβει το σούπερ μάρκετ που του αρέσει κιόλας, και that's it! Εγώ δεν πάω ποτέ μαζί του, γιατί πάλι υπάρχει ασυμφωνία! Εκείνος κάνει σύγκριση σε όλα τα προϊόντα που υπάρχουν στο ράφι, τιμή-γραμμάρια-αν έχουν κάποια προσφορά, ημερομηνία λήξης, χώρα προέλευσης προϊόντος κτλ,κτλ, εγώ θέλω να αρπάζω γρήγορα το προΪόν και άντε γεια!

Πάντως ακόμα και το σούπερ που κάνει , είναι διευκόλυνση!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Άγγελος

Επιφανές μέλος

Ο Άγγελος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Ελεύθερος επαγγελματίας και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 10,408 μηνύματα.
Εκείνος κάνει σύγκριση σε όλα τα προϊόντα που υπάρχουν στο ράφι, τιμή-γραμμάρια-αν έχουν κάποια προσφορά, ημερομηνία λήξης, χώρα προέλευσης προϊόντος κτλ,κτλ
ε,τι?
μισες δουλειες?:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Iliaki

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Βανίλια αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 30 ετών και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 933 μηνύματα.
Πάντως ακόμα και το σούπερ που κάνει , είναι διευκόλυνση!
Δεν θα ήθελες να σε βοηθάει παραπάνω δηλαδή?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top