Τι κάνει ένας άντρας όταν είναι ερωτευμένος;

Κακή Επιρροή

Επιφανές μέλος

Η Αναστασία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 53 ετών και μας γράφει απο Περιστέρι (Αττική). Έχει γράψει 17,438 μηνύματα.
Ο ανασφαλής δίνει για να κρατήσει κάποιον, δίνει γιατί θέλει τόσο να πάρει που θεωρεί οτι το να δώσει είναι ο μόνος τρόπος, δίνει γιατί τον γεμίζει να δίνει, το είπες κι εσύ - αυτό δεν είναι ανασφάλεια;
Δε θα μπορούσα να διαφωνώ περισσότερο μαζί σου
Δεν δίνεις για να κρατήσεις κάποιον. Δεν τον αγοράζεις. Δίνεις γιατί θέλεις να δώσεις όλα όσα έχεις μέσα σου. Γιατί θες να εισπράξει ο άλλος το μεγαλείο των αισθημάτων σου και μέσα απο αυτά να γίνει ευτυχισμένος για δικό του κέρδος, όχι για δικό σου.
Αν για παράδειγμα, αυτό που θα δώσεις σε κάποιον, είναι η "ελευθερία" του επειδή ξέρεις ότι αυτό θέλει, με ποιο τρόπο σε κάνει αυτό ανασφαλή?
Δίνω την ψυχή μου την ίδια για να είναι ο άλλος ευτυχισμένος. Το με ποιον τρόπο θα την δώσω δεν αλλάζει το γεγονός.
Δίνω τα πάντα, κάνω τα πάντα



Το θέμα είναι: συνήθως αυτός που τα δίνει όλα απωθεί τον άλλον - είναι νόμος της ψυχολογίας. Οπότε συνήθως είναι σίγουρο οτι αυτός που δίνει τα πάντα θα πληγωθεί.
Δεν ξέρω αν υπάρχει τέτοιος νόμος στην ψυχολογία αλλά αν υπάρχει, σίγουρα προσωπικά τον καταρίπτω και προφανώς είμαι η εξαίρεση που επιβεβαιώνει τον κανόνα.
Και είμαι σίγουρη ότι εκεί έξω υπάρχουν κι άλλοι σαν εμένα... άρα το μόνο που χρειάζεται είναι να βρούμε ο ένας τον άλλον :P
Αν και μεταξύ μας... (και ελπίζω να μην ακουστεί πολύ ψωνίστικο αυτό)... όσοι στο παρελθόν έφυγαν απ τη ζωή μου για χάρην αυτού του νόμου της ψυχολογίας... γύρισαν όλοι πίσω γονιπετής.
Πολύ αργά για δάκρυα Στέλλα though...



Ποιο είναι το στοιχείο του χαρακτήρα τους που τους εμποδίζει να δώσουν τα πάντα;
Φαντάζομαι ότι μπορεί να είναι πολλά και διάφορα
Από το πιο απλό ως το πιο πολύπλοκο...
Από φόβο, από κακά παιδικά χρόνια, από εγωισμό και παρτακισμό, από το γεγονός απο μόνο του ότι δεν ξέρουν να αγαπούν με αυτόν τον τρόπο.

Να εξηγούμαι για κάτι... Δεν είναι κακά όλα αυτά... είναι απλά διαφορετικά από μένα.
Άλλοι άνθρωποι, ζουν όλη τους τη ζωή με αυτό τον τρόπο
Κάποιοι άλλοι, δεν διανοούμαστε να ζήσουμε έτσι
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

fantasmenos

Τιμώμενο Μέλος

Η Διαταραγμένη Προσωπικότητα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Θεολόγος και μας γράφει απο Μαυροβούνιο (Ευρώπη). Έχει γράψει 4,026 μηνύματα.
Ποιο είναι το στοιχείο του χαρακτήρα τους που τους εμποδίζει να δώσουν τα πάντα;

