Το φαινόμενο "Je t' aime"

roumana

Διάσημο μέλος

Η Εμμα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 51 ετών, επαγγέλεται Γονιός/Οικοκυρικά και μας γράφει απο Ρόδος (Δωδεκάνησα). Έχει γράψει 3,923 μηνύματα.
Η κοινωνική αναπηρία της χώρας μας,σε όλο της το μεγαλείο.
Με την αδιαφορία σου για τους συνανθρώπους σου συμμετέχεις και εσύ στο να είναι «κοινωνικα ανάπηρη» η χώρα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Circadian

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Ηλίας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 45 ετών και μας γράφει απο Ιωάννινα (Ιωάννινα). Έχει γράψει 325 μηνύματα.
Μάλιστα. Και το ενδιαφέρον προς τον συνάνθρωπο εκφράζεται με πρόστιμα από το ΕΣΡ. Και όποιος δεν ξέρει να τραγουδάει ή να χορεύει, αλλά το κάνει στην τηλεόραση είναι κοινωνικά/πνευματικά ανάπηρος. Ω ναι!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

roumana

Διάσημο μέλος

Η Εμμα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 51 ετών, επαγγέλεται Γονιός/Οικοκυρικά και μας γράφει απο Ρόδος (Δωδεκάνησα). Έχει γράψει 3,923 μηνύματα.
Ας παραβλέψω το ειρωνικό ύφος και να απαντήσω στο «κοινωνικά/πνευματικά ανάπηρος»...


Κοινωνικά ανάπηροι είμαστε εμείς που δεν παίρνουμε θέση εναντίων του εξευτελισμού αυτών των ανθρώπων και ανάπηροι είναι αυτά τα άτομα που δεν έχουν την δυνατότητα να παλέψουν για τον εαυτό τους όπως θα το κάναμε εμείς…

(και μη μου πεις ότι εσύ θα επέτρεπες σε οποιονδήποτε να γελάσει μαζί σου για να βγάλεις λεφτά…ή κάνω λάθος?)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Κακή Επιρροή

Επιφανές μέλος

Η Αναστασία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 53 ετών και μας γράφει απο Περιστέρι (Αττική). Έχει γράψει 17,438 μηνύματα.
(και μη μου πεις ότι εσύ θα επέτρεπες σε οποιονδήποτε να γελάσει μαζί σου για να βγάλεις λεφτά…ή κάνω λάθος?)
μήπως εννοείς να βγάλει? να βγάλει ο άλλος λεφτά... ε?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

The Stand

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Dr Gregory House αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών. Έχει γράψει 852 μηνύματα.
Με την αδιαφορία σου για τους συνανθρώπους σου συμμετέχεις και εσύ στο να είναι «κοινωνικα ανάπηρη» η χώρα.

Με τα λόγια μου συμμετέχω και εγώ στο να είναι κοινωνικά ανάπηρη η χώρα(από αντίδραση γιατί η στάση του κράτους είναι απαράδεκτη),αλλά με τις πράξεις μου (ευτυχώς) όχι.

Το μοναδικό τραγούδι που μου αρέσει από το je taime και ψοφάω για να το δω,είναι το :Κωνσταντίνος Βεδουράς - Το θέλω,γιατί με εκφράζει απόλυτα.

Και πίστεψε με πολλοί από εκεί πέρα πάνε για την κονόμα και την δόξα- (έστω και αν είναι εφήμερη -είναι πολύ ισορροπημένοι- έχω μιλήσει με άτομο που είναι στο je taime)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Κακή Επιρροή

Επιφανές μέλος

Η Αναστασία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 53 ετών και μας γράφει απο Περιστέρι (Αττική). Έχει γράψει 17,438 μηνύματα.
Και πίστεψε με πολλοί από εκεί πέρα πάνε για την κονόμα και την δόξα- (έστω και αν είναι εφήμερη -είναι πολύ ισορροπημένοι- έχω μιλήσει με άτομο που είναι στο je taime)


