Το φαινόμενο Αντετοκούνμπο

Gaspar

Περιβόητο μέλος

Ο Gaspar αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 4,101 μηνύματα.
Ποιος είναι ο λόγος που ανέβασες αυτό το βίντεο θες να μας εξηγήσεις;
Γιατι πίστεψα και εγώ το αφήγημα των φιλελεφτ με άρθρα όπως αυτό
20230915_113727.jpg

- Γιατί ο Γιάννης μας δουλεύει
Γιατι διακρίνω πολύ έντονη ρατσιστική διάθεση, εντύπωση δε μου κάνει βέβαια
Δλδ γιατί δεν σου κάνει εντύπωση, τι εννοείς?
 

giannhs2001

Επιφανές μέλος

Ο Ιωάννης αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι 22 ετών, επαγγέλεται Ιστορικός και μας γράφει απο Κατερίνη (Πιερία). Έχει γράψει 17,793 μηνύματα.
Ο Γιάννης κακά τα ψέμματα έχει δείξει άπειρες φορές τον σεβασμό του προς την χώρα μας. Με το να αρνηθεί να υπογράψει επάνω στην ελληνική σημαία σεβόμενος ένα εθνικό σύμβολο που και πολλοί φυλετικά Έλληνες (τρομάρα τους) δεν σέβονται και εννοείται με την βοήθεια προς τους πληγέντες στο Μάτι τότε. Δεν μπορούμε να αρνηθούμε κάτι τέτοιο. Φυλετικά Έλληνας δεν είναι και ο ίδιος άλλως τε αναγνωρίζει την Νιγηρία ως μητέρα Πατρίδα του.
 

Volkswagen Fan

Επιφανές μέλος

Ο Fotis. αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι 24 ετών, επαγγέλεται Οικονομολόγος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 27,277 μηνύματα.
Ο Γιάννης κακά τα ψέμματα έχει δείξει άπειρες φορές τον σεβασμό του προς την χώρα μας. Με το να αρνηθεί να υπογράψει επάνω στην ελληνική σημαία σεβόμενος ένα εθνικό σύμβολο που και πολλοί φυλετικά Έλληνες (τρομάρα τους) δεν σέβονται και εννοείται με την βοήθεια προς τους πληγέντες στο Μάτι τότε. Δεν μπορούμε να αρνηθούμε κάτι τέτοιο. Φυλετικά Έλληνας δεν είναι και ο ίδιος άλλως τε αναγνωρίζει την Νιγηρία ως μητέρα Πατρίδα του.

Ο Γιάννης βασικά με την συνέντευξη του έδωσε το καλύτερο μάθημα στους αριστερούς progressives καθώς εξήγησε ότι άλλο πράγμα είναι η Ιθαγένεια και άλλο η υπηκοότητα, πράγμα που οι progressives liberals το θεωρούν το ίδιο πράγμα εσκεμμένα.
 

Paragontas7000

Διάσημο μέλος

Ο Paragontas7000 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 21 ετών. Έχει γράψει 2,638 μηνύματα.
Ψιλογυριζει τη μπιφτεκα ο γιαννης.Παντως οπως ειπε και ο σπαρτιατης απο πανω ο γιαννης εχει φερθει πολυ καλα στην ελλαδα και την εχει διαφημισει αρκετα στην αμερικη.
 

amarelia

Διάσημο μέλος

Η amarelia αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 3,272 μηνύματα.

Paragontas7000

Διάσημο μέλος

Ο Paragontas7000 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 21 ετών. Έχει γράψει 2,638 μηνύματα.

Alexandros28

Δραστήριο μέλος

Ο Alexandros28 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Άεργος/η. Έχει γράψει 620 μηνύματα.
Καλά κάνει και δηλώνει Νιγηριανός πλέον, μην έχει κάθε κυρ Παντελή να τον βρίζει που δε παίζει με την εθνική. Εμπρός Γιάννη και γυρνα στην εθνική όταν θα έχει αποξηλωθεί το κόκκινο κατεστημένο της… ο Γιάννης το έκανε ξεκάθαρο και είπε: Εγώ με τον Τεξανό ΔΕΝ παίζω… θα σε περιμένουμε στο ΟΑΚΑ να δεις τον Κώστα και την πορεία της αρμάδας του Αταμάν προς το 7ο Ευρωπαϊκό.
 

