Το απαγορευμένο

Drama_queen

Νεοφερμένος

Η Drama_queen αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 34 ετών. Έχει γράψει 10 μηνύματα.
Καλησπερα σε όλους. Θα προσπαθήσω να σας βάλω στο κλίμα όσο γίνεται. Είμαι παντρεμένη πολλά χρόνια . Ήταν (και είναι) ο πρώτος και ο μοναδικός άντρας που έχω συνευρεθεί ερωτικά. Μετά από τοσα χρόνια που ο έρωτας ξεθώριασε ανεπιστρεπτί, θυμήθηκα αυτό που λένε "ζήσε τη ζωή σου για να μη βγάλεις απωθημένα αργότερα". Πλέον με τον άντρα μου ,ειμαστε δύο γνωστοί άγνωστοι ,βαριομαστε ολοφάνερα ο ένας τον άλλον και δεν υπάρχει κανένα ερωτικό ενδιαφέρον κυρίως από μέρους μου. Όπως θα μαντευετε,εγώ μπήκα σε ένα single mood εδώ και καιρό , δηλαδή θέλω να φλερτάρω και έχω ερωτευτεί κιόλας άλλους άντρες που μου τάραξαν την καθημερινότητα. Δεν απιστησα ποτέ. Στο μυαλό μου όμως ζούσα ένα όνειρο. Μια πλαστή πραγματικότητα στην οποία είχα αυτό που ήθελα και ήμουν ευτυχισμένη. Δε θέλω να μου πείτε να χωρίσω. Για λόγους που δε μπορώ να αναφέρω,δεν μπορώ και δε θέλω. Θέλω όσο ανήθικο κι αν ακούγεται να ζήσω κάτι τρελό. Ένα φιλί...ένα φιλί που δε θυμάμαι καν πως είναι. Ένα χάδι που θα με ανατριχιασει. Οι ορμόνες μου έχουν τρελαθεί και δεν ξέρω πως να το διαχειριστω. Βλέπω ερωτικά άντρες που σε κανονικές συνθήκες δε θα κοιτούσα καν. Αυτό με τρομάζει . Νιώθω ότι ζω μια δευτερη εφηβεία . Η πιο αβάσταχτη στιγμή αυτής της τρέλας είναι ένας άντρας που πριν δύο χρόνια ερωτεύτηκα τρέλα μέσα από ένα φλερτ που ο ίδιος ξεκίνησε. Ήξερε την κατάσταση μου και ήταν και εκείνος αρραβωνιασμένος(το έμαθα αργότερα).. Μου έδειξε όμως με τον τρόπο του ότι ενδιαφέρεται και οτι ήθελε να το καταλάβω. Δε ξέρω γιατί,αφού δεν έκανε ποτέ άλλη κίνηση. Αργησα να αντιδράσω μέχρι να βεβαιωθω πλήρως και τελικά ανταποκρίθηκα διακριτικά. Μετα από καιρό,κατάλαβε ότι τον γουστάρω. Ακόμα και τώρα όταν συναντιομαστε τυχαία τα βλέμματα μας παίρνουν φωτιά. Γιατί με βασανίζει έτσι? Τι θέλει επιτέλους? Την επιβαιβεωση του την έχω δώσει και με το παραπάνω. Πιστεύω ότι ήταν ένα παιχνίδι του "εγώ "του και της ανασφάλειας του . Όσο να ναι, είναι μεγαλύτερο τρόπαιο το να ρίξεις μια παντρεμένη . Δεν τον ξέρω για να μιλάω έτσι γι'αυτον απλά κάνω υποθέσεις. Διαφορετικά δεν θα έκανε κάτι παραπάνω; Αγαπάει την κοπελιά του έτσι; Τότε γιατί το συνεχίζει όλο αυτό όταν βλεπομαστε στο δρόμο; Είμαι τόσο μα τόσο μπερδεμένη....όταν σκέφτομαι το βαθύ του βλέμμα ,αδυνατω να πιστέψω ότι δεν νιώθει τίποτα για μένα...όταν όμως τα βλέπω όλα απ έξω , νομίζω ότι απλά παίζει.αλλιως δε θα άντεχε άλλο. Θα μου πείτε και γω έτσι φέρομαι ,δεν κάνω τίποτα παραπέρα , μπορεί κάλλιστα να πει και αυτός τα ίδια για μένα. Δεν τον άφησα ποτέ να δει τη φωτιά που καίει μέσα μου . Δε ξέρω καν αν το αξίζει. Αλλά αν μάθαινα ότι εχει συναισθήματα για μένα δεν θα το άφηνα έτσι.Δεν θα το άντεχα. Το λιγότερο,να του τα έλεγα όλα ,όλα όσα νιώθω. Θα ήθελα πολύ να ακούσω την άποψη σας . Δεν έχω εμπειρία στους άντρες και προβληματίζομαι συνεχεια.
 

