Κουβεντούλα για μαγειρική και δίαιτα

Εριφύλη

Διάσημο μέλος

Η Εριφύλη αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Ηθοποιός και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 3,878 μηνύματα.
Αμάν βρε παιδιά, δυο φορές την εβδομάδα τρώω κάνα digestive κι εγώ το καημένο ..🥺

Τα οποία δεν έχουν ζάχαρη, τα πράσινα παίρνω.
 

amarelia

Διάσημο μέλος

Η amarelia αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 3,264 μηνύματα.
Αμάν βρε παιδιά, δυο φορές την εβδομάδα τρώω κάνα digestive κι εγώ το καημένο ..🥺

Τα οποία δεν έχουν ζάχαρη, τα πράσινα παίρνω.
Φάε και να μην σου γίνει ψύχωση,μην ακούς τι γράφεται εδώ και κοίτα να μην πιέζεσαι και ζορίζεσαι τώρα που έχεις τέτοιο πλεονέκτημα!
Είσαι μωρό παιδί ο μεταβολισμός σου θα πηγαίνει σφαίρα (αν δεν υπάρχει κάποιο συγκεκριμένο πρόβλημα)

Μην τα στερείσαι αν σου αρέσουν, δεν έχουμε όλοι τις ίδιες ανάγκες ή απαιτήσεις.
 

Devil

Επιφανές μέλος

Ο Devil αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Συνταξιούχος. Έχει γράψει 20,787 μηνύματα.
Καλημερα
Μακαρόνια με κιμά σήμερα έχουν την τιμητική τους 🥰

Εγώ όμως θα φαω τον κιμά με μπασματι γιατί είπαμε, κάνω διατροφή. Για λίγο καιρό περιοριζω υδατάνθρακες

Μα και το ρυζι υδατάνθρακες είναι 😃
 

Paragontas7000

Διάσημο μέλος

Ο Paragontas7000 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 21 ετών. Έχει γράψει 2,636 μηνύματα.

Devil

Επιφανές μέλος

Ο Devil αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Συνταξιούχος. Έχει γράψει 20,787 μηνύματα.
Ερχεται καλοκαιρι βρε εριφυλη.Το καλο σου θελουν.

Εγώ δεν είπα τι να φαει.... Ας φάει ο καθένας ότι θέλει μην έχει αυταπάτες όμως ότι αυτά που τρώει δεν είναι ζάχαρη.

Οποιοδήποτε μπισκότο για μη διαβητικούς αν δεις στα μακρό συστατικά στα 100γρ εχει 65γρ ζάχαρη. Βάλε τη μπανάνα αλλά 14 στα 100 έχει τσιμπήσει 80-100γρ ζάχαρη με αυτό που νομίζει ότι δεν έχει ζάχαρη για πλακα 😃
 

Paragontas7000

Διάσημο μέλος

Ο Paragontas7000 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 21 ετών. Έχει γράψει 2,636 μηνύματα.
Εγώ δεν είπα τι να φαει.... Ας φάει ο καθένας ότι θέλει μην έχει αυταπάτες όμως ότι αυτά που τρώει δεν είναι ζάχαρη.

Οποιοδήποτε μπισκότο για μη διαβητικούς αν δεις στα μακρό συστατικά στα 100γρ εχει 65γρ ζάχαρη. Βάλε τη μπανάνα αλλά 14 στα 100 έχει τσιμπήσει 80-100γρ ζάχαρη με αυτό που νομίζει ότι δεν έχει ζάχαρη για πλακα 😃
Ναι γτ το 20χρονο κοριτσακι θα επηρεαστει σοβαρα αμα φαει ζαχαρη 100 και 200γραμμαριων...Λες και εχει σημασια ρε ντεβιλ.
 

Devil

Επιφανές μέλος

Ο Devil αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Συνταξιούχος. Έχει γράψει 20,787 μηνύματα.
Ναι γτ το 20χρονο κοριτσακι θα επηρεαστει σοβαρα αμα φαει ζαχαρη 100 και 200γραμμαριων...Λες και εχει σημασια ρε ντεβιλ.