Gaspar

Περιβόητο μέλος

Ο Gaspar αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 4,101 μηνύματα.
Εσένα γιατι σε θίγει προσωπικά το πόσο Έλληνας είναι ο Αντετοκούνμπο;
Προσωπικά δεν με θίγει καθόλου.
Έδωσε συνέντευξη όπου δήλωσε ότι νιώθει Νιγηριανός και έκανε και τεστ dna όπου τον έδειξε 99.9% (γνήσιο) Νιγηριανό.

Το συμπέρασμα είναι ότι ο Γιάννης όχι μόνο δεν νιώθει Έλληνας όπως πιστεύαμε αλλά και ότι ο ίδιος πιστεύει στην φυλή και το αίμα:P

Εσύ γιατί όμως θεωρείς ότι είμαι ρατσιστής δεν απάντησες..
 
Τελευταία επεξεργασία:

Valder

Τιμώμενο Μέλος

Ο Αυτοκράτωρ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 40 ετών, επαγγέλεται Χρηματιστής και μας γράφει απο Αυστρία (Ευρώπη). Έχει γράψει 28,019 μηνύματα.
Καλά κάνει και δηλώνει Νιγηριανός πλέον, μην έχει κάθε κυρ Παντελή να τον βρίζει που δε παίζει με την εθνική. Εμπρός Γιάννη και γυρνα στην εθνική όταν θα έχει αποξηλωθεί το κόκκινο κατεστημένο της… ο Γιάννης το έκανε ξεκάθαρο και είπε: Εγώ με τον Τεξανό ΔΕΝ παίζω… θα σε περιμένουμε στο ΟΑΚΑ να δεις τον Κώστα και την πορεία της αρμάδας του Αταμάν προς το 7ο Ευρωπαϊκό.
Αν και είμαι Παναθηναικός, εμενα μου αρεσε ο Γουοκαπ και η στάση του "Αγαπω την Ελλάδα και αμα δεν παίξω στην Εθνική να μου πάρετε πίσω το διαβατήριο".

Όλα κι όλα να την πουμε την αλήθεια, η στάση του Γουοκαπ μου άρεσε.
 

Paragontas7000

Διάσημο μέλος

Ο Paragontas7000 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 21 ετών. Έχει γράψει 2,638 μηνύματα.
Αν και είμαι Παναθηναικός, εμενα μου αρεσε ο Γουοκαπ και η στάση του "Αγαπω την Ελλάδα και αμα δεν παίξω στην Εθνική να μου πάρετε πίσω το διαβατήριο".

Όλα κι όλα να την πουμε την αλήθεια, η στάση του Γουοκαπ μου άρεσε.
Ο καλυτερος ηταν στο παγκοσμιο βαλντερ αλλα ολοι ξερουμε γιατι πηρε διαβατηριο.Και δεν ηταν σιγουρα για να ενισχυσει την εθνικη.
 

Alexandros28

Δραστήριο μέλος

Ο Alexandros28 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Άεργος/η. Έχει γράψει 620 μηνύματα.
Αν και είμαι Παναθηναικός, εμενα μου αρεσε ο Γουοκαπ και η στάση του "Αγαπω την Ελλάδα και αμα δεν παίξω στην Εθνική να μου πάρετε πίσω το διαβατήριο".

Όλα κι όλα να την πουμε την αλήθεια, η στάση του Γουοκαπ μου άρεσε.
Εγώ αρνούμαι να το πιστέψω αυτό το αφήγημα… η κτήση ιθαγένειας του Γουοκαπ είναι σκανδαλο στη κοινωνική της προέκταση, αλλά και όσον αφορά τη λειτουργία της εοκ.. ήταν ξεκάθαρα για να εξυπηρετηθούν συμφέροντα εταιρίας και όχι της εθνικής. Να μετρήσουμε τους Έλληνες του Ολυμπιακού χωρίς τον γουοκαπ; Θα έβγαινε 4ος στο πρωτάθλημα με το δυναμικό που διαθέτει στους ντόπιους. Θα αναγκαζόταν να έπαιζε με τον αμποσι και τον παπας στο πρωτάθλημα, για γελια δηλαδή. Τον αποτροπιασμό του έδειξε και ο Σλούκας που είπε εμμέσως πλην σαφως εγώ με τον Τεξανο δε ξανα παίζω, είτε αυτό λέγεται εθνική Ελλάδος είτε ολυμπιακος
 

