Το νησί

fockos

Επιφανές μέλος

Ο fockos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Νευρολόγος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 15,089 μηνύματα.

maria_lulu

Επιφανές μέλος

Η Mαρία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 26 ετών, επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 8,475 μηνύματα.
Aκουσα οτι σε ενα επεισοδιο, το νησι εφτασε 18%. Ειναι αληθεια?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

*natalia5555*

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Ναταλία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 194 μηνύματα.

fockos

Επιφανές μέλος

Ο fockos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Νευρολόγος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 15,089 μηνύματα.
ναι αλλα ολο αρνητικα λες...

αφου μου αρέσει να λέω τα αρνητικά :P
λέω και μερικά θετικά αλλά στηρίζεστε στα αρνητικά που λέω :(
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

Ceres Victoria

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Ceres Victoria αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 1,934 μηνύματα.
τι κακο και αυτο... το mega δεν δειχνει online το νησι σε κατοικους εξωτερικου και δεν μπορω πλεον να το παρακολουθησω... κριμα. Ευτυχως διαβασα το βιβλιο!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Isiliel

Επιφανές μέλος

Η Φεγγάρω αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 52 ετών και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 13,854 μηνύματα.
Αν είναι δυνατόν!!!! :mad:!! Δεν έχουν ψυχή οι Έλληνες του εξωτερικού; :mad:

...το ίδιο κάνουν βέβαια και οι έξω σε μας... Αν δεν μένεις στην Αμερική, δεν μπορείς να δεις κάποια online προγράμματα. (Νομίζουν... :whistle:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

Ceres Victoria

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Ceres Victoria αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 1,934 μηνύματα.
ναι κριμα, αλλα δεν θα πεθανουμε αν δεν το δουμε :P Να πω την αληθεια ομως, μου αρεσε το βιβλιο και θα ηθελα να δω και την σειρα. Πιστευω οτι με το να μην εχουμε προσβαση online στα επισοδεια πιστευουν οτι θα κανουμε subscribe στο δορυφορικο τους προγραμμα.. αμ δε :yes:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

fockos

Επιφανές μέλος

Ο fockos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Νευρολόγος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 15,089 μηνύματα.
Το επεισόδιο άρχισε με ανάκριση.. Δύο θάνατοι μέσα σε μία νύχτα δεν ήταν ένα απλό γεγονός. Ο φύλακας πέθανε τον δολοφόνησε ο πρόεδρος αλλά τον κάλυψαν οι κάτοικοι του Λεπρονησιού. Είδαμε και τον γάμο της Άννας. έγινε πλούσια. Είδαμε και τα αποτελέσματα της θεραπείας τα σημάδια βελτιώθηκαν αλλά ο Βάκιλος δεν εξαφανίστηκε (η δόση πρέπει να αυξηθεί περισσότερο). Το επεισόδιο ήταν βαρετό μου θύμησε τα πρώτα επεισόδια της σειράς).
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

jj!

Τιμώμενο Μέλος

Ο jj! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Ιδιωτικός υπάλληλος. Έχει γράψει 13,487 μηνύματα.
Και ναι, μετά από δύο Δευτέρες αποχής από το νησί, όλα επέστρεψαν εις την πρωτεραίαν κατάστασην:P (Στο 9ο και 10ο επεισόδιο, κοιμήθηκα αρκετά νωρίς στις 8:30 περίπου, οπότε δεν είδα αυτά τα επεισόδια:()

Το σημείο που μου έκανε εντύπωση, ήταν όταν η Αθηνά (η κόρη της Ευγενίας) έλεγε σε όλους καλημέρα:redface: Τι καλό κορίτσι;!:D

Μου λείπει η Ελένη:/: Ας ελπίσουμε, ότι θα τη δούμε σε επόμενο επεισόδιο ως ανάμνηση:)

Οι Έλληνες του εξωτερικού, μπορούν να βλέπουν τα επεισόδια από την ιστοσελίδα https://www.megatv.com/tonisi
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

prinCess.

