Τι σημαίνει για σας, ένα αγαπημένο τραγούδι;

parafernalia

Περιβόητο μέλος

Ο Νίκος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Προγραμματιστής/τρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 4,886 μηνύματα.
Περίεργη η αίσθηση κενοτητας που αναφέρεις.. Εμένα η μουσικη σκάβει αυλάκια στο μυαλο. Η ενεργητική ακρόαση είναι αντίδοτο στη ρουτίνα.
Αναφέρομαι στο κβαντικό, "δημιουργικό κενό", εκεί που κατά τους Ταοϊστές, εδράζεται η ίδια η Ψυχή.
Για μένα αγαπημένο τραγούδι είναι αυτό που μπορεί να κάνει "shift" το μυαλό μου. Κι όταν συμβεί αυτό παύει να σημαίνει κάτι, γίνεται "τίποτα", μέχρι το επόμενο τραγούδι...
 

glayki

Διάσημο μέλος

Η Ευα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Εκπαιδευτικός. Έχει γράψει 3,594 μηνύματα.
Αναφέρομαι στο κβαντικό, "δημιουργικό κενό", εκεί που κατά τους Ταοϊστές, εδράζεται η ίδια η Ψυχή.
Για μένα αγαπημένο τραγούδι είναι αυτό που μπορεί να κάνει "shift" το μυαλό μου. Κι όταν συμβεί αυτό παύει να σημαίνει κάτι, γίνεται "τίποτα", μέχρι το επόμενο τραγούδι...
Βαθυστόχαστη αυτή η οπτική!
 

Roulaki

Νεοφερμένος

Η Roulaki αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 25 ετών. Έχει γράψει 55 μηνύματα.
Εγώ δίνω πολύ σημασία στους στίχους γι αυτό και τα περισσότερα τραγούδια που μου αρέσουν είναι μελαγχολικά.. συνήθως μου θυμίζουν τη γιαγιά μου που έφυγε έναν παλιό έρωτα ή κάποια παλιά ανάμνηση
 

BeatrixKiddo

Περιβόητο μέλος

Η Trix αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μεταπτυχιακός Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 4,048 μηνύματα.
Νέα αρχή, Νέα κεφάλαια ζωής ....και πάμε αλλη μια φορά....

 

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top