Τι σεξουαλικές προτιμήσεις έχετε;

Τι σεξουαλικές προτιμήσεις έχετε;

Αποτελέσματα της δημοσκόπησης (Ψήφισαν 341)
  • Αμιγώς ετεροφυλόφιλος

Ψήφοι: 243 71.3%
  • Κυριως ετεροφυλοφιλος με οποιοδηποτε ομοφυλοφιλικη δραστηριοτητα αμιγώς περιστασιακη

Ψήφοι: 18 5.3%
  • Κυριως ετεροφυλοφιλος με οποιοδηποτε ομοφυλοφιλικη δραστηριοτητα όχι αμιγώς περιστασιακη

Ψήφοι: 4 1.2%
  • Αμφιφυλόφιλος

Ψήφοι: 19 5.6%
  • Κυρίως ομοφυλοφιλος με οποιαδηποτε ετεροφυλοφιλικη δραστηριοτητα οχι αμιγώς περιστασιακη

Ψήφοι: 4 1.2%
  • Κυρίως ομοφυλοφιλος με οποιαδηποτε ετεροφυλοφιλικη δραστηριοτητα αμιγώς περιστασιακη

Ψήφοι: 5 1.5%
  • Ομοφυλόφιλος

Ψήφοι: 24 7.0%
  • Κουμπάκιας :P

Ψήφοι: 21 6.2%
  • Ασέξουαλ

Ψήφοι: 3 0.9%
  • Πανσέξουαλ

Ψήφοι: 0 0.0%

Guest 186240

Επισκέπτης

G
αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
:) δεν πρέπει να απομακρυνόμαστε απο τη εκκλησία βλέποντας αυτά που προβάλουν στην τηλεόραση.
Υπάρχει κάποια επίσημη καταδίκη ή αντίδραση της εκκλησίας που δεν ξέρω? Αν δεν υπάρχει τότε δεδομένου πως ο μητροπολίτης εκπροσωπεί την εκκλησία τα παραπάνω είναι ότι πρεσβεύει η εκκλησία.

Η εκκλησία σας εύχεται το 1122 να είναι χαρούμενο και κυρίως με αγάπη προς τον πλησίον σας.

DarthFederer

New member

Ο DarthFederer αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Άεργος/η και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 3,161 μηνύματα.
Εγώ πάλι να ρωτήσω, γιατί τόσες δεκαετίες δεν υπήρχε μάθημα σεξουαλικής αγωγής και τώρα ξαφνικά θέλουν να το προσθέσουν στο πρόγραμμα;
Γιατι σεξ κανουμε μονο για αναπαραγωγη του ειδους, αντε, αντιχριστε :P

Stitchpunk

New member

Η Eternal Sunshine αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 558 μηνύματα.
Εγώ πάλι να ρωτήσω, γιατί τόσες δεκαετίες δεν υπήρχε μάθημα σεξουαλικής αγωγής και τώρα ξαφνικά θέλουν να το προσθέσουν στο πρόγραμμα;
Για να σταματήσουν οι έφηβοι να έχουν αποριες όπως "με το στοματικο μενεις έγκυος?" Το ιντερνετ είναι γεμάτο τέτοιες αποριες!

Klaus

New member

Ο Klaus αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών και επαγγέλεται Εκπαιδευτικός . Έχει γράψει 1,311 μηνύματα.
Για να σταματήσουν οι έφηβοι να έχουν αποριες όπως "με το στοματικο μενεις έγκυος?" Το ιντερνετ είναι γεμάτο τέτοιες αποριες!
Και γιατί όσοι δεν ρωτάνε κάτι παθαίνουν ή πάσχουν από στιγμιαία λάθη :P

Weird-bunny

New member

Η Weird-bunny αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Ηθοποιός και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 10 μηνύματα.
οταν δεν εχεις υπαρξει να σου αρεσει ατομο του ιδιου φυλου, ομως εχεις σκεφτει το ενδεχομενο να κανεις κατι αν σου δωθει ευκαιρια, τι εισαι? Στο πολ δηλωσα κουμπακιας και ειμαι περηφανη για αυτο :whistle:

DarthFederer

New member

Ο DarthFederer αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Άεργος/η και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 3,161 μηνύματα.
Bi-curious. Κι ειναι πολλες κοπελες...

Happily.Motionless

New member

Η Happily.Motionless αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 21 ετών . Έχει γράψει 163 μηνύματα.
Μμμμμ .... Αγαπη απο ναιλον, θελω ταραχη με αντρες κι πανικο με γυναικες

Κοινως αμφιφυλοφιλος

Volkswagen Fan

Well-known member

Ο Mein Name ist Fotis. αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι 20 ετών, επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Γερμανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 7,853 μηνύματα.
Ετερόφυλος!

papas

New member

Ο papas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 28 ετών . Έχει γράψει 1,784 μηνύματα.
Λολ παρότι είμαι μέλος απ΄το 2007 στο ischool δεν είχα μπει ποτέ σ' αυτό το ποστ.

Ομοφυλόφιλος, με κάποιες bi-τάσεις ορισμένες φορές.

