Τι θα έλεγε κανείς καλή και εποικοδομητική σάτιρα τελικά;

Phoebe

Διακεκριμένο μέλος

Η Κομπάρσα α αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 36 ετών, επαγγέλεται Αεροσυνοδός και μας γράφει απο Νότιος Αμερική (Αμερική). Έχει γράψει 7,312 μηνύματα.
nah.
Έχει μια γρια από κάτω που γελάει σαν αλυσοπρίονο, με συνέπεια να γελάει όποιος την ακούει.

:rofl::rofl::rofl: Τρομερή παρομοίωση!!!

Το σκεφτόμουν χθες! Όταν πέθανε η Μαλβίνα χάθηκε ένας πολύ σημαντικός εκπρόσωπος της σάτιρας! :/:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

BAD MAIPH

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η BAD MAIPH αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 301 μηνύματα.
Μη συγκρινουμε την Μαλβινα με τον Λαζοπουλο! Η Μαλβινα ηταν μορφη και μπροστα απο την εποχη της. Ο Λαζοπουλος κανει νουμερα γιατι αναμασαει αυτα που ολοι βλεπουμε στην τηλεωραση και δεν το παραδεχομαστε. Οπως το Ζετεμ ολοι το βλεπουμε για χαβαλε για τον ιδιο λογο βλεπουμε και τον Λαζοπουλο.Υπαρχει καμοια διαφορα; Οσο για την κοντρα Καρβελας vs Λαζοπουλος, τι να πω εγω ολο το καλοκαιρι οπου και να πηγαινα ακουγα την Μαλαμο. Αρα ο κοσμος εχει αναγκη απο χαβαλε και οχι απο κοντρες!!:D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

io-io

Διάσημο μέλος

Η io-io αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μαθηματικός. Έχει γράψει 2,878 μηνύματα.
Οπως το Ζετεμ ολοι το βλεπουμε για χαβαλε για τον ιδιο λογο βλεπουμε και τον Λαζοπουλο.Υπαρχει καμοια διαφορα;

Ε, οχι κι ετσι!:confused:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

BAD MAIPH

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η BAD MAIPH αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 301 μηνύματα.
πως δηλαδη;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

io-io

Διάσημο μέλος

Η io-io αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μαθηματικός. Έχει γράψει 2,878 μηνύματα.
πως δηλαδη;

Πρωτον, δεν βλεπουμε ολοι το Ζετεμ. Εγω τουλαχιστον δεν το βλεπω ποτε, ουτε για χαβαλε.
Δευτερον, απο τις λιγες φορες που εχω δει Λαζοπουλο, εχω καταλαβει οτι ασχολειται με θεματα τις επικαιροτητας, και οχι με το να ξεφτιλιζει ανθρωπους με προβληματα. Αν κανω λαθος διορθωστε με.
Τριτον, δεν μπορω να συγκρινω την Πανια με τον δημιουργο των Δεκα Μικρων Μητσων.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

BAD MAIPH

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η BAD MAIPH αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 301 μηνύματα.
Λοιπον φιλη μου io-io, επειδη εγω βλεπω και Λαζοπουλο και την Ανιτα θα σου πω πια ειναι η διαφορα τους
Η Ανιτα φερνει στην εκπομπη της τον κατ-μαν, τη Μαλαμο κ.ο.κ
Ο Λαζοπουλος με την σειρα του φερνει την Ρουλα, την Θωδη, την Μαλιωτακη, τον Γαλατη, τον γιατρο με το οζον κ.ο.κ
Αν βλεπεις εσυ διαφορα σε αυτα τα ατομα πες μου να την δω και εγω!!
Για τους δεκα μικρους μητσους, δεν ξερω αν το εβλεπες οταν παιζοταν αλλα δεν ηταν παντα καταπληκτηκος ειχε και τις δυσκολες μερες του.
Δεν εχει σημασια αν εχει κανει καποιος μια επιτυχια, αναγκαστηκα θα κανει μονο επιτυχιες. Εχω αδικο; Αυτα ειναι γουστα αλλα θα σε παρακαλουσα να δεις μια ολοκληρη εκπομπη της Ανιτας (και καθε Ανιτας) και μια ολοκληρη εκπομπη του Λακη
σε πληροφορω πως οι διαφορες που θα δεις θα ειναι ελλαχιστες.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Κακή Επιρροή

