Τι θέλουν οι άνδρες απο τις γυναίκες; Αλλά και ως άνδρες γνωρίζετε τι ζητάτε;

Μάξιμος

Διάσημο μέλος

Ο Μάξιμος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Σκηνοθέτης. Έχει γράψει 3,804 μηνύματα.



Το μόνο που ζητώ από μια γυναίκα
είναι να νιώσει τρυφερά για μένα
όταν κι εμένα η καρδιά μου
χτυπήσει τρυφερά γι αυτήν,
να γεννηθεί ανάμεσά μας ένα απαλό,
απαλό τρεμούλισμα σα σιωπηλές καμπάνες.
Είναι το μόνο που ζητώ.
Με κούρασαν τόσο οι βίαιες γυναίκες
που απαιτούν ν' αγαπηθούν
δίχως να υπάρχει ίχνος αγάπης μέσα τους.

David Helbert Lawrens, το μόνο που ζητώ
Μετάφραση: Ολυμπία Καράγιωργα

Μα αυτό εδώ είναι ύμνος…………..!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

m.bee

Νεοφερμένος

Η Smile Honey :) αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μαθηματικός και μας γράφει απο Μυτιλήνη (Λέσβος). Έχει γράψει 48 μηνύματα.



Το μόνο που ζητώ από μια γυναίκα
είναι να νιώσει τρυφερά για μένα
όταν κι εμένα η καρδιά μου
χτυπήσει τρυφερά γι αυτήν,
να γεννηθεί ανάμεσά μας ένα απαλό,
απαλό τρεμούλισμα σα σιωπηλές καμπάνες.
Είναι το μόνο που ζητώ.
Με κούρασαν τόσο οι βίαιες γυναίκες
που απαιτούν ν' αγαπηθούν
δίχως να υπάρχει ίχνος αγάπης μέσα τους.

David Helbert Lawrens, το μόνο που ζητώ
Μετάφραση: Ολυμπία Καράγιωργα


Υπέροχοοοοοοοοοοοοο..... :inlove:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Μάξιμος

Διάσημο μέλος

Ο Μάξιμος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Σκηνοθέτης. Έχει γράψει 3,804 μηνύματα.
Υπέροχοοοοοοοοοοοοο..... :inlove:
Αν θες κάτι πάρα πολύ,απλά κυνήγησε το! :bigarmhug
Το σύμπαν δεν πρόκειται να συνωμοτήσει για να το πετύχεις!!!!
Τα όνειρα έχουν αξία μόνο όταν δεν φοβάσαι να τα πραγματοποιήσεις..
Αν θέλεις κάτι πάρα πολύ,
αγάπησε το.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

chrysanthi24

Νεοφερμένος

Η chrysanthi24 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών, επαγγέλεται Δικηγόρος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 21 μηνύματα.
Γιατί, μα γιατί κανείς τους δεν αναφέρει τα όσα πραγματικά πιστεύει;;;;;
:mad:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Μάξιμος

Διάσημο μέλος

Ο Μάξιμος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Σκηνοθέτης. Έχει γράψει 3,804 μηνύματα.
Προφανέστατα το θέμα είναι σεξιστικό και ετεροκανονικό!
Αν το θέμα σου ξυπνάει συναισθήματα, να είσαι σίγουρος ότι δεν μπορείς να ξεφύγεις. Αυτά αποτυπώνονται στις απαντήσεις σου.

Αν πάλι έχεις ζήσει αυτό που αποτυπώνεται στο ποιο κάτω ποίημα – ύμνο, που ευστοχότατα ο «Δεσμώτης» μας έδωσε, τότε θα κατάλαβες καλά.
Αν δεν έχεις ζήσει, μην είσαι μίζερος.
Κάποιοι άλλοι, το έχουν ζήσει και κάποιοι σήμερα, τυχεροί, το ζούν.
Αυτό εγώ το χαρακτηρίζω ως έρωτα, πραγματική αγάπη και απέχει τεράστια απόσταση από το σεξ, όπως το έχουμε αποκωδικοποιήσει σήμερα στο μυαλό μας.

Το μόνο που ζητώ από μια γυναίκα
είναι να νιώσει τρυφερά για μένα
όταν κι εμένα η καρδιά μου
χτυπήσει τρυφερά γι αυτήν,
να γεννηθεί ανάμεσά μας ένα απαλό,
απαλό τρεμούλισμα σα σιωπηλές καμπάνες.
Είναι το μόνο που ζητώ.
Με κούρασαν τόσο οι βίαιες γυναίκες
που απαιτούν ν' αγαπηθούν
δίχως να υπάρχει ίχνος αγάπης μέσα τους.