Guest 209912

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Όσο να ναι, είναι μεγαλύτερο τρόπαιο το να ρίξεις μια παντρεμένη
Όχι δεν είναι, ίσα ίσα είναι πιο εύκολο και εν πάση περιπτώση έτσι σκέφτονται οι γυναίκες παντρεμένος-τρόπαιο, όχι οι άντρες.
 

Nick890

Επιφανές μέλος

Ο Nick890 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 25 ετών και μας γράφει απο Ασία. Έχει γράψει 9,845 μηνύματα.
Δεν είναι τρόπαιο ,ίσα ίσα είναι πιο εύκολο όταν ο έχετε ο ένας τον άλλον σαν δεδομένο.
Επίσης σκέψου την ιδέα ότι όταν είμαστε "ερωτευμένοι" προσπαθούμε να αναλύσουμε κάθε κίνηση του άλλου ατόμου νομίζοντας πως είναι ερωτικό σημάδι αλλά να μην είναι .Απλά όλα είναι στο μυαλό μας διότι έτσι το φανταζόμαστε .Ότι φανατζεσαι το δημιουργείς και στην πραγματικότητα .Κάθε τι που βλέπεις ήταν φαντασία κάποιου ,αμάξια ,σπίτια ,ταινίες κλπ .Άρα κάθε φαντασία σου ίσως θες να το κάνεις πραγματικότητα
Γνώμη μου θα ήταν είτε να πάρεις εσύ το πάνω χέρι και να ανάψεις την φωτιά μέσα στο γάμο (και αυτό δεν ξέρω κατά πόσο σας το επιτρέπουν οι ηλικίες ,τα στερεότυπα που έχετε και το ποσό ανοιχτό μυαλοι είστε ) .Είτε ο χωρισμός που από μέρους σου το αποκλείεις.Αρα κάνε το πρώτο !
 

Guest 699855

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Δεν είναι τρόπαιο ,ίσα ίσα είναι πιο εύκολο όταν ο έχετε ο ένας τον άλλον σαν δεδομένο.
Επίσης σκέψου την ιδέα ότι όταν είμαστε "ερωτευμένοι" προσπαθούμε να αναλύσουμε κάθε κίνηση του άλλου ατόμου νομίζοντας πως είναι ερωτικό σημάδι αλλά να μην είναι .Απλά όλα είναι στο μυαλό μας διότι έτσι το φανταζόμαστε .
Χρυσό μου παιδί αφού το καταλαβαίνεις γιατί δεν το εφαρμόζεις στον εαυτό σου να μην ταλαιπωρείσαι;
 

Drama_queen

Νεοφερμένος

Η Drama_queen αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 34 ετών. Έχει γράψει 10 μηνύματα.
Δεν είναι τρόπαιο ,ίσα ίσα είναι πιο εύκολο όταν ο έχετε ο ένας τον άλλον σαν δεδομένο.
Επίσης σκέψου την ιδέα ότι όταν είμαστε "ερωτευμένοι" προσπαθούμε να αναλύσουμε κάθε κίνηση του άλλου ατόμου νομίζοντας πως είναι ερωτικό σημάδι αλλά να μην είναι .Απλά όλα είναι στο μυαλό μας διότι έτσι το φανταζόμαστε .Ότι φανατζεσαι το δημιουργείς και στην πραγματικότητα .Κάθε τι που βλέπεις ήταν φαντασία κάποιου ,αμάξια ,σπίτια ,ταινίες κλπ .Άρα κάθε φαντασία σου ίσως θες να το κάνεις πραγματικότητα
Γνώμη μου θα ήταν είτε να πάρεις εσύ το πάνω χέρι και να ανάψεις την φωτιά μέσα στο γάμο (και αυτό δεν ξέρω κατά πόσο σας το επιτρέπουν οι ηλικίες ,τα στερεότυπα που έχετε και το ποσό ανοιχτό μυαλοι είστε ) .Είτε ο χωρισμός που από μέρους σου το αποκλείεις.Αρα κάνε το πρώτο !
Μα δεν τον θέλω αυτόν τον άνθρωπο πια......δεν είναι μόνο το ότι δεν με ικανοποιεί ,δεν με ελκύει καν ώστε να προσπαθήσω...η ερωτική μας ζωή έκανε τον κύκλο της, έτσι νιώθω πλέον.
 