Επιφανές μέλος

Η Αναστασία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 53 ετών και μας γράφει απο Περιστέρι (Αττική). Έχει γράψει 17,438 μηνύματα.
Λοιπον φιλη μου io-io, επειδη εγω βλεπω και Λαζοπουλο και την Ανιτα θα σου πω πια ειναι η διαφορα τους
Η Ανιτα φερνει στην εκπομπη της τον κατ-μαν, τη Μαλαμο κ.ο.κ
Ο Λαζοπουλος με την σειρα του φερνει την Ρουλα, την Θωδη, την Μαλιωτακη, τον Γαλατη, τον γιατρο με το οζον κ.ο.κ
Αν βλεπεις εσυ διαφορα σε αυτα τα ατομα πες μου να την δω και εγω!!
Για τους δεκα μικρους μητσους, δεν ξερω αν το εβλεπες οταν παιζοταν αλλα δεν ηταν παντα καταπληκτηκος ειχε και τις δυσκολες μερες του.
Δεν εχει σημασια αν εχει κανει καποιος μια επιτυχια, αναγκαστηκα θα κανει μονο επιτυχιες. Εχω αδικο; Αυτα ειναι γουστα αλλα θα σε παρακαλουσα να δεις μια ολοκληρη εκπομπη της Ανιτας (και καθε Ανιτας) και μια ολοκληρη εκπομπη του Λακη
σε πληροφορω πως οι διαφορες που θα δεις θα ειναι ελλαχιστες.

υπάρχει μια πολύ πολύ σοβαρή διαφορά
η Ανίτα κάνει δύο ώρες πρόγραμμα με τους ανθρώπους που ξεφτυλίζει ενώ ο Λαζόπουλος δεν ξεφτυλίζει κανέναν (ξεφτυλίζονται από μόνοι τους) και τους "χρησιμοποιεί" μόνο για ένα τέταρτο με μισή ώρα συνολικά και τις υπόλοιπες δύο ώρες ασχολείται με τα σοβαρά προβλήματα της εποχής μας.
Η Ανίτα δεν είναι σε θέση να μιλήσει για τους ανθρώπους που θα χάσουν τη δουλειά τους στην Ολυμπιακή... αμφιβάλω κι αν ξέρει τι σημαίνει απολυμένος ....
Ο Λαζόπουλος όμως μέχρι που έβγαλε στη φόρα τη βρωμιά και τα ψέμματα που κατηγορούσαν άδικα τους εργαζόμενους
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

io-io

Διάσημο μέλος

Η io-io αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μαθηματικός. Έχει γράψει 2,878 μηνύματα.
Χμμμ, οσο εχω δει του Λαζοπουλου, δεν ειχα δει να φερνει τετοιους ανθρωπους. Αν μπορει καποιος να με διαφωτισει για το τι ειναι και τι κανουν, πολυ θα χαιρομουν!
Παρ'ολα αυτα, επιμενω οτι η Πανια εχει φτιαξει ονομα ξεφτιλιζοντας τον κοσμο. Ενω ο Λαζοπουλος, εστω και ετσι, εχει κανει και καποιες καλες εκπομπες στη ζωη του. Και πιο σφαιρικα να δεις την καριερα του (θεατρο, τηλεοραση, σινεμα) θα δεις οτι δεν μπορει να συγκριθει με την Πανια.
Τους Μητσους τους εβλεπα, γιαυτο και τους αναφερω. Και ηταν απο τις πιο αγαπημενες μου εκπομπες!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

BAD MAIPH

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η BAD MAIPH αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 301 μηνύματα.
Αν υπαρχει χρονικη διαρκεια για το ποσο θα ξεφτιληζετε ενας ανθρωπος, τοτε ναι ο λαζοπουλος δεν ξεπερναει τα ορια! αλλα οχι οτι δεν φερνει σουργελα και ο λαζοπουλος!! Οσο για το αν θυγει και καποια κοινωνικα θεματα δεν αντιλεγω. το θεμα ειναι τι μενει στον πολυ κοσμο. ας πουμε αν ρωτησουμε τον καθενα τι του εμεινε απο την εκπομπη του λαζ. θα σου πει η Μπριζολε. Σορυ αν κανω λαθος. αλλα αν δεν ειχαμε αντιθετη αποψη δεν θα σηζητουσαμε τωρα. Καεμενα αυτο μ'αρεσει να ακουγοντε διαφ. αποψεις. τι γουστο θα ειχε αν ελεγα Ναι συμφωνω μαζι σου και η απαντηση σου ηταν Και εγωσυμφωνω. Μηπως τελικα ειμαι πνευμα αντιλογιας;:worry:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Palladin