Δε ξερω που θα επηρεάσει και αν την ενδιαφέρει απλά η ζάχαρη πλεον βρίσκεται παντου ! Επειδή είπε την έχει κόψει. Δεν κόβεται τόσο απλά. Εκτός του ότι χρειάζεται ο οργανισμός καθώς και λίγο αλατακι. 😃

Παντου έχει ζάχαρη ακόμη και οι πατατες γιαχνί που βάλατε χθες έχει τομάτα και σάλτσα που έχει και αυτή ζάχαρη μέσα.

Είναι λίγο απαιτητικό να τρως στεγνά και όντως καθαρά 😛
 

Ariana2018

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Ariana2018 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 37 ετών. Έχει γράψει 1,488 μηνύματα.
Αμάν βρε παιδιά, δυο φορές την εβδομάδα τρώω κάνα digestive κι εγώ το καημένο ..🥺

Τα οποία δεν έχουν ζάχαρη, τα πράσινα παίρνω.
Έχουν ηλιελαια φοινικελαια κλπ δεξτροζες κλπ (όλα τα σε οζη εκτός από σουκραλοζη) είναι ζαχαρες!
Κι εγώ δεν τα ήξερα, τα έμαθα. Επίσης έχουν πολλα κορεσμένα λιπαρά... 😁 γενικά όλα τα μπισκότα εμπορίου ειναι πολυ επεξεργασμένα και έχουν και συντηρητικά πολλα.

Αυτόματη ένωση συνεχόμενων μηνυμάτων:

Ποια τοματα εχει ζαχαρη ; ο πελτες ; δεν έχει... Δε το γράφει πισω... Διαβάζουμε πισω τα συστατικά...Με φρέσκια ντομάτα...

Δε ξερω που θα επηρεάσει και αν την ενδιαφέρει απλά η ζάχαρη πλεον βρίσκεται παντου ! Επειδή είπε την έχει κόψει. Δεν κόβεται τόσο απλά. Εκτός του ότι χρειάζεται ο οργανισμός καθώς και λίγο αλατακι. 😃

Παντου έχει ζάχαρη ακόμη και οι πατατες γιαχνί που βάλατε χθες έχει τομάτα και σάλτσα που έχει και αυτή ζάχαρη μέσα.

Είναι λίγο απαιτητικό να τρως στεγνά και όντως καθαρά 😛
Αυτόματη ένωση συνεχόμενων μηνυμάτων:

IMG_20240328_113724.jpg
 
Τελευταία επεξεργασία:

γιαννης_00

Επιφανές μέλος

Ο γιαννης_00 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 23 ετών, επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 9,570 μηνύματα.
Αμάν βρε παιδιά, δυο φορές την εβδομάδα τρώω κάνα digestive κι εγώ το καημένο ..🥺

Τα οποία δεν έχουν ζάχαρη, τα πράσινα παίρνω.
Ενταξει μη φοβασαι τις ζαχαρες τοσο πολυ... καποτε ο μυθος θα καταρευσει... οπως και αλλοι
Το μυαλο θελει ζαχαρη να δουλεψει ....ολα τα φρουτα ειναι γλυκα...
Με μετρο βεβαια.
Να ξερεις οτι η καστανη ζαχαρη ειναι χυμος καλαμιου.... και οτι δινει η φυση ειναι καλο ...και καλη ορεξη
 

Ariana2018

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Ariana2018 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 37 ετών. Έχει γράψει 1,488 μηνύματα.
Devil σίγουρα δεν μπορείς να κόψεις τα πάντα αλλά τη ζάχαρη εννοείται πως μπορείς φτιάχνοντας σπιτικά γλυκά κ χρησιμοποιώντας μέλι η γλυκαντικα (κι αυτά με μετρο) η ζαχαρη καρυδας επίσης ..


