Τι μουσική ακούτε;

Τι μουσική ακούτε;
Multiple votes are allowed.

Αποτελέσματα της δημοσκόπησης (Ψήφισαν 236)
  • Άλλο είδος από τα παρακάτω (πείτε ποιο)

    Ψήφοι: 30 12.7%
  • Λαϊκά

    Ψήφοι: 40 16.9%
  • Έντεχνα

    Ψήφοι: 73 30.9%
  • Ρεμπέτικα

    Ψήφοι: 34 14.4%
  • Rock

    Ψήφοι: 132 55.9%
  • Metal

    Ψήφοι: 95 40.3%
  • Gothic

    Ψήφοι: 30 12.7%
  • Κλασική

    Ψήφοι: 62 26.3%
  • Soundtracks

    Ψήφοι: 56 23.7%
  • Hip-Hop

    Ψήφοι: 34 14.4%
  • Pop

    Ψήφοι: 54 22.9%
  • Μπαλάντες / Blues

    Ψήφοι: 66 28.0%
  • Electronic

    Ψήφοι: 43 18.2%
  • Celtic

    Ψήφοι: 19 8.1%
  • Traditional/Folk

    Ψήφοι: 24 10.2%
  • Disco

    Ψήφοι: 6 2.5%
  • Jazz

    Ψήφοι: 15 6.4%
  • Reggae

    Ψήφοι: 13 5.5%

Subject to change

e-steki.gr Founder

Η Λία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 37 ετών και επαγγέλεται Web developer. Έχει γράψει 15,891 μηνύματα.
Το ερωτημα ειναι σαφες. Για να δουμε... :) :music:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Dark_kronos

Επιφανές μέλος

Ο Rognan αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Άεργος/η και μας γράφει απο Ισπανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 20,660 μηνύματα.
Glam Rock (Φανατικα), Clasick Rock,Gothik Rock, Ελληνικο Rock,Hard Rock, αλλα ιδοι Rock που δεν ξερω πως ονομαζονται, Heavy metal, Glam Metal, Death metal (λιγο), Trash Metal, Black Metal (ελαχιστα), Power Metal και ενα Αμερικανικο στυλ που δεν ξερω πως λεγετε. Ειναι κατι μεταξυ καουμποικο και ροκ.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

iJohnnyCash

e-steki.gr Founder

Ο Panayotis Yannakas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών, επαγγέλεται Επιχειρηματίας και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 24,043 μηνύματα.
εγώ ακούω κυρίως Metal(αποφεύγω όμω είδη όπως Death, Black , extreme , thrash) και Gothic. Μέτα έρχεται η Rock και πολύ σπάνια ακούω λιγάκι κλασσική :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

weak and powerless

Διάσημο μέλος

Ο weak and powerless αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Η.Μ.Μ.Υ.. Έχει γράψει 3,375 μηνύματα.
κυρίως ροκ (πολύ ευρύ όμως 8)) και μέταλ, καθώς και μουσική από soundtracks.

αυτές τις μέρες ακούω κυρίως isis - panopticon, pelican - australasia, blackfield - blackfield, radiohead - ok computer και το soundtrack από το amelie :).
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Subject to change

e-steki.gr Founder

Η Λία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 37 ετών και επαγγέλεται Web developer. Έχει γράψει 15,891 μηνύματα.
Εγώ ακούω κυρίως ροκ ξένο και από ελληνικό μονο Παπακωνσταντίνου, λίγο μέταλ (αλλα όχι "βαριά" είδη), λίγο Soundtracks, λίγο εντεχνο και λίγο ρέγκε το καλοκαίρι. :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

garfield

Νεοφερμένος

Ο garfield αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 25 μηνύματα.
Ανάλογα τη διάθεση. :)
Τελευταία μόνο μπαλαντες, αν και γενικότερα έχω μια συμπάθεια στα ήσυχα κομματάκια.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Rattlehead

