Το πρώτο σας φιλί

Tabby

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Tabby αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Λιχτενστάιν (Ευρώπη). Έχει γράψει 935 μηνύματα.
κάπου κοντά στη θάλασσα .. είχε πολύ κρύο και είχε προηγηθεί ερωτική εξομολόγηση. ρομαντικά ήταν εκείνη την ώρα, αλλά αν θυμηθώ το πρόσωπο και τη συνέχεια της σχέσης, σίγουρα δεν συγκαταλέγομαι σε αυτούς που θυμούνται με γλυκύτητα και νοσταλγία το πρώτο φιλί τους.. μάλλον αδιαφορία που προκαλεί αυτή η θύμηση. τι να κάνουμε η ζωή δεν είναι τόσο ρομαντική για όλους μας :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Kassie

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Kassie αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Οδοντίατρος. Έχει γράψει 342 μηνύματα.
Αααχχχχ το πρώτο φιλί ..... Τι μου θυμίσατε τώρα ....
Πολύ ρομαντικά, αυτός καβάλα σε μηχανή μεγάλου κυβισμού, εγώ μόλις έχω κατέβει, λέμε καληνύχτα, με αρπάζει από τη μέση και....
Τι γλώσσα ήταν αυτή Παναγία μου! Κανονική λαρυγκοσκόπηση μου έκανε ο τύπος. Κόντεψα να βγάλω να του δώσω κάτι για τον κόπο του :D::P
Παρά ότι δεν ήξερα που παν τα τέσσερα, λέω δεν μπορεί να είναι τόσο χάλια! Τότε γιατί στις ταινίες όλοι δείχνουν να το απολαμβάνουν???:confused:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

tiffany.

Νεοφερμένος

Η tiffany αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 24 ετών, επαγγέλεται Μαθητής/τρια και μας γράφει απο Αιάντειο (Αττική). Έχει γράψει 22 μηνύματα.
Κανονικό ε? Πέρσυ το καλοκαίρι

Πριν 2 χρόνια. Ήταν η πρώτη μου σχέση με τον αλέξη. Μου. Ειμσασταν, στην θάλασσα και εκεί που παιζαμαι με φίλησε
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

Just a sweetie!!

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Marguerite des près αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Ελβετία (Ευρώπη). Έχει γράψει 348 μηνύματα.
Έχει περασει αρκετος καιρός από τότε αλλα το θυμάμαι ακόμα σαν να ηταν χτες..Ήταν μια πολύ, παρα παρα πολυ μπερδεμένη περίοδος και για τους δυο μας..Λίγες μέρες πριν δε θα μου ειχε περασει καν απ'το μυαλο οτι υπήρχε έστω και μία πιθανότητα να συνεβαινε..Κι ομως..Είχαμε καθίσει σ' ενα πολύ όμορφο μερος και, για πολλή ωρα, καθόμουν στην αγκαλιά του, κοιτούσαμε τα σύννεφα, την θάλασσα, τα καράβια να φεύγουν και απλά ευχόμασταν να μπορούσαμε να πάρουμε ένα εκείνη τη στιγμή και να φεύγαμε οι δυο μας, σε μια απόδραση μακριά απ' όλους και ολα, μακρια απ' τα προβλήματα και την ασυνεννοησία με τον εδώ κόσμο. Και κάπου εκεί, μου χαμογέλασε και..απλά συνέβη.:redface: Νομίζω ότι πέρασαν λίγα δευτερόλεπτα μέχρι να συνειδητοποιήσω τι ακριβώς γινόταν και, ακόμη και μετά απ' αυτα, το μόνο που κυριαρχούσε στο μυαλό μου ήταν: WOW :P Φοβόμουν κι ότι θα με περάσει για ηλίθια... :P Τελικά όλα κύλησαν υπεροχα και το θυμαμαι ακομα σαν μια απ' τις μακράν ομορφοτερες στιγμες της εως τωρα ζωης μου. :inlove:

Δεν ξέρω γιατί το έγραψα αυτό εδώ, αλλα θα ντρέπομαι για την υπόλοιπη ζωή μου :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