Για γλυκο τρώω γιαουρτι με λίγο νες μέσα κ σιρόπι αγαυης κ νομίζω τρώω τιραμισου! Έχει παρομοια γευση
Επίσης πουλανε μπισκότα χωρίς ζάχαρη αλλά ακόμα καλυτερα να είναι και λαδιου

Βασικά εγώ τα έχω κόψει όλα αυτά κ έχω βρει αλλά να τρώω. Με τα παιδια ειναι πιο δυσκολο αλλά βλέπουν από μένα και κάτι παιρνουν
Αυτόματη ένωση συνεχόμενων μηνυμάτων:

Ενταξει μη φοβασαι τις ζαχαρες τοσο πολυ... καποτε ο μυθος θα καταρευσει... οπως και αλλοι
Το μυαλο θελει ζαχαρη να δουλεψει ....ολα τα φρουτα ειναι γλυκα...
Με μετρο βεβαια.
Να ξερεις οτι η καστανη ζαχαρη ειναι χυμος καλαμιου.... και οτι δινει η φυση ειναι καλο ...και καλη ορεξη
Η ζάχαρη σε τίποτα δεν κάνει καλό η επεξεργασμενη η Λευκή, υπάρχει κι άλλος τρόπος να έχει ενέργεια ο άνθρωπος
Η ζάχαρη επίσης είναι εθιστική όπως κ το αλάτι όσο τρως θες ξανά κ ξανα.
 

Devil

Επιφανές μέλος

Ο Devil αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Συνταξιούχος. Έχει γράψει 20,787 μηνύματα.
Το μέλι είναι σκέτη ζάχαρη 😄

Ο πολτος τομάτας δεν το γράφει αλλά πιστευω του βάζουν γιατί η τομάτα είναι ξινή. Έχεις φάει αγουρη τομάτα ;;; χειρότερη και από νερό με κουακερ είναι 😃

Η σουκραλοζη είναι γλυκαντικό οκ.
 

Ariana2018

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Ariana2018 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 37 ετών. Έχει γράψει 1,488 μηνύματα.
Μα και το ρυζι υδατάνθρακες είναι 😃
Ρυζια δεν τρωω προς ώρας. Μόνο μπασματι Ανεπεξεργαστο η κάστανο ρυζι αγριορυζο αλλά αυτο δε βράζει με τίποτα. Λευκό όχι...
Είναι υδατάνθρακας ναι, αλλά δεν έχει σχέση με τα μακαρόνια κ τη πατατα. Θα τα φάω κι αυτά λίγο αργότερα σε σωστους συνδυασμους. Εγώ κάνω διατροφή όμως.
 

Devil

Επιφανές μέλος

Ο Devil αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Συνταξιούχος. Έχει γράψει 20,787 μηνύματα.
Ρυζια δεν τρωω προς ώρας. Μόνο μπασματι Ανεπεξεργαστο η κάστανο ρυζι αγριορυζο αλλά αυτο δε βράζει με τίποτα. Λευκό όχι...
Είναι υδατάνθρακας ναι, αλλά δεν έχει σχέση με τα μακαρόνια κ τη πατατα. Θα τα φάω κι αυτά λίγο αργότερα σε σωστους συνδυασμους. Εγώ κάνω διατροφή όμως.

Γιατί η πατατα τι κακό εχει ; 😃
 

Ariana2018

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Ariana2018 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 37 ετών. Έχει γράψει 1,488 μηνύματα.
Το μέλι είναι σκέτη ζάχαρη 😄

Ο πολτος τομάτας δεν το γράφει αλλά πιστευω του βάζουν γιατί η τομάτα είναι ξινή. Έχεις φάει αγουρη τομάτα ;;; χειρότερη και από νερό με κουακερ είναι 😃

Η σουκραλοζη είναι γλυκαντικό οκ.
Το μέλι καταρχας είναι μη επεξεργασμενο.
Δεν είναι ζάχαρη... Είναι...μέλι! Απλώς τυχαίνει να είναι γλυκο. Όπως η ζάχαρη.

