Τι είδους μουσική άκουγαν οι γονείς μας;

Πουπουλίνα

Επιφανές μέλος

Η Πουπουλίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Ζωγράφος και μας γράφει απο Κόρινθος (Κόρινθος). Έχει γράψει 29,345 μηνύματα.
Κλασσικη μουσικη, μπιτλς ,ντισκο και ετσι εμαθα και εγω να ακουω κλασσικη μουσικη.
 

dum dum boy

Διάσημο μέλος

Ο Θανάσης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Εργάτης/τρια και μας γράφει απο Αλβανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 2,860 μηνύματα.
παλιά λαϊκά, ρεμπέτικα, ποπ, νέο κύμα, έντεχνο.
πηγαίνανε σε μπουάτ, αλλά και σε κάνα μπουζουξιδοσκυλάδικο.
 

BeatrixKiddo

Περιβόητο μέλος

Η Trix αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μεταπτυχιακός Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 4,048 μηνύματα.
Ο πατέρας μου άκουγε χέβι μεταλ και ντίσκο.
Και η μητέρα μου ροκ και ποπ 80s
E και εγώ ακούω έναν συνδυασμό από όλα αυτά :laugh:
 

Agaphbou

Περιβόητο μέλος

Η Αγάπη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 26 ετών. Έχει γράψει 5,328 μηνύματα.
Ο πατέρας μου στα νιάτα του άκουγε Deep Purple, Pink Floyd και τα συναφή (όχι Beatles, σημαντικό αυτό γιατί τους σιχαίνεται). Πλέον ακούει κυρίως trance, σκυλάδικα και ποντιακά (ξέρω, φοβερός συνδυασμός). Μερικές φορές τον πετυχαίνω να βάζει και κάτι αψυχολογητους Rammstein ή Nightwish σε άκυρες στιγμές αλλά δυστυχώς σπάνια.

Η μάνα μου συνήθως κλασική μουσική ακούει και κανα sophisticated σταθμό τύπου Velvet, αλλά ο πατέρας μου ισχυρίζεται ότι σπίτι της μεγάλωσε με "Μαύρα κοράκια με νύχια γαμψά". Γενικά πάντως δεν πολυακουει μουσική.

Τι να πεις, τουλάχιστον υπάρχει ποικιλία.
 

Chem2000

Διάσημο μέλος

Η Chem2000 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 23 ετών, επαγγέλεται Μεταπτυχιακός Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Νίκαια (Αττική). Έχει γράψει 2,878 μηνύματα.
Εμένα ο μπαμπάς μου όντας φοιτητής άκουγε πάρα πολύ Μητροπάνο,Στράτο Διονυσίου κτλ.
Αργότερα άρχισε να ακούει και τα γνωστά σε όλους μας κλαρίνα,αφού είναι από χωριό χαχαχα.
Η μαμά μου από την άλλη,άκουγε πάρα πολύ ροκ όταν ήταν μικρή.Πλέον ακούει και σκυλάδικα.
Εγώ από την άλλη ακούω τα πάντα εκτός από κλασσική μουσική :laugh:
 

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top