Κουβεντούλα για μαγειρική και δίαιτα

glayki

Διάσημο μέλος

Η Ευα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Εκπαιδευτικός. Έχει γράψει 3,597 μηνύματα.
Ημέρα πρασων σήμερα:

Πρασοκιμαδοπιτα και πρασοσελινο με πατατουλες
 

Dias

Επιφανές μέλος

Ο Dias αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Φυσικός. Έχει γράψει 10,063 μηνύματα.
Ημέρα πρασων σήμερα:

Πρασοκιμαδοπιτα και πρασοσελινο με πατατουλες
Μου θύμισες ένα τραγουδάκι που λέγαμε στην Α΄ δημοτικού:

Ένα - δύο - τρία
πήγα στην κυρία
μούδωσε ένα πράσο
και κόντεψα να κ . . . .

hatsune miku eating GIF

 

Devil

Επιφανές μέλος

Ο Devil αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Συνταξιούχος. Έχει γράψει 20,788 μηνύματα.
Γιατί η γάτα έχει ένα αυτί.
Ρωτα γιατρους αλλά είπαμε όχι αυτους
Δε ξερω ρωτα έναν παπα
Εγώ δεν είμαι ειδικός εγώ πήγα σε τέτοιον

Κωμικό να ρωτήσει κάποιος γιατρούς... για ένα θεμα που υπάρχει δημοσιευμενο στο Ιντερνετ απο σχετικές έρευνες και τόσα χρόνια.

Εγω θα πίστευα οτι το κάνει επιτηδες για να πετάξει τη μπάλα στην εξέδρα και να μην δεχθεί απο αντιδραση και μόνο κάτι που του λέει κάποιος και ειναι σωστό. Το έντιμο αυτο ειναι , οτι διαφορές και αν έχεις με κάποιον και δεν τον πάς να αναγνωριζεις το σωστό που λέει.

Το οτι η ζάχαρη απο οπου και αν προέρχεται δημιουργεί αντισταση στην ινσουλίνη και δεν σε βοηθάει να χάσεις το περιττό λίπος ειναι πασίγνωστο , δε χρειάζεται γιατρός να στο διαβεβαίωσει.
 
Τελευταία επεξεργασία:

amarelia

Διάσημο μέλος

Η amarelia αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 3,267 μηνύματα.
άλλο ενα ξέφρενο φαί απο μένα : αρακάς και μάλιστα απο τον έτοιμο που απλά τον βράζεις.

Ναι, έχω πολλά ταλέντα και η μαγειρική είναι ενα απο αυτά (που δεν έχω). :beee:
 

Ariana2018

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Ariana2018 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 37 ετών. Έχει γράψει 1,488 μηνύματα.
Ημέρα πρασων σήμερα:

Πρασοκιμαδοπιτα και πρασοσελινο με πατατουλες
Καλε εσυ κάνεις ωραία πραγματα
Καλοφαγωτα
Αυτόματη ένωση συνεχόμενων μηνυμάτων:

άλλο ενα ξέφρενο φαί απο μένα : αρακάς και μάλιστα απο τον έτοιμο που απλά τον βράζεις.

Ναι, έχω πολλά ταλέντα και η μαγειρική είναι ενα απο αυτά (που δεν έχω). :beee:
Δεν πειράζει
Ουτε εγώ είμαι καλή γιατί δε μαρεσει, μαγειρευω από αγγαρεία
Έχουμε όμως αλλά ταλέντα εμείς 😎
 

rafaela11

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Ραφαηλία αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένη. Είναι 23 ετών και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 1,825 μηνύματα.
Screenshot_20240329_160804_Gallery.jpg

Αν και διπλή νηστεία σήμερα, θα έρθει ο ταξιδιώτης μετά από 14 ώρες σερί, οπότε εκανα κάτι σε κρεατακι να τον πιάσει.

Κοτόπουλο με πατάτες στο φούρνο, εμάς μας αρεσει να βάζουμε και λίγο καροτακι

Επίσης ναι, αγαπάμε τα ξεροψημενα λίγο ❤️
 

Devil

Επιφανές μέλος

Ο Devil αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Συνταξιούχος. Έχει γράψει 20,788 μηνύματα.
Καλε εσυ κάνεις ωραία πραγματα
Καλοφαγωτα
Αυτόματη ένωση συνεχόμενων μηνυμάτων:


Δεν πειράζει
Ουτε εγώ είμαι καλή γιατί δε μαρεσει, μαγειρευω από αγγαρεία
Έχουμε όμως αλλά ταλέντα εμείς 😎

Εγώ παλι το γουστάρω το μαγειρεμα... Ευκολα θα μαγειρευα για φίλους φίλες και εμένα φυσικά κάθε μέρα φτιάχνω εγώ το φαγακι μου.
 

Kate1914

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Kate1914 αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένη. Είναι 19 ετών και επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 1,733 μηνύματα.
View attachment 131163
Αν και διπλή νηστεία σήμερα, θα έρθει ο ταξιδιώτης μετά από 14 ώρες σερί, οπότε εκανα κάτι σε κρεατακι να τον πιάσει.

Κοτόπουλο με πατάτες στο φούρνο, εμάς μας αρεσει να βάζουμε και λίγο καροτακι

Επίσης ναι, αγαπάμε τα ξεροψημενα λίγο ❤️
Το βλέπω και το λιμπίζομαι, γεια στα χέρια σου!!!
 

rafaela11

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Ραφαηλία αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένη. Είναι 23 ετών και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 1,825 μηνύματα.