Δεν υπάρχει "πιστευεις " Γιατί υπάρχει νόμος να γράφουν πισω συστατικά και διατροφική αξία.
Αυτόματη ένωση συνεχόμενων μηνυμάτων:

Γιατί η πατατα τι κακό εχει ; 😃
Εγώ κάνω διατροφή σου ειπα. Πατατες μακαρόνια και άσπρα τα έχω κόψει κ όλους τους υδατάνθρακες. Μόνο λίγο μπασματι τρώω 60 γρ τη μερα αβραστο (120 βρασμένο) γιατί ο οργανισμός έχεις ανάγκη λίγο Υδατανθρακα. Η υπερβολική κατανάλωση του όμως οδηγεί σε εξάρτηση. Αντί για ρυζι μπορώ να φάω βρώμη.
Αργότερα που θα ειμαι σε συντήρηση μπορώ λιγάκι να αυξήσω
Φυσικά και δεν κάνει κακό η πατατα. Εγώ τώρα δεν την τρώω. Αλλά κι όταν την φαω δε θα τη φαω με πρωτεινη
Δεν τα συνδυάζω αυτά
Αυτόματη ένωση συνεχόμενων μηνυμάτων:

Για να μη σε (σας) μπερδευω: κάνω μια διατροφη εδώ και 1,5 με δυο χρόνια βασισμένη στο κόψιμο επεξεργασμενων, ζάχαρης και λευκών. (Άλευρα πχ) και έλαια
(Από έλαια μόνο ελαιόλαδο λαό λίγο φρέσκο βουτυρο)
Τρώω πολλα φρουτα και λαχανικά μαγειρευω σπιτικά γλυκά χρησιμοποιώντας αγνα υλικά όσο γίνεται. Διαβάζω πάντα τις ετικέτες των προϊόντων ώστε να έχουν όσο το δυνατόν λιγότερα υλικά και πιο αγνα.
Αν θέλω να χάσω κιλά κόβω συνδυασμό πρωτεινης υδατάνθρακα, αν ειμαι σε συντήρηση τα τρώω μαζί με μέτρο. Και παντα το λιγότερο πεφτει στον υδατάνθρακα.

Είναι όμως τόσα πολλα που δεν νομίζω πως είναι το κατάλληλο θρεντ αυτό.
Το μόνο σίγουρο είναι ότι η ζάχαρη ναι δεν ωφελεί πουθενα και τα μπισκότα εμπορίου ναι ειναι σαβουρα γιατί είναι τίγκα επεξεργασμένα και με παλιολαδα συντήρητικα κοκ.

Τα δυο μεγάλα μου παιδια δοκίμασαν ζάχαρη στα 5 τους. Από ενέργεια ως τότε άλλο πραγμα. Ακόμα κ σημερα την τρώνε με μέτρο γιατί δεν τους αρέσει να ναι κάτι πολυ γλυκο γτ έτσι έμαθαν
Ενώ εμένα που με ταιζε η γιαγιά μου βιταμ με ζάχαρη και μολτο κρουασάν έφτασα 35 για να κόψω αγκομαχωντας.

Και όχι τίποτα άλλο τρώμε τη σαβουρα αλλά την πληρωνουμε κιόλας γιατί τα digestive δε τα λες κ φτηνά. Καλυτερα λοιπόν τις φραουλίτσες με 6€/κιλο...(και με καλό πλυσιμο με ξυδι λόγω φυτοφαρμάκων..)
 
Τελευταία επεξεργασία:

Devil

Επιφανές μέλος

Ο Devil αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Συνταξιούχος. Έχει γράψει 20,787 μηνύματα.
Ζάχαρη είναι το μέλι.


Screenshot_2024-03-28-12-08-19-616_com.android.chrome.jpg

Στο αμέσως προηγουμενο μήνυμα έλεγες κατά της δεξτροζης και το μέλι που τώρα εκθειάζει ς έχει μπόλικη μέσα 😄

Τώρα επειδή βγήκε ο Χ γκουρου που τρέφεται με χόρτα και σπόρους και πινει και 4 ποτηρια νερό με μέλι και λεμόνι κάθε πρωι για να αποτοξινωνεται και είναι σχεδόν αποστεωμενος πχ βλέπε Ευθυμιάδη ς ε τι να τον ακουσω ;

Και αυτός διατροφή κάνει οκ. Και με μια παστα την ημέρα διατροφή κανεις και χάνεις κιλά.
 
