Το ταξίδι στο Παρίσι & τα 20.000 ευρώ για τα προσωπικά έξοδα του Κύριου Στυλιανίδη

qwertyuiop

Διάσημο μέλος

Ο Γιώργος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 28 ετών, επαγγέλεται Μαθητής/τρια και μας γράφει απο Φιλοθέη (Αττική). Έχει γράψει 2,880 μηνύματα.
Να μη τους βάζουμε όλους στο ίδιο τσουβάλι, έτσι...

Αφού είπαμε ρε Αλέξανδρε. Το να βάζεις και τους 300 στο ίδιο τσουβάλι και να λες ότι θέλουν ξύλο είναι μαγκιά και επανάσταση.


Σους λοιπον.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

miv

Επιφανές μέλος

Ο Babis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Μηχανικός αεροσκαφών και μας γράφει απο Βόρεια Μακεδονία (Ευρώπη). Έχει γράψει 8,275 μηνύματα.
300,299 και μούφες μπλε παπάρια. Συνήθως όσοι μιλάνε έτσι δεν έχουν μπει στον κόπο να διαβάσουν ούτε τα πόθεν έσχες των βουλευτών, έλεος. Λαικισμός κι άγιος ο Θεός...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

razorbladeDream

Πολύ δραστήριο μέλος

Η razorbladeDream αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 1,023 μηνύματα.
Αφού είπαμε ρε Αλέξανδρε. Το να βάζεις και τους 300 στο ίδιο τσουβάλι και να λες ότι θέλουν ξύλο είναι μαγκιά και επανάσταση.


Σους λοιπον.
Που το δες αυτο εσυ? Ποιος το πε?Μην λεμε οτι θελουμε...ε οκ δεν ειναι ετσι 30 στους 300..Ειναι αυτο ενθαρρυντικο ποσοστο κατα την αποψη σου?Καθενας κρινεται απο τις πραξεις του,να μην τα καναν για να μην λεγαμε.Και οσοι δεν πανε στις εκλογες δεν ειναι μονο επειδη ειναι απολιτικ υπαρχει και ενα ποσοστο ανθρωπων που ετσι θελει να δειξει την αντιθεση του στην κομματοποιηση και στο διαρκει κυνηγι για ψηφους οχι απλα επειδη θελει να μπει στην βουλη για να προσφερει αλλα για να κοιταξει την προσωπικη βολεψη του.Αλλα βλεπεις και εδω μπαινουν ολοι στο ιδιο τσουβαλι..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Crookshanks

Διάσημο μέλος

Ο Crookshanks αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 3,567 μηνύματα.
Η απεμπόληση του δικαιώματος της ψήφου είναι ευθύνη του καθενός, δεν πρόκειται να το προσάψω στον Καραμανλή. Αν κάποιος δεν ψηφίζει είναι άξιος της μοίρας, ο ίδιος αποφασίζει. Εκτός κι αν αποφασιστεί μια μαζική αποχή για λόγους διαμαρτυρίας και το 25% που απείχε δεν ήταν κάτι τέτοιο, ήταν το 25% που απέχει στις εκλογές εδώ και κάτι δεκαετίες, σχεδόν σε όλες τις χώρες.

Το 25% ΔΕΝ είναι μαζική αποχή;;; Αν το 25% ψήφιζε ένα κόμμα, θα ήταν το 1/4 των ψήφων...

Δεκτό τότε. Δεν το αλλάζω πάντως, με το 41% κυβερνάει ο Καραμανλής τον τόπο, για μένα μετράνε ως πολίτες μόνο όσοι ενδιαφέρονται έστω και τυπικά να πάνε να ρίξουν το ψηφοδέλτιο. Οι άλλοι που μπορούν αλλά δεν θέλουν να ψηφίσουν κακό του κεφαλιού τους, κανένας κλασικός φιλόσοφος δεν θα τους χαρακτήριζες πολίτες, αλλά ιδιώτες. Ιδιώτης, αντίθετα με την νεοελληνική έννοια, σημαίνει πνευματικά ανίκανος άνθρωπος που δεν έχει την επάρκεια να παρακολουθεί τα της πόλης (ή πολιτείας), εξ'ου και το idiot.

Με τη διαφορά ότι οι κλασσικοί φιλόσοφοι έζησαν σε μια εποχή όπου η δημοκρατία ήταν πολύ, μα πολύ πιο ουσιαστική.

