Το pc κλείνει από μόνο του;;

theio_vrefos

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο theio_vrefos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 37 ετών. Έχει γράψει 823 μηνύματα.
Λοιπον, για να μην ανοιγω νεο θεμα να ρωτησω κατι εδω..

Ενω δουλευε κανονικα το pc μου, ξαφνικα κολλησε και επελεξα να κανω επανεκινηση για να το ξεκολλησω.
Μαλλον λαθος επιλογη αφου.. απο εκεινη την στιγμη κανει restart μονο του.
Ενω δηλαδη δειχνει οτι ξεκιναει κανονικα, πριν με βγαλει στην επιφανεια εργασιας βγαζει στιγμιαια μια μπλε οθονη με κατι κινεζικα και κανει παλι επανεκινηση.
Δεν ξερω αν γινομαι κατανοητη, αλλα καθοτι ασχετη.. :/:
Παιζει να ειναι ιος?
Παιζει να μπορω να το φτιαξω μονη μου?

έχεις anti-virus? firewall? εάν ναι ποια?

όταν βγάζει τα κινέζικα πρέπει να σου βγάζει κάπου στο μέσο της οθόνης αριθμούς.

Είναι η μνήμη που δημιούργησε το πρόβλημα.

Σημείωσε το, στειλτο μου στο μσν, για να δω εάν μπορώ να βοηθήσω.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Cristina

Νεοφερμένος

Η Cristina αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 86 μηνύματα.
Να σε ρωτήσω κάτι? Την 1η φορά που στο έκανε αυτό...(ρωτάω γιατί και εγώ έχω το ίδιο πρόβλημα....) αυτοί που σου έβαλαν την επιπλέον 512, γκαβοί ήταν και δεν ήταν ότι είχε μπουκώσει το ανεμιστήρακι της C.P.U.????:redface::redface::redface:
Μπορείς να το πεις κι έτσι... :P
Μόνη μου την έβαλα την κάρτα και για να πω την αλήθεια, δεν ήταν τόσο μπουκωμένο όσο το φαντάζεσαι. Έπρεπε να το κοιτάξω πιο καλά για να δω πως είχε πιάσει κάτι σαν πουρί (δεν ξέρω αν το περιγράφει καλά αυτή η λέξη) μέσα στις μεταλλικές εγκοπές, κάτω από το ανεμιστηράκι.
Και τόσα χρόνια που ασχολούμαι με τα PCιά, κάτι τέτοιο 1η φορά είδα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

misslittledevil

Επιφανές μέλος

Η misslittledevil αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 40 ετών. Έχει γράψει 8,197 μηνύματα.
έχεις anti-virus? firewall? εάν ναι ποια?

όταν βγάζει τα κινέζικα πρέπει να σου βγάζει κάπου στο μέσο της οθόνης αριθμούς.

Είναι η μνήμη που δημιούργησε το πρόβλημα.

Σημείωσε το, στειλτο μου στο μσν, για να δω εάν μπορώ να βοηθήσω.

Τα κινεζικα τα εβγαζε στιγμιαια οπως ειπα και νωριτερα, δεν προλαβαινα να διαβασω τι λεει. Οχι οτι ξερω κινεζικα :P, αλλα καταλαβες τι εννοω.


Νταξ.. Το ελυσα το προβλημα.
Το πηγα να μου το φτιαξουν. :P
Εγω μονο ζημια -περισσοτερη- θα μπορουσα να κανω, οποτε Angie-Ann μαλλον δεν θα μπορεσω να σε βοηθησω. :/:
Παντως και το δικο μου αγχος, ειναι για τα αρχεια κι οχι για το πισι. :|
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Hunter

Περιβόητο μέλος

Ο Θοδωρής αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 53 ετών, επαγγέλεται Επιχειρηματίας και μας γράφει απο Αφρική. Έχει γράψει 6,241 μηνύματα.
πριν δωσετε τσαμπα χρηματα καλο ειναι να δοκιμαστε να ξεκινατε τον Η/Υ σε safe mode (πατωντας F8 μολις φυγει απο το POST screen).