Διάσημο μέλος

Η Palladin αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,415 μηνύματα.
Χμμμ, οσο εχω δει του Λαζοπουλου, δεν ειχα δει να φερνει τετοιους ανθρωπους. Αν μπορει καποιος να με διαφωτισει για το τι ειναι και τι κανουν, πολυ θα χαιρομουν!
εγώ τον βλέπω κάθε Τρίτη και δεν έχει φέρει κανέναν από αυτούς. Έχει φέρει την Αλεξίου, την Γαλάνη, την Αρβανιτάκη και κάποιους άλλους τραγουδιστές που μου διαφεύγουν, αλλά σίγουρα όχι στο στυλ της Θώδη
Παρ'ολα αυτα, επιμενω οτι η Πανια εχει φτιαξει ονομα ξεφτιλιζοντας τον κοσμο. Ενω ο Λαζοπουλος, εστω και ετσι, εχει κανει και καποιες καλες εκπομπες στη ζωη του. Και πιο σφαιρικα να δεις την καριερα του (θεατρο, τηλεοραση, σινεμα) θα δεις οτι δεν μπορει να συγκριθει με την Πανια.
συμφωνώ:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

BAD MAIPH

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η BAD MAIPH αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 301 μηνύματα.
εγώ τον βλέπω κάθε Τρίτη και δεν έχει φέρει κανέναν από αυτούς. Έχει φέρει την Αλεξίου, την Γαλάνη, την Αρβανιτάκη και κάποιους άλλους τραγουδιστές που μου διαφεύγουν, αλλά σίγουρα όχι στο στυλ της Θώδη

συμφωνώ:)
Αφου βλεπεις καθε τριτη την εκπομπη, στα γεννεθλια της εκπομπης ποια αλλη ητανε εκει που ειχε και εκεινη γεννεθλια; Δεν ηταν η Ρουλα του Αλβανου;
στην τελευταια εκπομπη δεν ειχε παει ο γιατρος με το οζον; ή δεν ειχε παει η Μπριζολε που του εδωσε λουλουδια και τοσοι αλλοι.
και οσο για τις ταινιες του μονο στο Ελ Γκρεκο μπορω να πω οτι αξιζε σαν ταινια. ηταν ταινια το Ρ20;
Και στο κατωκατω η Ανιτα τους ξεφτιληζει συμφωνω αλλα ποσα λεφτα εχουν βγαλει και εκεινοι απο αυτη την υποθεση;
Και κατι ακομη, ηταν σωστο που εβγαλε τον Καρβελα σαν Μακακα; Μη μου πεις πως ο Καρβελας δεν εχει την δικη του πορεια στην Ελλαδα. Εχει γραψει Υμνους μην το ξεχναμε. Θα μου πεις αυτα ειναι γουστα. Αυτο σου λεω τοση ωρα εσυ τον Λακη τον βλεπεις σαν ποιοτηκο εγω τον βλεπω σαν εμπορικο με την ευρια ενοια της λεξης. Δεν τον συγκρινω μονο με την Ανιτα(σε καποιο απο τα προηγουμενα μηνυματα το ειπα-η καθε Ανιτα) αλλα με ολους αυτους που "κοροηδευουν", "εκμεταλευοντε" οπως θελεις πες το τους ανθρωπους για την τηλεθεαση. Εγω τους παρακολουθω ολους γιατι με κανουν να γελαω, αυτο με νοιαζει. Ισως να ειμαι λαθος. τινα πω!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Palladin

Διάσημο μέλος

Η Palladin αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,415 μηνύματα.
Αφου βλεπεις καθε τριτη την εκπομπη, στα γεννεθλια της εκπομπης ποια αλλη ητανε εκει που ειχε και εκεινη γεννεθλια; Δεν ηταν η Ρουλα του Αλβανου;
στην τελευταια εκπομπη δεν ειχε παει ο γιατρος με το οζον; ή δεν ειχε παει η Μπριζολε που του εδωσε λουλουδια και τοσοι αλλοι.
Συγγνώμη, άλλο είναι να πάει κάποιος αυτοβούλως ως απλός θεατής, και άλλο να καλείς διανοητικά καθυστερημένους και να στηρίζεις ολόκληρη την εκπομπή σε αυτούς.
Και κατι ακομη, ηταν σωστο που εβγαλε τον Καρβελα σαν Μακακα; Μη μου πεις πως ο Καρβελας δεν εχει την δικη του πορεια στην Ελλαδα. Εχει γραψει Υμνους μην το ξεχναμε.
Ύμνους όπως το "Ο σκύλος μου είναι gay"; Ναι, για μένα καλά έκανε.
Εγω τους παρακολουθω ολους γιατι με κανουν να γελαω, αυτο με νοιαζει. Ισως να ειμαι λαθος. τινα πω!
Εμένα πάλι ο Λαζόπουλος με κάνει να γελώ, ενώ η Πάνια με θλίβει:/:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

io-io

Διάσημο μέλος

Η io-io αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μαθηματικός. Έχει γράψει 2,878 μηνύματα.
Αυτα ακριβως ηθελα να πω palladin. (Ειδικα για το τραγουδι του Καρβελα)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

