Κουβεντούλα για μαγειρική και δίαιτα

γιαννης_00

Επιφανές μέλος

Ο γιαννης_00 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 23 ετών, επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 9,575 μηνύματα.
Αυτό είναι το απογευματινό μου (και το βραδινό μου γιατί δεν ξανά πεινάω συνήθως)
View attachment 131094
Α ωραιο ειναι ...οτι εχει μεσα προιοντα παπαδοπουλου ειναι ωραιο.
Ωχ φραουλες 6€ το κιλο ..αυτα βλεπει ο κουλης και μιλα για αναπτυξη.
Βαλε και ζαχαριτσα στις φραουλες ειναι ξυνες.
 

Εριφύλη

Διάσημο μέλος

Η Εριφύλη αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Ηθοποιός και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 3,886 μηνύματα.

Volkswagen Fan

Επιφανές μέλος

Ο Fotis. αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι 24 ετών, επαγγέλεται Οικονομολόγος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 27,277 μηνύματα.
Αγόρασα ένα ωραίο γλυκό σήμερα το οποίο λεγόταν “Biscoff mousse” ένα από τα καλύτερα γλυκά που έχω δοκιμάσει.🥳🥳

IMG_4178.jpeg
 

rafaela11

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Ραφαηλία αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένη. Είναι 23 ετών και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 1,827 μηνύματα.

Volkswagen Fan

Επιφανές μέλος

Ο Fotis. αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι 24 ετών, επαγγέλεται Οικονομολόγος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 27,277 μηνύματα.

rafaela11

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Ραφαηλία αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένη. Είναι 23 ετών και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 1,827 μηνύματα.
Άσε ακόμα την σκέφτομαι, χαλαρά από τα πιο ωραια γλυκά που έχω δοκιμάσει. Σίγουρα θα το ξανά αγοράσω. 😉😉
Εγώ τώρα θα ήθελα ένα γαλακτομπουρεκο, μια πορτοκαλοπιτα με παγωτό

Κάτι τέτοιο, έτσι να βουλωνει ρε παιδι μου 🤣
 

Valder

Τιμώμενο Μέλος

Ο Αυτοκράτωρ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 40 ετών, επαγγέλεται Χρηματιστής και μας γράφει απο Αυστρία (Ευρώπη). Έχει γράψει 28,029 μηνύματα.

giannhs2001

Επιφανές μέλος

Ο Ιωάννης αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι 22 ετών, επαγγέλεται Ιστορικός και μας γράφει απο Κατερίνη (Πιερία). Έχει γράψει 17,795 μηνύματα.
Τι γίνεται τις τελευταίες μέρες σε αυτό το θρεντ; Κατεβάζει ομάδα στο masterchef το στέκι;
 

rafaela11

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Ραφαηλία αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένη. Είναι 23 ετών και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 1,827 μηνύματα.

Ariana2018

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Ariana2018 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 37 ετών. Έχει γράψει 1,488 μηνύματα.
Αυτό είναι το απογευματινό μου (και το βραδινό μου γιατί δεν ξανά πεινάω συνήθως)
Γεια σου Εριφυλη κάθε απόγευμα αυτό τρως ; νόστιμο σίγουρα!!!αλλά έχει αρκετή ζάχαρη και πολλα συντηρητικα τα μπισκότα..Στη θέση σου θα εβγαζα τα μπισκοτάκια κ θα εβαζα γιαουρτι με μέλι και καρυδια πχ😊 φυσικά αν δεν το τρως κάθε μέρα δεν πειραζει!

Κάποτε έτρωγα πολλη ζάχαρη μέχρι που είπα στοπ... Τώρα έχουν την τιμητική τους τα φρουτα το γιαουρτι το μέλι και καμμια φορά λίγο πραλίνα χωρίς ζάχαρη όμως.. Μια φορά τη βδομάδα δηλαδή.

Επίσης τρώω κρέμες αραβοσίτου (ναι σαν τα μωρά. Τα συνήθισα από τα παιδια μου γιατί έτρωγα τα περισσευματα. Πλέον φτιαχνω δικο μου μπολ όλο δικό μου χαχα) βάζω γάλα και ζάχαρη καρυδας ή σιρόπι αγαυης να γλυκαίνει. Γιατί η στέβια δε μαρεσει...