Που το δες αυτο εσυ? Ποιος το πε?Μην λεμε οτι θελουμε...ε οκ δεν ειναι ετσι 30 στους 300..Ειναι αυτο ενθαρρυντικο ποσοστο κατα την αποψη σου?Καθενας κρινεται απο τις πραξεις του,να μην τα καναν για να μην λεγαμε.Και οσοι δεν πανε στις εκλογες δεν ειναι μονο επειδη ειναι απολιτικ υπαρχει και ενα ποσοστο ανθρωπων που ετσι θελει να δειξει την αντιθεση του στην κομματοποιηση και στο διαρκει κυνηγι για ψηφους οχι απλα επειδη θελει να μπει στην βουλη για να προσφερει αλλα για να κοιταξει την προσωπικη βολεψη του.Αλλα βλεπεις και εδω μπαινουν ολοι στο ιδιο τσουβαλι..

+1
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

miv

Επιφανές μέλος

Ο Babis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Μηχανικός αεροσκαφών και μας γράφει απο Βόρεια Μακεδονία (Ευρώπη). Έχει γράψει 8,275 μηνύματα.
Καμία σχέση με μαζική αποχή, όχι. Το 25% είναι μειοψηφία, είτε θέλει, είτε όχι. Αν σε μια επιχείρηση 100 εκατομμύρια μέτοχοι έχουν από μία μετοχή και υπάρχει ένας μεγάλος μέτοχος που έχει το 10%, τότε αυτός περνάει, στην ουσία, και τις αποφάσεις του. Τι κι αν το 10% δεν είναι ούτε για πλάκα πλειοψηφία; Κυβέρνηση με 60% ή 65% δεν θα ήταν κυβέρνηση, θα ήταν βασιλιάς για 100 χρόνια, αν καταλαβαίνεις το πνεύμα αυτού που θέλω να πω.
Παίρνοντας ως παράδειγμα τη δεύτερη πατρίδα σου, Ολλανδία, αν κοιτάξεις τα εκλογικά αποτελέσματα των δύο τελευταίων αναμετρήσεων, 2002 και 2006, θα διαπιστώσεις ότι η αποχή είναι σταθερά περίπου στο 20%. Και βασικά όπου και να ψάξεις η σταθερή αποχή του 15-30% υπάρχει πάντα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Krou

Περιβόητο μέλος

Η Krou αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 5,463 μηνύματα.
Σε αυτα τα ποσοστα δεν ειναι και οι ηλικιωμενοι μεσα;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

miv

Επιφανές μέλος

Ο Babis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Μηχανικός αεροσκαφών και μας γράφει απο Βόρεια Μακεδονία (Ευρώπη). Έχει γράψει 8,275 μηνύματα.
Σε αυτά τα ποσοστά είναι όλοι όσοι έχουν δικαίωμα ψήφου και δεν πάνε να ψηφίσουν. Δηλαδή όλοι όσοι είναι 18 και πάνω και δεν έχουν στερηθεί το εκλογικό δικαίωμα λόγω πχ. φυλάκισης. Δεν αφαιρείται το δικαίωμα από τους ηλικιωμένους, απλά αν έχεις κλείσει τα 75 μπορείς αν θέλεις να μην πας να ψηφίσεις. Ενώ πριν τα 75, σύμφωνα πάντα με το νόμο, αν δεν πας, η δικαιοσύνη επιφυλάσσεται για φυλάκιση, στέρηση εξόδου από τη χώρα, χρηματικό πρόστιμο κλπ., αλλά δεν γνωρίζω κάποια περίπτωση που να έχει διωχθεί ποινικώς κάποιος που δεν ψήφισε.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Crookshanks

Διάσημο μέλος

Ο Crookshanks αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 3,567 μηνύματα.
Καμία σχέση με μαζική αποχή, όχι. Το 25% είναι μειοψηφία, είτε θέλει, είτε όχι. Αν σε μια επιχείρηση 100 εκατομμύρια μέτοχοι έχουν από μία μετοχή και υπάρχει ένας μεγάλος μέτοχος που έχει το 10%, τότε αυτός περνάει, στην ουσία, και τις αποφάσεις του. Τι κι αν το 10% δεν είναι ούτε για πλάκα πλειοψηφία; Κυβέρνηση με 60% ή 65% δεν θα ήταν κυβέρνηση, θα ήταν βασιλιάς για 100 χρόνια, αν καταλαβαίνεις το πνεύμα αυτού που θέλω να πω.
Παίρνοντας ως παράδειγμα τη δεύτερη πατρίδα σου, Ολλανδία, αν κοιτάξεις τα εκλογικά αποτελέσματα των δύο τελευταίων αναμετρήσεων, 2002 και 2006, θα διαπιστώσεις ότι η αποχή είναι σταθερά περίπου στο 20%. Και βασικά όπου και να ψάξεις η σταθερή αποχή του 15-30% υπάρχει πάντα.