New member

Member

Η New member αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 36 μηνύματα.
Ασέξουαλ!

Ποιά η διαφορά του/της "κουμπάκια" από τον/την/το πανσέξουαλ; :Ρ

hack3r

Well-known member

Ο Τολης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών, επαγγέλεται Μηχανικός λογισμικού και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 6,125 μηνύματα.
Ο πανσεξουαλ γαμαει τα πάντα, ο κουμπάκιας μόνο κουμπιά.

Οταν λες ασεξουαλ τι εννοείς ακριβώς; Δεν έχεις νιώσεις ποτέ ερωτική έλξη για κανένα άτομο; Δεν έχεις ερωτικες επιθυμίες, ούτε καν αυτόικανοποίησης;

New member

Member

Η New member αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 36 μηνύματα.
Ο πανσεξουαλ γαμαει τα πάντα, ο κουμπάκιας μόνο κουμπιά.
Ξέρω τί εστί πανσέξουαλ, το "κουμπάκιας" με σκάλωσε και το εξέλαβα ως το άτομο που "κουμπώνει" με όλα.

Οταν λες ασεξουαλ τι εννοείς ακριβώς; Δεν έχεις νιώσεις ποτέ ερωτική έλξη για κανένα άτομο;
Ο όρος ασέξουαλ είναι πολύ γενικός (και) στην περίπτωσή μου. Σαφώς και έχω νιώσει ερωτική και - κυρίως όμως - ρομαντική έλξη για άτομα ανεξαρτήτως φύλου ή σεξουαλικού προσανατολισμού, αλλά είτε ήταν αδύναμη (η ερωτική έλξη/επιθυμία/whatever) και σπάνια είτε σύντομη.

ούτε καν αυτόικανοποίησης;
Όχι.

Agaphbou

Well-known member

Η Αγάπη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 22 ετών . Έχει γράψει 1,213 μηνύματα.
Θεωρείτε μια γυναίκα που πάει 1 φορά με γυναίκα για την εμπειρία, ως λεσβια ή bi? Αντίστοιχα, αν ένας άντρας πάει με άντρα 1 φορά, θα τον λέγατε γκει; Γιατί;

Himela

Συντονίστρια

Η Himela αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Ιδιωτικός υπάλληλος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 15,656 μηνύματα.
Θεωρείτε μια γυναίκα που πάει 1 φορά με γυναίκα για την εμπειρία, ως λεσβια ή bi? Αντίστοιχα, αν ένας άντρας πάει με άντρα 1 φορά, θα τον λέγατε γκει; Γιατί;
Δε θα έβαζα ταμπέλα γιατί η σεξουαλικότητα έχει ένα πολύ ευρύ φάσμα.

Agaphbou

Well-known member

Η Αγάπη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 22 ετών . Έχει γράψει 1,213 μηνύματα.
Δε θα έβαζα ταμπέλα γιατί η σεξουαλικότητα έχει ένα πολύ ευρύ φάσμα.
Επομένως; Για σένα θα ήταν το ένα και το αυτό με το να μην είχε αυτή την εμπειρία γιατί είναι απλώς 1 φορά ή θα έλεγες ότι, αν μη τι άλλο, δεν είναι στρειτ, αλλά δεν μπορείς να δώσεις κάποια συγκεκριμένη ταμπέλα;

Volkswagen Fan

Well-known member

Ο Mein Name ist Fotis. αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι 20 ετών, επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Γερμανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 7,853 μηνύματα.
Ναι εγώ θα το έλεγα.Οχι για κάποιο συγκεκριμένο λόγο απλά επειδή έτσι είναι.

Agaphbou

Well-known member

Ναι εγώ θα το έλεγα.Οχι για κάποιο συγκεκριμένο λόγο απλά επειδή έτσι είναι.
Κι εγώ το ίδιο, δηλαδή τουλάχιστον δε θα τον/την θεωρούσα 100% στρειτ. Το ρωτάω γιατί βλέπω πολλές φορές στη δυτική κουλτούρα να θεωρείται ότι το φιλί (ή και κάτι παραπάνω) γυναίκας με γυναίκα είναι απλά για την εμπειρία που δε σημαίνει απολύτως τίποτα, ενώ στην περίπτωση των ανδρών θεωρείται κατευθείαν ένδειξη ομοφυλοφιλίας. Και σκέφτομαι κι απ' τον εαυτό μου ότι, αφενός σαν θεωρητική κι αφηρημένη σκέψη μπορεί να μη μου φαίνεται big deal να πάω με γυναίκα, αφετέρου στην πράξη δεν έχω βρει ποτέ ούτε μία γυναίκα που να θεωρώ ότι με ελκύει και θα την άφηνα έστω να με φιλήσει. Φυσικά δε μιλάω για περιπτώσεις που δυο φίλες κάνουν κάτι για να προκαλέσουν έναν άντρα, χωρίς να αισθάνονται έλξη μεταξύ τους (πράγμα που ποτέ μου δεν κατάλαβα, αλλά ξέρω πως συμβαίνει).

Χρήστες Βρείτε παρόμοια