Nick890

Επιφανές μέλος

Ο Nick890 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 25 ετών και μας γράφει απο Ασία. Έχει γράψει 9,845 μηνύματα.
Χρυσό μου παιδί αφού το καταλαβαίνεις γιατί δεν το εφαρμόζεις στον εαυτό σου να μην ταλαιπωρείσαι;
Δεν ξέρω 🤷‍♂️.....σε αυτήν την σχέση δεν μπορώ (ίσως επειδή ήταν ο κρωτιε πραγματικός έρωτας ) ,νιώθω πως δεν θέλω να την αφήσω .Μετά από 1 μήνα χωρισμού νιώθω ότι την αφήνω σιγά σιγά ☹️🤷‍♂️
Αυτόματη ένωση συνεχόμενων μηνυμάτων:

Μα δεν τον θέλω αυτόν τον άνθρωπο πια......δεν είναι μόνο το ότι δεν με ικανοποιεί ,δεν με ελκύει καν ώστε να προσπαθήσω...η ερωτική μας ζωή έκανε τον κύκλο της, έτσι νιώθω πλέον.
Δωσε περισσότερες πληροφορίες .Τι διάφορα έχετε ηλικιακά ,πόσα χρόνια είστε συνολικά μαζί (σχέση -γαμος ) ,πως είναι σαν χαρακτήρας (τι αξίες έχει ,αν είναι θετικός ή αρνητικός τύπος ) .Πόσο καιρώ βρίσκεσαι σε αυτήν την μη ερωτικο γάμο ?Και τι είναι αυτό που σε κρατάει σε αυτόν?
Με όσα είπες ,το μόνο που μπορώ να πω (σαν γνώμη μου ) είναι ότι σε θεωρεί δεδομένο (ίσως και εσύ αυτόν ) και ότι ίσως παντρεύτηκατε νωρίς χωρίς να ξέρετε τις αξίες σας και τι αναζητάτε σε κάποιον με συνέπεια τελικά ο γάμος να έφτασε στο 0.
 
Τελευταία επεξεργασία:

Aura

Διάσημο μέλος

Η Aura αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 3,036 μηνύματα.
Όχι δεν είναι, ίσα ίσα είναι πιο εύκολο και εν πάση περιπτώση έτσι σκέφτονται οι γυναίκες παντρεμένος-τρόπαιο, όχι οι άντρες.
Υπάρχουν θεωρίες που λένε ότι το θηλυκό διαλέγει βάσει καθαυτής ελκυστικότητας, ώστε οι γιοι της να είναι ελκυστικοί και να μεταβιβαστούν τα γονίδια στις επόμενες γενιές οπότε ένας παντρεμένος βάσει αυτής της θεωρίας αν στέκει έχει αποδείξει την ελκυστικότητά του .

Επίσης μπορούμε να σκεφτούμε ότι το αρσενικό δεν έχει τάση να κλέβει γυναίκες άλλων αφού ένα γονιμοποιημένο θηλυκό δεν έχει αναπαραγωγική χρησιμότητα για εκείνον , ενώ δεν ισχύει το ίδιο για τα θηλυκά.

Μπορούμε ακόμα να σκεφτούμε ότι αν είχαμε 10 γυναίκες και 10 άντρες, και τα 10 θηλυκά θα διάλεγαν τα 4 από τα 10 αρσενικά που πρακτικά σημαίνει αυξημένο ανταγωνισμό ή ζήλια μεταξύ των θηλυκών σε σχέση με των αντρών που θα απευθύνονταν στις περισσότερες γυναίκες

Έχεις άλλες παρατηρήσεις ; μήπως τις εξηγήσουμε :loltooth:

Drama queen δεν μας και την ηλικία σου και τους λόγους που δεν χωρίζεις αναφορικά να έχουμε μια ιδέα
 

Nick890

Επιφανές μέλος

Ο Nick890 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 25 ετών και μας γράφει απο Ασία. Έχει γράψει 9,845 μηνύματα.
Υπάρχουν θεωρίες που λένε ότι το θηλυκό διαλέγει βάσει καθαυτής ελκυστικότητας, ώστε οι γιοι της να είναι ελκυστικοί και να μεταβιβαστούν τα γονίδια στις επόμενες γενιές οπότε ένας παντρεμένος βάσει αυτής της θεωρίας αν στέκει έχει αποδείξει την ελκυστικότητά του .