Τελευταία επεξεργασία:

γιαννης_00

Επιφανές μέλος

Ο γιαννης_00 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 23 ετών, επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 9,570 μηνύματα.
σαφως το μελι ειναι γλυκο και πρεπει να εχει ζαχαρα.. το θεμα ειναι και τι αλλο εχει μεσα?
Το μελι γεννηθηκε για να μεγαλωνουν οι μελισουλες , το γαλα να μεγαλωνουν τα κατσικακια , τα αυγα να μεγαλουν τα πουλακια και τα φρουτα να μεγαλωνουν τα δεντρακια. Η φυση εκλεισε μεσα του οτι πολυτιμοτερο ειχε οποτε δεν μπορει να ειναι κακο...και ειναι και καλο για μας που το κλεβουμε και για τις αρκουδες
αληθεια οι vegan τρωνε μελι?
 

Devil

Επιφανές μέλος

Ο Devil αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Συνταξιούχος. Έχει γράψει 20,787 μηνύματα.
σαφως το μελι ειναι γλυκο και πρεπει να εχει ζαχαρα.. το θεμα ειναι και τι αλλο εχει μεσα?
Το μελι γεννηθηκε για να μεγαλωνουν οι μελισουλες , το γαλα να μεγαλωνουν τα κατσικακια , τα αυγα να μεγαλουν τα πουλακια και τα φρουτα να μεγαλωνουν τα δεντρακια. Η φυση εκλεισε μεσα του οτι πολυτιμοτερο ειχε οποτε δεν μπορει να ειναι κακο...και ειναι και καλο για μας που το κλεβουμε
αληθεια οι vegan τρωνε μελι?

Δεν είπα ότι είναι κακό. Ουτε είπα τι να τρώει ο καθένας... Σε περιοδους ππυ θες να κόψεις το λίπος όμως και άρα να κρατήσεις τα insulin spikes σε χαμηλό επίπεδο γιατί είναι δυσκολο να κρατήσεις και μυϊκή μάζα όσο χάνεις κιλα... Το μέλι είναι μια από τις χειρότερες επιλογές.. Όπως και η ζάχαρη είτε είναι σε χυμους είτε σε φρουτα.

Τώρα αν τα παιρνει ο Ευθυμιαδης γιατι βρήκε το ελιξίριο της νεοτητας και της αιωνιότητας οκ 😄😄

Η κοτουλα παντως έχει άφθονη βιταμίνη D μέσα οπότε το " Να αποτοξίνωθω από τα κρέατα " Επίσης δεν το καταλαβαινω αλλά οκ.

Καθένας ας κάνει ότι νομίζει.
 

Ariana2018

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Ariana2018 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 37 ετών. Έχει γράψει 1,488 μηνύματα.
Ζάχαρη είναι το μέλι.


View attachment 131127
Στο αμέσως προηγουμενο μήνυμα έλεγες κατά της δεξτροζης και το μέλι που τώρα εκθειάζει ς έχει μπόλικη μέσα 😄

Τώρα επειδή βγήκε ο Χ γκουρου που τρέφεται με χόρτα και σπόρους και πινει και 4 ποτηρια νερό με μέλι και λεμόνι κάθε πρωι για να αποτοξινωνεται και είναι σχεδόν αποστεωμενος πχ βλέπε Ευθυμιάδη ς ε τι να τον ακουσω ;

Και αυτός διατροφή κάνει οκ. Και με μια παστα την ημέρα διατροφή κανεις και χάνεις κιλά.
Είναι μη επεξεργασμενη τροφή... Ακόμα κι αυτή όμως λόγω σακχάρων θέλει μέτρο δλδ 1 ΚΣ /μέρα

Σε όλα τα υπόλοιπα δεν ξέρω τι να σου απαντήσω γιατί ουδεμία σχέση με όσα έγραψα 😊
Αυτόματη ένωση συνεχόμενων μηνυμάτων:

Δεν είπα ότι είναι κακό. Ουτε είπα τι να τρώει ο καθένας... Σε περιοδους ππυ θες να κόψεις το λίπος όμως και άρα να κρατήσεις τα insulin spikes σε χαμηλό επίπεδο γιατί είναι δυσκολο να κρατήσεις και μυϊκή μάζα όσο χάνεις κιλα... Το μέλι είναι μια από τις χειρότερες επιλογές.. Όπως και η ζάχαρη είτε είναι σε χυμους είτε σε φρουτα.