10η Εντολή

Νεοφερμένος

Η Δήμητρα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 24 ετών, επαγγέλεται Μαθητής/τρια και μας γράφει απο Τρίκαλα (Τρίκαλα). Έχει γράψει 10 μηνύματα.
Το πρώτο μου φιλί ήταν σκέτη μαγεία.....
Θυμάμαι ήμουν με το αγόρι που ήμουν ερωτευμένη...περνούσαμε τέλεια...είχαμε βγει και μια στιγμή πλησιάσαμε τόσο κοντά που άκουγα την καρδιά του....εκείνη τη στιγμή με φίλησε και τότε τα φτιάξαμε....:clapup:
Τώρα είμαστε απλά φίλοι...γιατί με παράτησε για μια άλλη... :/:
Τι να κάνουμε; Έτσι είναι η ζωή...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

qwertyuiop

Διάσημο μέλος

Ο Γιώργος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 28 ετών, επαγγέλεται Μαθητής/τρια και μας γράφει απο Φιλοθέη (Αττική). Έχει γράψει 2,880 μηνύματα.
E, δεν ξέρω, κάθε πρώτο φιλί που έδωσα ήταν ξεχωριστό και όμορφο. Εκείνο το συναίσθημα τα πρώτα κλάσματα δευτερολέπτου που ξαφνικά ο νους και το σώμα σου βρίσκονται σε ένα περίεργο στάδιο κομμένης ανάσας - προσαρμογής στο νέο άτομο, στο εντελώς καινούριο...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

edweimaste

Πολύ δραστήριο μέλος

Η edweimaste αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 1,050 μηνύματα.
Το πρώτο μου φιλί ... το μεγαλύτερό μου λάθος.... λάθος επιλογή... θα μπορούσε να γίνει με κάποιον που το άξιζε περισσότερο!!!Αλλά ανυπόμονη και εγώ!!! Τι να κάνουμε οι βλακείες πληρώνονται!!! :wall::no:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Let.It.Go:\

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η μακ* αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Συγγραφέας. Έχει γράψει 329 μηνύματα.
σήμερα :redface:γυρω στις 10 το πρωί δίπλα στην θάλασσα :inlove:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Maro92

Νεοφερμένος

Η Maro92 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 34 ετών. Έχει γράψει 29 μηνύματα.
Στη μπουκάλα! χαχαχα
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Cody

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Cody αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 26 ετών. Έχει γράψει 958 μηνύματα.
Ήταν στα 14-15, και αυτό καταλάθος -.-
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

El Salazar

Νεοφερμένος

Ο El Salazar αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 48 μηνύματα.
Το πρώτο μου φιλί ήταν σκέτη μαγεία.....
Θυμάμαι ήμουν με το αγόρι που ήμουν ερωτευμένη...περνούσαμε τέλεια...είχαμε βγει και μια στιγμή πλησιάσαμε τόσο κοντά που άκουγα την καρδιά του....εκείνη τη στιγμή με φίλησε και τότε τα φτιάξαμε....:clapup:
Τώρα είμαστε απλά φίλοι...γιατί με παράτησε για μια άλλη... :/:
Τι να κάνουμε; Έτσι είναι η ζωή...

14 ετών και ήσουν ερωτευμένη και άκουγες και την καρδιά του ? Πάε φάε καμιά κίντερ γαλακτοφέτα και διάβασε οικιακή οικονομία λέω εγώ :xtipao:

Εν πάση περιπτώσει το δικό μου πρώτο φιλί ήταν μία ανυπέρβλητη εμπειρία.
17/9/2011. Την είχα γνωρίσει στο LoL, εκείνη την μέρα πήρε το πρώτο της pentakill και ήταν τρισευτυχισμένη. Είχαμε βάλει κάμερα μσν, ήπια κανά 2 τσιγάρα και κόλλησα τα χείλη μου στην σκονισμένη οθόνη...αχ συγκινήθηκα νυχτιάτικα :(
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

athinouli

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η athinouli αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 347 μηνύματα.
το πρωτο μου φιλι το εδωσα στα 15 μου με ενα παιδακι που τα ειχαμε ενα μηνα..
ηταν πισω απ το φροντιστηριο ξενων γλωσσων που πηγαινα..
αι εντομεταξυ ντροπιαρα εγω... μου παιρνει το κινητο και μου λεει αν δεν με φιλησεις δεν σ το δινω.. αλλο που δεν ηθελα κ εγω..
και τελοσπαντων οκαυ δεν ηταν και το πιο ρομαντικο φιλι, κ ουτε ημουν τερμα ερωτευμενη, αλλα οκαυ πλακα ειχε!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