Επίσης μπορούμε να σκεφτούμε ότι το αρσενικό δεν έχει τάση να κλέβει γυναίκες άλλων αφού ένα γονιμοποιημένο θηλυκό δεν έχει αναπαραγωγική χρησιμότηταια εκείνον , ενώ δεν ισχύει το ίδιο για τα θηλυκά.

Μπορούμε ακόμα να σκεφτούμε ότι αν είχαμε 10 γυναίκες και 10 άντρες, και τα 10 θηλυκά θα διάλεγαν τα 4 από τα 10 αρσενικά που πρακτικά σημαίνει αυξημένο ανταγωνισμό ή ζήλια μεταξύ των θηλυκών σε σχέση με των αντρών που θα απευθύνονταν στις περισσότερες γυναίκες

Έχεις άλλες παρατηρήσεις ; μήπως τις εξηγήσουμε :loltooth:

Drama queen δεν μας και την ηλικία σου και τους λόγους που δεν χωρίζεις αναφορικά να έχουμε μια ιδέα
Και εγώ το έχω ακούσει αυτο.Για αυτό το λόγο όταν είμαστε σε σχέση , περισσότερες κοπέλες τείνουν να φλερτάρουν και να διεκδικήσουν αυτόν τον άνδρα
 

jj!

Τιμώμενο Μέλος

Ο jj! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Ιδιωτικός υπάλληλος. Έχει γράψει 13,487 μηνύματα.
(Η Drama Queen γράφει κάτω από το αβαταρ της ότι ειναι 31 :P)

Έστω ότι η σχέση ξεκίνησε στα 19-20 είναι λογικό ο γάμος τους να έχει φτάσει σε ένα τέλμα πλέον. Πολλά ζευγάρια το αντιμετωπίζουν αυτό στα 30-40 τους (και δυστυχώς, πολλές φορές, προβαίνουν στην απόκτηση [ακόμη] ενός παιδιού που θα αναζωπυρώσει τη σχέση τους).

Το θετικό είναι ότι η drama είναι ακόμη νεότατη και μπορεί να ξαναφτιάξει τη ζωή της, οπότε δεν βλέπω τον λόγο να μένει με έναν άνθρωπο που δεν της αρέσει και δεν την διεγείρει πλέον σεξουαλικά.
 

Nick890

Επιφανές μέλος

Ο Nick890 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 25 ετών και μας γράφει απο Ασία. Έχει γράψει 9,845 μηνύματα.
(Η Drama Queen γράφει κάτω από το αβαταρ της ότι ειναι 31 :P)

Έστω ότι η σχέση ξεκίνησε στα 19-20 είναι λογικό ο γάμος τους να έχει φτάσει σε ένα τέλμα πλέον. Πολλά ζευγάρια το αντιμετωπίζουν αυτό στα 30-40 τους (και δυστυχώς, πολλές φορές, προβαίνουν στην απόκτηση [ακόμη] ενός παιδιού που θα αναζωπυρώσει τη σχέση τους).

Το θετικό είναι ότι η drama είναι ακόμη νεότατη και μπορεί να ξαναφτιάξει τη ζωή της, οπότε δεν βλέπω τον λόγο να μένει με έναν άνθρωπο που δεν της αρέσει και δεν την διεγείρει πλέον σεξουαλικά.
Πρεπει να υπολογίσεις και τα στερεότυπα .εδώ στην Ελλάδα άκου από πολλούς ότι με χωρισμένο /χωρισμένη δεν θέλουν να χτίσουν κάτι .Ειδικά αν έχει και παιδί /παιδιά τώρα θα πρέπει να πάρει γνώμη και απο ειδικό γιατί τι θα πει στα παιδιά ?
 