δόξα? ποια δόξα μπορεί να έχει κάποιος? ότι είναι καθυστερημένος?
για την κονόμα ναι δεν το συζητώ... αλλά από την άλλη, τι είδους άνθρωποι δέχονται να ξεφτιλιστούν τόσο πολύ εν γνώση τους για ένα μεροκάματο?
γιατί δε μιλάμε για χιλιάδες ευρώ... έτσι?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

The Stand

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Dr Gregory House αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών. Έχει γράψει 852 μηνύματα.
Είναι αρκετά καλά λεφτά πίστεψε με.(Ξέρω πως ο Κατέλης έχτισε σπίτι στην μάνα του μόνο με τα λεφτά του jetaime)


Καθυστερημένους (απαράδεκτη έκφραση αλλά τέλος πάντων) τους θεωρούμε εμείς (που είμαστε μειοψηφία),γιατί έχουμε ένα Χ επίπεδο.

Το κοινό όμως στο οποίο στοχεύει το jetaime και στο οποίο στοχεύουν και αυτοί οι ίδιοι,μόνο σαν καθυστερημένους (επαναλαμβάνω την έκφραση σου) δεν τους βλέπει.Τους θεωρεί ταλέντα.(Κάτι 12-13 πιτσιρίκια και κάτι 20-25αρηδες με το μυαλό παιδιού)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

roumana

Διάσημο μέλος

Η Εμμα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 51 ετών, επαγγέλεται Γονιός/Οικοκυρικά και μας γράφει απο Ρόδος (Δωδεκάνησα). Έχει γράψει 3,923 μηνύματα.
μήπως εννοείς να βγάλει? να βγάλει ο άλλος λεφτά... ε?
σωστη η ΚΕ... δεν το σκέφτηκα ότι μπορεί να ξευτιλιστούν και τζάμπα.
Είναι αρκετά καλά λεφτά πίστεψε με.(Ξέρω πως ο Κατέλης έχτισε σπίτι στην μάνα του μόνο με τα λεφτά του jetaime)
απο που το ξερεις?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

Κακή Επιρροή

Επιφανές μέλος

Η Αναστασία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 53 ετών και μας γράφει απο Περιστέρι (Αττική). Έχει γράψει 17,438 μηνύματα.
Το κοινό όμως στο οποίο στοχεύει το jetaime και στο οποίο στοχεύουν και αυτοί οι ίδιοι,μόνο σαν καθυστερημένους (επαναλαμβάνω την έκφραση σου) δεν τους βλέπει.Τους θεωρεί ταλέντα.(Κάτι 12-13 πιτσιρίκια και κάτι 20-25αρηδες με το μυαλό παιδιού)


1) το καθυστερημένος είναι ιατρικός όρος αν δεν κάνω λάθος, και αν κάνω λάθος δεν ήθελα να θίξω σίγουρα κανέναν και ζητώ συγγνώμη. Ισως ορθότερο είναι να χρησιμοποιούμε συνεχώς την έκφραση με "νοητική υστέρηση" που ακούγεται πιο... επιστημονικό.

2) Το κοινό που έχει τύχει να γνωρίζω εγώ από συζητήσεις με γνωστούς μου, είναι επίσης ή χαμηλού βιοτικού, πνευματικού και μορφωτικού επιπέδου ή τους κοροϊδεύει

Τα πιτσιρίκια 12-13 που βλέπουν ως ταλέντο είναι ο προβληματισμός μου, σχεδόν όσο με προβληματίζει που βλέπουν και την καλομοίρα ως ταλέντο. (τουλάχιστον για την Καλομοίρα είμαι σίγουρη ότι ξεφτιλίζεται εν γνώση της)
Θεωρώ ότι προέρχονται από οικογένειες όπως περιέγραψα στην παράγραφο 2 και με θλίβει ιδιαίτερα το γεγονός ότι δεν υπάρχει κανένας αρμόδιος να βάλει φρένο απ τη στιγμή που δεν υπάρχει οικογένεια από πίσω να βάλει αυτό το στοπ.
όσο για τους 25άρηδες με μυαλό παιδιού, όσο αφορά εμένα, εμπίπτουν στην κατηγορία του νοητικά στερημένου
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