Valder

Τιμώμενο Μέλος

Ο Αυτοκράτωρ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 40 ετών, επαγγέλεται Χρηματιστής και μας γράφει απο Αυστρία (Ευρώπη). Έχει γράψει 28,019 μηνύματα.
Ο καλυτερος ηταν στο παγκοσμιο βαλντερ αλλα ολοι ξερουμε γιατι πηρε διαβατηριο.Και δεν ηταν σιγουρα για να ενισχυσει την εθνικη.
Εγώ αρνούμαι να το πιστέψω αυτό το αφήγημα… η κτήση ιθαγένειας του Γουοκαπ είναι σκανδαλο στη κοινωνική της προέκταση, αλλά και όσον αφορά τη λειτουργία της εοκ.. ήταν ξεκάθαρα για να εξυπηρετηθούν συμφέροντα εταιρίας και όχι της εθνικής. Να μετρήσουμε τους Έλληνες του Ολυμπιακού χωρίς τον γουοκαπ; Θα έβγαινε 4ος στο πρωτάθλημα με το δυναμικό που διαθέτει στους ντόπιους. Θα αναγκαζόταν να έπαιζε με τον αμποσι και τον παπας στο πρωτάθλημα, για γελια δηλαδή. Τον αποτροπιασμό του έδειξε και ο Σλούκας που είπε εμμέσως πλην σαφως εγώ με τον Τεξανο δε ξανα παίζω, είτε αυτό λέγεται εθνική Ελλάδος είτε ολυμπιακος
Τα παρελκόμενα του διαβατηριου, δεν τα ξέρω παιδιά, με συγχωρείτε.

Εγω είπα για δυο πράγματα που είδα. Τη δήλωσή του (ΑΝ ευσταθεί, που λέτε οτι υπάρχει ουρά από πίσω και σας πιστεύω) και το πως έπαιξε στο Παγκοσμιο. Μέχρι εκεί.

Για τα αλλα ξαναλεω σας πιστευω δεν εχω λογο να αμφιβάλλω αφου ασχολείστε παραπάνω με τα αθλητικά.

Αλλα οχι και να κρεμάμε όλη την Εθνική πάνω απο έναν Γιάννη, ασχέτως καταγωγής δε με νοιάζει αν εισαι απο το Παρίσι ή απο κανενα λασποχώρι στη Γουακάντα, δεν μου άρεσαν ποτε οι φίρμες (είτε οικειοθελώς, είτε προωθημενες απο το δημοσιογραφάτο)
 

giannhs2001

Επιφανές μέλος

Ο Ιωάννης αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι 22 ετών, επαγγέλεται Ιστορικός και μας γράφει απο Κατερίνη (Πιερία). Έχει γράψει 17,793 μηνύματα.
Το συμπέρασμα είναι ότι ο Γιάννης όχι μόνο δεν νιώθει Έλληνας όπως πιστεύαμε αλλά και ότι ο ίδιος πιστεύει στην φυλή και το αίμα:P
Και αρκετά μάλιστα. Είχε πει δυστυχώς η Ελλάδα είναι χώρα λευκών χδ.

Εκτιμάμε αυτά που έκανε, δεν είμεθα αγνώμονες αλλά ως εκεί.
 