Τώρα αν τα παιρνει ο Ευθυμιαδης γιατι βρήκε το ελιξίριο της νεοτητας και της αιωνιότητας οκ 😄😄

Η κοτουλα παντως έχει άφθονη βιταμίνη D μέσα οπότε το " Να αποτοξίνωθω από τα κρέατα " Επίσης δεν το καταλαβαινω αλλά οκ.

Καθένας ας κάνει ότι νομίζει.
Ακόμα και τα φρουτα.. Ένα δυο φρουτα τη μέρα. Μια μπανάνα η πεντε φράουλες η μισό χυμό φυσικό αναμεικτο
Εννοείται ότι είναι σάκχαρα θέλει μέτρο κι αυτό
Όμως δε συγκρίνονται αυτά τα σάκχαρα με αυτά της επεξεργασμενης Λευκής ζάχαρης...

Σίγουρα ο καθένας κάνει ότι νομίζει αλλά σίγουρα υπάρχει και ένας κανονας σε όλα ως προς το τι είναι ΠΙΟ υγιεινο. Τουλάχιστον ας προσπαθήσουμε όλοι να κινούμαστε προς τα εκεί... Γιατί δυστυχώς οι αρρώστιες αυξάνονται και οι τροφές σήμερα είναι διαφορετικές από αυτές που τρώγαμε κάποτε.

Σχετικά με την κοτα που λες εγώ κι εκει έχω ενστάσεις καθώς είναι μέσα στις ορμόνες. Αλλά δεν μπορείς όλα να τα κόψεις δε γίνεται. Όσο μπορείς βιολογικά, σπιτικά... Εγώ αυτό προσπαθω..
Να τώρα τους έκανα cookies βρώμης με μέλι, ξηρούς καρπους και από πανω κουβερτουρα στέβια. Εγώ θα τα φάω σκέτα. Τα παιδιά θέλουν κ τη σοκολατιτσα από πάνω
Αλλά σίγουρα είναι καλυτερα αυτά από κάτι bueno, Mars, twix κοκ
 
Τελευταία επεξεργασία:

Pak

Επιφανές μέλος

Η Πακοτίνι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 22 ετών και επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 9,457 μηνύματα.
Όμως δε συγκρίνονται αυτά τα σάκχαρα με αυτά της επεξεργασμενης Λευκής ζάχαρης...
Γιατί όμως; Δεν έχω ιδεα από διατροφή του ανθρώπου, αλλά γνωρίζω από τη σχολή ότι η ζάχαρη (σακχαρόζη) είναι δισακχαρίτης και αποτελείται από ένα μόριο γλυκόζης και ένα φρουκτόζης δλδ από τους μονοσακχαρίτες που βρίσκονται στο μέλι.
 

Ariana2018

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Ariana2018 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 37 ετών. Έχει γράψει 1,488 μηνύματα.
Γιατί όμως; Δεν έχω ιδεα από διατροφή του ανθρώπου, αλλά γνωρίζω από τη σχολή ότι η ζάχαρη (σακχαρόζη) είναι δισακχαρίτης και αποτελείται από ένα μόριο γλυκόζης και ένα φρουκτόζης δλδ από τους μονοσακχαρίτες που βρίσκονται στο μέλι.
Γιατί γιατί γιατί
Γιατί είναι επεξεργασμενη τροφή και τα πολυ επεξεργασμενα τα αποφευγω...

Νομίζω περισσότερες πληροφιριες θα σου δώσει ο καθηγητής σου!!

Εγώ Λειτουργωντας έτσι κατάφερα συντομα σχετικά να χάσω τα κιλά από εγκυμοσυνες και να έχω πολυ καλές εξετάσεις. Συνεχίζοντας να ακολουθώ τον κανόνα μακριά από λευκά κ επεξεργασμενα ζω καλυτερα με περισσοτερη ενέργεια και τρέφομαι πιο υγιεινά. Περισσοτρες πληροφορίες δεν έχω να δώσω νομίζω οι ειδικοί θα σας τα πουν καλυτερα γιατι εγώ δεν είμαι!

Αν θέλετε να τρώτε μπισκότα εμπορίου και ζαχαρες και παστες φάτε! Εγώ θα παθω σάκχαρο η θα παρω κιλά ; 😝
 
Top