The Djinn

Τιμώμενο Μέλος

Ο Mario αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 4,513 μηνύματα.
Σιγα βρε παιδια που τους θεωρουν ταλεντα....
Αμφιβαλλω τα μαλα για το οτι τα παιδια θεωρουν πραγματικα τον Κατμαν και την Μαλαμω και την αλλη που κλωτσα μπαλες ταλεντα...
Πανε εκει κανουν ενα μεγααααααααααααλο "πηγαδακι" και γελανε με το ολο "show".
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Circadian

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Ηλίας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 45 ετών και μας γράφει απο Ιωάννινα (Ιωάννινα). Έχει γράψει 325 μηνύματα.
Ας παραβλέψω το ειρωνικό ύφος και να απαντήσω στο «κοινωνικά/πνευματικά ανάπηρος»...


Κοινωνικά ανάπηροι είμαστε εμείς που δεν παίρνουμε θέση εναντίων του εξευτελισμού αυτών των ανθρώπων και ανάπηροι είναι αυτά τα άτομα που δεν έχουν την δυνατότητα να παλέψουν για τον εαυτό τους όπως θα το κάναμε εμείς…

(και μη μου πεις ότι εσύ θα επέτρεπες σε οποιονδήποτε να γελάσει μαζί σου για να βγάλεις λεφτά…ή κάνω λάθος?)

Τι θέση να πάρουμε δηλαδή? Ίσως αυτό που κάνει η Πάνια να είναι ηθικά μεμπτό - αισθητικά σίγουρα είναι - αλλά από 'κει και πέρα τι? Να διαδηλώσουμε έξω απ'το Alter ως αυτόκλητοι υπερασπιστές της αξιοπρέπειας του σχιζοφρενούς δολοφόνου με το πριόνι? Και ποιός κρίνει ότι όσοι εμφανίζονται στο Je t' Aime είναι άτομα που δεν έχουν την ικανότητα να παλέψουν για τον εαυτό τους? Αν μπορείς εξήγησέ το μου αυτό σε παρακαλώ γιατί εκτός απ'τον Κατέλη οι υπόλοιποι μου φαίνονται φυσιολογικότατοι άνθρωποι. Αλλά ούτε κι ο Κατέλης είναι ανάπηρος ή καθυστερημένος ή οτιδήποτε άλλο. Απλά χαζούλης είναι. Η κατάντια της τηλεόρασης είναι δεδομένη για μένα και η μόνη θέση που πρόκειται να πάρω απέναντι στο σκουπιδάριο που ξεπηδάει απ'την οθόνη είναι να πατάω το off στο τηλεχειριστήριο.

Ναι, οι άνθρωποι αυτοί οικειοθελώς και δημοσίως γελοιοποιούνται. Το ίδιο κάνει και η Έφη Θώδη, η Στέλλα Μπεζαντάκου, ο Ιωάννης ( επ'ουδενί "Γιάννης") Μελισσανίδης, ο αξιότιμος κύριος Κακαουανάκης, σύσσωμο το ειδησεογραφικό επιτελείο του Star και πάρα πολλά άλλα σούργελα. Δηλαδή ο Βεδουράς είναι πιο γελοίος από τον Φλωρινιώτη και τη λαίδη Άντζελα? Γιατί αν αυτοί του Je t' aime χρήζουν "προστασίας" τότε το ίδιο θα πρέπει να ισχύει και για τους προαναφερθέντες.
Κι όσον αφορά την ενδεχόμενη κοινωνική αναπηρία υμών των υπολοίπων αυτή έγκειται στο ότι προθύμως καταναλώνουμε τα προϊόντα τέτοιας γελοιότητας. Αν εξευτελίζεται κάποιος, αυτός είναι το τηλεοπτικό κοινό. Και το κοινό δεν μπορείς να το προστατέψεις από τις επιλογές του.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

