Τι κάνω;

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

Guest 528707

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Δεν ξερω παιδια τι να σας πω. Για μενα δεν υπαρχει μονο στρέιτ-μπάι-γκέι. Υπάρχουν και ενδιάμεσα στάδια. Κάποιος μπορεί πχ να είναι στρέιτ και να του κάνει κλικ μια φορά ένα άτομο του ίδιου φύλου και ποτέ ξανά. Απλά είμαι άπειρος σε 'απιστίες' και φοβαμαι μην κανω καμια βλακεια και καρφωθω.
Όπως το είπες..
Μόνο για εσένα..Δύο όμως είστε σε αυτή την σχέση και δικαιούται να ξέρει..μάλλον τρεις είστε..

Απλές ερωτήσεις...
Την κοπέλα σου την ρώτησες αν στην ιδέα και μονο οτι το αγόρι της ειναι και με αντρες το αντέχει?
Όταν το μάθει πως θα αισθανθει?
Με τι ψυχολογικό κόστος θα φύγει από αυτό γιατί θα φύγει να το ξέρεις...
Μήπως αηδία ακόμα και για τον ίδιο της τον ευατο ?
Μήπως Ενοχή γιατι υπάρχει και το ενδεχόμενο να θεωρήσει τον ευατο της υπεύθυνο ότι δεν σε ικανοποιεί?

Θες και άλλες ερωτήσεις που η προσωπική σου επιλογή αδιαφορώντας πλήρως για έναν άνθρωπο που λες ότι δήθεν τον αγαπάς μπορεί να τον οδηγήσει σε άλλα μονοπάτια ?
 

petran_95

Νεοφερμένος

Ο petran_95 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 28 ετών. Έχει γράψει 25 μηνύματα.
Καλημερα σε ολους και ολες. Λοιπον εγω ειμαι αποφασισμενος να το ζησω οπως ειπα χτες απλα με προβληματιζουν εντονα 2 πραγματα.
1) Τι θα γινει σε κοινες συναντησεις με το σόι της δικιας μου; (ειναι ποντια και ειναι πολυ δεμενο σόι κανουν παρεα ολοι με ολους). Φοβαμαι οτι καποια στιγμη θα καρφωθουμε με τα βλεμματα μας.
2) Αρχιζω να ανησυχω μηπως δαγκωσω τη λαμαρινα μαζι του. Ειναι κουκλος εχει χιουμορ και ωραιες αποψεις... Ηδη τον σκεφτομαι πολυ και τις προαλλες που το ειδα να στελνει μηνυματα και να χαμογελαει πονηρα θα το πω... ζηλεψα. Καταλαβαινω οτι ειναι ενας κουκλος και θα του στελνουν πολλοι αλλα τι να κανω...
Αυτόματη ένωση συνεχόμενων μηνυμάτων:

Όπως το είπες..
Μόνο για εσένα..Δύο όμως είστε σε αυτή την σχέση και δικαιούται να ξέρει..μάλλον τρεις είστε..

Απλές ερωτήσεις...
Την κοπέλα σου την ρώτησες αν στην ιδέα και μονο οτι το αγόρι της ειναι και με αντρες το αντέχει?
Όταν το μάθει πως θα αισθανθει?
Με τι ψυχολογικό κόστος θα φύγει από αυτό γιατί θα φύγει να το ξέρεις...
Μήπως αηδία ακόμα και για τον ίδιο της τον ευατο ?
Μήπως Ενοχή γιατι υπάρχει και το ενδεχόμενο να θεωρήσει τον ευατο της υπεύθυνο ότι δεν σε ικανοποιεί?

Θες και άλλες ερωτήσεις που η προσωπική σου επιλογή αδιαφορώντας πλήρως για έναν άνθρωπο που λες ότι δήθεν τον αγαπάς μπορεί να τον οδηγήσει σε άλλα μονοπάτια ?
Οχι και δηθεν την αγαπαω. Κορωνα στο κεφαλι μου την εχω την κοπελα μου. Το οτι εχω φασωθει καποιες φορες με τον ξαδερφο της δεν αλλαζει κατι. Και βεβαια τα εχω σκεφτει αυτα που λες γι' αυτο και η καλυτερη λυση για ολους ειναι να μην μαθει τιποτα. Ολοι κερδιζουν.
1) κραταει μια ομορφη σχεση και ετσι κερδιζουμε και οι δυο
2) δεν μαθαινει η δικια μου για την 'απιστια' μου και δεν εχει ψυχολογικο κοστος που λες
3) δεν γινομαι βουκινο εγω στον συντηρητικο κυκλο μου
 
Τελευταία επεξεργασία:

Guest 528707

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Ρεζιλίκι και ξεφτίλα μεγάλη για την κοπέλα..