DHMOS

Νεοφερμένος

Ο DHMOS αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 11 μηνύματα.
Γεια σας φιλες και φιλοι.Ο λακης σχολιασε την μητερα του Γαλατη περιπαιχτικα.Ολοι ομως προσεξαν οτι θιγεται η αξιοπρεπεια του με τα λεγομενα τπυ Καρβελα!Ο ιδιος δεν θα επρεπε να σατιρισει την φαση στην θαλαμηγο με τους γνωστους επιβαινοντες (στην Μυκονο)και τα αγορια μοντελα?Αλλα αυτα σβηνονται και ξεχνιουνται.Οταν κανεις σατιρα δεχεσαι και την σατιρα των αλλων νομιζω!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

BAD MAIPH

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η BAD MAIPH αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 301 μηνύματα.
Φιλε DHMO καλα που ηρθες και εσυ και δεν ειμαι μονη μου στην απεναντι πλευρα.
Ο καθενας μας την καμπουρα του δεν την κοιτα, γιαυτο βλεποντας τα στραβα των αλλων μιλαμε απο θεση υσχιος γιατι εμεις πιστευουμε πως ειμαστε οι καλητεροι. Αυτο επαθε και ο Λακης αλλα οποιος εχει λερωμενη την φωλια του.... καλυτερα να προσεχει τι λεει!:hello:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

DHMOS

Νεοφερμένος

Ο DHMOS αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 11 μηνύματα.
αυτο που πιστευω πως κανει ο λακης ειναι μια εξυπνη(δεν μπορω να πω!) σατιρα εχοντας σαν δεδομενο οτι οπως λεγανε οι αρχαιοι θμων προγονοι η σατιρα ειναι χωρις ορια και χωρις κανονες.Μην ξεχναμε ομως οτι και η ιδιαιτερες προτιμησεις στο ιδιο φθλο ηταν προνομιο των προγονων μας!Ας φανερωθουν λοιπον και οι συγχρονοι μιμητες τους.Ετσι δεν πρεπει να ειναι?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

tuku

Νεοφερμένος

Ο tuku αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 44 ετών. Έχει γράψει 11 μηνύματα.
γεια σας και από μένα αυτό που θα ήθελα να ρωτήσω είναι αν ο κύριος Λαζοπουλος έχει εκπληρώσει την στρατιωτική του θητεία και αν όχι (λέμε τώρα) για ποιον λόγο, πάντως τον βλέπω αλλά δεν τον συμπαθώ την Αννιτα από την άλλη την συμπαθώ για τον λόγο ότι δίνει ψωμί σε κάποιους ανθρώπους .
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

suspiria

Διάσημο μέλος

Η ρόζα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 2,065 μηνύματα.
Πρόσφατα ξαναείδα το Forrest Gump!

Το θεωρώ πολύ καλή σάτιρα της Αμερικής και παρατήρησα σημεία που δεν θυμόμουν.

Κορυφαία σκηνή:

DRILL SERGEANT
Gump! What's your sole purpose in
this Army?

FORREST
To do whatever you tell me, Drill
Sergeant!

DRILL SERGEANT
Godamnit, Gump! You're a goddamned
genius! That's the most outstanding
answer I've ever heard. You must
have a godamned I.Q. of a hundred
and sixty! You are godamned gifted,
Private Gump!

αφού ως γνωστόν:

PRINCIPAL
Your boy's... different, Mrs. Gump.
Now, his I.Q. is seventy-five.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

DHMOS

Νεοφερμένος

Ο DHMOS αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 11 μηνύματα.
Λαθος φιλε μου Ολακης εγινε τσακοτος και υπηρετησε αλλα σε μεγαλη ηλικια.Με διαταγμα του τοτε προεδρου της Δημοκρατιας.Αυτου με τα γιαλια του Σαρτζ.!Ειχε μαλλον προβληματα ψυχολογικα.Αλλα τελικα απεκαλυφθη!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

DHMOS

Νεοφερμένος

Ο DHMOS αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 11 μηνύματα.
Πρόσφατα ξαναείδα το Forrest Gump!

Το θεωρώ πολύ καλή σάτιρα της Αμερικής και παρατήρησα σημεία που δεν θυμόμουν.

Κορυφαία σκηνή:

DRILL SERGEANT
Gump! What's your sole purpose in
this Army?

FORREST
To do whatever you tell me, Drill
Sergeant!

DRILL SERGEANT
Godamnit, Gump! You're a goddamned
genius! That's the most outstanding
answer I've ever heard. You must
have a godamned I.Q. of a hundred
and sixty! You are godamned gifted,
Private Gump!

αφού ως γνωστόν:

PRINCIPAL
Your boy's... different, Mrs. Gump.
Now, his I.Q. is seventy-five.
SUSPIRIA .....17 χρονων και εισαι μαλλον 35(πνευματικα)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 2 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 0 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top