David Helbert Lawrens, το μόνο που ζητώ
Μετάφραση: Ολυμπία Καράγιωργα
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Μάξιμος

Διάσημο μέλος

Ο Μάξιμος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Σκηνοθέτης. Έχει γράψει 3,804 μηνύματα.
Γιατί, μα γιατί κανείς τους δεν αναφέρει τα όσα πραγματικά πιστεύει;;;;;
:mad:
Γιατι η ανασφάλεια τους κάνει να κλείνονται στον ρόλο τους.
Από την άλλη η φύση, πιέζει αμείλικτα και αναγκάζει σε εξαργύρωση των πάντων,
«εδώ και τώρα».
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Lonely_Rider

Νεοφερμένος

Ο Παναγής αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 50 μηνύματα.
Εγώ πάντως θέλω να μην εκμεταλλεύεται την καλοσύνη μου και να είναι ειλικρινής... Να μου λέει την την ενοχλεί αλλά όχι στο στυλ γκρίνιας στο στυλ του διαλόγου... Και επιζητώ επίσης έναν στοιχειώδη εγκέφαλο... Πολλά ζητάω;;; :hmm:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Gilda

Τιμώμενο Μέλος

Η Gilda αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,132 μηνύματα.
Εσύ τι δίνεις αντ' αυτού????
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Lonely_Rider

Νεοφερμένος

Ο Παναγής αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 50 μηνύματα.
Είμαι εκεί για αυτή 24 ώρες το εικοσιτετράωρο, είμαι συνεπής στα ραντεβού μου, συζητάω μαζί της ότι την απασχολεί βγαίνω με τις φίλες της, κάνουμε μαζί πράγματα που της αρέσουν και είμαι ειλικρινής απέναντι της.... Σου φτάνουν;;; :lol:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Gilda

Τιμώμενο Μέλος

Η Gilda αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,132 μηνύματα.
Αν ή κοπέλα θέλει κάποιον που να είναι διαθέσιμος 24 ώρες το 24ωρο, αυτό είναι καλό.
Εμένα πχ αυτό θα με έπνιγε.

Το καταλαβαίνω ότι οι προθεσεις σου είναι καλές, και ότι θες να βρεθείς σε σχέση με μέλλον.
Δεν σου πάω κόντρα, μακάρι να σου συμβεί.

Απλα ίσως η υπερβολική διαθεσιμότητα δεν είναι η λύση. :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Lonely_Rider

Νεοφερμένος

Ο Παναγής αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 50 μηνύματα.
Νομίζω ότι θα έπρεπε να μεταφέρουμε τη συζήτηση σε pm γιατι υπάρχουν ομμάτια του παζλ που αγνοείς και έτσι χάνεις το νόημα...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Margaritisole

Νεοφερμένος

Ο Μαργαρίτης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών. Έχει γράψει 89 μηνύματα.
Αν ή κοπέλα θέλει κάποιον που να είναι διαθέσιμος 24 ώρες το 24ωρο, αυτό είναι καλό.
Εμένα πχ αυτό θα με έπνιγε.

1: Οχι μονο εσενα ολες.

2: Λεω ΑΝ εκανε καμια δεκαρια ωρες να σε παρει τηλ. θα του ελεγες "μωρο μου γιατι δν με περνεις αλλο τηλ. δν με θελεις αλλο? Μηπως θελεις αλλη? "

3: Και παλι ολες το ιδιο θα ελεγαν.

4: Ριχνουμε τρελο γελιο γιατι αλλιως θα μας φανε τα κλαματα :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Darkness

Περιβόητο μέλος

Η Darkness αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 5,129 μηνύματα.
Από εκεί και πέρα εάν δεν βρεθεί στον δρόμο μου κοπέλα που να πληροί όλα τα παραπάνω ... είναι κάτι που είναι κι αυτό μέσα στο παιχνίδι και έχω πλήρη επίγνωση γι' αυτό.
Κι αν αυτό συμβεί το τι θα κάνεις δεν μας το λες. Δλδ αν δεν βρεθεί αυτή η κοπέλα ποτέ. :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ciela

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Ciela αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μαέστρος και μας γράφει απο Βόρεια Μακεδονία (Ευρώπη). Έχει γράψει 1,758 μηνύματα.
θα συμβιβαστει μουχαχαχαχα:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Γιώργος

Τιμώμενο Μέλος

Ο Γιώργος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Ελβετία (Ευρώπη). Έχει γράψει 30,791 μηνύματα.
Κι αν αυτό συμβεί το τι θα κάνεις δεν μας το λες. Δλδ αν δεν βρεθεί αυτή η κοπέλα ποτέ. :P
Κάτσε να δω πότε το έγραψα... α ναι, Μάιος 2012.

