Τι κάνετε όταν έχετε τα νεύρα σας;

_Νηρηίς_

Πολύ δραστήριο μέλος

Η _Νηρηίς_ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 866 μηνύματα.
Το καλύτερο όταν έχω νεύρα πολλά είναι να πάω να κοιμηθώ, άλλος άνθρωπος ξυπνάω μετά.Τις περισσότερες φορές τρώγομαι με αυτό και τους τελευταίους μήνες προσπαθώ να διαχειρίζομαι τον εαυτό μου και να μην έχω νεύρα. Χοχοχο!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Emilouko

Περιβόητο μέλος

Η Γιούκου αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 27 ετών, επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 5,143 μηνύματα.
Σπάνια νευριάζω πολύ....Τις περισσότερες φορές απλά στεναχωριέμαι , δεν νευριάζω.
Όταν όμως νευριάζω:
Ακούω μουσική στο τέρμα . Μου έχουν κάτσει 2 συγκεκριμένα τραγούδια
Δε θέλω να μιλήσω σε κανέναν. Αν μιλήσω και με νευριάσουν περισσότερο κλαίω. :D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

EnnisDelMar!

Δραστήριο μέλος

Η EnnisDelMar! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Διαιτητής. Έχει γράψει 768 μηνύματα.
Σε πολλά νεύρα:
1)βάζω τα κλάματα ή
2)σκίζω χαρτιά ή
3)πετάω πράγαμτα
4)τρέχω

Σε λίγα νεύρα:
1)κλείνομαι μόνη μου και ακούω μουσική ή
2)πέφτω για ύπνο
3)φωνάζω
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

OoOkoβοldOoO

Πολύ δραστήριο μέλος

Η OoOkoβοldOoO αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 1,519 μηνύματα.
δυστυχώς χάνω τη συγκέντρωσή μου, σε άλλες περιπτώσεις ξεσπώ σε λάθος άτομα..συνήθως αυτά κάνω
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

NightOwl

Νεοφερμένος

Η NightOwl αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 114 μηνύματα.

georgia.94

Δραστήριο μέλος

Η georgia.94 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 559 μηνύματα.
βριζω!!ξεσπασω σε αυτον που μου προκαλεσε τα νευρα!!!παντα!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ΑνεξαρτητηΛεμε

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η ΑνεξαρτητηΛεμε αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 182 μηνύματα.
Γραφω και συνηθως μ φευγει..αλλιως ποδηλατο
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Soleado Febrero ~

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Soleado Febrero ~ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 1,033 μηνύματα.
Τις περισσότερες φορές στεναχωριέμαι,σπάνια να νευριάζω πολύ.
Όταν νευριάζω ακούω τέρμα μουσική και κυρίως δεν θέλω να μιλήσω με κανένα,αν μιλήσω ότι και να μου πουν θα νευριάσω ακόμα περισσότερο και θα την πληρώσουν αυτοί.Το καλύτερο πάντως είναι να πάω να κοιμηθώ και όταν ξυπνήσω,θα έχω ξεχαστεί!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Evoula7

Νεοφερμένος

Η Evoula7 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών και επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 9 μηνύματα.
Εγώ έχω πολλά νεύρα τον τελευταίο καιρό λόγω οικογενειακών προβλημάτων και χθες τσακώθηκα πάλι!!Και πάντα φταίω εγώ...Οι υπόλοιποι είναι τέλειοι...Μήπως ξέρει κανένας κανέναν ψυχίατρο γιατί τον χρειαζόμαστε οικογενειακώς...??!!:clapup: :clapup: Γιουπιγιαγιαγιουπιγιουπιγιααα!!!!!:clapup::clapup::clapup:

Γενικά μη δίνεις σημασία...Δεν αξίζει..Εγώ κλαίω από τα νεύρα μου αλλά δεν μου έχει κάνει καλό...Ελπίζω να τα πηγαίνεις καλά με την οικογένειά σου γιατί βοηθάει πολύ.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

prinCess.