misslittledevil

Επιφανές μέλος

Η misslittledevil αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 40 ετών. Έχει γράψει 8,197 μηνύματα.
Τι θέση να πάρουμε δηλαδή? Ίσως αυτό που κάνει η Πάνια να είναι ηθικά μεμπτό - αισθητικά σίγουρα είναι - αλλά από 'κει και πέρα τι? Να διαδηλώσουμε έξω απ'το Alter ως αυτόκλητοι υπερασπιστές της αξιοπρέπειας του σχιζοφρενούς δολοφόνου με το πριόνι? Και ποιός κρίνει ότι όσοι εμφανίζονται στο Je t' Aime είναι άτομα που δεν έχουν την ικανότητα να παλέψουν για τον εαυτό τους? Αν μπορείς εξήγησέ το μου αυτό σε παρακαλώ γιατί εκτός απ'τον Κατέλη οι υπόλοιποι μου φαίνονται φυσιολογικότατοι άνθρωποι. Αλλά ούτε κι ο Κατέλης είναι ανάπηρος ή καθυστερημένος ή οτιδήποτε άλλο. Απλά χαζούλης είναι. Η κατάντια της τηλεόρασης είναι δεδομένη για μένα και η μόνη θέση που πρόκειται να πάρω απέναντι στο σκουπιδάριο που ξεπηδάει απ'την οθόνη είναι να πατάω το off στο τηλεχειριστήριο.

Ναι, οι άνθρωποι αυτοί οικειοθελώς και δημοσίως γελοιοποιούνται. Το ίδιο κάνει και η Έφη Θώδη, η Στέλλα Μπεζαντάκου, ο Ιωάννης ( επ'ουδενί "Γιάννης") Μελισσανίδης, ο αξιότιμος κύριος Κακαουανάκης, σύσσωμο το ειδησεογραφικό επιτελείο του Star και πάρα πολλά άλλα σούργελα. Δηλαδή ο Βεδουράς είναι πιο γελοίος από τον Φλωρινιώτη και τη λαίδη Άντζελα? Γιατί αν αυτοί του Je t' aime χρήζουν "προστασίας" τότε το ίδιο θα πρέπει να ισχύει και για τους προαναφερθέντες.
Κι όσον αφορά την ενδεχόμενη κοινωνική αναπηρία υμών των υπολοίπων αυτή έγκειται στο ότι προθύμως καταναλώνουμε τα προϊόντα τέτοιας γελοιότητας. Αν εξευτελίζεται κάποιος, αυτός είναι το τηλεοπτικό κοινό. Και το κοινό δεν μπορείς να το προστατέψεις από τις επιλογές του.

+1000 :thumbup:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

roumana

Διάσημο μέλος

Η Εμμα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 51 ετών, επαγγέλεται Γονιός/Οικοκυρικά και μας γράφει απο Ρόδος (Δωδεκάνησα). Έχει γράψει 3,923 μηνύματα.
Αν εξευτελίζεται κάποιος, αυτός είναι το τηλεοπτικό κοινό. Και το κοινό δεν μπορείς να το προστατέψεις από τις επιλογές του.
1)Αν το κοινό είναι παιδάκια 12-13 είμαστε υποχρεωμένοι να τους προστατεύουμε χωρίς να τους ρωτήσουμε καν. Ακόμα δεν καταλαβαίνετε την σοβαρότητα του γεγονός ότι τα παιδάκια τρέχουν πανικόβλητα και πληρώνουν για να αγοράσουν με ένα ευρώ το αυτόγραφο του Παρασκευα, είναι ευτυχισμένα που τον άγγιζαν και τον έχουν είδωλο…