Δηλαδή και στο 49% να φτάσει η αποχή, μειοψηφία θα είναι; Είπαμε... Το ΚΚΕ και το ΣΥ.ΡΙ.ΖΑ. (ξέρω γω πού μπαίνουν οι τελείες:P) μαζί δεν έχουν 25%, και είναι και τα δύο στη Βουλή... Αυτό σημαίνει ότι ένα πολύ μεγάλο ποσοστό των Ελλήνων δεν εκφράζεται από κανένα κόμμα... Σαφώς και υπάρχουν οι αδιάφοροι, αλλά πόσο μπορεί να είναι;

Πού τα ψάχνεις και τα βρίσκεις τώρα αυτά με τις εκλογές στην Ολλανδία (;:D Εγώ καλά-καλά δεν ασχολούμαι με τα "πολιτικά" (με την έννοια των κομμάτων και των πολιτικών προσώπων) εκεί πέρα (και ούτε κι εδώ, να σου πω την αλήθεια):P;* Αλλά δεν καταλαβαίνω γιατί το ανέφερες.

*Άκυρο, Wikipedia 4ever:D

Μια χώρα δεν είναι επιχείρηση. Αν νομίζεις ότι είναι συγκρίσιμα μεγέθη, τότε λυπάμαι. Σε μια δημοκρατία, πρέπει να επιτυγχάνεται ικανοποίηση για όσο το δυνατόν περισσότερους πολίτες, πρέπει να σέβεται η μειοψηφία την πλειοψηφία αλλά και η πλειοψηφία τη μειοψηφία.

Δηλαδή θεωρείς μια κυβέρνηση του 10% φυσιολογική;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

miv

Επιφανές μέλος

Ο Babis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Μηχανικός αεροσκαφών και μας γράφει απο Βόρεια Μακεδονία (Ευρώπη). Έχει γράψει 8,275 μηνύματα.
Προφανώς το αναφέρω γιατί δεν τίθεται θέμα αποχής με το 20-25%, αυτό είναι το κλασικό μερίδιο που δεν ψηφίζει ποτέ και υπάρχει σχεδόν σε όλες τις χώρες.
Επίσης προσωπικά πιστεύω ότι αν η κυβέρνηση είχε managers που να διοικούσαν το κράτος ακριβώς όπως μια επιχείρηση, τότε το 95% των προβλημάτων θα είχαν λυθεί. Έχω καταλήξει ότι τελικά οι τεχνοκράτες θα σώσουν το παιχνίδι κι όταν λέω τεχνοκράτες δεν εννοώ τους κλέφτες της Wall Street.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Crookshanks

Διάσημο μέλος

Ο Crookshanks αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 3,567 μηνύματα.
Μάνατζερς της Πολιτείας υποτίθεται ότι είναι οι Υπουργοί, το αν κάνουν καλά τη δουλειά τους, είναι άλλο θέμα.
Και η Δημοκρατία δε μετριέται σε μερίδια, μετριέται κυρίως σε ανθρωπιά.

Το ότι οι άλλοι πάνε και πηδούν από το γκρεμό δε σημαίνει ότι πρέπει να το κάνεις κι εσύ. Ποιος σου είπε ότι στις άλλες χώρες δεν απέχουν; Ένα από τα μειονεκτήματα (αν έχει και καθόλου πλεονεκτήματα -έχει, υπερβάλλω-) του Κοινοβουλευτισμού είναι ότι οι πολίτες χάνουν εύκολα το ενδιαφέρον τους για τα κοινά, αφού μεταβιβάζουν τις εξουσίες τους σε άλλους.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

mord79

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η αnνa αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών. Έχει γράψει 169 μηνύματα.
Η αποχη απο τις εκλογες μπορει να δηλωσει συγκροτημενη πολιτικη σταση. Δεν τιθεται κανενα θεμα μεταβιβασης εξουσιας ή αδιαφοριας για τα κοινα γενικοτερα, αρκει να μην μενει εκει.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ναυσικά

