Τι ακούνε οι αδέσμευτες ή αυτές που δεν θέλουν να παντρευτούν!

lilith

Δραστήριο μέλος

Η Ισιδώρα Π. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Ελεύθερος επαγγελματίας. Έχει γράψει 608 μηνύματα.


Και που να δείτε κορίτσια, τι ακούει μια ανύπαντρη γυναίκα,
όταν έχει περάσει τα τριανταπέντε...
και έχει αποκτήσει εκτός γάμου και ένα παιδί...!!!!!!!!!!!!!!!! :):):)

Δεν περιγράφεται..., είναι το κάτι άλλο...!!!!!!!!!!!!!!!!!! :D:D:D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Demelene

Διάσημο μέλος

Ο Demelene αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Προγραμματιστής/τρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 2,430 μηνύματα.
Αρχική Δημοσίευση από lilith:


Και που να δείτε κορίτσια, τι ακούει μια ανύπαντρη γυναίκα,
όταν έχει περάσει τα τριανταπέντε...
και έχει αποκτήσει εκτός γάμου και ένα παιδί...!!!!!!!!!!!!!!!! :):):)

Δεν περιγράφεται..., είναι το κάτι άλλο...!!!!!!!!!!!!!!!!!! :D:D:D

Α ρε lilith και έλεγα δεν θα αναφέρει αυτό κανένας??? Στην Ελλάδα των παραδόσεων και των ηθικών θεσμών κρίνουμε και καταδικάζουμε οτιδήποτε μας θυμίζει ότι υπάρχει και ζωή εξώ από τις παραπάνω παραδόσεις και παραπάνω θεσμούς! Καμία πρόνοια για μια γυναίκα που στην τελική αποφασίζει να φάει ένα τρελό λούκι για να διαινιστεί και το ΕΛΛΗΝΑΡΙΟ.

Μπράβο σου που είχες το θάρρος την δύναμη και την πυγμή να πας κόντρα στο κατεστημένο.
Αντί λοιπόν να επικροτήσει και η υπόλοιπη κοινωνία και να βοηθήσει την κοπέλα (κυρία τώρα) προτιμάει το πρόβλημα να έχει λυθεί με ένα μαγικό τρόπο αρκεί να μην ξέρει το πως! Και επειδή όλοι ξέρουμε ποιος είναι αυτός ο τρόπος κανείς δεν μιλάει, καθώς είναι έξω από το απίστευτα καλό σύστημα ηθικών κανόνων που έχουμε.! Αρκεί που η κοπέλα θα είναι ηθική και δεν θα αναθρέψει ένα παιδί που θα αποκτήσει εκτός γάμου.

Τώρα στην περίπτωση που η γυναίκα για τον οποιοδήποτε λόγο θέλει παιδιά αλλά δεν βρίσκει τον κατάλληλο, και καταφεύγει στην εξωσωματική ΑΝΤΕ ΠΑΛΙ ΤΑ ΙΔΙΑ!

lilith δεν ξέρω τι από τα δύο συνέβησαν! Προσωπικό σου θέμα. Να ξαναπώ.
My respects !! Και η ζεστή χειραψία μου!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Himela

Συντονίστρια

Η Himela αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 30,870 μηνύματα.
Βρήκα αυτό το θέμα κι είπα να το ξεθάψω γιατί είναι ωραίο.

Να πω τι μου είπε ο άντρας της ξαδέλφης μου (23 ετών με παιδί 2 χρονών) την Πρωτοχρονιά ως ευχή: "Και του χρόνου με δίδυμα!".:blink:

Επειδή πρέπει να το βιαστώ για να βγει αληθινό, όποιος ενδιαφέρεται, ας μου στείλει πμ με βιογραφικό!:D

Πάντως πριν πολλά χρόνια ο αγαπημένος μου παππούς που τον λατρεύω, μου είχε πει "αν είσαι τρελή, παντρέψου".

Γι' αυτό τον αγαπάω: γιατί δεν κοιτάει τις επιταγές της κοινωνίας, αλλά αυτό που θα με κάνει ευτυχισμένη.

Άσχετα που εγώ θέλω να παντρευτώ.;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

zanin

Διάσημο μέλος

Η zanin αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 37 ετών και μας γράφει απο Ηράκλειο (Αττική). Έχει γράψει 2,838 μηνύματα.
δεν θέλω να παντρευτώ....
μου αρκεί να είμαι με τον αγαπημένο μου χωρίς κουλούρα...

