Τι γίνεται, όταν ο καλύτερός σου φίλος σε μειώνει συνέχεια;

DevvisSp

Νεοφερμένος

Ο DevvisSp αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 16 μηνύματα.
Συγχαρητηρια!απεκτησες φρενεμυ!! (frenemy)
Ειναι ο πολυ φιλικος εχθρος/εχθρικος φιλος! Η οπως προτιμω να το λεω "Ο χειροτερος καλυτερος φιλος"
Μη στεναχωριεσαι!καλως ηρθες στο μαυρο ρομαντζο!
Ειναι κατι φυσιολογικο, να χαιρεσαι που το εχεις!Σου προτεινω να ανταποδωσεις οτι προσβολες σου δινει και να το ευχαριστηθεις!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

μαριώ

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η μαριώ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Ζωγράφος (Αττική). Έχει γράψει 123 μηνύματα.
Λογω της ηλικιας σας και εχοντας βρεθει στην θεση οχι την δικη σου αλλα της αλλης κοπελας προτεινω να μιλησετε ανοιχτα. Εγω τοτε το εκανα απο ζηλια ασυναισθητα. Οταν μου μιλησε καταλαβα τι γινεται και διορθωθηκα. Οι ανθρωποι πραγματι ειναι σχεδον αδυνατο να αλλαξουν αλλα μετα απο καποια ηλικια. Ακομα ισως να μην εχετε σχηματιστει και να την βοηθησεις να δει τι γινεται.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Claire14<3

Νεοφερμένος

Η Claire(tvd 4everr):) αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Φιλόλογος ξένων γλωσσών. Έχει γράψει 71 μηνύματα.
Όταν σε μειώνει ο καλύτερός σου φίλος,παύει πλέον να λέγεται έτσι.Μου έχει τύχει κι εμένα κι απλώς την απομάκρυνα.Είχα μεγάλο δίκιο τελικά που την απομάκρυνα,έτσι αποδείχθηκε ύστερα από λίγο καιρό.Καλύτερα να μην θεωρείς κανέναν ως καλύτερο φίλο,γιατί μερικές φορές αποδεικνύεται ότι τελικά τόσο καιρό ήταν χειρότερος και από τον εχθρό σου.Και είναι πολύ κρίμα γιατί στο τέλος απογοητεύεσαι αρκετά:(
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

InSheerPleasure

Νεοφερμένος

Ο Γιάννης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών και επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 103 μηνύματα.
Βάζεις όρια στους άλλους και, αν τα ξεπεράσουν, θεωρώ πως πρέπει να είσαι κάθετος. Όταν κάποιος δε σε σέβεται, νομίζω πως το θέμα θεωρείται λήξαν και, πέρα από αυτό, δε γίνεται να κρατάς έναν ασθενή σε κώμα μονίμως με την υποστήριξη των μηχανημάτων. Κάποια στιγμή...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

valeria..

Νεοφερμένος

Η valeria.. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 27 ετών και επαγγέλεται Μαθητής/τρια. Έχει γράψει 28 μηνύματα.
Τι γίνεται, όταν ο καλύτερός σου φίλος σε μειώνει συνέχεια;
Απλά πάυει να είναι 'φίλος' σου.
Και εγώ κάνω πλάκα με τις φίλες μου, και μπορεί
πάνω στη πλάκα να τη μειώσω αλλά ξέρω μέχρι που
φτάνει το όριο της πλάκας και πότε αλλάζουν τα πράγματα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

DarthFederer

Διάσημο μέλος

Ο DarthFederer αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Άεργος/η και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 3,281 μηνύματα.
Προσεχετε ποιους κανετε φιλους, μηπως αυτος/αυτη που θεωρεις καλυτερο φιλο/φιλη δεν σε θεωρει το ιδιο. Οταν εισαι κολλητος με καποια ατομα, η πλακα και το δουλεμα ειναι βασικα στοιχεια της παρεας
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

dark_passenger

Νεοφερμένος

Ο dark_passenger αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 54 μηνύματα.
Moυ εχει τυχει κολλητη μου φιλη να με μειωνει ολη την ωρα και να προσπαθει να μου δημιουργησει ανασφαλειες.Τοσο για την εξωτερικη μου εμφανισει οσο και για επιτευγματα που ειχα κανει.Γενικα ολη φαση ηταν ανταγωνιστικη.Το περιεργο ηταν οτι με γουσταρε οπως εμαθα αργοτερα.Ξεκοψα και ησυχασα.Γνωμη μου,οταν καποιος σου χαλαει την διαθεση με υπουλο τροπο διωξε τον απο την ζωη σου,δεν υπαρχει μελλον.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Dalian

Περιβόητο μέλος

Η Substrata αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 4,822 μηνύματα.
It should be fine όταν τα πειράγματα παραμένουν σε επιφανειακό επίπεδο.
Και πάλι πιστεύω ένας αληθινός φίλος θα σεβαστεί αν σε ενοχλήσει κάτι.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

τρελή φιλόσοφος

Πολύ δραστήριο μέλος

Η τρελή φιλόσοφος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 26 ετών. Έχει γράψει 1,290 μηνύματα.
εγώ δεν θα μπορούσα να ανεχτώ κάποιον ο οποίος με μειώνει συνέχεια(με στόχο να σε προσβάλλει,όχι για πλάκα)πόσο μάλλον να τον αποκαλώ καλύτερό μου φίλο.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ανατολή

Νεοφερμένος

Η ανατολή αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 27 ετών, επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Καλλιθέα (Αττική). Έχει γράψει 109 μηνύματα.
Εμμ, καλύετρα να το συζητήσετε, γιατί αν συνεχίσετε έτσι δεν ξέρω αν θα είστε για πολύ ακόμα καλύτερες φίλες...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

mafalda8520

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η mafalda8520 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 150 μηνύματα.
αχχ το καλυτερο τοπικ που θα μπορουσα να βρω στη φαση που ημουν... και ενω στην αρχη όλα κυλουσαν μελι γαλα και μεσα σε 7 μηνες ειχαμε ταιριαξει τοοσο πολύ και ζουσα μια τελεια ζωη σαν πρωτοετης εμφανιζονται τα συννεφα... αρχικα το προβλημα για μενα ηταν οτι δεν ειχαμε ουτε εγω ουτε αυτος προσωπικη ζωη ετσι αν και δεν μου αρεσε αρχιζε να μου περνα απο το μυαλο η ιδεα για κατι παραπανω απο οτι φαινεται περασε και σε αυτον αλλα αντι να γινει κατι πιο.. ροζ αυτος εφερνε συνεχεια ολο και πιο συχνα τριτους και ενω καποιος θα ελεγε οκ απλα δεν γουσταρει το παιδι τα ερωτικα υπονουμενα ολο και περισσοτερο πληθαιναν απο μερους του.... Ωσπου καποια στιγμη το γυρισε μπουμερανγκ και αρχισε να με υποβαθμιζει... Τελικα και γω τον απομακρυνα γιατι δεν αντεχανα μου τρωει τη ζωη αλλα το θεμα ειναι οτι μαζι με αυτον εχασα και την υπολοιπη παρεα και ειμαι και σε μικρη σχολη...
Τελος παντων οπως και να χει συνηθως το να αρχισει καποιος ξαφνικα να σε υποβαθμιζει πολλά μπορει να σημαινει.... και το καλυτερο που εχεις να κανεις ειναι να το κόψεις μαχαιρι
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Eclipse

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Έκλειψις αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 1,653 μηνύματα.
Τοτε δεν είναι ο καλύτερός σου φίλος. TYN!
 

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top