Κοίτα, αν είσαι άτομο που κάθεται στην σπηλιά του και γνωρίζει 3-5 νέα άτομα όλο τον χρόνο, σαφώς και δεν θα βρεις ποτέ το άτομο που θέλεις. Ωστόσο, αν είσαι άτομο που γνωρίζει 3-5 νέα άτομα την εβδομάδα, αμέσως 50-πλασιάζονται οι πιθανότητές σου να βρεις ένα άτομο που να ταιριάζει με σένα.

Οπότε it all comes down to: be sociable. Να είσαι κοινωνικός και just be your awesome self. ;)

θα συμβιβαστει μουχαχαχαχα:P
Να συμβιβαστεί όποιος θα παντρευόταν μόνο για να κάνει παιδιά. :P Not me.

Ξέρεις, δεν πίστευα ποτέ στην τύχη, αλλά ήμουν πάντα της άποψης "η τύχη είναι με τους δυνατούς". Δεν έχω απολύτως κανένα άγχος, όλα θα έρθουν φυσιολογικότατα όπως ακριβώς τα θέλω εγώ. :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Rempeskes

Επιφανές μέλος

Ο Rempeskes αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Hair stylist. Έχει γράψει 8,045 μηνύματα.
Είμαι εκεί για αυτή 24 ώρες το εικοσιτετράωρο, είμαι συνεπής στα ραντεβού μου, συζητάω μαζί της ότι την απασχολεί βγαίνω με τις φίλες της, κάνουμε μαζί πράγματα που της αρέσουν και είμαι ειλικρινής απέναντι της.... Σου φτάνουν;;; :lol:



lol wut

μηπως αφηνει και μουστακι?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ciela

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Ciela αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μαέστρος και μας γράφει απο Βόρεια Μακεδονία (Ευρώπη). Έχει γράψει 1,758 μηνύματα.
οκ ρε γιωργο. μ αρέσει η σιγουριά σου γενικά οπότε δε στο χαλάω:P. ελπίζω όλα όντως να έρθουν όπως τα θες κ ακόμα καλύτερα.

στο κατω κατω το 1 και 2 είναι πράγματα απαραίτητα. μετά είναι που μεγαλώνουν οι απαιτήσεις:devil:

Είμαι εκεί για αυτή 24 ώρες το εικοσιτετράωρο, είμαι συνεπής στα ραντεβού μου, συζητάω μαζί της ότι την απασχολεί βγαίνω με τις φίλες της, κάνουμε μαζί πράγματα που της αρέσουν και είμαι ειλικρινής απέναντι της.... Σου φτάνουν;;; :lol:

χμμμ αμα τα κανεις αυτα σαν αγγαρεία - και αυτό φαίνεται - κατι δεν (θα) παει καλα... και για τους δυο... :/:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

James Playboy

Νεοφερμένος

Ο James Playboy αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Επιχειρηματίας και μας γράφει απο Νέα Φιλαδέλφεια (Αττική). Έχει γράψει 104 μηνύματα.
Είμαι εκεί για αυτή 24 ώρες το εικοσιτετράωρο, είμαι συνεπής στα ραντεβού μου, συζητάω μαζί της ότι την απασχολεί βγαίνω με τις φίλες της, κάνουμε μαζί πράγματα που της αρέσουν και είμαι ειλικρινής απέναντι της.... Σου φτάνουν;;; :lol:

πλακα κανεισ ετσι! μαγκα δεν συνενοειστε! Ειστε διαφορετικα ειδοι.. Το μονο που μπορεις να κανεισ ειναι σεξ με αυτην και τις φιλες της.. Και μην σε νοιαζει τι θα πει! Μην επενδυεις τοσο πολυ σε μια γκομενα. Ρε συ, αυτοι που εχουν πολλες γκομενες νομιζεις οτι τους νοιαζει για καμια απο αυτες. Δεη ντοντ γκιβ ε σιτ ! :D πχ χιου χεφνερ, κλουνευ , πιτ. Και εγω ετσι ημουν πριν γνωρισω σωστο κοσμο.. ;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Rempeskes

Επιφανές μέλος

Ο Rempeskes αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Hair stylist. Έχει γράψει 8,045 μηνύματα.

not interested in women
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

prinCess.

Επιφανές μέλος

Η prinCess. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών, επαγγέλεται Fashion designer και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 12,089 μηνύματα.
χαχαχα πόσο παρακμιακό θέμα.. ή μάλλον απαντήσεις. :):):):)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 3 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
    • *
    • *
  • Φορτώνει...
Top