αν και η άδεια γάμου δεν μου ακούγεται άσχημη... 1 βδομάδα είναι αυτή....
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

BLUE SEA

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Τέσα Ηλιού αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 46 ετών, επαγγέλεται Μεταπτυχιακός Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Ηλιούπολη (Αττική). Έχει γράψει 1,898 μηνύματα.
Με έχουν αποκαλέσει αντιδραστική πολλές φορές, επειδή δεν θέλω να παντρευτώ. Θεωρώ όμως ότι αυτός ο χαρακτηρισμός είναι πολύ άδικος. Εγώ απλώς πράττω κατά βούληση αδιαφορώντας για τις κοινωνικές αγκυλώσεις και απαιτήσεις. Ξέρετε, στην Ελλάδα δεν μπορούν "οι σημαντικοί/ες άλλοι/ες" να σου συγχωρήσουν μια στάση ζωής "αποκλίνουσα" της παραδοσιακής. Πιστεύω βέβαια ότι αν κάποιος/α έχει περάσει κατά πολύ τα 35 δεν πρέπει να τον/την ρωτάνε γιατί δεν παντρεύτηκε ή να τον/την προτρέπουν να παντρευτεί. Είναι θέμα στοιχειώδους τακτ, ευγένειας και συναισθηματικής νοημοσύνης. Μέτα τα 35 ένας άνθρωπος έχει πλέον μια ξεκάθαρη τοποθέτηση απέναντι σε θέματα που αφορούν την προσωπική του ζωή. Σε τελική ανάλυση τα όνειρα, οι ανάγκες και οι φιλοδοξίες κάποιων ατόμων είναι ασύμβατες/α με τη δέσμευση του γάμου.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Johnny15

Επιφανές μέλος

Ο Γιάννης? αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Άεργος/η και μας γράφει απο Γερμανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 12,749 μηνύματα.
Και εγώ δεν καταλαβαίνω τι μανία έχουν όλοι με τον γάμο και γιατί γίνεται αντικείμενο συζήτησης και αρνητικών χαρακτηρισμών αν κάποιος δεν παντρεύεται. Είτε για άντρες και ειδικά για γυναίκες όπου είναι πιο έντονο νομίζω το φαινόμενο.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Guest 209912

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Και εγώ δεν καταλαβαίνω τι μανία έχουν όλοι με τον γάμο και γιατί γίνεται αντικείμενο συζήτησης και αρνητικών χαρακτηρισμών αν κάποιος δεν παντρεύεται. Είτε για άντρες και ειδικά για γυναίκες όπου είναι πιο έντονο νομίζω το φαινόμενο.

Επειδή η μόδα της εποχής προστάζει γάμο στα 30 και διαζύγιο στα 45.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Johnny15

Επιφανές μέλος

Ο Γιάννης? αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Άεργος/η και μας γράφει απο Γερμανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 12,749 μηνύματα.
Επειδή η μόδα της εποχής προστάζει γάμο στα 30 και διαζύγιο στα 45.

Αν είναι να πάρει κανείς διαζύγιο τότε καλύτερα να μην παντρευτεί καν. Επίσης, καλό το σενάριό σου. Ξέρω 2-3 άτομα (όχι προσωπικά αλλά το κουτσομπολιό το οικογενειακό με φτάνει) που παντρεύτηκαν early 20 και χωρίζουν 3-4 χρόνια μετά... Τσάμπα έξοδα ο γάμος.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

BLUE SEA

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Τέσα Ηλιού αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 46 ετών, επαγγέλεται Μεταπτυχιακός Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Ηλιούπολη (Αττική). Έχει γράψει 1,898 μηνύματα.
Συντρόφια, κάντε αυτό που επιθυμείτε! Μην ενδίδετε σε πιέσεις και γκρίνιες! Οι όποιες αποφάσεις μας πρέπει να συνάδουν με το δικό μας σύστημα αξιών!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ερινύς

