Τι ανάλυση οθόνης χρησιμοποιείτε;

Τι ανάλυση οθόνης χρησιμοποιείτε;
Κλειστή δημοσκόπηση .

Αποτελέσματα της δημοσκόπησης (Ψήφισαν 0)
  • 800x600

    Ψήφοι: 0 0.0%
  • 1024x768

    Ψήφοι: 0 0.0%
  • 1152x864

    Ψήφοι: 0 0.0%
  • 1280x1024

    Ψήφοι: 0 0.0%
  • Άλλη...

    Ψήφοι: 0 0.0%

Thra

Νεοφερμένος

Ο Thra αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 81 μηνύματα.
Ναι.
Είναι λάθος η αναλογία της ανάλυσης που έχεις βάλει αν έχεις TFT. Πρέπει να είναι 5:4, αυτή που έχεις εσύ είναι 4:3. Η εικόνα σου αυτή τη στιγμή είναι παραμορφωμένη.
Και δηλαδή τι ανάλυση πρέπει να βάλω? Γιατί εμένα μ φαίνεται ιδανική και όλοι οι γνωστοί μ που έχουν 17'' τέτοια ανάλυση έχουν.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Anarki

Διάσημο μέλος

Ο Αλέξης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Χανιά (Χανιά). Έχει γράψει 3,345 μηνύματα.
Κάποια που έχει αναλογία 5:4. Βασικά την native ανάλυση της οθόνης σου πρέπει να βάλεις, αλλιώς χαλάει ούτως ή άλλως η εικόνα σε TFT οθόνες. 1280x1024 θα είναι λογικά αυτή, τόσο είναι σε μια 17άρα TFT που έχω εγώ κάπου θαμένη.
Αν οι φίλοι σου έχουν TFT κι αυτοί, είστε μια μεγάλη χαρούμενη παρέα με λάθος λόγο οριζόντιας προς κάθετη ανάλυση και παραμορφωμένα pixel :)

Αν σε βολεύει έτσι, άστην έτσι, αλλά να ξέρεις οτι τα βλέπεις όλα συμπιεσμένα στον οριζόντιο άξονα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Leo Killer

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Leo Killer αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 123 μηνύματα.
1024*768!!! Ειναι μια καλη επιλογη αναλυσης πιστευω...:iagree:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Melkon

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Κωνινος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών. Έχει γράψει 200 μηνύματα.
16:10

1680X1050
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

!msm!

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η !msm! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 146 μηνύματα.
1024x768
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

theinternetworld

Νεοφερμένος

Ο Ilias αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 52 ετών, επαγγέλεται IT και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 67 μηνύματα.
1280x1024 αν και σηκώνει παραπάνω (22 TFT) αλλά νομίζω σε αυτή την ανάλυση είναι μια χαρά.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

D|m|tr|

Νεοφερμένος

Ο Δημήτρης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Ορμύλια (Χαλκιδική). Έχει γράψει 78 μηνύματα.
1280x1024, δυστυχώς.

Αν είχα μια 22" π.χ. και σήκωνε τρελές αναλύσεις, πάλι όσο πάει θα την είχα. ;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Anarki

Διάσημο μέλος

Ο Αλέξης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Χανιά (Χανιά). Έχει γράψει 3,345 μηνύματα.
Ρε παιδιά οι TFT οθόνες πρέπει να δουλεύονται στην native ανάλυσή τους, αλλιώς γίνεται χάλια η εικόνα, δεν το βλέπετε;
theinternetworld υποθέτω οτι η 22άρα σου είναι widescreen; Αν ναι δεν έχεις απλώς μη native ανάλυση, έχεις και ανάλυση με τελείως λάθος αναλογία (5:4, οι wide είναι 16:10) οπότε παραμορφώνονται όλα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

theinternetworld

Νεοφερμένος

Ο Ilias αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 52 ετών, επαγγέλεται IT και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 67 μηνύματα.
Ρε παιδιά οι TFT οθόνες πρέπει να δουλεύονται στην native ανάλυσή τους, αλλιώς γίνεται χάλια η εικόνα, δεν το βλέπετε;
theinternetworld υποθέτω οτι η 22άρα σου είναι widescreen; Αν ναι δεν έχεις απλώς μη native ανάλυση, έχεις και ανάλυση με τελείως λάθος αναλογία (5:4, οι wide είναι 16:10) οπότε παραμορφώνονται όλα.