Δεν ξέρεις τι είναι να σε πιάνει ποντιακό συγγενολοι στο στόμα σου :bleh::bleh:

Πραγματικά δεν ξέρω αν τρολαρεις και πλέον το ελπίζω με όλα αυτά που διαβάζω, το μόνο που ξέρω ότι μπροστά στην καυλα σας (σορυ κιολας αλλα μονο ετσι καταλαβαινετε ) δεν λογαριάζεις τίποτα και κανένα ...

Ελπίζω η κοπέλα να βγει όσο πιο αναίμακτα γίνεται από όλο αυτό, όλα τα άλλα νομίζω είναι περιττά από την στιγμή που μπήκες απλά για να πάρεις αποδοχή για κάτι τόσο άδικο θα πω για εκείνη και για κανέναν άλλο :(

Δυστηχως δεν υπάρχει αποδοχή για καμιά παράλληλη σχέση οποία ειναι αυτή από την στιγμή που υπάρχει προδοσία και μάλιστα δεν μπορούμε να μιλάμε για πραγματική αγάπη και συναισθήματα σε τέτοιες περιπτώσεις :give_rose:
 

petran_95

Νεοφερμένος

Ο petran_95 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 28 ετών. Έχει γράψει 25 μηνύματα.
Ρεζιλίκι και ξεφτίλα μεγάλη για την κοπέλα..

Δεν ξέρεις τι είναι να σε πιάνει ποντιακό συγγενολοι στο στόμα σου :bleh::bleh:

Πραγματικά δεν ξέρω αν τρολαρεις και πλέον το ελπίζω με όλα αυτά που διαβάζω, το μόνο που ξέρω ότι μπροστά στην καυλα σας (σορυ κιολας αλλα μονο ετσι καταλαβαινετε ) δεν λογαριάζεις τίποτα και κανένα ...

Ελπίζω η κοπέλα να βγει όσο πιο αναίμακτα γίνεται από όλο αυτό, όλα τα άλλα νομίζω είναι περιττά από την στιγμή που μπήκες απλά για να πάρεις αποδοχή για κάτι τόσο άδικο θα πω για εκείνη και για κανέναν άλλο :(

Δυστηχως δεν υπάρχει αποδοχή για καμιά παράλληλη σχέση οποία ειναι αυτή από την στιγμή που υπάρχει προδοσία και μάλιστα δεν μπορούμε να μιλάμε για πραγματική αγάπη και συναισθήματα σε τέτοιες περιπτώσεις :give_rose:
Σιγα πια ρε παιδια το τοσο αδικο για την κοπελα. Που απλα περναω μια ομορφη φαση με τον ξαδερφο της. Κατα τα αλλα της φερομαι τελεια και περναμε υπεροχα. Και εννοειται οτι υπαρχει πραγματικη αγαπη. Πως μπορειτε να κρινετε τα συναισθηματα μου χωρις να με ξερετε;;;
 

Guest 528707

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Σιγα πια ρε παιδια το τοσο αδικο για την κοπελα. Που απλα περναω μια ομορφη φαση με τον ξαδερφο της. Κατα τα αλλα της φερομαι τελεια και περναμε υπεροχα. Και εννοειται οτι υπαρχει πραγματικη αγαπη. Πως μπορειτε να κρινετε τα συναισθηματα μου χωρις να με ξερετε;;;
Μα εσυ ζητας την αποψη μας ?
Κανω λαθος ?

Το οτι δεν συμφωνουμε αμέσως μας κατατάσσει στην αρνητικη κριτική ή στην αισθηση του δικαιου σαν τελειως αμετοχοι σε ολο αυτο ?

Δηλαδη τι ?Να ερθω και να σου πω ειμαι μαζι σου και συμφωνω για να μην αισθανθεις εσυ ολο αυτο ?
Τοτε πολυ κακός μπηκες εδω εφοσον τα εχεις καλα με τον ευατο σου ;)

Το ζητουμενο σου δεν εχω καταλαβει εως τωρα για ολη αυτη την συζητηση εφοσον περνας καλα ΜΟΝΟ εσυ οπου και αυτο ειναι το θεμα σου ..

Αληθεια πως θα αισθανοσουν να γινοταν αυτο σε εσενα ?
 

petran_95

Νεοφερμένος

Ο petran_95 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 28 ετών. Έχει γράψει 25 μηνύματα.
Το ζητουμενο σου δεν εχω καταλαβει εως τωρα για ολη αυτη την συζητηση εφοσον περνας καλα ΜΟΝΟ εσυ οπου και αυτο ειναι το θεμα σου ..
Οχι και μονο εγω περναω καλα. Η κοπελια μου περναει τελεια, τελεια ομως. Τις προαλλες μου ελεγε οτι περναει ομορφοτερα απο ποτε και συζητουσαμε για το μελλον και οτι και οι δυο καποια στιγμη θελουμε να επισημοποιησουμε τη σχεση μας. Και οι φιλες της μου ειχαν πει πριν καποιον καιρο οτι δεν την εχουν δει ποτε πιο ευτυχισμενη με αλλον!
 