Τιμώμενο Μέλος

Η Ερινύς αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Παιδίατρος και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 17,739 μηνύματα.
Με έχουν αποκαλέσει αντιδραστική πολλές φορές, επειδή δεν θέλω να παντρευτώ. Θεωρώ όμως ότι αυτός ο χαρακτηρισμός είναι πολύ άδικος. Εγώ απλώς πράττω κατά βούληση αδιαφορώντας για τις κοινωνικές αγκυλώσεις και απαιτήσεις. Ξέρετε, στην Ελλάδα δεν μπορούν "οι σημαντικοί/ες άλλοι/ες" να σου συγχωρήσουν μια στάση ζωής "αποκλίνουσα" της παραδοσιακής. Πιστεύω βέβαια ότι αν κάποιος/α έχει περάσει κατά πολύ τα 35 δεν πρέπει να τον/την ρωτάνε γιατί δεν παντρεύτηκε ή να τον/την προτρέπουν να παντρευτεί. Είναι θέμα στοιχειώδους τακτ, ευγένειας και συναισθηματικής νοημοσύνης. Μέτα τα 35 ένας άνθρωπος έχει πλέον μια ξεκάθαρη τοποθέτηση απέναντι σε θέματα που αφορούν την προσωπική του ζωή. Σε τελική ανάλυση τα όνειρα, οι ανάγκες και οι φιλοδοξίες κάποιων ατόμων είναι ασύμβατες/α με τη δέσμευση του γάμου.

Ποια 35; Θα σας πω κάτι που θα σας φανεί αστείο και που αν ήμουν και εγώ εξωτερικός παρατηρητής πιθανότατα θα περνούσα πολύ καλύτερα απ' ό,τι τώρα.
Μεγαλώνω σε μια οικογένεια-σόι, όπου τα relationship paths που ακολουθούνται είναι τα εξής:
- Βρες το έτερον ήμισύ σου με την πρώτη, άντε την δεύτερη απόπειρα (not check)
- Αρραβωνιάσου μέχρι τα mid-20s και παντρέψου μέχρι τα late-20s (not check-not gonna happen)
- Κάνε το 1ο παιδί στα late 20s και κατά προτίμηση συνέχισε με ρυθμούς αναπαραγωγής κουνελιών (not check-not gonna happen)

Δεν κάνω πλάκα. Παππούδες, γονείς, αδέρφια γονιών και όλα τα μεγαλύτερα ξαδέρφια μου είναι έτσι τουλάχιστον σε 1 από τα 3 (και γι αυτό η γιαγιά μου δεν είναι ούτε 80 και έχει 5 δισέγγονα ήδη).
Η επόμενη στην σειρά είμαι εγώ. Φανταστείτε τώρα που πλησιάζω σιγά-σιγά τα mid-20s και δεν έχει ακουστεί τίποτα για μένα, τι ακούγεται στα οικογενειακά τραπέζια.:whistle: (Ευτυχώς οι γονείς μου είναι νορμάλ σε κάτι τέτοια και απλά γελάμε όλοι μαζί μετά).
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Johnny15

Επιφανές μέλος

Ο Γιάννης? αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Άεργος/η και μας γράφει απο Γερμανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 12,749 μηνύματα.
Ποια 35; Θα σας πω κάτι που θα σας φανεί αστείο και που αν ήμουν και εγώ εξωτερικός παρατηρητής πιθανότατα θα περνούσα πολύ καλύτερα απ' ό,τι τώρα.
Μεγαλώνω σε μια οικογένεια-σόι, όπου τα relationship paths που ακολουθούνται είναι τα εξής:
- Βρες το έτερον ήμισύ σου με την πρώτη, άντε την δεύτερη απόπειρα (not check)
- Αρραβωνιάσου μέχρι τα mid-20s και παντρέψου μέχρι τα late-20s (not check-not gonna happen)
- Κάνε το 1ο παιδί στα late 20s και κατά προτίμηση συνέχισε με ρυθμούς αναπαραγωγής κουνελιών (not check-not gonna happen)

Δεν κάνω πλάκα. Παππούδες, γονείς, αδέρφια γονιών και όλα τα μεγαλύτερα ξαδέρφια μου είναι έτσι τουλάχιστον σε 1 από τα 3 (και γι αυτό η γιαγιά μου δεν είναι ούτε 80 και έχει 5 δισέγγονα ήδη).
Η επόμενη στην σειρά είμαι εγώ. Φανταστείτε τώρα που πλησιάζω σιγά-σιγά τα mid-20s και δεν έχει ακουστεί τίποτα για μένα, τι ακούγεται στα οικογενειακά τραπέζια.:whistle: (Ευτυχώς οι γονείς μου είναι νορμάλ σε κάτι τέτοια και απλά γελάμε όλοι μαζί μετά).