οχι δεν ειναι wide ειναι απλη 22 TFT LG
ειναι ιδια με το μικρο αδερφακι της την 1953s (19) και επειδη τα εχω διπλα διπλα 2 οθονες + 3 Η/Υ καταλαβαινεις.

χεχε
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Anarki

Διάσημο μέλος

Ο Αλέξης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Χανιά (Χανιά). Έχει γράψει 3,345 μηνύματα.
Οκ τουλάχιστον είναι σωστή η αναλογία τότε, αλλά μου φαίνεται πολύ μικρή αυτή η ανάλυση για 22άρα οθόνη, είναι η native;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

theinternetworld

Νεοφερμένος

Ο Ilias αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 52 ετών, επαγγέλεται IT και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 67 μηνύματα.
Οκ τουλάχιστον είναι σωστή η αναλογία τότε, αλλά μου φαίνεται πολύ μικρή αυτή η ανάλυση για 22άρα οθόνη, είναι η native;

αυτη λεει ο κατασκευαστης της και στην 19 και στην 22 οτι ειναι η ιδανικη αναλυση και για να μην βγαινει αυτο το μηνυματακι ξερεις καθε φορα που ανοιγω τις οθονες την εβαλα εκει την αναλυση και τελειωσε.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

yozerehs

Τιμώμενο Μέλος

Ο yozerehs αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 4,969 μηνύματα.
1024x768.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

West_Emperor

Νεοφερμένος

Ο Φιλιππος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών και μας γράφει απο Ψαχνά (Εύβοια). Έχει γράψει 113 μηνύματα.
1440x900..εxω την viewsonic va1916w..:)

 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

domenica7

Πολύ δραστήριο μέλος

Η domenica7 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών. Έχει γράψει 1,056 μηνύματα.
Μια samsung 17'αρα έχω,τώρα τι ανάλυση έχει θα σας γελάσω..Είμαι ολίγον άσχετη..:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Jfire

Δραστήριο μέλος

Ο Jfire αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών. Έχει γράψει 402 μηνύματα.
Viewsonic Optiquest Q201wb 20''>>>>>>>>20 in, 1680x1050, 5 ms, 1000:1, VGA
-----------------------------------------
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Kotatsuneko

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Kotatsuneko αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών. Έχει γράψει 1,494 μηνύματα.
Έχω λαπτοπ acer αλλά η οθόνη είναι 16.0" WXGA TFT LCD, με τεχνολογία acer cinecrystal, σε ανάλυση 1366 x 768:D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

TheoO

Νεοφερμένος

Ο Θοδωρής αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών. Έχει γράψει 22 μηνύματα.
Μία LG 17' έχω και χρησιμοποιώ 1024x768
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Daskalenko7

Δραστήριο μέλος

Ο Δημήτρης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών και μας γράφει απο Αγία Παρασκευή (Αττική). Έχει γράψει 655 μηνύματα.
1440 * 900 Για μενα καλυτερη απο 1280 * 800 .

Το θεμα δεν ειναι για την τεχνολογια ?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

nioniosmeg

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Άδης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Κέρκυρα (Κέρκυρα). Έχει γράψει 1,949 μηνύματα.
1280*1024... νορμάλ είναι, τέλεια...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

vimaproto

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο vimaproto αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Λάρισα (Λάρισα). Έχει γράψει 889 μηνύματα.
1024X768
-----------------------------------------
Μια samsung 17'αρα έχω,τώρα τι ανάλυση έχει θα σας γελάσω..Είμαι ολίγον άσχετη..:P
Να σε βοηθήσω για να γίνεις σχετική.
Εναρξη=>Πίνακας ελέγχου=> Οθόνη => Ρυθμίσεις. Εκεί θα βρεις "ανάλυση οθόνης" ποια είναι και αν θέλεις την κρατάς ή την αλλάζεις.
γεια σου
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 0 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top