Δραστήριο μέλος

Ο Rattlehead αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 38 ετών και επαγγέλεται Η.Μ.Μ.Υ.. Έχει γράψει 423 μηνύματα.
Αν και τα μουσικά μου ακούσματα είναι περιορεσμένα μόνο σε Metal δεν είμαι σαν κάποιους κολλημένους που χλευάζουν τα άλλα είδη :hehe:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

YoMaNaTiOn

Δραστήριο μέλος

Ο YoMaNaTiOn αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 37 ετών και επαγγέλεται Προγραμματιστής/τρια. Έχει γράψει 487 μηνύματα.
Metal, Rock, κλασική και Blues. Jazz σπανιότερα :) (και μισώ τα σκυλάδικα :thumbsdown:)

//όπως σε όλα τα forum που φιλοξενούν άτομα υψηλής μόρφωσης (παναθεμά μας :lol:) η Rock/Metal έχει την τιμητική της. Και εις ανώτερα :thumbsup:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Valder

Τιμώμενο Μέλος

Ο Αυτοκράτωρ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 40 ετών, επαγγέλεται Χρηματιστής και μας γράφει απο Αυστρία (Ευρώπη). Έχει γράψει 27,504 μηνύματα.
Κυρίως Rock και μπόλικη Power Metal, δίχως κι εγω με τη σειρά μου να απαξιώνω τα άλλα είδη μουσικής. Α και κάμποση Dance-Club 8)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Founes

Διάσημο μέλος

Ο Founes αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 3,548 μηνύματα.
Εγώ ακούω τα ΠΑΝΤΑ! αρχικά είχα επιλέξει όλες τις κατηγορίες αλλά μόνο 6 σ'αφήνει να επιλέξεις τελικά! ασχολούμε με την μουσική απο το 1995 (Δεν παίζω κάποιο όργανο, απλά συλλέκτης-ακροατής-DJ) βέβαια έχω κι εγώ τις προτιμήσεις μου! Ας πούμε στο σπίτι ακούω House, Acid House (beat με vocals και πνευστά). Λόγο δουλιάς έχω ασχοληθεί σχεδόν με όλα τα ήδη μουσικής που μπορεί να ακούσει κάποιος στα μαγαζιά στην Ελλάδα. Απο Rock-Έντεχνα σε Τσιφτετέλια, ζεϊμπέκικα και μετά σε Mainstream, Chill out και House!!! Μπορώ να πώ οτι άν και είμαι σχετικά κοντά στη Rock είμαι μακριά απο Metal και όλα τα παρακλάδια του!!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Subject to change

e-steki.gr Founder

Η Λία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 37 ετών και επαγγέλεται Web developer. Έχει γράψει 15,891 μηνύματα.
Αρχική Δημοσίευση από Founes :
αρχικά είχα επιλέξει όλες τις κατηγορίες αλλά μόνο 6 σ'αφήνει να επιλέξεις τελικά!

Ναι, το έκανα έτσι ώστε ο καθένας να επιλέξει αυτα που ακούει περισσοτερο! :)

Αρχική Δημοσίευση από Founes :
Μπορώ να πώ οτι άν και είμαι σχετικά κοντά στη Rock είμαι μακριά απο Metal και όλα τα παρακλάδια του!!!

Περιεργο αυτο... :confused: Αφου η ροκ και η μεταλ ειναι παρα πολυ κοντά και μερικές φορες δεν εισαι σιγουρος για ενα κομμάτι που ακους σε ποιο απο τα 2 είδη ανήκει!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Founes

Διάσημο μέλος

Ο Founes αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 3,548 μηνύματα.
Περιεργο αυτο... Αφου η ροκ και η μεταλ ειναι παρα πολυ κοντά και μερικές φορες δεν εισαι σιγουρος για ενα κομμάτι που ακους σε ποιο απο τα 2 είδη ανήκει!