Επιφανές μέλος

Η prinCess. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών, επαγγέλεται Fashion designer και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 12,089 μηνύματα.
Μπορώ να πω ότι τα επεισόδια πλέον είναι λίγο βαρετά. Δεν ξέρω, αλλά επειδή βλέπω και Αντ1 την ίδια ώρα, ενώ στο next top model νιώθεις μια ζωηράδα, στο Νησί υπάρχει ένα σκότος. Δε λέω, ωραίο είναι ακόμα, αλλά εξελίζεται πολύ αργά/βαρετά κατά τη γνώμη μου, και όπως είπε κα ο jj! χωρίς την Ελένη είναι λίγο άδειο το σκηνικό, αυτό έλεγα και με τη μαμά μου.:/:


Βλέπουμε την συνέχεια τώρα. :]
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

woochoogirl

Τιμώμενο Μέλος

Η Αλεξάνδρα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 1,971 μηνύματα.
Kαημενη Ευγενια, ξενερωσα. Μου αρεσε πολυ η σχεση που πηγε να αναπτυχθει με τον προεδρο, τωρα που θα πανε τα κουτσουβελα της εκει μαλλον θα κοπει το ειδυλλιο.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

fockos

Επιφανές μέλος

Ο fockos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Νευρολόγος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 15,089 μηνύματα.
Δεν έχω διαβάσει το βιβλίο αλλά υποψιάζομαι ότι θα μείνει έγκυος και δε θα ξέρει ποιανού είναι και ο πρόεδρος θα την αποκαταστήσει.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

woochoogirl

Τιμώμενο Μέλος

Η Αλεξάνδρα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 1,971 μηνύματα.
Δεν υπαρχει σα χαρακτηρας στο βιβλιο
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

prinCess.

Επιφανές μέλος

Η prinCess. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών, επαγγέλεται Fashion designer και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 12,089 μηνύματα.
Kαημενη Ευγενια, ξενερωσα. Μου αρεσε πολυ η σχεση που πηγε να αναπτυχθει με τον προεδρο, τωρα που θα πανε τα κουτσουβελα της εκει μαλλον θα κοπει το ειδυλλιο.

Και γιατί θα πάνε εκεί; :confused:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

woochoogirl

Τιμώμενο Μέλος

Η Αλεξάνδρα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 1,971 μηνύματα.
λεπρα
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

prinCess.

Επιφανές μέλος

Η prinCess. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών, επαγγέλεται Fashion designer και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 12,089 μηνύματα.

Κι αυτά; Όχι ρε φίλε.:/:
Βλακεία. Αν και καλύτερα για τα παιδιά, για να γνωρίσουν τη μάνα τους.

Άκυρο, αλλά η κοπέλα που υποδύεται την κόρη της Ευγενίας δεν σας κάνει να γελάτε; Τα φρύδια της είναι αληθινά ή πρόσθετα; Πολύ σπάνια φάτσα έχει ρε, πού τη βρήκαν;:redface:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

fockos

Επιφανές μέλος

Ο fockos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Νευρολόγος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 15,089 μηνύματα.
Eπεισόδιο 13

