Τι είναι πραγματική ευτυχία στη ζωή κατά τη γνώμη σας;

tsarachaf

Περιβόητο μέλος

Ο Allah 1/3 MEΤΣ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών, επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 4,366 μηνύματα.
Μα ακομα κι αυτη η ευτυχια που τελικα μενει... Δεν ερχεται κι αυτη με καποιον τροπο???

Πρεπει να εχεις καποιον λογο για να μενεις ευτυχισμενος οταν ολα σου πανε στραβα...

Φυσικα και η ευτυχια ειναι δικαιωμα....
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Mr Positive

Δραστήριο μέλος

Ο Mr Positive αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών, επαγγέλεται Μαθητής/τρια και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 403 μηνύματα.
Μα ακομα κι αυτη η ευτυχια που τελικα μενει... Δεν ερχεται κι αυτη με καποιον τροπο???

Πρεπει να εχεις καποιον λογο για να μενεις ευτυχισμενος οταν ολα σου πανε στραβα...

Φυσικα και η ευτυχια ειναι δικαιωμα....
"Όταν όλα σου πάνε στραβά"? Με συγχωρείς, δεν καταλαβαίνω τι λες. :D
Είναι φιλοσοφική κουβέντα που οδηγεί πολύ, πολύ βαθιά, και δε νομίζω να έχουμε τα περιθώρια να την ανοίξουμε στο παρόν θέμα...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

tsarachaf

Περιβόητο μέλος

Ο Allah 1/3 MEΤΣ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών, επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 4,366 μηνύματα.
"Όταν όλα σου πάνε στραβά"? Με συγχωρείς, δεν καταλαβαίνω τι λες. :D
Είναι φιλοσοφική κουβέντα που οδηγεί πολύ, πολύ βαθιά, και δε νομίζω να έχουμε τα περιθώρια να την ανοίξουμε στο παρόν θέμα...

Για την ευτυχια δεν ειναι το θεμα??? Γι' αυτην δεν μιλαμε κι εμεις??? Αν πιστευεις οτι θα ξεφυγουμε ομως μπορουμε να συνεχισουμε με πμ...

Οταν ολα σου πανε στραβα... Εννοω πως τα πραγματα πηγαινουν ακριβως με τον αντιθετο τροπο απο αυτον που επιθυμεις να πανε... Και φυσικα δεν αναφερομαι στο αν θα καταφερει καποιος να παρει εκεινο το παντελονι που του γυαλισε προχθες σ' εκεινη την βιτρινα... Αλλα γενικοτερα στις σχεσεις του με τους υπολοιπους ανθρωπους...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Mr Positive

Δραστήριο μέλος

Ο Mr Positive αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών, επαγγέλεται Μαθητής/τρια και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 403 μηνύματα.
Ειδικά στις σχέσεις με τους ανθρώπους δηλαδή... Έχεις υπ' όψιν σου ότι οι άνθρωποι είναι καθρέφτες σου?

Κάποτε συζητούσα με μια φίλη μου, και με θλίψη μου περιέγραφε ότι τα άτομα που την περιτριγυρίζουν, δεν την αποδέχονται όπως είναι...
Δεν είπα τίποτα, απλώς της έθεσα έναν προβληματισμό, ρωτώντας: "Πόσο αποδέχεσαι ΕΣΥ τον εαυτό σου?"

Σκέψου το. Στους ανθρώπους δε βλέπεις κάτι τόσο ξένο. Βλέπεις τον εαυτό σου. ;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

tsarachaf

Περιβόητο μέλος

Ο Allah 1/3 MEΤΣ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών, επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 4,366 μηνύματα.
Βλεπω μια πιθανη εκδοχη του εαυτου μου...Κατι στο οποιο θα μπορουσα να ειχα εξελιχθει ή που θα μπορουσα να εξελιχθω

Οχι τον ιδιο μου τον εαυτο... Δεν ψαχνω να βρω εμενα μεσα σε καποιον αλλον, γι'αυτο και δεν παρηγορουμαι οταν παθαινει κατι χειροτερο απο μενα...

