Το κινητό μου ενώ είναι ανοιχτό και πιάνει σήμα κανονικά, όταν με καλούν φαίνεται σαν να το έχω κλειστό. Γιατί συμβαίνει αυτό;

_Freedom_

Νεοφερμένος

Η _Freedom_ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 23 ετών. Έχει γράψει μόλις ένα μήνυμα.
Καλησπερα σας και καλώς σας βρήκα .

Τελευταία ενώ το κινητό μου είναι ανοιχτό και έχει σήμα , δείχνει πως είναι κλειστό όταν με καλούν . Γιατί ;
 

yozerehs

Τιμώμενο Μέλος

Ο yozerehs αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 4,969 μηνύματα.
Ο μόνος που μπορεί να σου δώσει μια σαφή και ασφαλή απάντηση είναι ο πάροχός σου, δηλώνοντάς του το πρόβλημα που αντιμετωπίζεις. Προσωπικά, αυτά που μπορώ να σκεφτώ στα γρήγορα, είναι τα εξής:
1. Το να μην είναι τόσο σταθερό το σήμα όσο νομίζεις και στιγμιαία να χάνεται η ισχύς του. Μπορεί η εταιρία σου να κάνει εργασίες αναβάθμισης ή να έχουν κάποια βλάβη οι κεραίες της περιοχής σου.
2. Να έχει κάποιο πρόβλημα στη συσκευή σου. Βάλε τη SIM σε άλλη συσκευή και δες πώς θα πάει.
 

snowy

Νεοφερμένος

Η snowy αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 98 μηνύματα.
Σχολιάζω γιατί έχω το ίδιο πρόβλημα. Με πήρε η μάνα μου δέκα φορές και δεν έστελνε κλήση, ευτυχώς δεν κάλεσε αστυνομία.
 

yozerehs

Τιμώμενο Μέλος

Ο yozerehs αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 4,969 μηνύματα.
Αν έχετε Cosmote πάντως, να σημειωθεί πως είχε κάποια προβλήματα το δίκτυο σε όλη την Ελλάδα πριν 3-4 εβδομάδες και σε μερίδα των συνδρομητών εξακολουθούν να υφίστανται αυτά τα προβλήματα. Βλέπω παρόμοια παράπονα και αλλού. Όπως κι αν έχει, είναι σοβαρό το ζήτημα που αντιμετωπίζετε και καλό θα ήταν να το αναφέρετε άμεσα στην εταιρία σας.
 

Skiyo

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο George αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 1,841 μηνύματα.
Αν έχετε Cosmote πάντως, να σημειωθεί πως είχε κάποια προβλήματα το δίκτυο σε όλη την Ελλάδα πριν 3-4 εβδομάδες και σε μερίδα των συνδρομητών εξακολουθούν να υφίστανται αυτά τα προβλήματα. Βλέπω παρόμοια παράπονα και αλλού. Όπως κι αν έχει, είναι σοβαρό το ζήτημα που αντιμετωπίζετε και καλό θα ήταν να το αναφέρετε άμεσα στην εταιρία σας.
Χθες που ήμουν στη Ζωγράφου δεν είχα καλό σήμα και μου είπαν ότι όσοι έχουν cosmote έχουν πρόβλημα με το σήμα.
 

Guest 561241

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Χθες που ήμουν στη Ζωγράφου δεν είχα καλό σήμα και μου είπαν ότι όσοι έχουν cosmote έχουν πρόβλημα με το σήμα.
Και εγώ cosmote έχω και μερικές φορές όταν με παίρνουν τηλέφωνο λέει ότι το έχω απενεργοποιημένο ενώ το έχω ανοικτό... Μάλλον η Cosmote έχει πρόβλημα κάθε τρεις και λίγο
 

Guest 528707

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Απο τις 10 Αυγουστου και μετά υπήρξε σχετική γνωστοποίηση (κατοπιν δικης μου αιτησης γιατι αντιμετωπισα σοβαρο θεμα με την δουλεια μου ) απο την cosmote για εκτεταμένα προβλήματα με το δίκτυο της και μάλιστα αυτο το θέμα κράτησε έντονα και τις επόμενες τρεις με τέσσερις μέρες .

Σε καποιες περιπτωσεις ακομα και σημερα συνεχιζεται ...

Πριν καποια χρονια ενα παρομοιο προβλημα το οποιο συνεχίστηκε στο αντίστοιχο δικτυο του τοτε παροχου μου ηταν αποτελεσμα να φυγω απο αυτον χωρις καμια επιπλεον επιβαρυνση εφοσον δεν ειχε ληξει το συμβολαιο μου ακριβως επειδη μου δημιουργησε προβλημα στην εξελιξη της επαγγελματικης μου παροχης .

Αν αντιμετωπιζεται τετοια θεματα μπορειτε να προβειται σε αλλαγη διχως καμια οικονομικη υποχρεωση προς την εταιρεια αρκει να το γνωστοποιησετε την στιγμη ακριβως που αντιμετωπιζεται τετοιο θεμα
 

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top