Ο φόβος ότι το άλλο άτομο δεν θα ανταποδώσει; Το πέτυχα; Τι κερδίζω; :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Isiliel

Επιφανές μέλος

Η Φεγγάρω αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 52 ετών και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 13,854 μηνύματα.
Εξαρτάται ίσως κι από το είδος της ανασφάλειας... :hmm:
Κάποιος που φοβάται τη μοναξιά, θα κάνει τα πάντα για να μην μείνει μόνος.
Κάποιος που φοβάται τον πόνο, θα κάνει τα πάντα για να μην πληγωθεί και ίσως προτιμήσει να μείνει μόνος.
Η πρώτη κατάσταση μπορεί να οδηγεί σε αλλεπάλληλες ανούσιες σχέσεις, ενώ η δεύτερη στην απόλυτη μοναξιά.

Ο ανασφαλής δεν μπορεί να προσφέρει την ψυχούλα του, διότι την κρατάει καλά κρυμμένη, ...ακόμη κι από τον ίδιο τον εαυτό του. Αυτό που προσφέρει είναι αυτό που πιστεύει ότι ο άλλος ζητάει από αυτόν, ακόμη κι αν δεν είναι αυτό που έχει μέσα του. Εάν γνώριζε ποιος πραγματικά είναι, θα ήξερε ότι μπορεί να δώσει αυτά που έχει μέσα του, χωρίς να χάσει το παραμικρό.

Ο ανασφαλής θα πει ένα "σ' αγαπώ" που δεν πιστεύει, θα ακούσει μουσική που δεν του αρέσει, θα ντυθεί με τον τρόπο που του ζητήθηκε, κ.α., μόνο και μόνο για να ικανοποιήσει το σύντροφο. Αυτό θα του δημιουργεί εσωτερική πίεση, αλλά θυσιάζει την εσωτερική του ισορροπία, για να εξασφαλίσει κάτι από αυτά που φοβάται. (μοναξιά, πόνο κτλ).

Αυτός που αισθάνεται ασφαλής, μπορεί να πειραματιστεί με τον εαυτό του ευκολότερα. Μπορεί να αφεθεί να νιώσει αν αγαπά ή όχι και θα εκδηλώσει την αγάπη του όταν το νιώσει. Θα μοιραστεί τα ενδιαφέροντα του συντρόφου του και δεν θα φοβηθεί να δείξει ποια από αυτά τον ενδιαφέρουν (ακόμη κι αν ποτέ πριν δεν τον ενδιέφεραν) και ποια τον αφήνουν αδιάφορο.
Θα κάνει ακόμη και πράγματα που δεν αγαπά, για να ικανοποιήσει το σύντροφό του, μόνο που θα το κάνει εν γνώση του και χωρίς εσωτερική πίεση, αλλά ως προσφορά προς τη σχέση.
Κάτι που θα είναι δική του απόφαση.

Κάπως έτσι το φαντάζομαι, αν και είναι μόνο θεωρία κι αν το σκεφτώ παραπάνω μπορεί να ανακαλύψω πολλά κενά στο σκεπτικό μου. :hmm:
Για να το σχηματοποιήσω, ο ανασφαλής κρύβεται πίσω από μια ασπίδα-φίλτρο που πάνω της γράφει τις φοβίες του και από μέσα της φιλτράρονται όλες του οι ενέργειες.
Ο ασφαλής, δεν έχει ανάγκη από ασπίδα. Γνωρίζει ότι είναι άτρωτος. Ότι ακόμη κι αν βληθεί, θα επιβιώσει και ίσως να γίνει και πιο δυνατός. Ότι ακόμη κι αν πέσει, θα σηκωθεί και θα συνεχίσει.
Και οι δύο δίνουν με κάποιο τρόπο μόνο που αναγκαστικά από την ασπίδα-φίλτρο του ανασφαλή φιλτράρεται και η προσφορά από το αγαπημένο πρόσωπο, για να φτάσει σ' αυτόν. Έτσι εισπράττει πολύ λιγότερα από αυτά που ίσως του προσφέρονται, αφού το φίλτρο του κρατάει έξω τα πιο δυνατά συναισθήματα που όμως φοβάται ότι μπορεί να τον πληγώσουν.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