Jim175

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Jim175 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 20 ετών. Έχει γράψει 844 μηνύματα.
ο Γιάννης είναι ελληνονιγηριανος κατά τη γνώμη μου, και του έχω πολύ μεγάλο σεβασμό, αν και δεν ασχολούμαι με μπάσκετ, το ότι γαλουχήθηκε στην Ελλάδα και κουβαλάει στις πλάτες του μια ολόκληρη ομάδα στο NBA είναι απίστευτο
 

Alexandros28

Δραστήριο μέλος

Ο Alexandros28 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Άεργος/η. Έχει γράψει 620 μηνύματα.
ο Γιάννης είναι ελληνονιγηριανος κατά τη γνώμη μου, και του έχω πολύ μεγάλο σεβασμό, αν και δεν ασχολούμαι με μπάσκετ, το ότι γαλουχήθηκε στην Ελλάδα και κουβαλάει στις πλάτες του μια ολόκληρη ομάδα στο NBA είναι απίστευτο
Τα κατορθωματα του Γιαννη ειναι με διαφορα σπουδαιοτερα απο ολων των Ελληνων στην ιστορια του μπασκετ... οι μονοι που διαφωνουν ειναι κατι εθνικια και ο μπουγατσας με τον χατζηνακο στη μαρμιτα επειδη ειναι αρειανοι
 

akikos

Επιφανές μέλος

Ο Ανδρέας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Η.Μ.Μ.Υ. και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 11,842 μηνύματα.
Σημασία έχουν οι μνήμες που μένουν στο κόσμο. Τον Αντετοκούνμπο οι περισσότεροι Έλληνες ζήτημα να έχουν δει πάνω από 10 φόρες να παίζει. Ρωτήστε παιδιά Γυμνασίου για να καταλάβετε πόσο αθλητικά αμόρφωτα είναι. Αντίθετα όλοι έβλεπαν τον Γκάλη, Γιαννάκη, Οικονόμου, Σιγάλα και λιγότερο Παπαλουκά, Διαμαντίδη, Σπανούλη. Τέλος η αθλητική δημοσιογραφία σήμερα είναι της πλάκας. Φοβούνται να ασκήσουν κριτική εναντίον του Αντετοκούνμπο. Ακόμα και άθλια να παίξει σε ένα παιχνίδι θα τον αποθεώσουν. Παλιότερα κράζαμε την ομάδα του euro2004 3 χρόνια μετά γιατί έχασε από τους Τουρκους.

Πλέον το NBA το έχουν ξεφτιλίσει τελείως και το μόνο που τους ενδιαφέρει είναι να το κέρδος. Κοιτάξτε για παράδειγμα κανόνα που έβγαλαν:

Μεγάλος λάθος του συστήματος που δεν προβάλουν τις ελληνικές ομάδες και την Ευρωλίγκα. Λες και έχουμε να κερδίσουμε τίποτα προωθώντας το brand name "Αντετοκούνμπο" και το NBA.
 
Τελευταία επεξεργασία:

Alexandros28

Δραστήριο μέλος

Ο Alexandros28 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Άεργος/η. Έχει γράψει 620 μηνύματα.
Σημασία έχουν οι μνήμες που μένουν στο κόσμο. Τον Αντετοκούνμπο οι περισσότεροι Έλληνες ζήτημα να έχουν δει πάνω από 10 φόρες να παίζει. Ρωτήστε παιδιά Γυμνασίου για να καταλάβετε πόσο αθλητικά αμόρφωτα είναι. Αντίθετα όλοι έβλεπαν τον Γκάλη, Γιαννάκη, Οικονόμου, Σιγάλα και λιγότερο Παπαλουκά, Διαμαντίδη, Σπανούλη.
Τι ειδους λογικη ειναι αυτη; Δηλαδη ο Ελληνας επειδη παρακολουθει λιγοτερο τον Καρυ απο τον Σπανουλη, σημαινει πως ο δευτερος ειναι σπουδαιοτερος;
Αυτόματη ένωση συνεχόμενων μηνυμάτων:

Παιδια σορυ αλλα ο Αντετοκουνμπο ειναι με διαφορα ο μεγαλυτερος Ελληνας μπασκετμπολιστας που εχει υπαρξει βασει κατορθωματων. Δεν τιθεται καν ντιμπειτ. Ο μονος τροπος να χασει τη πρωτιά ειναι αν παψει καθοριστικα να αυτοπροσδιοριζεται Ελληνας. Μεχρι τοτε δευτερος στη λιστα ειναι ο Γκάλης και τριτος ο Δημητρης ΔΙΑΜΑΝΤΙΔΗΣ.
 

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top