Γι' αυτο δεν κανουμε δυνατες σχεσεις... Γιατι ψαχνουμε να βρουμε τον εαυτο μας στον αλλον...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Mr Positive

Δραστήριο μέλος

Ο Mr Positive αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών, επαγγέλεται Μαθητής/τρια και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 403 μηνύματα.
Το τελευταίο που είπες ισχύει. Αλλά δε με εννόησες πλήρως.
Οι άνθρωποι δε σε καθρεφτίζουν ολοκληρωτικά: καθρεφτίζουν κομμάτια σου μόνο.
Και κομμάτι κομμάτι, συμπληρώνεται το είδωλο...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Resident Evil

Διακεκριμένο μέλος

Η Resident Evil αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 7,959 μηνύματα.
Έχω αρχίσει να πιστεύω πλέον ότι ικανή και αναγκαία συνθήκη για την ευτυχία είναι ο Έρωτας. Δείτε τους ερωτευμένους γύρω σας (δεν εννοώ όσους έχουν απλά σχέσεις, με τα προβλήματα τους κτλ, εννοώ αυτούς που πραγματικά έχουν κάτι δυνατό, σχεδόν ανέφελο και εξίσου αμοιβαίο ή βρίσκονται ακόμα στην αρχή που σχεδόν πάντα είναι δυνατή, ανέφελη και φαίνεται εξίσου αμοιβαία). Όλα στραβά να πηγαίνουν στη ζωή τους, αυτοί έχουν το χαμόγελο της απόλυτης ευτυχίας.
Από την άλλη, όσοι έχουν άλλου είδους επιτυχίες αλλά κακή προσωπική ζωή σπανίως είναι ευτυχισμένοι. Διότι είναι στη φύση του ανθρώπου να τον απασχολεί το θέμα (θεωρητικά κάποιος που δεν ενδιαφέρεται για το ζήτημα θα μπορούσε να είναι ευτυχισμένος λόγω άλλων επιτυχιών, αλλά αυτοί είναι ελάχιστοι, ακόμα και οι ασεξουαλικοί ερωτεύονται) και τα προσωπικά προβλήματα είναι από τα πιο depressing.

Όσοι με γνωρίζουν, ξέρουν πόση αξία δίνω στα πνευματικά επιτεύγματα και ίσως εκπλαγούν από το παραπάνω. Δεν πιστεύω όμως ότι φέρνουν την ευτυχία από μόνα τους (φέρνουν βέβαια αρκετά έντονα spikes ευτυχίας, και κάποιος θα μπορούσε να επιχειρηματολογήσει ότι ούτως ή άλλως η ευτυχία είναι στιγμές -- και ίσως έχει δίκιο). Φέρνουν αυτοεκτίμηση, πληρότητα, αυτοολοκλήρωση, δίνουν νόημα στη ζωή, πράγματα πολύ σημαντικά, αλλά όχι ικανές συνθήκες για μακροπρόθεσμη ευτυχία.
Αυτό θα μπορούσα να το είχα γράψει εγώ. Ακριβώς έτσι (ή μάλλον όχι τόσο καλά, αλλά θα ήθελα να το είχα γράψει τόσο καλά).
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

tsarachaf

Περιβόητο μέλος

Ο Allah 1/3 MEΤΣ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών, επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 4,366 μηνύματα.
Το τελευταίο που είπες ισχύει. Αλλά δε με εννόησες πλήρως.
Οι άνθρωποι δε σε καθρεφτίζουν ολοκληρωτικά: καθρεφτίζουν κομμάτια σου μόνο.
Και κομμάτι κομμάτι, συμπληρώνεται το είδωλο...

Δεν διαφωνω... Αλλα δεν επηρρεαζει ιδιαιτερα την δικη μου σκεψη...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Achilles

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο King of Myrmidons αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 1,699 μηνύματα.


Υγεία.

Εργασία.

Οικογενειακή θαλπωρή.