Guest 528707

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Οχι και μονο εγω περναω καλα. Η κοπελια μου περναει τελεια, τελεια ομως. Τις προαλλες μου ελεγε οτι περναει ομορφοτερα απο ποτε και συζητουσαμε για το μελλον και οτι και οι δυο καποια στιγμη θελουμε να επισημοποιησουμε τη σχεση μας. Και οι φιλες της μου ειχαν πει πριν καποιον καιρο οτι δεν την εχουν δει ποτε πιο ευτυχισμενη με αλλον!
Δεν αντιλεγω σε αυτο και μαλλον δεν καταλαβαινεις το point και τις συνεπειες ΑΦΟΥ το μαθει ;)
 

Pak

Επιφανές μέλος

Η Πακοτίνι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 22 ετών και επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 9,446 μηνύματα.
Οχι και μονο εγω περναω καλα. Η κοπελια μου περναει τελεια, τελεια ομως. Τις προαλλες μου ελεγε οτι περναει ομορφοτερα απο ποτε και συζητουσαμε για το μελλον και οτι και οι δυο καποια στιγμη θελουμε να επισημοποιησουμε τη σχεση μας. Και οι φιλες της μου ειχαν πει πριν καποιον καιρο οτι δεν την εχουν δει ποτε πιο ευτυχισμενη με αλλον!
Αντε και καλά στέφανα. Φυσικά κουμπάρος ο ξάδερφος δεν το διαπραγματευομαι!
 

petran_95

Νεοφερμένος

Ο petran_95 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 28 ετών. Έχει γράψει 25 μηνύματα.
Αντε και καλά στέφανα. Φυσικά κουμπάρος ο ξάδερφος δεν το διαπραγματευομαι!
Ενταξει το ριξαμε πολυ στον χαβαλε νομιζω. Δεν εχω προβλημα με αυτο αλλα μπηκα να εξομολογηθω μια κατασταση που βιωνω και δεν γινεται να τα πω αλλου λογω της ευαισθητης φυσης του ζητηματος.
 

Pak

Επιφανές μέλος

Η Πακοτίνι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 22 ετών και επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 9,446 μηνύματα.
Ενταξει το ριξαμε πολυ στον χαβαλε νομιζω. Δεν εχω προβλημα με αυτο αλλα μπηκα να εξομολογηθω μια κατασταση που βιωνω και δεν γινεται να τα πω αλλου λογω της ευαισθητης φυσης του ζητηματος.
Α δηλαδή δεν σκέφτεστε τον γάμο ακόμα λάθος μου...
 

petran_95

Νεοφερμένος

Ο petran_95 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 28 ετών. Έχει γράψει 25 μηνύματα.
Α δηλαδή δεν σκέφτεστε τον γάμο ακόμα λάθος μου...
Μα εγραψα παραπανω οτι το εχουμε συζητησει. Απλα αυτα τα 'αστειακια' για τον κουμπαρο ξαδερφο που λογικα ειναι απο το 'ο κουμπαρος τον κουμπαρο δυο φορες τη εβδομαδα' δεν καταλαβαινω
 

Guest 528707

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Μα εγραψα παραπανω οτι το εχουμε συζητησει. Απλα αυτα τα 'αστειακια' για τον κουμπαρο ξαδερφο που λογικα ειναι απο το 'ο κουμπαρος τον κουμπαρο δυο φορες τη εβδομαδα' δεν καταλαβαινω
Ουτε εμεις τον λογο γραφής σου εδω μεσα αλλα εχει σημασια αφου την αποφαση σου την εχεις παρει ?
 

Pak

Επιφανές μέλος

Η Πακοτίνι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 22 ετών και επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 9,446 μηνύματα.
Μα εγραψα παραπανω οτι το εχουμε συζητησει. Απλα αυτα τα 'αστειακια' για τον κουμπαρο ξαδερφο που λογικα ειναι απο το 'ο κουμπαρος τον κουμπαρο δυο φορες τη εβδομαδα' δεν καταλαβαινω
Α εγώ δεν είπα κάτι τέτοιο. Τώρα τι σκέφτεται το δικό σου το μυαλό δεν το γνωρίζω...
 