DrStrangelove

Περιβόητο μέλος

Ο DrStrangelove αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Μοντέλο. Έχει γράψει 5,311 μηνύματα.
Ο ανασφαλής θα πει ένα "σ' αγαπώ" που δεν πιστεύει, θα ακούσει μουσική που δεν του αρέσει, θα ντυθεί με τον τρόπο που του ζητήθηκε, κ.α., μόνο και μόνο για να ικανοποιήσει το σύντροφο. Αυτό θα του δημιουργεί εσωτερική πίεση, αλλά θυσιάζει την εσωτερική του ισορροπία, για να εξασφαλίσει κάτι από αυτά που φοβάται. (μοναξιά, πόνο κτλ).

Αν πεις "σ'αγαπώ" και δεν το πιστεύεις φυσικά έχεις δίκιο, τότε είναι φόβος της μοναξιάς. Πολλοί όμως το έχουν πει και το εννοούν και το πιστεύουν, και επειδή το νοιώθουν αυτό το συναίσθημα απεριόριστο, γι'αυτό δέχονται την εσωτερική πίεση και ακόμα να χάσουν τον εαυτό τους. Το θέμα δεν είναι αυτό, αλλά να το σέβεται αυτό ο άλλος για να μην θέσει σε κίνδυνο την ακεραιότητα του συντρόφου του. Μόνο και μόνο για να ικανοποιήσει το σύντροφο, όχι όμως γιατί φοβάται ότι αν χωρίσουν θα μείνει μόνος, αλλά γιατί θα μείνει χωρίς εκείνον. 'Εχει μεγάλη διαφορά το βαθύ πνεύμα. Για απώλειες ανθρώπων μιλάμε, όχι για κούτσουρα. Φυσικό είναι να φοβάσαι περισσότερο το χωρισμό όταν αγαπάς απεριόριστα κάποιον άνθρωπο και το'χουν δείξει οι πράξεις σου.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Isiliel

Επιφανές μέλος

Η Φεγγάρω αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 52 ετών και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 13,854 μηνύματα.
Μου θύμισες μια φράση από τον Ειρηνικό Πολεμιστή:

-If you don't get what you want, you suffer.
And even when you get exactly what you want, you still suffer,
because you realize you can't hold on to it forever...

Μπορείς να κάνεις τα πάντα για έναν άνθρωπο και να το σέβεται και να κάνει κι αυτός το ίδιο, αλλά παρ' όλ' αυτά να σας χωρίσει... ο θάνατος.

Ο φόβος της απώλειας πάντα υπάρχει. Και το μόνο φάρμακο είναι η ...στιγμή.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

kloyklos

Νεοφερμένος

Ο kloyklos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 66 μηνύματα.

borat

Επιφανές μέλος

Ο Γιάννης.- αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 40 ετών, επαγγέλεται Μαθηματικός και μας γράφει απο Ηνωμένο Βασίλειο (Ευρώπη). Έχει γράψει 15,323 μηνύματα.
Είναι πουριτανός, δειλός και ψεύτης. Ομως φοβάται τη μοναξιά. Γι'αυτο και την θέλει, πραγματικά. Τώρα αν την αγαπάει αυτό μπορεί επίσης να ισχύει. Οι άνθρωποι αγαπάνε άλλους για διάφορους λόγους ο κάθε ένας. Σημασία έχει ο ρόλος για τον οποίο σε αγαπάει ο ρόλος , να είναι και ο ρόλος που αγαπάς εσύ να παίζεις.
Ξέχασες το ότι είναι μεγάλος χαλβάς.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