εαν σας παρουσιασει το ιδιο τοτε 90% ειναι προβλημα μνημης και 10% προβλημα λειτουργικου
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

theio_vrefos

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο theio_vrefos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 37 ετών. Έχει γράψει 823 μηνύματα.
Τα κινεζικα τα εβγαζε στιγμιαια οπως ειπα και νωριτερα, δεν προλαβαινα να διαβασω τι λεει. Οχι οτι ξερω κινεζικα :P, αλλα καταλαβες τι εννοω.


Νταξ.. Το ελυσα το προβλημα.
Το πηγα να μου το φτιαξουν. :P
Εγω μονο ζημια -περισσοτερη- θα μπορουσα να κανω, οποτε Angie-Ann μαλλον δεν θα μπορεσω να σε βοηθησω. :/:
Παντως και το δικο μου αγχος, ειναι για τα αρχεια κι οχι για το πισι. :|

ρε συ έλεος ...

πηγαίνεις πίνακας ελέγχου -> σύστημα -> για προχωρημένους -> εκκίνηση και αποκατάσταση -> βγάζεις το τικ από το "αυτόματη επανεκκίνηση" κάτω από το αποτυχία συστήματος.

και με αυτό ίσως να μπορούσαμε να δούμε τα κινέζικα για όση ώρα ήθελες :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

misslittledevil

Επιφανές μέλος

Η misslittledevil αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 40 ετών. Έχει γράψει 8,197 μηνύματα.
Ρε συ βρεφος, διαβασες τι εγραψα στην αρχη?
Μολις τελειωνε η διαδικασια που κανει για να ανοιξει, δεν "αφηνε" χρονο για να ανοιξουν τελικα τα windows. Εκλεινε, και παλι απο την αρχη.

Επισης, ειπα οτι το F8 και λοιπα.. δεν εκαναν τιποτα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

theio_vrefos

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο theio_vrefos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 37 ετών. Έχει γράψει 823 μηνύματα.
:confused:
δε μου έχει συμβεί (ευτυχώς) αυτό το φρούτο ακόμα.
:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Cristina

Νεοφερμένος

Η Cristina αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 86 μηνύματα.
Ρε συ βρεφος, διαβασες τι εγραψα στην αρχη?
Μολις τελειωνε η διαδικασια που κανει για να ανοιξει, δεν "αφηνε" χρονο για να ανοιξουν τελικα τα windows. Εκλεινε, και παλι απο την αρχη.

Επισης, ειπα οτι το F8 και λοιπα.. δεν εκαναν τιποτα.
Το F8 από μόνο του δεν κάνει τίποτα, ειδικά αν το πατάς λάθος στιγμή. Βγαίνεις στην οθόνη που σου λέει να επιλέξεις safe mode;
Τα κινέζικα που σου έβγαζε, υποπτεύομαι πως είναι λόγω Ελληνικών Windows...

Δοκίμασε να κάνεις το MemTest για να δεις αν έχει πρόβλημα η μνήμη σου. :)

Edit:
Α... Το έδωσες για φτιάξιμο... Ελπίζω να μη σου κάνουν format για να τελειώνουν... :worry: :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

theio_vrefos

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο theio_vrefos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 37 ετών. Έχει γράψει 823 μηνύματα.
Το F8 από μόνο του δεν κάνει τίποτα, ειδικά αν το πατάς λάθος στιγμή. Βγαίνεις στην οθόνη που σου λέει να επιλέξεις safe mode;
Τα κινέζικα που σου έβγαζε, υποπτεύομαι πως είναι λόγω Ελληνικών Windows...

xaxa

δε πέρασε απο το μυαλό μου ότι θα είναι τόσο άσχετη :D ώστε να μη της βγάλει το μενού :D:D

Το memtest λειτουργεί με boot?

