Το τέλος του Facebook;

Θεωρείτε ότι το Facebook έχει μείνει πίσω στον ανταγωνισμό;;
Η ψήφος σας θα προβάλεται δημόσια.

Αποτελέσματα της δημοσκόπησης (Ψήφισαν 21)

Volkswagen Fan

Επιφανές μέλος

Ο Fotis. αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι 24 ετών, επαγγέλεται Οικονομολόγος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 27,209 μηνύματα.
Ήρθε το τέλος του FB στον κόσμο των social media?? Η εταιρεία εδώ και 2 χρόνια αντιμετώπιζε πρόβλημα στην αύξηση των χρηστών της , ενώ χθες με την ανακοίνωση των αποτελεσμάτων του τρίτου τριμήνου ανακοίνωσε ότι κατέγραψε για πρώτη φορά μείωση των χρηστών του. Ας αποτέλεσμα σήμερα η μετοχή της Meta έκλεισε με την μεγαλύτερη βουτιά στην ιστορία των εταιρειών τεχνολογίας , χάνοντας το 22% της αξίας της μέσα σε λίγες ώρες. Τα πράγματα είναι ακόμα χειρότερα αν δούμε την πορεία της μετοχής από την αρχή του έτους η οποία έχει χάσει το 70% της αξίας της.

Πιστευτέ ότι το Facebook μπορεί να ανακάμψει η όχι;;

Η μετοχή σήμερα.

CCFB4A79-3EEF-408F-9187-A29C279014D1.png



Η μετοχή από την αρχή της χρονιάς.
88A1E8F5-7F64-420E-8ED0-EA651492BD2F.png
 

Scandal

Διαχειριστής

Ο Πέτρος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών, επαγγέλεται Web developer και μας γράφει απο Περιστέρι (Αττική). Έχει γράψει 16,797 μηνύματα.
Δεν λογάω από αυτά τα στατιστικά, αλλά είναι γενική μου παρατήρηση ότι το facebook τραβάει το ενδιαφέρον μεγαλύτερων ηλικιών ή των χρηστών που κατάφερε να αποκτήσει κατά τα πρώτα του βήματα (τους σημερινούς 30ρηδες δηλαδή).
Έχω ανίψια 20 ετών που δεν πατάνε καν το πόδι τους στο facebook. Μόνο Messenger και αν.

Κατά τα άλλα σε ηλικίες 50 plus, έχει πάρα πολλούς χρήστες, ειδικά γυναίκες.
Τα γνωστά αθάνατα gifάκια με λουλούδια που λαμποκοπάνε, Αμήν, παναγίες, καλημέρες, απευθύνονται κυρίως σε αυτό το κοινό. :P
 

Volkswagen Fan

Επιφανές μέλος

Ο Fotis. αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι 24 ετών, επαγγέλεται Οικονομολόγος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 27,209 μηνύματα.
Για να δούμε την πτώση της Meta έχουμε τα εξής αποτελέσματα για το τρίτο τρίμηνο:

•Έσοδα : 27,7 δις δολάρια (- 4,7%)
•Κέρδη : 4.4 δις δολάρια ( βουτιά 52%)
 

Μαυρίκιος

Διάσημο μέλος

Ο Μαυρίκιος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 2,671 μηνύματα.
Ακόμα και να πέσει το facebook από την στιγμή που υπάρχει τέτοιο κύμα αυτοπροβολής ειδικά σε φωτογραφίες κάτι άλλο θα βρουν αμέσως.
 

giannhs2001

Επιφανές μέλος

Ο Ιωάννης αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι 22 ετών, επαγγέλεται Ιστορικός και μας γράφει απο Κατερίνη (Πιερία). Έχει γράψει 17,632 μηνύματα.
Όπως έχουμε πει και στο θρεντ γενικής συζητήσεως για τα σόσιαλ που είχα ανοίξει όλα κάποια μέρα πεθαίνουν. Ο κόσμος προχωράει. Όπως εμμέσως πέθαναν το MySpace και το hi5 που κυριαρχούσαν στη γενιά των 90s έτσι για τις νεανικές γενιές ήδη πέθανε και το facebook. Το instagram και το ταχύτατα αναδυόμενο tiktok ελέγχουν το παιγνίδι στο παρόν.