Valder

Τιμώμενο Μέλος

Ο Αυτοκράτωρ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 40 ετών, επαγγέλεται Χρηματιστής και μας γράφει απο Αυστρία (Ευρώπη). Έχει γράψει 28,010 μηνύματα.
View attachment 131163
Αν και διπλή νηστεία σήμερα, θα έρθει ο ταξιδιώτης μετά από 14 ώρες σερί, οπότε εκανα κάτι σε κρεατακι να τον πιάσει.

Κοτόπουλο με πατάτες στο φούρνο, εμάς μας αρεσει να βάζουμε και λίγο καροτακι

Επίσης ναι, αγαπάμε τα ξεροψημενα λίγο ❤️
Βογγητό μες το σαλονάκι μου ηκούσθη...
 

rafaela11

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Ραφαηλία αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένη. Είναι 23 ετών και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 1,825 μηνύματα.

γιαννης_00

Επιφανές μέλος

Ο γιαννης_00 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 23 ετών, επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 9,571 μηνύματα.
Λοιπόν το τελευταίο είναι το επιδόρπιο. Η μους που σας έλεγα.
Γιαουρτι, νες, σιρόπι αγαυης κ από πάνω κακάο απαχο.
Δεν υπαρχει...
Καλο υπόλοιπο!!!


View attachment 131153View attachment 131154View attachment 131155
Αυτόματη ένωση συνεχόμενων μηνυμάτων:


Καλε εσυ ξέρεις πολλα
Μπράβο! Ρίχνε ρίχνε ιδέες!!!
Ε τωρα τι να λεμε μπροστα σε σενα ...ουτε αματερ.
Κανουμε κανενα φιλετο λαυρακι ή σολομό τεριακι με λαχανικα ..που και που και καποτε ...να ετσι να παιρνουμε κανενα ποντο απο τα κοριτσια ...και το θαυμασμο της γιαγιας.
και κατι τετοια παραξενα πραματα που δεν τα καταλαβαινει.

1711731008898.png
 

Ariana2018

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Ariana2018 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 37 ετών. Έχει γράψει 1,488 μηνύματα.

Valder

Τιμώμενο Μέλος

Ο Αυτοκράτωρ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 40 ετών, επαγγέλεται Χρηματιστής και μας γράφει απο Αυστρία (Ευρώπη). Έχει γράψει 28,010 μηνύματα.

Ariana2018

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Ariana2018 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 37 ετών. Έχει γράψει 1,488 μηνύματα.
Αυριο περιμενω μάστορα
Μετά έχουν όλα δραστηριότητες
Μετά να πάω για νυχια
Μετά να παω το γιο μολ να τον αφήσω και τα μικρά για ποδηλατο

Στο μεταξυ κάπου στο ενδιάμεσο πρεπει να φτιάξω κόφτο μακαρονάκι με χταπόδι που μόλις τώρα θυμήθηκα να βγαλω να ξεπαγωσει

Χταπόδακι λοιπόν αυριο με κόφτο μακαρονάκι και κρασάκι φυσικά, Σάββατο! Γιουπι!!
 

Valder

Τιμώμενο Μέλος

Ο Αυτοκράτωρ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 40 ετών, επαγγέλεται Χρηματιστής και μας γράφει απο Αυστρία (Ευρώπη). Έχει γράψει 28,010 μηνύματα.
Στο μεταξυ κάπου στο ενδιάμεσο πρεπει να φτιάξω κόφτο μακαρονάκι με χταπόδι που μόλις τώρα θυμήθηκα να βγαλω να ξεπαγωσει

Χταπόδακι λοιπόν αυριο με κόφτο μακαρονάκι και κρασάκι φυσικά, Σάββατο! Γιουπι!!
Πεθαίνω, σωριάζομαι, ψυχορραγω.
 

Valder

Τιμώμενο Μέλος

Ο Αυτοκράτωρ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 40 ετών, επαγγέλεται Χρηματιστής και μας γράφει απο Αυστρία (Ευρώπη). Έχει γράψει 28,010 μηνύματα.

Ariana2018

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Ariana2018 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 37 ετών. Έχει γράψει 1,488 μηνύματα.
IMG_20240330_125404.jpg

Αυτόματη ένωση συνεχόμενων μηνυμάτων:

IMG_20240330_125526.jpg
 

γιαννης_00

Επιφανές μέλος

Ο γιαννης_00 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 23 ετών, επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 9,571 μηνύματα.
View attachment 131180
Αυτόματη ένωση συνεχόμενων μηνυμάτων:

View attachment 131181
Πω πω ευγε..ωραιο πραμα...μακαρονακι βρασμενο μεσα στο ζουμι του χταποδιου...εχει παρει ολη την γευση μεσα στην εσωτερικη σωληνα.
Εγω βεβαια δεν το πολυπαω το κοφτο ...ειμαι του ριζοτο ή κριθαροτο χταποδι ..αλλα γινομένο ετσι μεσα στο ζουμι
Το προβλημα με το χταποδι εινα οτι δινει λιγο ζουμι αρα θελεις πολυ χταποδι και ειναι πανακριβο.
 
Top