JennyV

Δραστήριο μέλος

Η JennyV αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 33 ετών και μας γράφει απο Ηράκλειο (Κρήτη). Έχει γράψει 735 μηνύματα.
... τι γίνεται όμως όταν πέσεις σε έναν άνδρα εσωστρεφή που δεν εκδηλώνει ομιλιτικά τα συναισθήματα του και ερωτεύτικε μια φορά στην ζωή του και πληγώθηκε?.. και του έρχεται η κατάλληλη κοπέλα γι αυτόν(κατ αυτόν) αλλά εκείνος επιμένει να μην λεέι ποσο του αραισει ακόμα και όταν εκείνη τον ρωτά... ( ναι με εφορμη τα παραπάνω είπα να κανω αυτην την ερώτηση - απορία που έχει και κάποια σχεση με την τορίνη μου σχέση)
εκεί τα σκαμπανεβάσματα έρχονται.. ενώ μπορεί να κάνει κάτι που να δείχνει έρωτα-συναίσθημα, όπως τρυφερές αγκαλιές κ.α αλλά από την άλλη να έχει και μια συμπεριφορά-χαρακτήρα που το αντικρούει::
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

moonlight

Διάσημο μέλος

Η moonlight αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,767 μηνύματα.
αλλά εκείνος επιμένει να μην λεέι ποσο του αραισει ακόμα και όταν εκείνη τον ρωτά...
να έχει και μια συμπεριφορά-χαρακτήρα που το αντικρούει::

καταρχην να ρωτησω.. το προβλημα ειναι μονο στο οτι δεν εκφραζεται λεκτικα? του τυπου μου αρεσεις , σ'αγαπαω κλπ? ή
ειναι και αλλα θεματα συμπεριφορας-χαρακτηρα?

τα ρωταω γιατι για μενα αυτα τα δυο ειναι εντελως διαφορετικα. μπορει ο αλλος να μην σου λεει αυτολεξει σ'αγαπω ή μ'αρεσεις αλλα να στο δειχνει ή να στο λεει με διαφορετικο τροπο. τωρα αν ειναι μουγκος εντελως και τσιγγουνευεται να πει μια καλη κουβεντα ή κομπλιμεντο ή κατι γλυκο τελοσπαντων και ειναι μουντζουφλης προφασιζομενος παλιες κακες εμπειριες τοτε εχεις ενα θεματακι..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

JennyV

Δραστήριο μέλος

Η JennyV αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 33 ετών και μας γράφει απο Ηράκλειο (Κρήτη). Έχει γράψει 735 μηνύματα.
καταρχην να ρωτησω.. το προβλημα ειναι μονο στο οτι δεν εκφραζεται λεκτικα? του τυπου μου αρεσεις , σ'αγαπαω κλπ? ή
ειναι και αλλα θεματα συμπεριφορας-χαρακτηρα?

τα ρωταω γιατι για μενα αυτα τα δυο ειναι εντελως διαφορετικα. μπορει ο αλλος να μην σου λεει αυτολεξει σ'αγαπω ή μ'αρεσεις αλλα να στο δειχνει ή να στο λεει με διαφορετικο τροπο. τωρα αν ειναι μουγκος εντελως και τσιγγουνευεται να πει μια καλη κουβεντα ή κομπλιμεντο ή κατι γλυκο τελοσπαντων και ειναι μουντζουφλης προφασιζομενος παλιες κακες εμπειριες τοτε εχεις ενα θεματακι..