Το Facebook για τους νέους θεωρείται νεκρό. Ας πούμε η μικρή εξαδέλφη μου ούτε καν ξέρει τι είναι αυτό, στη γενιά τους έχουν όλοι tiktok, που εμείς στα χρόνια τους ( δηλαδή μία δεκαετία πριν ) το να ανοίξουμε λογαριασμό στο facebook έμοιαζε με ύψιστο κατόρθωμα και όλοι έκαναν σαν παλαβά. Επίσης για εμένα μεγάλη ήττα του facebook είναι η στασιμότητα του στα παιγνίδια του. Αλήθεια πόσες ώρες φάγαμε σε YoVille, FarmVille, Criminal Case, UberStrike ( σε Stardoll, όχι εγώ χδ ). Αχχχχ αναμνήσεις.

Το facebook πάντως δεν πεθαίνει σε γενικό βαθμό. Έχει ενεργό ποσοστό χρηστών απλά είναι άτομα μεγαλύτερης πλέον ηλικίας. Ναι νομοτελειακά στο μέλλον θα πεθάνει γιατί έχει χάσει την νεολαία. Ακόμα και στα παλαιά games που μπαίνω μια στο τόσο έτσι για τις αναμνήσεις και την νοσταλγία ( σε όσα δηλαδή έχουν μείνει ακόμα ανοικτά ) από εκεί που σε εποχές 2008-2014 έβλεπες ανήλικα και άιντε μέχρι 25 έτω άτομα τώρα βλέπεις κάτι αμερικανάκια και ισπανόφωνους, όλοι 60+. Αναφέρομαι ιδίως στο YoWorld ( το τότε YoVille όπως λέγονταν στις ένδοξες εποχές του ). Καλά το Criminal Case είναι πιο έρημο και από την Ανταρκτική πια. Όπως φαίνεται θα περάσει σύντομα και αυτό στο πάνθεον των facebook games μιας που από το 2021 οι developers του ανακοίνωσαν ότι δεν θα συνεχίσουν να το εξελίσσουν άρα επόμενο είναι και το οριστικό κλείσιμο του όπως το αείμνηστο farmville της Zyga :cry_x:.
 
Τελευταία επεξεργασία:

GeorgePap2003

Διάσημο μέλος

Ο GeorgePap2003 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 20 ετών, επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 2,121 μηνύματα.
Γενικά από το 2016 παρατηρείται μια αποστροφή από το facebook,ειδικά για τις ηλικίες από το 2007-2008 και μετά...
Πλέον το fb είναι νεκρό ειδικά για τη νέα γενιά,κυρίως το χρησιμοποιούν ηλικίες 50+ πλεον για να ποστάρουν καλημέρες-καληνύχτες-τη παναγία με ένα F-16 δίπλα-λουλούδια-τη φάτσα τους κλπ
Το instagram & Τικ-Τοκ έχουν τη μερίδα του λέοντος πλέον και όχι και άδικα...με τόσα πλεονεκτήματα που έχουν όσο αφορά τις χρήσεις τους...
Εγώ τώρα τελευταία χρησιμοποιώ αρκετά και το linkedin που είναι πιο επαγγελματικό,για να ενημερώνομαι κυρίως προς το παρών...

Για να δείτε πως αλλάζουν οι εποχές...το 2012-2015 αν ήσουν Γ Δημοτικού-Α γυμνασίου και έφτιαχνες Fb,μιλάμε ήσουν ΘΕΟΣ!!
Αποκτούσες τέτοια φήμη στο σχολείο και προβολή του στύλ: "Ο τάδε έχει Φβ και ποστάρει...ποοο" που πραγματικά αποκτούσες τεράστια αυτοπεποίθηση!
Επίσης τότε το Φβ είχε και games! Ακόμα θυμάμαι τα ξαδέλφια μου να παίζουν παιχνίδια στο Φβ και μου φαινόταν τόσο "μεγαλίστικο..." τότε...
 