Πολύ μέτριο επεισόδιο όπως όλα μετα το επεισόδιο με τους Γερμανούς που ήταν το καλύτερο μέχρι τώρα της σειράς. Πλέον τα επεισόδια δεν βγάζουν ούτε το μελό, είναι κουραστικά και κυλάνε πολύ αργά. Επίσης οι εντυπωσιακές σκηνές δεν υπάρχουν πια. Το επεισόδιο είχε πολλά σεναριακά και σκηνοθετικά λάθη με αποκορύφωμα η ατάκα του Μάινα "Ας πιούμε όλοι στην υγειά του Βασίλη" ο οποίος πριν λίγο είχε αυτοκτονήσει:whistle:. Καταλαβαίνω μετά την σπατάλη του budget στα πρώτα επεισόδια αυτό πρέπει να περιοριστεί αλλά όπως και να το κάνουμε είναι κουραστικό να βλέπεις τους πρωταγωνιστές να χασκογελάνε γύρω από ένα τραπέζι χωρίς λόγο για 1 λεπτό. Αυτός ο πρόεδρος της Σπιναλλόγκας παιζει πολύ χάλια και είναι πολύ εκνευριστικός χαρακτήρας. Πραγματικά έχει παρει την γυναίκα άλλου, είναι δολοφόνος, εχει προωθήσει τους δικούς του στις οργανικές θέσεις του νησιού, έχει επιτρέψει τη μετατροπή των κατοίκων σε περιαματόζωα, το παίζει ηθικός χωρίς να είναι κ.λπ. Κρίμα που ο κερατωμένος άντρας της Ευγενίας πέθανε και δεν έπαθε κι αυτός λέπρα να πάει στο νησί να τον κάνει τόπι στο ξύλο. Ο Δημητράκης που τώρα μεγάλωσε έμαθε ότι δεν έχει λέπρα αλλά προφανώς δεν πρόκειται να φύγει από το νησί και να αφήσει την Ηλέκτρα μόνη της. Η ηθοποιός που παίζει το ρόλο της Άννας παίζει χάλια και αν και με τις ενέργειες που κάνει έπρεπε να φαίνεται αντιπαθητική στον τηλεθεατή φαίνεται συμπαθητική προς το παρόν.

Αυτά :hmm:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

prinCess.

Επιφανές μέλος

Η prinCess. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών, επαγγέλεται Fashion designer και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 12,089 μηνύματα.
Κρίμα που ο κερατωμένος άντρας της Ευγενίας πέθανε και δεν έπαθε κι αυτός λέπρα να πάει στο νησί να τον κάνει τόπι στο ξύλο.
Χαχαχ και εγώ αυτό ευχόμουν ρε συ, να γίνουν όλοι μια κανονική οικογένεια πλεον, αλλά δεν... και σαν να μην μου αρέσει και τόσο πολύ η στάση του Προέδρου όταν της είπε να πάει να μείνει μαζί του σα να μη συμβαίνει τίποτα.

Η ηθοποιός που παίζει το ρόλο της Άννας παίζει χάλια και αν και με τις ενέργειες που κάνει έπρεπε να φαίνεται αντιπαθητική στον τηλεθεατή φαίνεται συμπαθητική προς το παρόν.

ίου. Τι λες; Εμένα ήδη μου την έχει σπάσει. Την έχει δει Ντίβα τώρα που απέκτησε λεφτά από τον άντρα της, που δεν λέει για την μητέρα της που είχε λέπρα, που έχει ξεχάσει τελείως το πατέρα της και την αδερφή της, που έχει ένα χαζογκομενίστικο ύφος μόλις δει κάποιο αρσενικό. Ίου, δε ξέρω μου την έχει σπάσει ο ρόλος της.

Κατά τ' άλλα, νομίζω καλά κυλάει η σειρά-αν και δεν το είδα όλο χτες, είδα μόνο ένα τέταρτο τη σειρά - νομίζω το ότι αυτό με τον Δημητράκη θα φέρει εξελίξεις. Μπορεί να βρεθεί το φάρμακο, να θεραπευτούν, να πάει να ψάξει ο Δημήτρης τους δικούς του, γενικά φαντάζομαι ότι θα συμβούν πολλά. :look:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

grotesque_mask

Πολύ δραστήριο μέλος

Η in bianco e nero αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Ηνωμένο Βασίλειο (Ευρώπη). Έχει γράψει 1,193 μηνύματα.
Eπεισόδιο 13