Aura

Διάσημο μέλος

Η Aura αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 3,036 μηνύματα.
Βρε κοπέλα , είσαι πολύ μικρή για να καταδικαστείς και να καταδικάσεις και τον σύντροφο σου . Να ήσουν 50 να το συζητούσαμε .
 

giannhs2001

Επιφανές μέλος

Ο Ιωάννης αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι 22 ετών, επαγγέλεται Ιστορικός και μας γράφει απο Κατερίνη (Πιερία). Έχει γράψει 18,189 μηνύματα.
Εγώ το βλέπω ως πολύ φασαρία για το τίποτα. Δυστυχώς επιβεβαιώνεται η θεωρία μου ότι είναι σχεδόν αδύνατον δύο άνθρωποι να μείνουν μαζί χωρίς να έχουν πάει με άλλον/άλλην. Πάντα ταλανίζει στο μυαλό των ανθρώπων η άποψη " ναι αλλά πως θα ήταν με κάποιον/α άλλον/η; ). Θα συμφωνήσω με τον jj. Αφού πλέον δεν μπορείς να τον δεις αλλιώς πρέπει να χωρίσεις. Τζάμπα βασανιζεσε.
 

Nick890

Επιφανές μέλος

Ο Nick890 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 25 ετών και μας γράφει απο Ασία. Έχει γράψει 9,845 μηνύματα.
Εγώ το βλέπω ως πολύ φασαρία για το τίποτα. Δυστυχώς επιβεβαιώνεται η θεωρία μου ότι είναι σχεδόν αδύνατον δύο άνθρωποι να μείνουν μαζί χωρίς να έχουν πάει με άλλον/άλλην. Πάντα ταλανίζει στο μυαλό των ανθρώπων η άποψη " ναι αλλά πως θα ήταν με κάποιον/α άλλον/η; ). Θα συμφωνήσω με τον jj. Αφού πλέον δεν μπορείς να τον δεις αλλιώς πρέπει να χωρίσεις. Τζάμπα βασανιζεσε.
Εγω φοβάμαι πως δεν έγινε σήμερα η σκέψη της .Έχει γίνει εδώ και πολύ καιρό ,πράγμα που σημαίνει όλη αυτή η ανάλυση έχει δώσει τροφή στον εγκέφαλο να μην αλλάξει απόψεις .....πιστεύω πως είναι μονόδρομος ο χωρισμός .Αν και εγω θα δοκίμαζα να δημιουργήσω ξανά φλόγα
 

Guest 209912

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Υπάρχουν θεωρίες που λένε ότι το θηλυκό διαλέγει βάσει καθαυτής ελκυστικότητας, ώστε οι γιοι της να είναι ελκυστικοί και να μεταβιβαστούν τα γονίδια στις επόμενες γενιές οπότε ένας παντρεμένος βάσει αυτής της θεωρίας αν στέκει έχει αποδείξει την ελκυστικότητά του .
Σωστό.

Επίσης μπορούμε να σκεφτούμε ότι το αρσενικό δεν έχει τάση να κλέβει γυναίκες άλλων αφού ένα γονιμοποιημένο θηλυκό δεν έχει αναπαραγωγική χρησιμότητα για εκείνον , ενώ δεν ισχύει το ίδιο για τα θηλυκά.

Έχει καθώς αν είναι νέο μπορεί να κάνει και ένα δικό του παιδί το οποίο θα μεγαλώσει ο άλλος άντρας νομίζοντας δικό του. Οπότε win win για τον αρσενικό κούκο.

Μπορούμε ακόμα να σκεφτούμε ότι αν είχαμε 10 γυναίκες και 10 άντρες, και τα 10 θηλυκά θα διάλεγαν τα 4 από τα 10 αρσενικά που πρακτικά σημαίνει αυξημένο ανταγωνισμό ή ζήλια μεταξύ των θηλυκών σε σχέση με των αντρών που θα απευθύνονταν στις περισσότερες γυναίκες

Σωστό. Απλά οι 6 στους 10 άντρες θα παρακαλούσαν για αποφάγια. Όπως συμβαίνει συνήθως.


Έχεις άλλες παρατηρήσεις ; μήπως τις εξηγήσουμε :loltooth:

Είσαι σίγουρα γυναίκα? Γιατί διαβάζεις πολλές σεξιστικές θεωρίες και με εκπλήσσεις ευχάριστα. :D
 