Volkswagen Fan

Επιφανές μέλος

Ο Fotis. αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι 24 ετών, επαγγέλεται Οικονομολόγος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 27,209 μηνύματα.
Ένα πρόβλημα που υπάρχει με το Facebook επίσης είναι ότι δεν έχει ανανεώσει σχεδόν καθόλου το user interface του, είναι το ίδιο πραγμα με 15 χρόνια πριν με αποτέλεσμα οι χρήστες να βαριούνται και να ζητούν κάτι το καινούργιο. Θεωρώ ότι οι ένδοξες εποχές του FB αποτελούν πλέον παρελθόν και δύσκολα θα ανακάμψει καθώς ο ανταγωνισμός από τα YouTube , instagram και Tik Tok είναι μεγάλος και το FB δείχνει ότι δεν μπορεί να τους ανταγωνιστεί πλέον. Αν με ρωτάτε θεωρώ ότι η πλατφόρμα έφτασε στο πικ της την περίοδο 2012-2015 και μετά άρχισε η βουτιά της.

Για εμένα βέβαια παραμένει το μοναδικό μέσο κοινωνικής δικτύωσης που έχω καθώς τα υπόλοιπα (instagram, Tik tok) δεν με κέρδισαν ποτέ.
 

Eclipse

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Έκλειψις αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 1,665 μηνύματα.
Facebook είχα ανοίξει κρυφά από τους γονείς μου στα 11. Τρελαινομουν να στέλνω emojis στις φίλες μου αλλά τοτε έπρεπε να ξέρεις πως μπορείς να τα συμβολίσεις γτ δεν ήταν έτοιμα όπως είναι τωρα. Είχα γίνει μαστερ σε αυτά, τα είχα μάθει ολα 😂 αγαπημένα παιχνίδια ήταν το criminal case και το it girl. Θυμάμαι έμπαινα σε κάτι ομάδες τύπου Let’s make you smile again και αναρωτιεμαι τωρα, ποια κοπέλα δεν ήταν σε αυτή την ομάδα ως έφηβη;;;😂😂


Ωραίες αναμνήσεις, καλές αναμνήσεις αλλά η αληθεια είναι ότι πάνε οι καιροί του φβ… δεν είναι «ζωντανο». Τωρα έχουμε ινστα (που κ αυτό σύντομα το βλεπω να πεθαίνει) και τικτοκ. Το σναπτσατ για λιγο είχε κρατήσει.
 

dum dum boy

Διάσημο μέλος

Ο Θανάσης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Εργάτης/τρια και μας γράφει απο Αλβανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 2,877 μηνύματα.
είχα facebook από το 2007 και το έσβησα κάπου το 2015.
δε λέω, με βοήθησε να ξενερώσω με φίλους και γνωστούς, με όσα είδα να τους απασχολούν καθημερινά και να τα αναρτούν.

πλέον μπαίνω καμιά φορά από το facebook της μανας μου, και κάθε άλλο παρά νεκρό το βρίσκω στις μεγάλες ηλικίες.

σήμερα αλίευσα τις παρακάτω φώτο-αριστουργήματα:

2022-10-28_12-43-41-469.png


2022-10-28_12-46-41-109.png


:smoke:
 

camil

Δραστήριο μέλος

Η camil αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 797 μηνύματα.
Καλά και τί να γραφανε για την 28η Οκτωβρίου;
Εγώ το κρατάω γιατί με βολεύει πολύ. Δεν καταλαβαίνω γιατί πρέπει να ανοιξω insta ή viber ή οτιδήποτε άλλο που μου το ζητάνε πια.
 

dum dum boy

Διάσημο μέλος

Ο Θανάσης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Εργάτης/τρια και μας γράφει απο Αλβανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 2,877 μηνύματα.
Καλά και τί να γραφανε για την 28η Οκτωβρίου;
Εγώ το κρατάω γιατί με βολεύει πολύ. Δεν καταλαβαίνω γιατί πρέπει να ανοιξω insta ή viber ή οτιδήποτε άλλο που μου το ζητάνε πια.

μα δεν γράφουν τίποτα πια. μόνο φώτο και κάνα βίντεο/λινκ ανεβάζουν. και από κάτω απαντάνε με εμοτικονς.
 

camil

Δραστήριο μέλος

Η camil αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 797 μηνύματα.
Υπάρχουν και προφίλ με πολιτικά και κοινωνικά σχόλια. Τα περισσότερα τα βαριέμαι λίγο, βγάζουν εμμονή. Τη σελίδα του Δημήτρη Μπελαντη τη βρίσκω γενικά ενδιαφέρουσα. Και κάνα δυο ακόμα.
Απλώς κρατάς μια επαφή με τους φίλους σου. Άντε να σχολιάσεις και καμιά είδηση ή δήλωση. Οι νέες γενιές στις καινούργιες πλατφόρμες θα είναι πιο ενθουσιώδεις. Και πάλι αν δεν αφορά την εργασία μου δε με αφορά να είμαι παντού και να ανεβάζω συνεχώς. Εμένα πάντα. Οι άλλοι καλώς κάνουν ο,τι κάνουν αν τους ευχαριστεί.
 