 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Mr Positive

Δραστήριο μέλος

Ο Mr Positive αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών, επαγγέλεται Μαθητής/τρια και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 403 μηνύματα.
Δεν διαφωνω... Αλλα δεν επηρρεαζει ιδιαιτερα την δικη μου σκεψη...
Δε βιάζομαι να το κρίνω αυτό, μιας και δεν ξέρω ποιά ακριβώς είναι η σκέψη σου!
Εν πάση περιπτώσει όμως, αυτό που εννοώ είναι ότι πρόκειται για θέμα ευθύνης.
Αναλαμβάνεις τις ευθύνες σου. Όσες περισσότερες ευθύνες αναλαμβάνεις, τόσα περισσότερα πράγματα παίρνεις στο χέρι σου και μπορείς να αλλάξεις. Και για να το παραλληλίσω επίσης, "αναλαμβάνω τις ευθύνες μου" σημαίνει ότι αποδέχομαι πως αυτό που βλέπω στον καθρέφτη είμαι ΕΓΩ! Και αντίστοιχα, για όσα περισσότερα κομμάτια συνειδητοποιήσω και δεχτώ ότι είναι δικά μου κομμάτια, τόσα περισσότερα έχω την ευκαιρία να αλλάξω...

:)

ΥΓ. Θα ξεφύγω λίγο από το θέμα σ' αυτό το σημείο για να κάνω μια παραπομπή: Μια ταινία που διαπραγματεύεται έμμεσα αυτό το θέμα της ευθύνης είναι το Never Back Down. Πολύ ωραία ταινία, έξυπνη, και με απλή αλλά ενδιαφέρουσα ιστορία αν πιάσεις το νόημα. Προτείνω ανεπιφύλακτα σε όλους να τη δείτε. :D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

tsarachaf

Περιβόητο μέλος

Ο Allah 1/3 MEΤΣ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών, επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 4,366 μηνύματα.
Δε βιάζομαι να το κρίνω αυτό, μιας και δεν ξέρω ποιά ακριβώς είναι η σκέψη σου!
Εν πάση περιπτώσει όμως, αυτό που εννοώ είναι ότι πρόκειται για θέμα ευθύνης.
Αναλαμβάνεις τις ευθύνες σου. Όσες περισσότερες ευθύνες αναλαμβάνεις, τόσα περισσότερα πράγματα παίρνεις στο χέρι σου και μπορείς να αλλάξεις. Και για να το παραλληλίσω επίσης, "αναλαμβάνω τις ευθύνες μου" σημαίνει ότι αποδέχομαι πως αυτό που βλέπω στον καθρέφτη είμαι ΕΓΩ! Και αντίστοιχα, για όσα περισσότερα κομμάτια συνειδητοποιήσω και δεχτώ ότι είναι δικά μου κομμάτια, τόσα περισσότερα έχω την ευκαιρία να αλλάξω...

:)

ΥΓ. Θα ξεφύγω λίγο από το θέμα σ' αυτό το σημείο για να κάνω μια παραπομπή: Μια ταινία που διαπραγματεύεται έμμεσα αυτό το θέμα της ευθύνης είναι το Never Back Down. Πολύ ωραία ταινία, έξυπνη, και με απλή αλλά ενδιαφέρουσα ιστορία αν πιάσεις το νόημα. Προτείνω ανεπιφύλακτα σε όλους να τη δείτε. :D


Πολυ ενδιαφερον σκεπτικο... Πρεπει να το επεξεργαστω λιγο...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

aggi92

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Angeliiiiiique ^^ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Συνταξιούχος και μας γράφει απο Γαλλία (Ευρώπη). Έχει γράψει 174 μηνύματα.
Η ευτυχία είναι απλά ευτυχία. Και η ειλικρινής ευτυχία μπορεί να επιτευχθεί μόνο χωρίς κανέναν απολύτως λόγο.
δεν ξέρω κατά ποσο η ευτυχία μπορεί να επιτευχθεί χωρίς κανέναν λόγο....εκείνη τη στιγμή ίσως πεις 'είμαι ευτυχισμένος,etc απλά..χωρίς λόγο ...απλά είμαι ευτυχισμένος'' όμως δη πιστεύω πως είναι etc...είναι τα βιώματα, τα γεγονότα, οι ψυχικές εσωτερικές διεργασίες k πολλά αλλα τα οποια θα σε οδηγήσουν στο να νιώσεις τη ευτυχία η έστω να συνειδητοποιήσεις ότι την έχεις κατακτήσει....
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