Lady M

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Lady M αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Δανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 1,393 μηνύματα.
Νομίζω (διαψεύστε με αν κάνω λάθος) ότι η Drama Queen έχει αποφασίσει ότι θα συνεχίσει τον πεθαμένο γάμο της προφανώς για λόγους που μπορεί να υποθέσει ο καθένας μας. Άρα είναι περιττό να της λέμε είτε να χωρίσει, είτε να προσπαθήσει για το γάμο της, αφού το μυαλό της είναι οπουδήποτε αλλού πέραν του συζύγου.
Μιας και είμαστε συνομίληκες μου φαίνεται αδιανόητο, αλλά επιλογή της είναι να ζεις έτσι.
Άρα αν έχω καταλάβει σωστά το θέμα είναι "πώς να απατήσω τον άντρα μου χωρίς να χαλάσει ο γάμος" :P
 

giannhs2001

Επιφανές μέλος

Ο Ιωάννης αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι 22 ετών, επαγγέλεται Ιστορικός και μας γράφει απο Κατερίνη (Πιερία). Έχει γράψει 18,189 μηνύματα.
Νομίζω (διαψεύστε με αν κάνω λάθος) ότι η Drama Queen έχει αποφασίσει ότι θα συνεχίσει τον πεθαμένο γάμο της προφανώς για λόγους που μπορεί να υποθέσει ο καθένας μας. Άρα είναι περιττό να της λέμε είτε να χωρίσει, είτε να προσπαθήσει για το γάμο της, αφού το μυαλό της είναι οπουδήποτε αλλού πέραν του συζύγου.
Μιας και είμαστε συνομίληκες μου φαίνεται αδιανόητο, αλλά επιλογή της είναι να ζεις έτσι.
Άρα αν έχω καταλάβει σωστά το θέμα είναι "πώς να απατήσω τον άντρα μου χωρίς να χαλάσει ο γάμος" :P
Μάλλον για εκεί πάει το πράγμα όντως. Είναι κρίμα βέβαια γιατί στο τέλος κάποιος θα πληγωθεί. Το κέρατο στο τέλος ΠΆΝΤΑ βγαίνει στην φόρα.
 

Lady M

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Lady M αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Δανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 1,393 μηνύματα.
Μάλλον για εκεί πάει το πράγμα όντως. Είναι κρίμα βέβαια γιατί στο τέλος κάποιος θα πληγωθεί. Το κέρατο στο τέλος ΠΆΝΤΑ βγαίνει στην φόρα.
Νομίζω το λέει ξεκάθαρα η κοπέλα. Αυτό επιθυμεί.
Οι γάμοι συμφέροντος - σύμβασης δεν γίνεται να έχουν άλλη έκβαση. Εδώ χαλάνε και κάποιοι που έγιναν από έρωτα..
 

giannhs2001

Επιφανές μέλος

Ο Ιωάννης αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι 22 ετών, επαγγέλεται Ιστορικός και μας γράφει απο Κατερίνη (Πιερία). Έχει γράψει 18,189 μηνύματα.
Νομίζω το λέει ξεκάθαρα η κοπέλα. Αυτό επιθυμεί.
Οι γάμοι συμφέροντος - σύμβασης δεν γίνεται να έχουν άλλη έκβαση. Εδώ χαλάνε και κάποιοι που έγιναν από έρωτα..

Αν και ήταν ολοφάνερο δεν μπόρεσα να καταλάβω το βαθύτερο νόημα του "δε μπορώ να χωρίσω", εδώ έπαιξε ρόλο η έλλειψη γενικότερης πείρας προφανώς. Υπάρχουν άλλα πράγματα λοιπόν από πίσω. Εδώ νομίζω ότι όντως με μαθηματική ακρίβεια εκεί θα οδηγηθεί το πράγμα, ίσως και από τις δύο μεριές. Τραγική κατάσταση.
 

Agaphbou

Περιβόητο μέλος

Η Αγάπη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 26 ετών. Έχει γράψει 5,328 μηνύματα.
Εγώ να ρωτήσω κάτι άλλο τρελό: Υπάρχει περίπτωση με τον άντρα σου να συζητήσετε το ενδεχόμενο να πηγαίνετε με τρίτους μένοντας παντρεμένοι για τους λόγους που είπες ότι δεν μπορείς να αναφέρεις; Επειδή ξέρω ότι γενικά υπάρχουν ζευγάρια που μένουν μαζί γιατί τους βολεύει αλλά ουσιαστικά είναι χωρισμένοι και πηγαίνουν με άλλους. Αυτό βέβαια προϋποθέτει να βρίσκεστε και οι δύο σε κοινή σελίδα.
 

Nick890

Επιφανές μέλος

Ο Nick890 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 25 ετών και μας γράφει απο Ασία. Έχει γράψει 9,845 μηνύματα.
Μην κάνετε υποθέσεις .Όταν απαντήσει θα φανεί καλύτερη η εικόνα .ποτέ δεν ξέρεις για ποιο λόγο δεν μπορεί να φύγει .
 

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top