Citylights

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Citylights αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 912 μηνύματα.
Για εμένα βέβαια παραμένει το μοναδικό μέσο κοινωνικής δικτύωσης που έχω καθώς τα υπόλοιπα (instagram, Tik tok) δεν με κέρδισαν ποτέ.

Ακριβώς.. δεν σε κέρδισαν γιατί είναι άλλα πράγματα!! διαβάζω τι λέτε και απορώ με αυτά που λέτε!!
σκάβετε το λάκκο του να το κλείσετε πριν την ώρα του? να πούμε ολοι "ααα δεν τραβάς, αντε γεία!" :P

Τι δουλειά έχει η μετοχή με την χρησιμότητα και την δημοφιλία της πλατφόρμας? εμείς χρηματιστές ήμαστε?
απο την τιμή της μετοχής κρατιόμαστε στην πλατφόρμα ή μήπως ωφελούμαστε?

Το τικ τοκ είναι ενα trend παρακολουθείς χιουμοριστικά βιντεάκια διασκεδάζεις κάνεις βιντεάκια δικά σου,
κάνεις βλακείες αποκτάς δημοσιότητα, είναι το κάτι άλλο δεν είναι facebook, μοιράζεται χαρακτηριστικά
με το fb.

το ινστα είναι και αυτό trend (το έκαναν trend οι έφηβοι και οι influencers) στοχεύει στην αυτοπροβολή σου, έχουν αυτά τα τρία τα ίδια χαρακτηριστικά? οχι...το twitter απο την άλλη είναι facebook? είναι insta?? οχι.. το μόνο κοινό που έχουν ολα μαζί είναι πλατφόρμες κοινωνικής δικτύωσης.

επιλέγουμε λοιπόν τι θέλουμε σύμφωνα με τις ανάγκες μας.
 

parrot/παπαγάλος

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο parrot/παπαγάλος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 136 μηνύματα.
Ακριβώς.. δεν σε κέρδισαν γιατί είναι άλλα πράγματα!! διαβάζω τι λέτε και απορώ με αυτά που λέτε!!
σκάβετε το λάκκο του να το κλείσετε πριν την ώρα του? να πούμε ολοι "ααα δεν τραβάς, αντε γεία!" :P

Τι δουλειά έχει η μετοχή με την χρησιμότητα και την δημοφιλία της πλατφόρμας? εμείς χρηματιστές ήμαστε?
απο την τιμή της μετοχής κρατιόμαστε στην πλατφόρμα ή μήπως ωφελούμαστε?

Το τικ τοκ είναι ενα trend παρακολουθείς χιουμοριστικά βιντεάκια διασκεδάζεις κάνεις βιντεάκια δικά σου,
κάνεις βλακείες αποκτάς δημοσιότητα, είναι το κάτι άλλο δεν είναι facebook, μοιράζεται χαρακτηριστικά
με το fb.

το ινστα είναι και αυτό trend (το έκαναν trend οι έφηβοι και οι influencers) στοχεύει στην αυτοπροβολή σου, έχουν αυτά τα τρία τα ίδια χαρακτηριστικά? οχι...το twitter απο την άλλη είναι facebook? είναι insta?? οχι.. το μόνο κοινό που έχουν ολα μαζί είναι πλατφόρμες κοινωνικής δικτύωσης.

επιλέγουμε λοιπόν τι θέλουμε σύμφωνα με τις ανάγκες μας.
Η μετοχή φυσικά έχει σχέση και με τη δημοφιλία της πλατφόρμας. Η δημοφιλία φέρνει νέους χρήστες και κάνει τους ήδη υπάρχοντες να περνάνε περισσότερη ώρα σ αυτό, άρα αυξάνονται και τα διαφημιστικά έσοδα και κατ επέκταση τα κέρδη της εταιρείας. Στα υπόλοιπα έχεις δίκιο, όντως ο καθένας επιλέγει ό,τι του ταιριάζει.
 