nPb

Επιφανές μέλος

Ο nPb αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Μαθηματικός και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 19,788 μηνύματα.
Η πραγματική ευτυχία στην ζωή πιστεύω ότι είναι η υγεία μας. Όλα τα άλλα έχουν να κάνουν με το κοινωνικό περιβάλλον στο οποίο ζούμε και τα ερεθίσματα που δεχόμαστε από αυτό. Δυστυχώς στις μέρες μας, η ευτυχία τείνει να εκλείψει ενώ εμφανίζεται σε πράγματα ευτελούς αξίας (ευφήμερης λάμψης). Το πολύ ψέμα και η υποκρισία μας έχει κάνει να μην ζούμε. Σαν άνθρωποι έχουμε χάσει το χαμόγελο αισιοδοξίας, την ευτυχία σαν συναίσθημα...Τρέχουμε να καλύψουμε τις υποχρεώσεις που επιβάλλαμε εμείς οι ίδιοι στον εαυτό μας. Η πραγματική ευτυχία έρχεται όταν ένας άνθρωπος ζει με ήσυχη την συνειδησή του. Ζει σαν άνθρωπος όλες τις εκφάνσεις της ζωής (και τις χαρές και τις πίκρες). Ζει με ανθρώπους που τον εκφράζουν και τον αγαπούν ειλικρινά και ερωτεύεται αγνά και ανιδιοτελώς (έτσι φυσιολογικά χωρίς περικοκλάδες). Ζει χωρίς να είναι υποχείριο των καταναλωτικών παθών του. Εν ολίγοις, η πραγματική ευτυχία έρεχεται σε κάθε ελεύθερο άνθρωπο που ξέρει να ζει και να σκέφτεται ελεύθερα και να μην μιζεριάζει και να φιλοσοφεί την ζωή.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Apro

Διάσημο μέλος

Ο Apro αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 41 ετών, επαγγέλεται Tatoo artist και μας γράφει απο Άγιος Ιωάννης Ρέντης (Αττική). Έχει γράψει 2,031 μηνύματα.
η Coca Cola, τα All Star, το PsP 3, η Barbie, τα Honda και ένα εισιτήριο για τον κινηματογράφο.... :eek:
δε νομίζω να ξέχασα κάτι....
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

fantasmenos

Τιμώμενο Μέλος

Η Διαταραγμένη Προσωπικότητα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Θεολόγος και μας γράφει απο Μαυροβούνιο (Ευρώπη). Έχει γράψει 4,026 μηνύματα.
η Coca Cola, τα All Star, το PsP 3, η Barbie, τα Honda και ένα εισιτήριο για τον κινηματογράφο.... :eek:
δε νομίζω να ξέχασα κάτι....

Όταν λες barbie εννοάς την κούκλα barbie ή τις γυναίκες που λέμε barbie; Γιατί αν λες το πρώτο είναι λίγο κίνκι
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Mr Positive

Δραστήριο μέλος

Ο Mr Positive αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών, επαγγέλεται Μαθητής/τρια και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 403 μηνύματα.
δεν ξέρω κατά ποσο η ευτυχία μπορεί να επιτευχθεί χωρίς κανέναν λόγο....εκείνη τη στιγμή ίσως πεις 'είμαι ευτυχισμένος,etc απλά..χωρίς λόγο ...απλά είμαι ευτυχισμένος'' όμως δη πιστεύω πως είναι etc...είναι τα βιώματα, τα γεγονότα, οι ψυχικές εσωτερικές διεργασίες k πολλά αλλα τα οποια θα σε οδηγήσουν στο να νιώσεις τη ευτυχία η έστω να συνειδητοποιήσεις ότι την έχεις κατακτήσει....
Κατ' αρχάς, σημειωτέον ότι το να το πετύχεις, δεν είναι εύκολο.
"Η χωρίς λόγο ευτυχία είναι η δυσκολότερη πειθαρχία." (-Way of the Peaceful Warrior)

Μπορείς να επιλέξεις μεταξύ της "εύκολης ευτυχίας", την οποία επιτυγχάνεις ικανοποιώντας διαδοχικές επιθυμίες, και της "δύσκολης ευτυχίας", την οποία επιτυγχάνεις κυρίως μέσα από σκληρή άσκηση του σώματος και του πνεύματος. Η διαφορά είναι ότι με το να ικανοποιείς επιθυμίες μπορείς να κερδίσεις μια ευτυχία εφήμερη, που κρατάει για λίγο και μετά χάνεται. Με το δύσκολο τρόπο αντίθετα, φτάνεις σε ένα σημείο στο οποίο ξέρεις ότι για να είσαι ευτυχισμένος, ουσιαστικά δε χρειάζεται να κάνεις τίποτα... και το εφαρμόζεις!