όχι,είναι μια χαρά γελαστός, και λεέι και" ένα γλυκό λόγο" και έιναι και τρυφερός, απλά από μια συζητηση που είχαμε κάνει, στα 16 'εκανε μια σχέση με μια κοπέλα που ερωτέυτηκε(για 1 φορα)αλλά δεν προχώρησε και εκανε 1χρόνο να τη ξεπεράσει, η τελευταία του σχεση στα 18 κρατησε 3 χρόνια και όταν τον ρώτησα αν ήταν ερωτευμένος μου κάνει , όχι αλλά την νοιαζοταν και περνουσαν καλά .. απλά δεν ξέρω αν εχει καθόλου συναισθήματα ερωτικα(έστω κάτι)προς εμένα η απλά είναι 'ετσι επειδή περνάμε καλά... καποιες φορές νοιώθω σαν να θέλει να μου εκφράσει πράγματα αλλά δεν το κανει, 1..2 φορές που είπε κάτι και δεν ακουσα αφου το έιπε από μέσα του και ρώτησα -τι? κάνει: τίποτα ΄τίποτα..... γενικά είναι εσωστρεφή άτομο και δεν λέει πολλά.. αλλά και όταν τον ρωτησα 1.. 2 φορές δεν μου λεει... το κάνει διότι δεν θέλει να μαθω ότι απλά του αρέσω (και επέιδη του έχω πει 'οτι έγω θέλω την αγαπη και δεν θα μπορούσα να έιμαι με ένα άτομο 3χρόνια απλα επειδή περνάω καλα)και μην τον χωρήσω η γενικά υπαρξουν προβλήματα...; η του αρέσω πολύ αλλά φοβάται μην πληγωθεί και γενικά θελει να έχει το πανω χέρι και να κρατά το "μυστήριο "διότι ίσως πιστευει ότι έτσι έιναι καλύτερα.....
δεν του έχω πει αν έιμαι ερωτευμένη(αφου δεν με αφήνει και εκέινος με την συμπερηφορά του να αφεθώ)αλλα δείχνω ξεκάθαρα ότι μου αρέσει πάρα πολυ...( γενικά είναι διάφορα, αλλά δεν θέλω να σας "πρίξω"και να γράφω κατεβατά:))


ΥΓ είναι 22.5
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Himela

Συντονίστρια

Η Himela αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 31,065 μηνύματα.
να κρατά το "μυστήριο "διότι ίσως πιστευει ότι έτσι έιναι καλύτερα.....

Τι μ@λ@κία είναι αυτή; Συγνώμη αλλά το ακούω δεύτερη φορά αυτές τις μέρες και εκνευρίζομαι. Είναι κάποια "γρίπη" που κυκλοφορεί στους νέους αυτή; Να το παίζουν κακοί και καλά για να κρατήσουν το μυστήριο; Δε βλέπουν οτι αυτό μόνο πληγώνει τον άλλον;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

mindcircus

Περιβόητο μέλος

Η mindcircus αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μηχανικός αεροσκαφών και μας γράφει απο Σουηδία (Ευρώπη). Έχει γράψει 5,956 μηνύματα.
Γιατι δεν κανεις ενα πειραματακι να δεις αν ψιλοαδιαφορησεις, αν θα ξανοιχτει?
Ξερω ξερω κακο πραμα τα πειραματα.... αλλα μερικες ενεσουλες τυπου -ξυπνα εδω ειμαι και περιμενω εναν γλυκο λογο- συνηθως εχουν καλα αποτελεσματα. Κι οπως τα περιγραφεις, δεν παει ασχημα η σχεση, επιφυλακτικος μου φαινεται και καχυποπτος απο τα προηγουμενα. Μερικοι ανθρωποι για να ''ξυπνησουν'' θελουν λιγακι σπρωξιμο, ειτε με το να φερεις καμια λαμπα στο κεφαλι, ειτε με το να δρασεις ετσι ωστε να τους αφυπνισεις, ειτε με τους να μιλησεις απλα, ωραια, σωστα, λιγο τσιτωμα δηλαδη.
Το δεδομενο γενικα δεν αρεσει..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

lugar

Πολύ δραστήριο μέλος

Η lugar αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 58 ετών. Έχει γράψει 846 μηνύματα.
Εγώ πάλι έχω ζήσει το ανάποδο. Το συνεχές "σ'αγαπάω" του άλλου -που εγώ φοβόμουν να το πω γιατί δεν πίστευα πια στα πράγματα που κρατάνε για πάντα- με έκανε να πιστέψω ξανά... όχι οι εκβιασμοί και τα πείσματα.
Αλλά όλοι δεν είμαστε ίδιοι.:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