Επιφανές μέλος

Η prinCess. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών, επαγγέλεται Fashion designer και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 12,089 μηνύματα.
Κάνω γενική.
Έχω συχνά νεύρα, γι' αυτό το σπίτι είναι πάντα καθαρό. :mad:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Jiminy.Cricket

Νεοφερμένος

Ο Jiminy.Cricket αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 4 μηνύματα.
Μερικές δυνατές κραυγές και αμέσως μερικές βαθιές αναπνοές από ρο στομάχι και ηρεμώ. :D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

mindcircus

Περιβόητο μέλος

Η mindcircus αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μηχανικός αεροσκαφών και μας γράφει απο Σουηδία (Ευρώπη). Έχει γράψει 5,956 μηνύματα.
Μηπως ξερετε που πουλανε σακους του μποξ; Εναν τετοιο θελω! :D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Gate4

Επιφανές μέλος

Η Ηägring αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Ασία. Έχει γράψει 25,581 μηνύματα.
Μηπως ξερετε που πουλανε σακους του μποξ; Εναν τετοιο θελω! :D
Σίγουρα θα βοηθάει πάρα πολύ στο να εκτονώσεις τα νεύρα σου. Και εγώ θέλω να πάρω. :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Guest 875331

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Δεν έχω νεύρα. Αν έχω υπερένταση ακούω μεταλλιές στο φουλ.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

meetmeinmontauk

Τιμώμενο Μέλος

Η meetmeinmontauk αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 27 ετών. Έχει γράψει 11,788 μηνύματα.
Αμα νευριασω μη βρεθει ανθρωπος μπροστα μου :P :P :P :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

leuki kataigida

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η leuki kataigida αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 368 μηνύματα.
Πωπωω νομίζω γίνομαι πολύ κακιά και σκύλα όταν νευριάζω.Μου περνάει όμως πολύ γρήγορα.Αρκεί να μείνω λίγο μόνη μου!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

nuria.m

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η nuria.m αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 27 ετών. Έχει γράψει 218 μηνύματα.
δεν μιλαω σε κανεναν...ειναι οτι πιο εκνευριστικο μπορει να σου κανει καποιος...προσπαθω πολυ να αλλαξω αλλα δεν τα καταφερνω...λυπαμαι παντως αφανταστα τους φιλους μου...στην θεση τους θα με παρατουσα και θα εφευγα σε χωρες μακρυνες..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

HarissonFord

Νεοφερμένος

Ο HarissonFord αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 25 μηνύματα.
Τα καλύτερα αγχολυτικά.....

Εγώ προσωπικά θα πρότεινα ο άνθρωπος να αντιμετωπίζει τα πάντα με ηρεμία!
Όταν είμαστε νευριασμένοι δεν σκεφτόμαστε λογικά και τις περισσότερες περιπτώσεις δεν θα πάρουμε σωστές αποφάσεις.
Γι' αυτό είναι προτιμότερο είτε να συμβουλευόμαστε και κάποιο άλλο άτομο είτε να ξανασκεφτούμε το ζήτημα που μας έφερε σ' αυτήν την κατάσταση αφού ηρεμήσουμε.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

NightOwl

Νεοφερμένος

Η NightOwl αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 114 μηνύματα.
Εγώ προσωπικά θα πρότεινα ο άνθρωπος να αντιμετωπίζει τα πάντα με ηρεμία!
Όταν είμαστε νευριασμένοι δεν σκεφτόμαστε λογικά και τις περισσότερες περιπτώσεις δεν θα πάρουμε σωστές αποφάσεις.
Γι' αυτό είναι προτιμότερο είτε να συμβουλευόμαστε και κάποιο άλλο άτομο είτε να ξανασκεφτούμε το ζήτημα που μας έφερε σ' αυτήν την κατάσταση αφού ηρεμήσουμε.


Πέραν της παράθεσης του Devian η οποία αναφέρεται σε μεθόδους ''άμεσης δράσης'', όπως θα μπορούσα να τις χαρακτηρίσω, φυσικά όταν κάτι μας εκνευρίζει σε υπέρμετρο βαθμό (έτσι ώστε να χάνουμε την ψυχραιμία μας, αν και όσο είναι δυνατό ανάλογα με το χαρακτήρα του ανθρώπου καλό είναι να τα αντιμετωπίζουμε τα πράγματα με ηρεμία), συμφωνώ πως δε πρέπει να προβαίνουμε στη λήψη αποφάσεων...
Καλό είναι να βρίσκει ο κάθε άνθρωπος τρόπους που του ταιριάζουν για να ηρεμεί και στη συνέχεια μόνος του ή με βοήθεια να λύνει τα προβλήματά του!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

life12

Πολύ δραστήριο μέλος

Η life12 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 1,588 μηνύματα.
δεν θελετε να 3ερετε χιχιιχχι :clapup:

βασικα οκ τα κλασικα φωναζω πεταω πραγματα σε τοιχουσ (κατα προτιμηση το κινητο μου :P )
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 4 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top