petran_95

Νεοφερμένος

Ο petran_95 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 28 ετών. Έχει γράψει 25 μηνύματα.
Ουτε εμεις τον λογο γραφής σου εδω μεσα αλλα εχει σημασια αφου την αποφαση σου την εχεις παρει ?
Γιατι οτι δηλαδη ο λογος γραφης μου επρεπε να ειναι να αποφασισω με τη βοηθεια αγνωστων σε ενα φορουμ για κατι που αφορα τη ζωη μου; Οπως ειπα εγραψα εδω για να τα πω καπου. Φυσικα ευπροσδεκτες οι συμβουλες αλλα δεν θα ασχοληθω με ηθικολογιες και κακοβουλες κριτικες. Ο πρωτος ή ο τελευταιος ειμαι που κανει κουτσουκελα και συνεχιζει κανονικα τη σχεση; Και στην τελικη με αντρα την εκανα οχι με γυναικα. Αλλο θα ηταν να απατησω με γυναικα.
 

Guest 528707

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Γιατι οτι δηλαδη ο λογος γραφης μου επρεπε να ειναι να αποφασισω με τη βοηθεια αγνωστων σε ενα φορουμ για κατι που αφορα τη ζωη μου; Οπως ειπα εγραψα εδω για να τα πω καπου. Φυσικα ευπροσδεκτες οι συμβουλες αλλα δεν θα ασχοληθω με ηθικολογιες και κακοβουλες κριτικες. Ο πρωτος ή ο τελευταιος ειμαι που κανει κουτσουκελα και συνεχιζει κανονικα τη σχεση; Και στην τελικη με αντρα την εκανα οχι με γυναικα. Αλλο θα ηταν να απατησω με γυναικα.
Ε τοτε αγαπητε μου ποιος ο λογος καποιος να μπει σε συζητηση μαζι σου οταν ολα αυτα τα λαμβανεις ετσι ?
Συζητηση κανουμε ,σου λεμε την αποψη μας και δεν την δεχεσαι οποτε στα λογια μου ερχεσαι...
Ποιος ο λογος να συνεχισεις ,την αποψη μας στην ειπαμε οποτε καλα να περνας ΑΦΟΥ περνας οπως λες ;)

Επειτα τι ειναι ηθικο και το οχι ασε να το ξερουμε καλυτερα εμεις και οχι καποιος που καταπατα το οτιδηποτε μονο και μονο για το πουλακι τσιου :bleh:

Καλυτερα για την κοπελα θα πω να πηγαινες με γυναικα και σιγουρα θα γινοταν μια αλλη συζητηση πλεον :bye2:
 

Pak

Επιφανές μέλος

Η Πακοτίνι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 22 ετών και επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 9,446 μηνύματα.
Γιατι οτι δηλαδη ο λογος γραφης μου επρεπε να ειναι να αποφασισω με τη βοηθεια αγνωστων σε ενα φορουμ για κατι που αφορα τη ζωη μου; Οπως ειπα εγραψα εδω για να τα πω καπου. Φυσικα ευπροσδεκτες οι συμβουλες αλλα δεν θα ασχοληθω με ηθικολογιες και κακοβουλες κριτικες. Ο πρωτος ή ο τελευταιος ειμαι που κανει κουτσουκελα και συνεχιζει κανονικα τη σχεση; Και στην τελικη με αντρα την εκανα οχι με γυναικα. Αλλο θα ηταν να απατησω με γυναικα.
Ε ναι καλέ έχεις απόλυτο δίκιο γιατί ως γνωστόν η απιστία πιάνεται μόνο όταν πρόκειται για άτομο του αντίθετου φύλου...

Σε άλλα νέα πολύ το κουράζεις και με τον ξάδερφο δεν ξέρεις καν αν θα σου αρέσει. Δοκιμασε τον και μετά έλα να μας κάνεις update!
 

Guest 528707

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Ε ναι καλέ έχεις απόλυτο δίκιο γιατί ως γνωστόν η απιστία πιάνεται μόνο όταν πρόκειται για άτομο του αντίθετου φύλου...

Σε άλλα νέα πολύ το κουράζεις και με τον ξάδερφο δεν ξέρεις καν αν θα σου αρέσει. Δοκίμασε τον και μετά έλα να μας κάνεις update!
Αυτο ειναι αλλο θεμα που επισης δεν θίγεται καθολου ..

Αντε να το δοκιμασεις και μετα ελα πες μας τι ευχαρίστηση ελαβες και εφοσον θα εχεις πλεον κανονικη εμπειρια τι θα διαλεγες ;)

Επειτα κανενας δεν κρινει το παραλληλο ,ειναι δικαιωμα του καθενος ..Αλλο ομως το κρυφο παραλληλο και αλλο το συναινετικο ;)
 

Himela

Συντονίστρια

Η Himela αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 31,058 μηνύματα.
Ο θεματοθέτης έλαβε τις απαντήσεις που ζητούσε, το θέμα κλειδώνεται. :lock:
 
Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top