Εγώ παιδια εδω και ενάμισυ χρόνο με ανόδους και καθοδους κάνω διατροφή. Κίνητρο μου ήταν τα κιλά από τις εγκυμοσυνες, η σωστή διατροφή των παιδιων και η λίγο αυξημένη χοληστερίνη στον άντρα μου. Όποτε όλα αυτά συνέβαλλαν στο να αλλαξω-αρα αλλάξουμε- διατροφικές συνηθειες στο σπίτι! Και γυμναστική επίσης!!!
Αυτόματη ένωση συνεχόμενων μηνυμάτων:

Α ωραιο ειναι ...οτι εχει μεσα προιοντα παπαδοπουλου ειναι ωραιο.
Ωχ φραουλες 6€ το κιλο ..αυτα βλεπει ο κουλης και μιλα για αναπτυξη.
Βαλε και ζαχαριτσα στις φραουλες ειναι ξυνες.
Και τα μπισκοτα παπαδοπουλου ξεκινουν από 8-9 € το κιλο... ......
 
Τελευταία επεξεργασία:

γιαννης_00

Επιφανές μέλος

Ο γιαννης_00 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 23 ετών, επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 9,575 μηνύματα.
Ο παπαδοπουλος ειναι μια καλη εταιρια και δεν ''σκιζει'' τον κοσμο.
Το απεδειξε χρονια τωρα με σταθερες τιμες.
ε αυτα τα διαιτης δεν τα ξερω ,δεν τα παίρνω ...ειναι ακριβα ε?
Τα δικα μου ..πτιμπερ εχουν καπου 4€ το κιλο και τα γεμιστα σοκολατας 5,5€.
Αλλα οκ 6 €/κιλο προιον γης δεν ειναι πολυ ακριβο?
Εγω παιρνω μηλαρακια ζαγοριν με 1,55€ /κιλο και μπανανες εκουαδορ 1,48€

1711581320923.png
 

rafaela11

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Ραφαηλία αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένη. Είναι 23 ετών και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 1,827 μηνύματα.
πουλάνε φέτα στη λαϊκή; Νόμιζα όχι.
Συγγνώμη τώρα το πρόσεξα.


Στη Θεσσαλονίκη σε όποια λαϊκή έχω πάει, έχει τουλάχιστον 3-4 πάγκους που πουλάνε φέτα, τυριά κτλ, κάποιοι κολλάνε και λουκανικα μαζί κτλ.

Ίσως παίζει παραπάνω εδω πάνω.
 

touvlo

Πολύ δραστήριο μέλος

Η touvlo αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Γερμανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 913 μηνύματα.
Γεια σου Εριφυλη κάθε απόγευμα αυτό τρως ; νόστιμο σίγουρα!!!αλλά έχει αρκετή ζάχαρη και πολλα συντηρητικα τα μπισκότα..Στη θέση σου θα εβγαζα τα μπισκοτάκια κ θα εβαζα γιαουρτι με μέλι και καρυδια πχ😊 φυσικά αν δεν το τρως κάθε μέρα δεν πειραζει!
Νόστιμο το απογευματινό αυτό! Αν ήμουν εγώ, θα έτρωγα τα φρούτα και τα μπισκοτακια με γάλα. Από τοτε που μπήκα στην κλιμακτηριο, σα να μειώθηκε η επιθυμία μου για γλυκό. Τα τρώω πάλι ευχαριστα, αλλά κι αν δεν τα φάω, λίγο θα με πειράξει. Στα νιάτα μου μπορούσα να φάω για κύριο φαγητό μια πάστα.
Αυτόματη ένωση συνεχόμενων μηνυμάτων:

Αυτό είναι το απογευματινό μου (και το βραδινό μου γιατί δεν ξανά πεινάω συνήθως)
View attachment 131094
!!!!!!
 