2) δεν μου απάντησες αν εσύ θα γελοιοποιούσες τον εαυτό σου για να βγάλεις λεφτά. Γιατί αν η απάντηση είναι όχι σημαίνει απλά ότι εσύ «μπορείς να προστατεύεις τον εαυτό σου»…
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Circadian

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Ηλίας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 45 ετών και μας γράφει απο Ιωάννινα (Ιωάννινα). Έχει γράψει 325 μηνύματα.
1)Αν το κοινό είναι παιδάκια 12-13 είμαστε υποχρεωμένοι να τους προστατεύουμε χωρίς να τους ρωτήσουμε καν. Ακόμα δεν καταλαβαίνετε την σοβαρότητα του γεγονός ότι τα παιδάκια τρέχουν πανικόβλητα και πληρώνουν για να αγοράσουν με ένα ευρώ το αυτόγραφο του Παρασκευα, είναι ευτυχισμένα που τον άγγιζαν και τον έχουν είδωλο…

Ποιά είναι η σοβαρότητα του γεγονότος? Τί Παρασκευάς, τί Ρουβάς. Το ίδιο είναι και χαίρομαι γι αυτό. Άθελα του το Je t'aime υφίσταται πλέον ως σάτιρα της ελληνικής μουσικής βιομηχανίας.

Πέραν αυτού, τα μέτρα προστασίας ανήλικου τηλεποτικού κοινού είναι γνωστά και ισχύουν. Τώρα αν η μαμά κι ο μπαμπάς αφήνουν τον 10χρονο Κωστάκη να βλέπει Πάνια 11:30 το βράδυ καθημερινής...ε, ας πρόσεχαν.

2) δεν μου απάντησες αν εσύ θα γελοιοποιούσες τον εαυτό σου για να βγάλεις λεφτά. Γιατί αν η απάντηση είναι όχι σημαίνει απλά ότι εσύ «μπορείς να προστατεύεις τον εαυτό σου»…

Αντιπαρήλθα προηγουμένως την ερώτηση σου ως ρητορική. Η απάντηση είναι "όχι", αλλά δεν σημαίνει οτι μπορώ να προστατέψω τον εαυτό μου. Σημαίνει οτι θέλω να προστατέψω τον εαυτό μου.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

roumana

Διάσημο μέλος

Η Εμμα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 51 ετών, επαγγέλεται Γονιός/Οικοκυρικά και μας γράφει απο Ρόδος (Δωδεκάνησα). Έχει γράψει 3,923 μηνύματα.
Αντιπαρήλθα προηγουμένως την ερώτηση σου ως ρητορική. Η απάντηση είναι "όχι", αλλά δεν σημαίνει οτι μπορώ να προστατέψω τον εαυτό μου. Σημαίνει οτι θέλω να προστατέψω τον εαυτό μου.
Παίζεις με τις λέξεις …θέλεις γιατί μπορείς να έχεις θέληση να αυτοπροστατεύεσαι. Ξερεις ότι δεν είναι λογικο, αν μη τι άλλο, να εξευτελίζεσαι...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Circadian

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Ηλίας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 45 ετών και μας γράφει απο Ιωάννινα (Ιωάννινα). Έχει γράψει 325 μηνύματα.
Παίζεις με τις λέξεις …θέλεις γιατί μπορείς να έχεις θέληση να αυτοπροστατεύεσαι. Ξερεις ότι δεν είναι λογικο, αν μη τι άλλο, να εξευτελίζεσαι...

Δεν παίζω καθόλου. Αυτές οι δυο λέξεις χωρίζονται από χάσμα μεγαλύτερο απ' το φαράγγι του Βίκου, της Σαμαριάς και το Γκραν Κάνυον μαζί! Τέλοσπάντων, το τι ξέρω, τι θέλω κα τι μπορώ είναι ανευ σημασίας.