JennyV

Δραστήριο μέλος

Η JennyV αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 33 ετών και μας γράφει απο Ηράκλειο (Κρήτη). Έχει γράψει 735 μηνύματα.
Γιατι δεν κανεις ενα πειραματακι να δεις αν ψιλοαδιαφορησεις, αν θα ξανοιχτει?
Ξερω ξερω κακο πραμα τα πειραματα.... αλλα μερικες ενεσουλες τυπου -ξυπνα εδω ειμαι και περιμενω εναν γλυκο λογο- συνηθως εχουν καλα αποτελεσματα. Κι οπως τα περιγραφεις, δεν παει ασχημα η σχεση, επιφυλακτικος μου φαινεται και καχυποπτος απο τα προηγουμενα. Μερικοι ανθρωποι για να ''ξυπνησουν'' θελουν λιγακι σπρωξιμο, ειτε με το να φερεις καμια λαμπα στο κεφαλι, ειτε με το να δρασεις ετσι ωστε να τους αφυπνισεις, ειτε με τους να μιλησεις απλα, ωραια, σωστα, λιγο τσιτωμα δηλαδη.
Το δεδομενο γενικα δεν αρεσει..

ναι.. έχεις ένα δίκιο.. όταν δεν κάνω κάτι έγω.. τον βλέπεις και αρχίζει εκείνος:Pαλλά να μιλήσει έιναι καπως αδύνατο νομιζω... να το δείξει όμως ίσως;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

mindcircus

Περιβόητο μέλος

Η mindcircus αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μηχανικός αεροσκαφών και μας γράφει απο Σουηδία (Ευρώπη). Έχει γράψει 5,956 μηνύματα.
Εγώ πάλι έχω ζήσει το ανάποδο. Το συνεχές "σ'αγαπάω" του άλλου -που εγώ φοβόμουν να το πω γιατί δεν πίστευα πια στα πράγματα που κρατάνε για πάντα- με έκανε να πιστέψω ξανά... όχι οι εκβιασμοί και τα πείσματα.
Αλλά όλοι δεν είμαστε ίδιοι.:)

Εξαρταται οπως λες τον αθρωπο, ναι. Ειναι μερικοι τυποι ανθρωπων που δεν αντιδρουν διαφορετικα.
Τα πεισματα μερικες φορες εχουν νοστιμαδα. Το πολυ το κυριε ελεησον το βαριεται και ο παπας.
Στην προκειμενη ειναι νεο παλικαρι το παιδι, ακομα δεν εχει ζυμωθει και ισως χρειαζεται καποιο σπρωξιμο. Ο τροπος διαφερει απο τον ενα στον αλλο.

ναι.. έχεις ένα δίκιο.. όταν δεν κάνω κάτι έγω.. τον βλέπεις και αρχίζει εκείνος:Pαλλά να μιλήσει έιναι καπως αδύνατο νομιζω... να το δείξει όμως ίσως;)

ο καθενας εχει τα κουμπια του και τον τροπο του. Τον φιλο σου τον ξερεις καλυτερα απο εμας. Εσυ δηλαδη προσπαθησε να δεις τι ειναι αυτο που θα του τραβηξει την προσοχη και το κυριοτερο νομιζω να ανακαλυψεις αν ειναι εσωστρεφης γενικα σα χαρακτηρας ή ειναι μονο σε ερωτικα ζητηματα, που σημαινει πως αν βρεις τα κουμπια του χρονο με τον χρονο θα τον ξεκλειδωσεις. Αν ειναι γενικα, λιγα μπορεις να κανεις, απλως θα τον αποδεχτεις εφοσον τον θελεις, οι χαρακτηρες δεν αλλαζουν ευκολα, αλλα οι συμπεριφορες. Δε νομιζω να ειναι ανησυχητικο, δες το σα παιχνιδακι ανακαλυψης της σχεσης σου.
Αυτο ειναι κι ενα σταδιο απολυτα φυσιολογικο που συμβαινει σε ολες τις σχεσεις στις αρχες μεχρι να μαθεις τον αλλο(που στην πραγματικοτητα δεν τον μαθαινεις εξ ολοκληρου) αλλα καποια βασικα ταχεις κατα νου.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Φιλιον_Τερας