όσο για το φτιάξιμο... το format έχει καταντήσει πανάκεια :/:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

misslittledevil

Επιφανές μέλος

Η misslittledevil αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 40 ετών. Έχει γράψει 8,197 μηνύματα.
Το F8 από μόνο του δεν κάνει τίποτα, ειδικά αν το πατάς λάθος στιγμή. Βγαίνεις στην οθόνη που σου λέει να επιλέξεις safe mode;
Τα κινέζικα που σου έβγαζε, υποπτεύομαι πως είναι λόγω Ελληνικών Windows...

Δοκίμασε να κάνεις το MemTest για να δεις αν έχει πρόβλημα η μνήμη σου. :)

Edit:
Α... Το έδωσες για φτιάξιμο... Ελπίζω να μη σου κάνουν format για να τελειώνουν... :worry: :)


Ειπαμε ασχετη, οχι ηλιθια.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Hunter

Περιβόητο μέλος

Ο Θοδωρής αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 53 ετών, επαγγέλεται Επιχειρηματίας και μας γράφει απο Αφρική. Έχει γράψει 6,241 μηνύματα.
θα παρακαλουσα να κρατησουμε τους χαρακτηρισμους μακρια


ευχαριστω
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Cristina

Νεοφερμένος

Η Cristina αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 86 μηνύματα.
Ειπαμε ασχετη, οχι ηλιθια.

Αυτό είναι κάτι που θα μπορούσε να συμβεί στον καθένα αν δεν γνωρίζει και όπως είναι λογικό, δεν μπορώ να ξέρω μέχρι που φτάνουν οι γνώσεις σου. :)
Δεν είχα σκοπό να σε προσβάλλω και δε νομίζω πως άφησα να εννοηθεί κάτι τέτοιο. Μόνο να βοηθήσω ήθελα. :redface:
Παρ' όλ' αυτά, σου ζητώ συγγνώμη αν σε έκανα να νιώσεις άσχημα... :kissing:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

misslittledevil

Επιφανές μέλος

Η misslittledevil αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 40 ετών. Έχει γράψει 8,197 μηνύματα.
Αυτό είναι κάτι που θα μπορούσε να συμβεί στον καθένα αν δεν γνωρίζει και όπως είναι λογικό, δεν μπορώ να ξέρω μέχρι που φτάνουν οι γνώσεις σου. :)
Δεν είχα σκοπό να σε προσβάλλω και δε νομίζω πως άφησα να εννοηθεί κάτι τέτοιο. Μόνο να βοηθήσω ήθελα. :redface:
Παρ' όλ' αυτά, σου ζητώ συγγνώμη αν σε έκανα να νιώσεις άσχημα... :kissing:

Οχι ρε, γιατι να νιωσω ασχημα?! :confused:
Κανενα προβλημα, δεν παρεξηγω (τοσο ευκολα :P).
Θενξ παντως.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

DrStrangelove

Περιβόητο μέλος

Ο DrStrangelove αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Μοντέλο. Έχει γράψει 5,311 μηνύματα.
Υπερθέρμανση για τον λόγο ότι έχει μαζέψει σκόνη ο ανεμιστήρας. Το 'παθα πριν από ένα μήνα. Από τη σκόνη δεν δουλευει το ανεμιστηράκι και για να μην καταστραφει το pc στο κλείνει αυτόματα όταν ανεβάσει θερμοκρασία.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Apro

Διάσημο μέλος

Ο Apro αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 41 ετών, επαγγέλεται Tatoo artist και μας γράφει απο Άγιος Ιωάννης Ρέντης (Αττική). Έχει γράψει 2,031 μηνύματα.
επειδή το ίδιο παθαίνει και το laptop του αδερφού μου, του είπανε οτί έχει πρόβλημα η μπαταρία, υπερθερμένεται και ο υπολογιστής κλείνει από μόνος του για να προστατευτεί....

περιττό να σου πω οτί πριν από 5 λεπτά έκλεισε και του αδερφού μου(τον χρησιμοποιώ εγώ τώρα) δε σου λέω οτί είναι σίγουρα αυτό, αλλά η περιγραφή σου κάτι μου θύμισε....
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 0 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top