Τι υπολογιστή να πάρω;

Chris2756

Νεοφερμένος

Ο Chris2756 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 60 ετών. Έχει γράψει 16 μηνύματα.
Μετα απο αρκετα χρονια αποφασησα να αναβαθμισω το PC. Εχω πiξει ομως απο τις πολλες επιλογες,διαφημισεις, κατ/τα τιμες κτλ κτλ. Αν καποιος γνωριζει κι εχει λιγο χρονο να βοηθησει με τις συμβουλες του θα εκτιμουσα την γνωμη του. Αυτα που σκεφτομαι να παρω ειναι
cpu intel i5-9600KF 3,7ghz box τον λανσαρει το e-shop αλλα δεν εχει ψυκτρα /ανεμιστηρα
m/b asus prime H310 M-K
ram 2x16gb G-SKILL F4-2666 C190
vga asus phoenix GeForce GTX 1660 SG
ssd kingstone SA400 240 gb
τροφ. thermaltake 630w
τα υπολοιπα τα παλαια που εχω. το κοντυλι παει κανενα 800αρι Αν εχετε καποια βολικοτερη ιδεα απο πασης αποψεως wellcome
ΰχαριστω για τον χρονο σας
 

edweimaste

Πολύ δραστήριο μέλος

Η edweimaste αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 1,050 μηνύματα.
Αν είχα ιδέα θα σου έδινα ιδέα.
Κινέζικα μου φαίνονται. Ελπιζω κάποιος να κατέει να απαντήσει.
 

Samael

Τιμώμενο Μέλος

Ο Samael αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Η.Μ.Μ.Υ. και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 10,222 μηνύματα.
Μετα απο αρκετα χρονια αποφασησα να αναβαθμισω το PC. Εχω πiξει ομως απο τις πολλες επιλογες,διαφημισεις, κατ/τα τιμες κτλ κτλ. Αν καποιος γνωριζει κι εχει λιγο χρονο να βοηθησει με τις συμβουλες του θα εκτιμουσα την γνωμη του. Αυτα που σκεφτομαι να παρω ειναι
cpu intel i5-9600KF 3,7ghz box τον λανσαρει το e-shop αλλα δεν εχει ψυκτρα /ανεμιστηρα
m/b asus prime H310 M-K
ram 2x16gb G-SKILL F4-2666 C190
vga asus phoenix GeForce GTX 1660 SG
ssd kingstone SA400 240 gb
τροφ. thermaltake 630w
τα υπολοιπα τα παλαια που εχω. το κοντυλι παει κανενα 800αρι Αν εχετε καποια βολικοτερη ιδεα απο πασης αποψεως wellcome
ΰχαριστω για τον χρονο σας

Δεν μας έχεις πει τι απαιτήσεις έχεις απο το σύστημα,ποιες απο αυτές είναι οι πιο σημαντικές για εσένα και το κυριότερο, ποιο είναι το ποσό που μπορείς να διαθέσεις . Απο οτι καταλαβαίνω θα κρατήσεις κυρίως περιφερειακά,άρα πρακτικά αγοράζεις υπολογιστή,όχι αναβαθμίζεις :P .
 

Chris2756

Νεοφερμένος

Ο Chris2756 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 60 ετών. Έχει γράψει 16 μηνύματα.
Λιγο απο ολα θαναι η χριση του υπολογιστη. Βασικα αυξημενες απαιτησεις θαχει το gaming. Και βεβαια δεν θα αλλαξω Η/Υ σε 1 η 2 χρονια, γι αυτο σκεφτηκα κατι δυνατο. Κουτι εχω 1, παλαιο μεν, αλλα πολυ καλο, οπως και οθονη. Σκληρους εχω 250 και 320 GB, dvd rw ypaexei 1 Plextor, Oλα ειναι σε πολυ καλη κατασταση, δεν βλεπω τον λογο να αγορασω καινουργια. Τα σημαντικα νομιζω ειναι cpu-m/b-ram-vga ενας ssd για το λειτουργικο κι ενα τροφοδοτικο που να τα καλυπτει.
Γνωριζω 2 πραγματακια απο Η/Υ αλλα δεν ειμαι και ειδιμων, γι αυτο ζητω και γνωμες αλλων. το ποσο που μπορω να διαθεσω ειναι γυρω στα 700-800 ευρο. Οχι οτι δεν μου χρειαζονται κι αλλου, αλλα το μηχανακι που εχω, ενας core2 duo 3,0 Ghz με 4Gb ram εχει αρχισει να ζοριζεται.
Ευχαριστω και παλι για τον χρονο σας
 

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top