OoOkoβοldOoO

Πολύ δραστήριο μέλος

Η OoOkoβοldOoO αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 1,519 μηνύματα.
ξαφνικό, αμήχανο, ωραίο, μαγικό......δεν ξέρω τι άλλο
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

meetmeinmontauk

Τιμώμενο Μέλος

Η meetmeinmontauk αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 27 ετών. Έχει γράψει 11,788 μηνύματα.
Το πρωτο πρωτο φιλι ηταν στα 4ρα μου :redface: απο τον ανηψιο της νονας μου , ενα χρονο μεγαλυτερο.Οι μεγαλοι που λετε ηταν στο σαλονι και εμας μας ειχαν βαλει στο κρεβατι και καλα να κοιμηθουμε.Αρχισαμε και μιλουσαμε και τοτε μου κρατησε το χερακι.Εγω τοτε κοκκινησα.Μετα απο λιγο μου λεει<<θελεις να φιληουμε να δεις που θα κοκκινησεις ξανα>>.Τι να πω κι εγω το καημενο , δεχτηκα.Εεεεε δωσαμε ενα πεταχτο φιλακι στο στα χειλακια, εγω κλασσικα εγινα πατζαρι...Μετα απο λιγη ωρα , μπροστα σε ολους τους μεγαλους προτεινε να τον παντρευτω!Ε τοτε εγω με υφος( :pfff: καπως ετσι ηταν το υφος μου :P ) του απαντησα <<θα το σκεφτω>>...
Απο τοτε ακομα το σκεφτομαι!!!
και τωρα που το εγραψα ντοματουλα εγινα!

τι γλυκο :inlove:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

methexys

Τιμώμενο Μέλος

Η methexys αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Αρχιτέκτονας και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 9,088 μηνύματα.
Εγω το πρώτο μου "φιλι" το έδωσα σε ένα παιχνίδι θάρρος ή αλήθεια, σε έναν που μου άρεσε μάλιστα τότε, οταν ήμουν 13 ή 14 μαλλον :P πσσς, τι να λεμε, πολυ ρομαντικο (αστειεύομαι :P )
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

meetmeinmontauk

Τιμώμενο Μέλος

Η meetmeinmontauk αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 27 ετών. Έχει γράψει 11,788 μηνύματα.
Εγω το πρώτο μου "φιλι" το έδωσα σε ένα παιχνίδι θάρρος ή αλήθεια, σε έναν που μου άρεσε μάλιστα τότε, οταν ήμουν 13 ή 14 μαλλον :P πσσς, τι να λεμε, υπέροχη εμπειρία (αστειεύομαι :P )

χαχα εγω ημουν 15 αλλα δεν ηξερα πως φιλανε και δεν ηταν και η καλυτερη εμπειρια :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

sparkling

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Γεωργια αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 27 ετών, επαγγέλεται Μαθητής/τρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 327 μηνύματα.
και εγω 14 -15 ημουν και ηταν απογοητευτικο :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

KeepDreaming!

Δραστήριο μέλος

Η KeepDreaming! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 634 μηνύματα.
Εγώ πέρισυ το καλοκαίρι...Καθόμασταν σε κάτι βραχάκια στο λιμάνι της περιοχής που μένω και δεν ήταν κανένας άλλος κοντά μας.Καθόμασταν δίπλα δίπλα και σιγά σιγά άρχισε να με πλησιάζει...Εγώ έλεγα από μέσα μου "Ωχ ήρθε η ώρα μου" :P !Ξαφνικά με φιλάει στο μάγουλο και μου λέει "Μου αρέσεις πολύ.Το ξέρεις;" (Δεν απάντησα).Μετά με αγκάλιασε και με χάιδευε στο μπράτσο και σε κάποια στιγμή με φίλησε!Εγώ έμεινα και δεν μιλούσα για αρκετή ώρα..Όταν με ρώτησε τι έπαθα του είπα ότι απλώς δεν είμαι συνηθισμένη σε τέτοια.Ποιος ξέρει πως φαινόμουν εκείνη την ώρα.. :P
Η σχέση μας κράτησε ένα μήνα και τολμώ να πω ότιτα φιλιά του δεν μου άρεσαν ποτέ..Ίσως επειδή δεν ένιωθα πράγματα για τον συγκεκριμένο και απλώς με τράβηξε η εικόνα του.. :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