Δραστήριο μέλος

Η Nαυσικά αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 411 μηνύματα.
α εμένα μου θυμίζει την Ντόρα που συναντήθηκε στο "Βυζαντινον" με κάποια/ον -δεν θυμάμαι όνομα-.Τους ρωτάει λοιπόν μετά-για τι πράγμα συζητήσατε?"
Απάντηση-"Οικονομία"
Έτσι, στο ξεκάαρφωτο και μενα βλέμμα μα τι βλέμμα!

----------Φαντάζομαι τον διάλογο---------
-Αχ είναι δύσκολοι οι καιροί Ντόρα μου...
-Πράγματι, ο κόσμος πεινάει...-
-Αχ, ναι πέρασέ μου λίγο το χαβιάρι
-Τι να κάνουμε, αφού ο μισθός των βουλευ΄των παραμένει στάσιμος 1 χρόνο τώρα...
-ΠΩ, ΠΩ τι μου λες? Κάτι άκουγα και για παιδεία
-μα ναι....Πέρνα και το σολωμό if you please
-δύσκολη η ζωή, το αυτοκίνητο ανοικτό, το χαβιάρι γκρίζο...
:lol: :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Kotatsuneko

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Kotatsuneko αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών. Έχει γράψει 1,494 μηνύματα.
α εμένα μου θυμίζει την Ντόρα που συναντήθηκε στο "Βυζαντινον" με κάποια/ον -δεν θυμάμαι όνομα-.Τους ρωτάει λοιπόν μετά-για τι πράγμα συζητήσατε?"
Απάντηση-"Οικονομία"
Έτσι, στο ξεκάαρφωτο και μενα βλέμμα μα τι βλέμμα!

----------Φαντάζομαι τον διάλογο---------
-Αχ είναι δύσκολοι οι καιροί Ντόρα μου...
-Πράγματι, ο κόσμος πεινάει...-
-Αχ, ναι πέρασέ μου λίγο το χαβιάρι
-Τι να κάνουμε, αφού ο μισθός των βουλευ΄των παραμένει στάσιμος 1 χρόνο τώρα...
-ΠΩ, ΠΩ τι μου λες? Κάτι άκουγα και για παιδεία
-μα ναι....Πέρνα και το σολωμό if you please
-δύσκολη η ζωή, το αυτοκίνητο ανοικτό, το χαβιάρι γκρίζο...
:lol: :P
Υπερβολές.....:D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

thanosmylo

Δραστήριο μέλος

Ο Θάνος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών, επαγγέλεται Πωλητής/ρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 571 μηνύματα.
Παρακολουθούσα τη συζήτηση και έχω να πω πως εάν το 25% δεν απέιχε το ξέρετε ότι το τελικό αποτέλεσμα θα 'ταν τελείως διαφορετικό;;;

Επίσης δε γίνεται να γκρινιάζεις για το κακό πολιτικό σύστημα εάν δεν έχεις ψηφίσει γιατί φυσικά δε γίνεται να μην ψηφίσεις και να λες γιατί δεν πάμε μπροστά;;;;

Μόλις πάρουμε χαμπάρι και ότι η μία ψήφος είναι σημαντική, τότε θα αλλάξουν ΟΛΑ.

Όσο για το δείπνο με τη Ντόρα, ένα έχω να πω: Αυτός και ο πατέρας της μια χαρά τους έχουν έρθει όλα, και μια χαρά πριονίζουν την καρέκλα του "θρόνου" για να πάει αυτή.