Paragontas7000

Διάσημο μέλος

Ο Paragontas7000 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 21 ετών. Έχει γράψει 2,638 μηνύματα.
Σημερα εχει σουτζουκακια σμυρνεικα στη λεσχη! (δλδ γατα με ρυζι)
 

touvlo

Πολύ δραστήριο μέλος

Η touvlo αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Γερμανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 913 μηνύματα.
Εμείς παιδιά τρώμε απ έξω : subway, πιτσα, ή αραβικές πίτες με φαλαφελ.
Γενικά τα κρέατα απ έξω τα συχαίνομαι. Θυμάμαι τον πατερούλη μου, που όταν τρώγαμε έξω, μας έλεγε να αποφεύγουμε κιμάδες. Επίσης έχω δει ωμό το κρέας στα γυράδικα και μου προκάλεσε αηδία και δεν το τρώω
 

Paragontas7000

Διάσημο μέλος

Ο Paragontas7000 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 21 ετών. Έχει γράψει 2,638 μηνύματα.
Εμείς παιδιά τρώμε απ έξω : subway, πιτσα, ή αραβικές πίτες με φαλαφελ.
Γενικά τα κρέατα απ έξω τα συχαίνομαι. Θυμάμαι τον πατερούλη μου, που όταν τρώγαμε έξω, μας έλεγε να αποφεύγουμε κιμάδες. Επίσης έχω δει ωμό το κρέας στα γυράδικα και μου προκάλεσε αηδία και δεν το τρώω
κιμας απο εξω ειναι οτι χειροτερο συνηθως.
 

Ariana2018

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Ariana2018 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 37 ετών. Έχει γράψει 1,488 μηνύματα.
Καλημερα
Μακαρόνια με κιμά σήμερα έχουν την τιμητική τους 🥰

Εγώ όμως θα φαω τον κιμά με μπασματι γιατί είπαμε, κάνω διατροφή. Για λίγο καιρό περιοριζω υδατάνθρακες
 
Τελευταία επεξεργασία:

touvlo

Πολύ δραστήριο μέλος

Η touvlo αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Γερμανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 913 μηνύματα.
κιμας απο εξω ειναι οτι χειροτερο συνηθως.
ας ελπίσουμε ο κιμάς στα σουτζουκάκια της λέσχης είναι καλό;. Ε, μωρέ, φαντάζομαι η φοιτητική λέσχη, που δεν είναι κερδοφόρα επιχείρηση, θα έχει μια ποιότητα, ελπίζω
Αυτόματη ένωση συνεχόμενων μηνυμάτων:

Καλημερα
Μακαρόνια με κιμά σήμερα έχουν την τιμητική τους 🥰
Εγγυημένη ιδέα για αύριο. Εδώ αυριο είναι Μεγάλη Παρσκευ'η και όλα είναι κλειστά.
 

Paragontas7000

Διάσημο μέλος

Ο Paragontas7000 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 21 ετών. Έχει γράψει 2,638 μηνύματα.
ας ελπίσουμε ο κιμάς στα σουτζουκάκια της λέσχης είναι καλό;. Ε, μωρέ, φαντάζομαι η φοιτητική λέσχη, που δεν είναι κερδοφόρα επιχείρηση, θα έχει μια ποιότητα, ελπίζω
Αστα .Τι να κανουμε απο το να φαμε τα ποδια μας καλυτερα στη λεσχη :laugh:
 

Ariana2018

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Ariana2018 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 37 ετών. Έχει γράψει 1,488 μηνύματα.
κιμας απο εξω ειναι οτι χειροτερο συνηθως.
Μια φορά σα φοιτήτρια είπα να φάω στη σχολή και έκτοτε δεν ξαναφαγα...
Αυτόματη ένωση συνεχόμενων μηνυμάτων:

ας ελπίσουμε ο κιμάς στα σουτζουκάκια της λέσχης είναι καλό;. Ε, μωρέ, φαντάζομαι η φοιτητική λέσχη, που δεν είναι κερδοφόρα επιχείρηση, θα έχει μια ποιότητα, ελπίζω
Αυτόματη ένωση συνεχόμενων μηνυμάτων:


Εγγυημένη ιδέα για αύριο. Εδώ αυριο είναι Μεγάλη Παρσκευ'η και όλα είναι κλειστά.
Που βρίσκεσαι;;

Εγώ αυριο θα κάνω κάποιο οσπριο λογικά εκτός αν περισσεψει κιμάς...
 
Top