Εσύ, εν τω μεταξύ, δεν απάντησες σε καμία απ'τις ερωτήσεις μου... περιμένω :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

roumana

Διάσημο μέλος

Η Εμμα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 51 ετών, επαγγέλεται Γονιός/Οικοκυρικά και μας γράφει απο Ρόδος (Δωδεκάνησα). Έχει γράψει 3,923 μηνύματα.
Ποιά είναι η σοβαρότητα του γεγονότος? Τί Παρασκευάς, τί Ρουβάς. Το ίδιο είναι και χαίρομαι γι αυτό. Άθελα του το Je t'aime υφίσταται πλέον ως σάτιρα της ελληνικής μουσικής βιομηχανίας.

Πέραν αυτού, τα μέτρα προστασίας ανήλικου τηλεποτικού κοινού είναι γνωστά και ισχύουν. Τώρα αν η μαμά κι ο μπαμπάς αφήνουν τον 10χρονο Κωστάκη να βλέπει Πάνια 11:30 το βράδυ καθημερινής...ε, ας πρόσεχαν.
.
Για σένα ο Ρουβας είναι ίδιος με τον Καστέλι, προφανώς και η Άντζελα Δημητριου με την Μπεζεντακου και πάει λέγοντας… τσουβαλιάζεις ανόμοια πράγματα. Ο ένας έχει αυτοπεποίθηση, επέλεξε να γίνει τραγουδιστή, δούλεψε, εκανε μαθηματα και πληρώνεται για να τραγουδαει. Ο άλλος πιστεύει αυτό που του είπαν, ότι είναι σταρ της τηλεόρασης και ο κόσμος τον αγαπαει για το ταλέντο του. Το ταλέντο να ξεφτιλίζεται


Και δεν ξέρω αν εσύ έχεις παιδιά… Δεν έχουν όλα τα παιδιά γονείς που μπορούν, θέλουν ή ξέρουν ότι δεν πρέπει να δουν τα παιδιά τους τέτοιες εκπομπές.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Circadian

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Ηλίας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 45 ετών και μας γράφει απο Ιωάννινα (Ιωάννινα). Έχει γράψει 325 μηνύματα.
Ο ένας έχει αυτοπεποίθηση, επέλεξε να γίνει τραγουδιστή, δούλεψε, εκανε μαθηματα και πληρώνεται για να τραγουδαει. Ο άλλος πιστεύει αυτό που του είπαν, ότι είναι σταρ της τηλεόρασης και ο κόσμος τον αγαπαει για το ταλέντο του. Το ταλέντο να ξεφτιλίζεται

Ποιός, ο Ρουβάς ή ο Παρασκευάς? :P

Σοβαρά τώρα, η πολιτισμική προσφορά και των δύο είναι -κατά την ταπεινή μου πάντα άποψη- συγκρίσιμου μεγέθους. Η αμοιβή τους, όμως, δεν είναι. Τόσο το χειρότερο για τον Ρουβά. Ή μήπως για τον Παρασκευά? Αυτό σηκώνει πολύ συζήτηση.

Τέσπα, δλδ εσένα σ'ενοχλεί να τρελαίνεται η πιτσιρικαρία με τον Παρασκευά κι όταν τρελαίνεται με τον Sakis δε σε χαλάει?

Όσο για Άντζελα και Μπεζαντάκου, δυο ψωνάρες δεν είναι ποτέ, μα ποτέ ανόμοια πράγματα (την Άντζελα την συμπαθώ λίγο εδώ που τα λέμε...)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Lawnmower man

Νεοφερμένος

Ο Νίκος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 42 ετών. Έχει γράψει 43 μηνύματα.
Δυστυχώς έχουμε μια τάση να κρίνουμε το διαφορετικό ως κάτι παθολογικό...

Το προηγούμενο lΣάββατο, είχε ένα θέμα πάνω στο Je t' aime η Ελευθεροτυπία στο οποίο μεταξυ άλλων δημοσιεύονταν και επιστολές των συμμετεχόντων στην εκπομπή, απευθυνόμενες στο ΕΣΡ, σχετικά με τα πρόστιμα που εκδικαζόταν να δωθούν στην Πάνια... Αξίζει να το διαβάσετε.