Χαχαχαχ μην δίνεις σημασία.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Aleksa

Τιμώμενο Μέλος

Η Aleksa αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 19,575 μηνύματα.
Πού να δείτε αντιδράσεις για εκείνους -και ιδιαίτερα εκείνες- που επιλέγουν να μην κάνουν παιδιά. Και δεν εννοώ στα 20 και στα 30, αλλά σταθερές στις απόψεις τους και αμετανόητες για μια ζωή.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Nelliel

Περιβόητο μέλος

Η Nelliel αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 4,061 μηνύματα.
Με εχουν πρηξει κατι θειες μου. Προσφατα μια μου ειπε οτι πλησιαζω και σε ηλικια που δεν θα μπορω να κανω παιδια (29 ειμαι, ελεος!!!). Της ειπα οτι εχω καταψυξει ωαρια για το μελλον :lol: Η εκφραση της ηταν ολα τα λεφτα! Οσο για γαμο, τους λεω συνεχεια οτι ετοιμαζω την διαδικασια, γιατι αλλιως με πρηζουν με τις ωρες. Δεν θελω να παντρευτω, θεωρω τον γαμο ηλιθιο και περιττο εξοδο.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

BLUE SEA

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Τέσα Ηλιού αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 46 ετών, επαγγέλεται Μεταπτυχιακός Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Ηλιούπολη (Αττική). Έχει γράψει 1,898 μηνύματα.
Με εχουν πρηξει κατι θειες μου. Προσφατα μια μου ειπε οτι πλησιαζω και σε ηλικια που δεν θα μπορω να κανω παιδια (29 ειμαι, ελεος!!!). Της ειπα οτι εχω καταψυξει ωαρια για το μελλον :lol: Η εκφραση της ηταν ολα τα λεφτα! Οσο για γαμο, τους λεω συνεχεια οτι ετοιμαζω την διαδικασια, γιατι αλλιως με πρηζουν με τις ωρες. Δεν θελω να παντρευτω, θεωρω τον γαμο ηλιθιο και περιττο εξοδο.

Τέλειο! Μου έδωσες ιδέα. Αυτό θα λέω κι εγώ στις θείες μου για τα ωάρια!:clapup: Να ξέρεις ότι έχεις +1 από εμένα. Σίγουρα θα σκάσουν κι άλλες μοναδούλες.
Έχεις δίκιο σε ό,τι λες. Το θέμα είναι ότι πάντα τις κουβέντες τις βάζουν οι συγγενείς. Οι γονείς μου σέβονται την ελευθερία μου και τις αποφάσεις μου, ακόμα κι αν στην αρχή γκρινιάζουν λίγο. Μετά τα 35 βέβαια περιορίστηκαν αρκετά οι όποιες κρούσεις και οχλήσεις περί γάμου από το εξωτερικό μου περιβάλλον. Κάνε λίγο υπομονή. Το ίδιο θα συμβεί και σ' εσένα.;) Για την ώρα πάλεψέ τη με έξυπνες απαντήσεις και ει δυνατόν με χιούμορ. Μην σκας. Τα ελληνικά στερεότυπα περί γάμου δυστυχώς έχουν πολύ βαθιές ρίζες. Δεν μπορούμε δυστυχώς να αλλάξουμε τις πεπαλαιωμένες νοοτροπίες. Εκείνο που μπορούμε να κάνουμε είναι να έχουμε ισχυρές αντιστάσεις απέναντι στα ενοχλητικά σχόλια. Η ζωή είναι δικής μας κι εμείς θα πάρουμε αποφάσεις γι' αυτό. Αλίμονο αν κάνουμε αυτό που προτάσσουν οι "παθολογικές" κοινωνικές συμβάσεις, δίχως να το επιθυμούμε.:eek:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Johnny15

Επιφανές μέλος

Ο Γιάννης? αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Άεργος/η και μας γράφει απο Γερμανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 12,749 μηνύματα.
Οσο για γαμο, τους λεω συνεχεια οτι ετοιμαζω την διαδικασια, γιατι αλλιως με πρηζουν με τις ωρες.