mindcircus

Περιβόητο μέλος

Η mindcircus αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μηχανικός αεροσκαφών και μας γράφει απο Σουηδία (Ευρώπη). Έχει γράψει 5,956 μηνύματα.
(Μολις ειδα οτι εγω εχω ξαναγραψει στο θεμα πριν πολλα χρονια. Τελοσπαντων! Αργα πια, εχω ηδη γραψει το παρακατω κατεβατο, κριμα να το σβησω :P)
Το πρωτο φιλι?
Ητανε αυτος, ημανε εγω... 3 χρονια μεγαλυτερος. Με ειχε καψουρευτει, μου αρεσε κι εμενα. Ερχοτανε απο το σχολειο... ειχαμε και μια κοινη φιλη που εκανε τον μεσαζοντα να μιλαμε, μου αφιερωνε τραγουδακια και της τα εδινε... ολο και προχωραγε το πραμα... στο σχολειο αρχισα να βρισκω με ποσκα γραμμενα μηνυματακια εκει που καθομασταν με τα κοριτσια... κι ετσι πηγαινε... ενα απογευμα θα πηγαινα σε ενα παρτακι, το μαθε αυτος κι ολως τυχαιως εμφανιστηκε, εκεινη τη μερα φιληθηκαμε. Ηταν πραγματικα φανταστικο, τρομερη η χημεια. Η καρδια μου κοντευε να φυγει απο τη θεση της. Γυρισα σπιτι μου και πετουσα απο την χαρα μου. Το αποτελεσμα? Δεν τα φτιαξαμε(ενω ηθελα πολυ) ποτε! Γιατι?
Το ειπε σε ολο τον κοσμο που γνωριζαμε οτι φιληθηκαμε και εβγαλε ντουντουκα οτι εχουμε σχεση(!)
Εμενα αυτο με ξενερωσε (και με τρομαξε) απιστευτα καθως ειμαι ενας διακριτικος ανθρωπος και δεν μπορω την πιεση. Επισης το παιζε πολυ αντρας και ειχε πει σε φιλες μου να με ξεχασουν, διοτι εχω αγορι λεει τωρα και πρεπει να μαι φρονιμη να μη βγαινω. Εο?
Τεσπα, εγω τοτε ειχα στεναχωρηθει παντως, παρολο που τον εστειλα. Μετα εγραφε σε ολους τους τοιχους το ονομα μου και ΣΑΓΑΠΩ.
Υπερβολες και βιασυνες που δεν μπορουσα να διαχειριστω. Κι οσο απομακρυνομουν, τοσο πιο μαλακοπιτουρας γινοταν. Σε ενα μηνυμα μου του ειχα γραψει πως γινεται πιεστικος και να σταματησει τις ανοησιες και να με κανει ρεζιλι.
Μετα με εβρισε.
Και μετα το πηρε αποφαση οτι δεν τον ηθελα.
Αυτα.
Κι εγω ηρεμησα κι ολα καλα! :D
(Αυτος μετα τα εφτιαξε με μια για αρκετο καιρο και της φεροταν χαλια, ευτυχως εγω την γλιτωσα, ημουν πιο εξυπνη)

Το πρωτο μου αληθινο φιλι ηταν με τον πρωτο ερωτα της ζωης μου. Αυτο οχι μονο φιλι ηταν... ηταν αληθινος ερωτας, μια πολυχρονη και με τις καλυτερες αναμνησεις σχεση :)
Αυτα :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

lefteris14

Νεοφερμένος

Η lefteris14 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 39 ετών. Έχει γράψει 3 μηνύματα.
Ας μοιραστω κι εγω την εμπειρια μου...

Ημουν στη Β Λυκείου , φυτουκλακι, απουσιολογος και ολα τα συναφη, και μαρεσε ενα παιδι στην ταξη μου που ηταν αλητεια, μηχανες, μεταλ, τατου, πιρσινγκ και ειχε μεινει και κανα δυο χρονιες! Καναμε λιγη παρεα παραδοξως και ενα βραδυ σε μια πλατεια που καθομασταν σε κατι σκαλακια με πλησιασε και μου ειπε "αν θες τραβηξου εσυ" και με πλακωσε σε κατι γλωσσοφιλα που αν υπηρχαν βραβεια φιλιου θα επρεπε να τα ειχε σαρωσει ολα. Καλλιτεχνης, μαστορας και τεχνιτης απιστευτος τι να λεω. Σαν αυτον δεν εχω ξανασυναντησει, και δεν ειχε μονο στα φιλια απιστευτη τεχνικη και παθος.. Τεσπα επανερχομαι το φιλι αυτο το πρωτο μου λοιπον διηρκεσε περι τις 2 ωρες σε αυτα τα σκαλακια. Η ιστορια μου με αυτον επισης διηρκησε μια δεκαετια, χωρις ποτε να εχουμε "σχεση". ΕΙχαμε παντα μια αλλου ειδους "σχεση". Αυτα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top