Citylights

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Citylights αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 912 μηνύματα.
Η μετοχή φυσικά έχει σχέση και με τη δημοφιλία της πλατφόρμας. Η δημοφιλία φέρνει νέους χρήστες και κάνει τους ήδη υπάρχοντες να περνάνε περισσότερη ώρα σ αυτό, άρα αυξάνονται και τα διαφημιστικά έσοδα και κατ επέκταση τα κέρδη της εταιρείας. Στα υπόλοιπα έχεις δίκιο, όντως ο καθένας επιλέγει ό,τι του ταιριάζει.

ναι ναι.. ακριβώς αυτό..τώρα που έπεσε η μετοχή εγώ δεν θα μπαίνω και τόσο! :cool2:
και δεν το συστήσω και σε κανέναν!! (που έτσι και αλλιώς δεν μπορώ γιατί ξέρουν όλοι
τι είναι το facebook).

Εντάξει χαίρομαι που κάπου συμφωνείς, δεν μπορούμε όλοι να συμφωνούμε
σε ολα. :happy:
 

Volkswagen Fan

Επιφανές μέλος

Ο Fotis. αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι 24 ετών, επαγγέλεται Οικονομολόγος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 27,209 μηνύματα.
Ακριβώς.. δεν σε κέρδισαν γιατί είναι άλλα πράγματα!! διαβάζω τι λέτε και απορώ με αυτά που λέτε!!
σκάβετε το λάκκο του να το κλείσετε πριν την ώρα του? να πούμε ολοι "ααα δεν τραβάς, αντε γεία!" :P

Τι δουλειά έχει η μετοχή με την χρησιμότητα και την δημοφιλία της πλατφόρμας? εμείς χρηματιστές ήμαστε?
απο την τιμή της μετοχής κρατιόμαστε στην πλατφόρμα ή μήπως ωφελούμαστε?

Το τικ τοκ είναι ενα trend παρακολουθείς χιουμοριστικά βιντεάκια διασκεδάζεις κάνεις βιντεάκια δικά σου,
κάνεις βλακείες αποκτάς δημοσιότητα, είναι το κάτι άλλο δεν είναι facebook, μοιράζεται χαρακτηριστικά
με το fb.

το ινστα είναι και αυτό trend (το έκαναν trend οι έφηβοι και οι influencers) στοχεύει στην αυτοπροβολή σου, έχουν αυτά τα τρία τα ίδια χαρακτηριστικά? οχι...το twitter απο την άλλη είναι facebook? είναι insta?? οχι.. το μόνο κοινό που έχουν ολα μαζί είναι πλατφόρμες κοινωνικής δικτύωσης.

επιλέγουμε λοιπόν τι θέλουμε σύμφωνα με τις ανάγκες μας.
Μάλλον δεν έχεις ιδέα για το πως λειτουργούν οι αγορές .😉😉
 

giannhs2001

Επιφανές μέλος

Ο Ιωάννης αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι 22 ετών, επαγγέλεται Ιστορικός και μας γράφει απο Κατερίνη (Πιερία). Έχει γράψει 17,632 μηνύματα.
Στο facebook δεν έχει κάτι άλλο εκτός από κομματόσκυλα του ΣΥΡΙΖΑ και της ΝΔ που αλληλοτρώγονται κάτω από ειδήσεις. Μετά είναι κάτι κυρπαντελήδες που γράφουν τα κλασσικά δικά τους ότι τα εμβόλια προκαλούν χολέρα, ότι κάποιος φίλος που δουλεύει σε νοσοκομείο είπε ότι οι ΜΕΘ είναι άδειες και μας τρομοκρατούν για να μη ξεσηκωθούμε, ότι αυτή που βιάστηκε τα ζητούσε ο οργανισμός της και κλασσικά χιλιοειπωμένα κάτω από αναρτήσεις ειδησεοχαζών σελίδων στυλ Πάμε γερά, τοίχος είχε τη δική του υστερία κλπ. Παραδίπλα κάτι σελίδες γεμάτες boomers που μαλώνουν για το αν πρέπει να επιστρέψει η μαθητική στολή στα σχολεία ή όχι τύπου Αναμνήσεις από τις δεκαετίες 1980-1990 flash backs. Το μόνο που κάπως σώζεται από την άποψη ότι τραβάει νεολαία είναι το Thank You Next που έγινε της μόδας αλλά και εκεί εκνευρίζεσαι με τους ηλίθιους λόγους που γράφει καθένας ότι χώρισε στυλ ήταν Κριός, δεν πλήρωσε στο πρώτο ραντεβού, είχε λόξυγγα, είχε πανσέληνο και με χάλασε το φενκ σούι κλπ.
 