Πάντως άποψή μου είναι ότι μαι χώρα πρέπει να έχει καλό πολιτικό και νομικό σύστημα. Γιατί πάντα θα υπάρχουν οι ανίκανοι και οι κλέφτες σε μια κυβέρνηση. Αυτό δε θα το αποφύγουμε ποτέ.Ένα σύστημα όμως που θα τους βάζει στη θέση τους όμως α έλυνε περισσότερο το πρόβλημα.
Το πολιτικό σύστημα στην Ελλάδα είναι έτσι όπου μόνο αν είσαι ικανός κυβερνάς. Αλλιώς άμα η κεφαλή είναι μάπα τότε μάπα βγαίνουν και όλοι οι θεσμοί και γενικά η πορεία της χώρας. (Καλή ώρα τα τελευταία χρόνια).
Αν όμως έχει ένα πολιτικό σύστημα έτσι φτιαγμένο όπου και ανίκανος ηγέτης να ΄σαι, τα πράγματα και η πορεία της χώρας θα μπορούν να προχωράνε μόνα τους και θα είναι σε καλή πορεία άσχετα αν ο ηγέτης κάνει ΄δεν κάνει πολλά τότε θα λύνονταν περισότερα προβλήματα.
Όπως να παραχωρηθούν αρμοδιότητες στον Πρόεδρο της Δημοκρατίας και να ενισχυθεί περισσότερο η δικαιοσύνη, αυστηρότερες ποινές, και έλεγχος βουλευτών και κυβέρνησης.

Στην Ευρώπη δεν έχουν πάτα καλούς ηγέτες, αλλά πάνε μπροστά γιατί έχουν ικανό σύστημα.

Σίγουρα ο ικανός ηγέτης είναι αναντικατάστατος, αλλά δεν τον βρίσκεις πάντα...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Crookshanks

Διάσημο μέλος

Ο Crookshanks αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 3,567 μηνύματα.
To σύστημα υπάρχει διότι το έχουν δημιουργήσει προηγούμενοι, ικανοί ηγέτες, και διατηρείται από άλλους ικανούς ηγέτες και από ικανό λαό.

Το 25% δεν είναι θέμα να ψηφίσει, θέμα είναι να αντιπροσωπεύεται στη Βουλή (στο υπάρχον σύστημα, τώρα αν ο Κοινοβουλευτισμός είναι ό,τι καλύτερο, αυτό είναι άλλη κουβέντα). Θα μου πεις, αφού δεν ψηφίζουν, δε θέλουν να έχουν αντιπροσωπεία στη Βουλή. Μα δεν είναι πάντα έτσι. Μπορεί αν μη τους εκφράζουν οι διαθέσιμες επιλογές. Γιατί δεν ψηφίζουν λευκό; Το ίδιο φαίνεται να είναι.

Η μία ψήφος δεν κάνει τόση διαφορά. Όταν έχεις τα media να διαφημίζουν το κάθε κόμμα, τον Χ, Υ, Ω πολιτικό αρχηγό να σε φλομώνει σε προεκλογικές υποσχέσεις και μετά να κάνει του κεφαλιού του και όταν έχεις τις Α, Β, Γ εταιρείες/επενδυτικούς ομίλους/οικονομικούς κολοσσούς να στηρίζουν οικονομικά τα κόμματα και τους βουλευτές, ε, τότε φυσικά και δε θα κάνει μεγάλη διαφορά, γιατί βλέπεις και γνωρίζεις τη φάτσα μόνο όσων προωθούνται. Άκου εκεί, πολιτική διαφήμιση... Τί είναι η πολιτική, επιχείρηση (και μερικοί σαφώς έτσι την αντιλαμβάνονται);;;

Και φυσικά, αν ο λαός φανατίζεται και καθοδηγείται εύκολα και βγαίνει στο δρόμο με τα σημαιάκια και με τις φωτοβολίδες σάμπως η ομιλία του ΑΣΔΦΓΗ είναι πάρτι, αυτό κάνει τα πράγματα δέκα φορές χειρότερα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

mission possible

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο mission possible αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών. Έχει γράψει 826 μηνύματα.
Ταξιδιάρης ο κ. Στυλιανίδης.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

chronis_25

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο ΨΗΦΙΖΟΥΜΕ ΑΤΤΙΚΗ ΟΔΟ ΚΑΙ ΣΥΖΥΓΟ ΑΔΩΝΙ! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Πυροσβέστης. Έχει γράψει 1,200 μηνύματα.
Δυστυχώς για τα κομματικά δεν περιμένω και κάτι καλύτερο, αφού η ψήφος στην Ελλάδα έχει καταντήσει "κληρονομική". Ψηφίζει Α.Β.Γ ο πατέρας, Α.Β.Γ. κι εγώ. Και το χειρότερο είναι ότι είμαστε περισσότερο φανατισμένοι άρα κομματικοποιημένοι... :(
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 0 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top