Διάσημο μέλος

Ο Φιλιον_Τερας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 3,031 μηνύματα.
Γιατι δεν κανεις ενα πειραματακι να δεις αν ψιλοαδιαφορησεις, αν θα ξανοιχτει?
Ξερω ξερω κακο πραμα τα πειραματα.... αλλα μερικες ενεσουλες τυπου -ξυπνα εδω ειμαι και περιμενω εναν γλυκο λογο- συνηθως εχουν καλα αποτελεσματα. Κι οπως τα περιγραφεις, δεν παει ασχημα η σχεση, επιφυλακτικος μου φαινεται και καχυποπτος απο τα προηγουμενα. Μερικοι ανθρωποι για να ''ξυπνησουν'' θελουν λιγακι σπρωξιμο, ειτε με το να φερεις καμια λαμπα στο κεφαλι, ειτε με το να δρασεις ετσι ωστε να τους αφυπνισεις, ειτε με τους να μιλησεις απλα, ωραια, σωστα, λιγο τσιτωμα δηλαδη.
Το δεδομενο γενικα δεν αρεσει..

εισαι πολυ ομορφη με το...εχεμ... μεικ απ που απλα καλυπτει τα χαρακτηριστικα σου και σε κανει σα παλιατσο.
(καλος λογος:P)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

JennyV

Δραστήριο μέλος

Η JennyV αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 33 ετών και μας γράφει απο Ηράκλειο (Κρήτη). Έχει γράψει 735 μηνύματα.
ευχαριστώ για την βοήθειά σας :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

mindcircus

Περιβόητο μέλος

Η mindcircus αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μηχανικός αεροσκαφών και μας γράφει απο Σουηδία (Ευρώπη). Έχει γράψει 5,956 μηνύματα.
εισαι πολυ ομορφη με το...εχεμ... μεικ απ που απλα καλυπτει τα χαρακτηριστικα σου και σε κανει σα παλιατσο.
(καλος λογος:P)

Μπαρδον?:kill:
Ατιμε ανδρα, αν δεν ηταν οι παλιατσοι, μαυρο δακρυ θαριχνες!:P

Σε ευχαριστω που με λες ομορφη. Ειμαι και χωρις μακιγιαζ παντως!:-*




























































:rolleyes:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

edweimaste

Πολύ δραστήριο μέλος

Η edweimaste αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 1,050 μηνύματα.
Eνα σωρο μακακίες τις οποίες μετανοιώνει μετα
το ιδιο συβαινει και με την γυναικα οταν ειναι ερωτευμενη φυσικα ειναι πολυ γενικο παντα αυτο συμβαινει στο τελος το μετανιωνεις!!!:/:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Himela

Συντονίστρια

Η Himela αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 31,065 μηνύματα.
παντα αυτο συμβαινει στο τελος το μετανιωνεις!!!:/:

Όχι πάντα. Αν μετανιώνεις πάντα για τις επιλογές σου τότε πας κόντρα μόνο στον εαυτό σου.

Είναι ωραία τα πράγματα που κάνουμε όταν αγαπάμε. Μπορεί εκ των υστέρων να τα θυμόμαστε και να γελάμε, αλλά η θύμησή τους πάντα θα μας θυμίζει μια ευτυχισμένη περίοδο της ζωής μας - αυτή που ήμασταν ερωτευμένοι.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 3 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top