Πολύ μέτριο επεισόδιο όπως όλα μετα το επεισόδιο με τους Γερμανούς που ήταν το καλύτερο μέχρι τώρα της σειράς. Πλέον τα επεισόδια δεν βγάζουν ούτε το μελό, είναι κουραστικά και κυλάνε πολύ αργά. Επίσης οι εντυπωσιακές σκηνές δεν υπάρχουν πια. Το επεισόδιο είχε πολλά σεναριακά και σκηνοθετικά λάθη με αποκορύφωμα η ατάκα του Μάινα "Ας πιούμε όλοι στην υγειά του Βασίλη" ο οποίος πριν λίγο είχε αυτοκτονήσει:whistle:. Καταλαβαίνω μετά την σπατάλη του budget στα πρώτα επεισόδια αυτό πρέπει να περιοριστεί αλλά όπως και να το κάνουμε είναι κουραστικό να βλέπεις τους πρωταγωνιστές να χασκογελάνε γύρω από ένα τραπέζι χωρίς λόγο για 1 λεπτό. Αυτός ο πρόεδρος της Σπιναλλόγκας παιζει πολύ χάλια και είναι πολύ εκνευριστικός χαρακτήρας. Πραγματικά έχει παρει την γυναίκα άλλου, είναι δολοφόνος, εχει προωθήσει τους δικούς του στις οργανικές θέσεις του νησιού, έχει επιτρέψει τη μετατροπή των κατοίκων σε περιαματόζωα, το παίζει ηθικός χωρίς να είναι κ.λπ. Κρίμα που ο κερατωμένος άντρας της Ευγενίας πέθανε και δεν έπαθε κι αυτός λέπρα να πάει στο νησί να τον κάνει τόπι στο ξύλο. Ο Δημητράκης που τώρα μεγάλωσε έμαθε ότι δεν έχει λέπρα αλλά προφανώς δεν πρόκειται να φύγει από το νησί και να αφήσει την Ηλέκτρα μόνη της. Η ηθοποιός που παίζει το ρόλο της Άννας παίζει χάλια και αν και με τις ενέργειες που κάνει έπρεπε να φαίνεται αντιπαθητική στον τηλεθεατή φαίνεται συμπαθητική προς το παρόν.

Αυτά :hmm:

1. ποιος σου 'πε ότι η Άννα φαίνεται συμπαθητική στον θεατή?? μίλα μόνο για τον εαυτό σου.
2. ο κερατωμένος άντρας της Ευγενίας φερόταν χάλια στα καημένα τα παιδάκια.
3. εμένα μ'άρεσε το επεισόδιο.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

fockos

Επιφανές μέλος

Ο fockos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Νευρολόγος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 15,089 μηνύματα.
ίου. Τι λες; Εμένα ήδη μου την έχει σπάσει. Την έχει δει Ντίβα τώρα που απέκτησε λεφτά από τον άντρα της, που δεν λέει για την μητέρα της που είχε λέπρα, που έχει ξεχάσει τελείως το πατέρα της και την αδερφή της, που έχει ένα χαζογκομενίστικο ύφος μόλις δει κάποιο αρσενικό. Ίου, δε ξέρω μου την έχει σπάσει ο ρόλος της.

1. ποιος σου 'πε ότι η Άννα φαίνεται συμπαθητική στον θεατή?? μίλα μόνο για τον εαυτό σου.
2. ο κερατωμένος άντρας της Ευγενίας φερόταν χάλια στα καημένα τα παιδάκια.
3. εμένα μ'άρεσε το επεισόδιο.

Η Άννα είναι λίγο ψώνιστει, έχει λίγο καβαλήσει το καλάμι, την πέφτει σε όποιον δει, φέρεται σαν κακομαθημένο πλουσιοκόριτσο αλλά δεν μου φένεται κακιά. :/:

Τα παιδάκια αγαπούσαν τον πατέρα τους και το αγοράκι θέλει να επιστρέψει σε αυτόν. Οι σκηνοθέτες μας παιρνούσαν μια διαστρεβλωμένη εικόνα γι αυτόν :mad:. Επίσης δεν αντικατέστησε την Ευγενία όπως έκανε αυτή με αυτόν.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 1 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top