Τι μουσική ακούτε;

Τι μουσική ακούτε;
Multiple votes are allowed.

Αποτελέσματα της δημοσκόπησης (Ψήφισαν 214)
  • Άλλο είδος από τα παρακάτω (πείτε ποιο)

Ψήφοι: 26 12.1%
  • Λαϊκά

Ψήφοι: 36 16.8%
  • Έντεχνα

Ψήφοι: 67 31.3%
  • Ρεμπέτικα

Ψήφοι: 24 11.2%
  • Rock

Ψήφοι: 123 57.5%
  • Metal

Ψήφοι: 88 41.1%
  • Gothic

Ψήφοι: 28 13.1%
  • Κλασική

Ψήφοι: 58 27.1%
  • Soundtracks

Ψήφοι: 52 24.3%
  • Hip-Hop

Ψήφοι: 28 13.1%
  • Pop

Ψήφοι: 48 22.4%
  • Μπαλάντες / Blues

Ψήφοι: 64 29.9%
  • Electronic

Ψήφοι: 38 17.8%
  • Celtic

Ψήφοι: 19 8.9%
  • Traditional/Folk

Ψήφοι: 23 10.7%
  • Disco

Ψήφοι: 5 2.3%
  • Jazz

Ψήφοι: 10 4.7%
  • Reggae

Ψήφοι: 10 4.7%

e-dog

New member

Ο e-dog αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 41 ετών . Έχει γράψει 14 μηνύματα.
something just like...this--->

Τελευταία επεξεργασία:

Ερις

New member

Η Ερις αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Σκηνοθέτης . Έχει γράψει 2,467 μηνύματα.
Ό,τι ακούγεται καλά στα αυτιά μου!

harry akritas

Well-known member

Ο harry akritas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 1,598 μηνύματα.
Ακούω κυρίως punk rock χωρίς να μπορώ να πω όχι σε ένα ωραίο κλασικό rock κομμάτι.:redface:

e-dog

New member

Ο e-dog αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 41 ετών . Έχει γράψει 14 μηνύματα.
Ακούω κυρίως punk rock χωρίς να μπορώ να πω όχι σε ένα ωραίο κλασικό rock κομμάτι.:redface:
Θα είχε πολύ ενδιαφέρον να ακούσω από έναν 16άχρονο (της σημερινής ελλάδας) ένα "οργισμένο" punk κι ένα κλασικό...progressive rock, αιτιολογώντας τις επιλογές του :)
Εντάξει, εγώ δεν το έκανα αλλά είναι προφανές ότι τα Guns των Roses δεν είναι... Sex Pistols :P

harry akritas

Well-known member

Ο harry akritas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 1,598 μηνύματα.
Θα είχε πολύ ενδιαφέρον να ακούσω από έναν 16άχρονο (της σημερινής ελλάδας) ένα "οργισμένο" punk κι ένα κλασικό...progressive rock, αιτιολογώντας τις επιλογές του :)
Εντάξει, εγώ δεν το έκανα αλλά είναι προφανές ότι τα Guns των Roses δεν είναι... Sex Pistols :P
Γενικά ακούω σχεδόν ό,τι κινείται στον χώρο του rock και του metal. Από punk ακούω πλέον σχεδόν αποκλειστικά green day. Παλιότερα άκουγα και billy talent. Από κλασική rock ακούω συγκεκριμένα κομμάτια μόνο, κυρίως guns n roses και aerosmith. Τώρα τελευταία ακούω και πιο hard rock προς metal μπάντες, όπως black sabbath, AC/DC, SOAD, μέχρι και τους nu/rap metal linkin park.:D Ανάλογα τη φάση.
Και όχι sex pistols δεν ακούω...:P

Guest 186240

Επισκέπτης

G
αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Από pop punk ακούω πλέον σχεδόν αποκλειστικά green day.
Fixed that for you.Εχω μαστερ στα sub-genre wars με διατριβή ''Ειναι black metal με death metal στοιχεία ή death metal με black metal στοιχεία?

_Σταύρος_

New member

Ο Σταύρος, χωρίς _ _ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Ελεύθερος επαγγελματίας και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 615 μηνύματα.
Αυτή που μου ταιριάζει :)

Υγ ζητώ συγγνώμες αλλά είπαμε δεν είμαι δήθεν :)

Valder

Τιμώμενο Μέλος

Ο Θεος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Χρηματιστής και μας γράφει απο Γερμανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 8,463 μηνύματα.
Melodic Death Metal, το καλύτερο πράγμα που έχει υπάρξει πάνω στον κόσμο. Συνδυασμός της οργής και του Σκοταδιού με την ευαισθησία. Απότομη εναλλαγή χαρακτήρων και αίνιγμα, μυστήριο και εσωτερική κάθαρση.

Αυτά τα τραγούδια, δεν ακούγονται απλά. Εξαγνίζουν και αναζωογονούν.

Fast

Well-known member

Ο Θεόδωρος αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Barman/Barwoman και μας γράφει απο Ελβετία (Ευρώπη). Έχει γράψει 2,636 μηνύματα.
Υπάρχουν διάφορα είδη μινιμαλιστικής μουσικής, που σπάνε τους κανόνες της κλασικής μουσικής όντας επαναληπτικά και μονότονα, όπως τα κομμάτια του Philip Glass που είναι πολύ γνωστός σήμερα. Δεν είναι για όλους, αλλά προσωπικά τα βρίσκω πολύ κομψά και μπορώ να δω τη σύνδεση τους με το μετα-ιμπρεσσιονιστικό κίνημα στη ζωγραφική.

_Σταύρος_

New member

Ο Σταύρος, χωρίς _ _ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Ελεύθερος επαγγελματίας και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 615 μηνύματα.
Κι αυτή μου αρέσει, ειδικά αν ....υπάρχει λόγος :hello:

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

• Τα παρακάτω 0 μέλη και 7 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 0 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα τις τελευταίες 60 μέρες:
  • Φορτώνει...