Εν ολίγης αυτό που μας λένε είναι ότι επειδή αυτοί οι άνθρωποι δεν ταιριάζουν με την αισθητική που "πουλάει" εμείς (γενικά μιλάω) βιαστήκαμε να τους κρίνουμε και να τους σημαδέψουμε ως προβληματικούς. Επειδή πολύ από εμάς δεν θα δεχόμασταν να κάνουμε κάτι τέτοιο για να βγάλουμε λεφτά (από τη άλλη κανείς από εμάς δεν θα δέχονταν να πουλήσει λαχεία ή να δουλέψει οικοδομή για να βγάλει τα προς το ζήν... πολύ περίφανοι ή κακομαθημένοι για κάτι τέτοιο), θεωρήσαμε ότι για να το κάνουν αυτοί μάλλον τρελοί θα είναι...

Δεν είναι όλα όπως φαίνονται... Εμένα προσωπικά που στις προηγούμενες αναφορές μου του υπερασπιζόμουν ως "ψυχικά ασθενείς", οι επιστολές αυτές με έκαναν να ντέπομαι..

Χαρακτηριστικά παραθέτω ένα απόσπασμα:

Μαλάμω Βουλγαροπούλου: «Εξω από τα δόντια»
«...Το ότι εμφανίζομαι και τραγουδάω ρίχνει το επίπεδο της τηλεόρασης; Για ποιο λόγο; Επειδή δεν είμαι όπως θα θέλατε εσείς;... Μου κάνει εντύπωση που βγαίνετε έτσι δημόσια και προσβάλλετε ανθρώπους επειδή δεν ανταποκρίνονται στα δικά σας μέτρα και σταθμά... Απλά δεν είμαστε τα μοντέλα ή οι επώνυμοι που κατακλύζουν την τηλεόραση, όμως μας δόθηκε βήμα, βγήκαμε και ο κόσμος μας προτίμησε, κάτι που εσείς θεωρείτε γελοίο και προβληματικό...».
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Circadian

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Ηλίας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 45 ετών και μας γράφει απο Ιωάννινα (Ιωάννινα). Έχει γράψει 325 μηνύματα.
Γειά σου ρε άνθρωπε-χορτοκοπτικό!

Τα λέει όλα το link, αποστομωτικές οι δηλώσεις... :thumbup:

----«...Είναι άκρως προσβλητικό να θέλετε να επιβάλετε στον κόσμο εκ προοιμίου και αξιωματικά την άποψη ότι κάτι δεν πάει καλά με τους εμφανιζόμενους στην εκπομπή της Αννίτας... »,

λέει η κυρία Ελισάβετ. Είναι και αλαζονικό, να προσθέσω.

----Κωνσταντίνος Βεδουράς: «Εχω κάνει πάρα πολλές δουλειές στη ζωή μου, έχω ξενιτευτεί δύο φορές (17 χρόνια στην Αυστραλία και 7 στην Αμερική), έχω περάσει σκληρή και δύσκολη ζωή και έχω μάθει να ξεχωρίζω πότε κάποιος με εκμεταλλεύεται και πότε όχι... Το κέφι μας κάνουμε, περνάμε καλά κι έχουμε κι ένα εισόδημα τόσο από τις εκπομπές όσο και από τις πωλήσεις του δίσκου... Θα ήθελα να διαβεβαιώσω ότι ούτε ψυχασθενής είμαι ούτε νιώθω ότι εξευτελίζομαι από την εκπομπή της κ. Αννίτας Πάνια...».

Ρε τον άνθρωπο... 24 χρόνια μετανάστης κι έρχεται τώρα η ελληνική πολιτεία να τον προστατέψει απ' την εκμετάλλευση! :wacko:

Είμαι περίεργος να δω τι νομικό έρεισμα θα βρει το ΕΣΡ για να κινήσει τις κυρωτικές του διαδικασίες... :hmm:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 5 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top