Δεν θα συμφωνίσω μαζί σου. Το Ροκ θα έλεγα έχει πιο "κλασικό" ήχο και καθαρά φωνητικά σε αντίθεση με τη Μεταλ. Πάντως όντως και κάποια hard rock ή μερικές μέταλ μπαλάντες που είναι πολυ καλές.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

weak and powerless

Διάσημο μέλος

Ο weak and powerless αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Η.Μ.Μ.Υ.. Έχει γράψει 3,375 μηνύματα.
νταξ, παίζουν τόσα διαφορετικά είδη στο ροκ και στο μέταλ... οι a perfect circle με τους at the gates φερ ειπίν διαφέρουν λιγουλάκι όπως και να το κάνουμε :hehe:.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

YoMaNaTiOn

Δραστήριο μέλος

Ο YoMaNaTiOn αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 37 ετών και επαγγέλεται Προγραμματιστής/τρια. Έχει γράψει 487 μηνύματα.
To Metal einai kapws pio sugxrono Rock 8a elega :happy:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Dark_kronos

Επιφανές μέλος

Ο Rognan αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Άεργος/η και μας γράφει απο Ισπανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 20,660 μηνύματα.
Η μεταλ χρησιμοποιει απλα πιο πολυ το χαρακτιριστικο της κιθαρας οταν ερχετε κοντα στα ηχεια και εχει διαφορετικου ιδους στοιχους συνοθος. Και η Ροκ απο την Μεταλ διαφερουν πολυ, τα παρακλαδια τους ομως καπου-καπια μιαζουν. Πχ η Hard Rock πολλες φορες σε μπερδευει με την Heavy Metal ενω η Clasick Rock διαφεροει τελιως. Ολα εχουν καπιο λοο να αποκαλουντε διαφορετικα ;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Porcelain

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Porcelain αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 173 μηνύματα.
Ακούω λίγο PunkRock/Emo/Hardcore, λίγο Metal(Death/Doom/Power νομίζω), γενικά Rock και διάφορα άλλα που δεν ξέρω που ακριβώς να τα εντάξω :p.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

YoMaNaTiOn

Δραστήριο μέλος

Ο YoMaNaTiOn αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 37 ετών και επαγγέλεται Προγραμματιστής/τρια. Έχει γράψει 487 μηνύματα.
Δεν έχει και πολλή σημασία που εντάσσονται. ʼμα η μουσική έχει ποιότητα, τα υπόλοιπα δεν πολυέχουν σημασία. Και εγώ ας πούμε την καταβρίσκω με το κομμάτι 'Eyes On Me' της Faye Wong που είναι παλίο-pop στυλ, αν και γενικά ακούω μόνο Rock/Metal :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

gianakin

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο gianakin αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 38 ετών. Έχει γράψει 172 μηνύματα.
Βασικα,το moto μου ειναι "Ακουω τα παντα εκτος απο Βολανη",αλλα θα διευρυνω τις αντιπαθειες μου στην ελληνικη εντεχνη/ροκ σκηνη(εκτος απο Παπακωνσταντινου,Τσακνη,Τρυπες,Μαχαιριτσα και γενικα τη δικη τους κλικα,οι Τρυπες βεβαια ειναι ασχετοι,αλλα το εβαλα κ αυτο :rolleyes:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

sky+sea

Νεοφερμένος

Ο sky+sea αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 25 μηνύματα.
Classic Rock και Disco 80's από ξένα , από ελληνικά Παπ/νου (στα παλιά του ,πλέον χάλασε κι αυτός...) και ρεμπέτικα (που κατά τη γνώμη μου είναι ό,τι πιο rock έβγαλε ποτέ η Ελλάδα)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

sky+sea

Νεοφερμένος

Ο sky+sea αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 25 μηνύματα.
//όπως σε όλα τα forum που φιλοξενούν άτομα υψηλής μόρφωσης (παναθεμά μας :lol:) η Rock/Metal έχει την τιμητική της. Και εις ανώτερα  :thumbsup:

Αυτό ασφαλώς δεν το λες στα σοβαρά !
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top