Τι ακριβώς σημαίνει ετοιμάζεις την διαδικασία; :laugh: Ο γαμπρός βρέθηκε; :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Nelliel

Περιβόητο μέλος

Η Nelliel αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 4,061 μηνύματα.
Τι ακριβώς σημαίνει ετοιμάζεις την διαδικασία; :laugh: Ο γαμπρός βρέθηκε; :P

Ωχ, μολις μου εδωσες ιδεα για να παθαινουν απανωτα εγκεφαλικα οι θειες!!!!!
Ο γαμπρος βρεθηκε και ειναι παντρεμενος :lol: Και στο καπακι: θα παντρευτω οταν παρει διαζυγιο (σε αυτες τις περιπτωσεις θα γνωριζουν οτι αυτο σημαινει "ποτε"):rofl:

Θα το δοκιμασω την επομενη φορα που θα με πρηξουν. Καιρος να αντιστραφουν οι ρολοι και οι ενοχλητικες να γινουμε εμεις! Βεβαια υπαρχει και το ρισκο να αρχισουν το πρηξιμο για θεματα ηθικης (εφοσον δεν καταλαβουν οτι τις δουλευεις)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Guest 209912

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Ωχ, μολις μου εδωσες ιδεα για να παθαινουν απανωτα εγκεφαλικα οι θειες!!!!!
Ο γαμπρος βρεθηκε και ειναι παντρεμενος :lol: Και στο καπακι: θα παντρευτω οταν παρει διαζυγιο (σε αυτες τις περιπτωσεις θα γνωριζουν οτι αυτο σημαινει "ποτε"):rofl:

Θα το δοκιμασω την επομενη φορα που θα με πρηξουν. Καιρος να αντιστραφουν οι ρολοι και οι ενοχλητικες να γινουμε εμεις! Βεβαια υπαρχει και το ρισκο να αρχισουν το πρηξιμο για θεματα ηθικης (εφοσον δεν καταλαβουν οτι τις δουλευεις)

Μπορώ αν θες να σου στείλω μια φωτογραφία μου και να πεις ότι θα παντρευτείς εμένα, μόλις την δουν θα σε παρακαλάνε να μην παντρευτείς.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

PeterTheGreat

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Staphylococcus aureus αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 923 μηνύματα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Γιώργος

Τιμώμενο Μέλος

Ο Γιώργος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Ελβετία (Ευρώπη). Έχει γράψει 30,791 μηνύματα.
Οσο για γαμο, τους λεω συνεχεια οτι ετοιμαζω την διαδικασια, γιατι αλλιως με πρηζουν με τις ωρες.
Αν βιάζεται η θεία να δει στεφάνια, ζήτα να μάθεις το ύψος της. Πες της πως ξέρεις ένα ωραίο γραφείο τελετών λίγο πιο κάτω.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

BLUE SEA

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Τέσα Ηλιού αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 46 ετών, επαγγέλεται Μεταπτυχιακός Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Ηλιούπολη (Αττική). Έχει γράψει 1,898 μηνύματα.
Μπορώ αν θες να σου στείλω μια φωτογραφία μου και να πεις ότι θα παντρευτείς εμένα, μόλις την δουν θα σε παρακαλάνε να μην παντρευτείς.
Γιατί να μην σε θέλουν; Μια χαρά παιδί είσαι! Νέος, έξυπνος, με χιούμορ, με συγκροτημένη σκέψη και πολλά άλλα! Νομίζεις δηλαδή ότι οι γυναίκες θέλουν επιτηδευμένους, αψεγάδιαστους και αλαζονικούς φλωράκους; Σε πληροφορώ ότι ισχύει ακριβώς το αντίθετο. Να αγαπάς τον εαυτό σου και να έχεις αυτοπεποίθηση. Το λέω αυτό με κάθε φιλική διάθεση, γιατί σε εκτιμώ πάρα πολύ γνωρίζοντάς σε μέσα από τα μηνύματά σου στο φόρουμ.
Υ/Γ Με συγχωρείτε: Επιτηδευμένους ήθελα να πω (και κατά λάθος είπα προηγουμένως ανεπιτήδευτους).
Αν βιάζεται η θεία να δει στεφάνια, ζήτα να μάθεις το ύψος της. Πες της πως ξέρεις ένα ωραίο γραφείο τελετών λίγο πιο κάτω.
Γιώργο μου, δεν έχεις άδικο, ένα τέτοιο καυστικό σχόλιο χρειάζεται στις προκλητικές δηλώσεις. Δεν αξίζει όμως να ξεσυνεριζόμαστε τους υπερήλικες και να χαλάμε τις καρδιές μας. Τόσο καταλαβαίνουν τόσο λένε.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top