Citylights

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Citylights αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 912 μηνύματα.
Μάλλον δεν έχεις ιδέα για το πως λειτουργούν οι αγορές .😉😉

δεν χρειάζεται να έχω...είμαι χρήστης δεν είμαι επενδυτής!! και αν πεφτει
η μετοχή ή αν πέφτουν οι διαφημίσεις αυτο προβληματίζει τον ζουκενμπεργκ
οχι εμένα και εσένα...

δεν το λέω καλά?? :P

επίσης το ινστα πιανου είναι δεν ειναι το Ζουκενμπερκ? fb+insta δεν είναι μια
οικογένεια? στις ίδιες τσέπες μπαίνουν τα λεφτά...

τα χρηματιστηριακά παιχνίδια είναι πάντα παιχνίδια..υπάρχουν άνθρωποι
που έχουν συμφέρον να ανεβάζουν και να ρίχνουν μετοχές..οχι?
 

camil

Δραστήριο μέλος

Η camil αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 797 μηνύματα.
Στο facebook δεν έχει κάτι άλλο εκτός από κομματόσκυλα του ΣΥΡΙΖΑ και της ΝΔ που αλληλοτρώγονται κάτω από ειδήσεις. Μετά είναι κάτι κυρπαντελήδες που γράφουν τα κλασσικά δικά τους ότι τα εμβόλια προκαλούν χολέρα, ότι κάποιος φίλος που δουλεύει σε νοσοκομείο είπε ότι οι ΜΕΘ είναι άδειες και μας τρομοκρατούν για να μη ξεσηκωθούμε, ότι αυτή που βιάστηκε τα ζητούσε ο οργανισμός της και κλασσικά χιλιοειπωμένα κάτω από αναρτήσεις ειδησεοχαζών σελίδων στυλ Πάμε γερά, τοίχος είχε τη δική του υστερία κλπ. Παραδίπλα κάτι σελίδες γεμάτες boomers που μαλώνουν για το αν πρέπει να επιστρέψει η μαθητική στολή στα σχολεία ή όχι τύπου Αναμνήσεις από τις δεκαετίες 1980-1990 flash backs. Το μόνο που κάπως σώζεται από την άποψη ότι τραβάει νεολαία είναι το Thank You Next που έγινε της μόδας αλλά και εκεί εκνευρίζεσαι με τους ηλίθιους λόγους που γράφει καθένας ότι χώρισε στυλ ήταν Κριός, δεν πλήρωσε στο πρώτο ραντεβού, είχε λόξυγγα, είχε πανσέληνο και με χάλασε το φενκ σούι κλπ.

Εντάξει, και στις άλλες πλατφόρμες τι καλύτερο υπάρχει; Το twitter επίσης είναι φωλιά κομματόσκυλων.
 

giannhs2001

Επιφανές μέλος

Ο Ιωάννης αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι 22 ετών, επαγγέλεται Ιστορικός και μας γράφει απο Κατερίνη (Πιερία). Έχει γράψει 17,632 μηνύματα.
Εντάξει, και στις άλλες πλατφόρμες τι καλύτερο υπάρχει; Το twitter επίσης είναι φωλιά κομματόσκυλων.
Μιλάμε για τιτάνες στυλ facebook. Το twitter δεν ήταν ποτέ τιτάνας από την άποψη ότι όλοι έτρεχαν με ενθουσιασμό να ανοίξουν λογαριασμό. Το twitter βασικά ακριβώς για κομματόσκυλα φτιάχτηκε. Να πάει ο κάθε wannabe δημοσιογράφος να ακολουθεί τα τρεντς και να γράφει την άποψη του. Ποτέ δεν το χώνεψα το Twitter.
 

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top