Η πραγματική ευτυχία έρχεται όταν ένας άνθρωπος ζει με ήσυχη την συνειδησή του. Ζει σαν άνθρωπος όλες τις εκφάνσεις της ζωής (και τις χαρές και τις πίκρες). Ζει με ανθρώπους που τον εκφράζουν και τον αγαπούν ειλικρινά και ερωτεύεται αγνά και ανιδιοτελώς (έτσι φυσιολογικά χωρίς περικοκλάδες). Ζει χωρίς να είναι υποχείριο των καταναλωτικών παθών του. Εν ολίγοις, η πραγματική ευτυχία έρεχεται σε κάθε ελεύθερο άνθρωπο που ξέρει να ζει και να σκέφτεται ελεύθερα και να μην μιζεριάζει και να φιλοσοφεί την ζωή.
Σύμφωνο με βρίσκεις σ' αυτό που είπες όσον αφορά τα πάθη. Βοήθησέ με όμως να καταλάβω τι εννοείς παρακάτω: Λες ότι η ευτυχία έρχεται στον άνθρωπο που ξέρει να μη "μιζεριάζει" ΚΑΙ ΝΑ φιλοσοφεί τη ζωή, ή που ξέρει να μη "μιζεριάζει", άρα και να μη φιλοσοφεί τη ζωή?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Apro

Διάσημο μέλος

Ο Apro αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 41 ετών, επαγγέλεται Tatoo artist και μας γράφει απο Άγιος Ιωάννης Ρέντης (Αττική). Έχει γράψει 2,031 μηνύματα.
Όταν λες barbie εννοάς την κούκλα barbie ή τις γυναίκες που λέμε barbie; Γιατί αν λες το πρώτο είναι λίγο κίνκι

το παιχνιδοκουκλί εννοούσα....
αλλά δεν κατάλαβα..., έγραψα τα παραπάνω σαν παιχνιδολογοπαίγνιο.... :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Anthie95

Νεοφερμένος

Η Anthie95 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 36 μηνύματα.


Όλα αυτά είναι ευτυχία! Είναι μικρές καθημερινές στιγμές. Στιγμές που κρατάνε λίγο, αλλά αν τις εκτιμίσεις σωστά καταλαβαίνεις πόσο ευτυχισμένος είσαι :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Apro

Διάσημο μέλος

Ο Apro αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 41 ετών, επαγγέλεται Tatoo artist και μας γράφει απο Άγιος Ιωάννης Ρέντης (Αττική). Έχει γράψει 2,031 μηνύματα.
ελευθερία, ευτυχία, ζωή, μπλα, μπλα, μπλα....
μερικές φορές δεν αρκεί να τα επιλέγεις εσύ..., αλλά σε επιλέγουν αυτά....
και πως γίνεται αυτό...; ρώτα και αυτούς που προσπάθησαν και η ζωή επέλεξε γι΄αυτούς....
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Anthie95

Νεοφερμένος

Η Anthie95 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 36 μηνύματα.
ελευθερία, ευτυχία, ζωή, μπλα, μπλα, μπλα....
μερικές φορές δεν αρκεί να τα επιλέγεις εσύ..., αλλά σε επιλέγουν αυτά....
και πως γίνεται αυτό...; ρώτα και αυτούς που προσπάθησαν και η ζωή επέλεξε γι΄αυτούς....

ποτέ μη το λες αυτό. Όλα συμβαίνουν για κάποιο λόγο. Όσο και αν μας διαλύουν και μας πληγώνουν, για κάποιο λόγο συμβαίνουν. Κάποια στιγμή θα εμφανιστεί κάτι που ποτέ δεν το περίμενες και τα το επιλέξεις και θα σε επιλέξει και τότε θα με θυμηθείς :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 2 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 17 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top