Το site είναι υπόδειγμα

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

Resident Evil

Διακεκριμένο μέλος

Η Resident Evil αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 7,959 μηνύματα.
Ομολογώ πως ακόμη δεν έχω εξοικειωθεί πλήρως. Για παράδειγμα, αναζήτησα το θέμα αυτό στις δημοσιεύσεις άλλου μέλους που θυμόμουν πως είχε απαντήσει διότι δεν μπόρεσα να το εντοπίσω στο φόρουμ.
Aυτό πάντως εγώ το παθαίνω ακόμα :redface:. Πάνω από τις μισές φορές έτσι βρίσκω το θέμα που ψάχνω όταν το ψάχνω :redface: (και ελπίζω κάθε φορά από τη φορά που απάντησε να μην έχει κάνει άλλα 50 ποστ για να μην ψάχνω 20 σελίδες πίσω :redface::redface:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Estartu

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η τρελή κι αλλοπαρμένη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 61 ετών, επαγγέλεται IT και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 169 μηνύματα.


εγώ θα επαναλάβω απλά αυτά που είπα σε γνωστούς και φίλους:

σκόνταψα πάνω στο e-steki τυχαία μετά από αναφορά σ αυτό μιας γνωστής μου σε εντελώς άσχετη στιγμή

αυτό που με ώθησε να του ρίξω μια ματιά ήταν η καλλιτεχνική του επιμέλεια και ο τρόπος που είναι
οργανωμένες οι ενότητες των θεμάτων του

αυτό που με ώθησε να εγγραφώ και να το "ψάξω" ήταν το ότι δεν είναι ανώνυμο - τόσο οι υπεύθυνοι, όσο
και η ομάδα διαχείρησης είναι φανεροί

είναι επίσης φανερές και αιτιολογημένες και οι πράξεις τους (=αποκλεισμένοι χρήστες - σχόλια κατά τις
μεταφορές /συνενώσεις θεμάτων)

αυτό που με κράτησε και με έκανε να συμμετάσχω είναι η ευπρέπεια
τα θέματα πάνω κάτω είναι γνωστά και ανακυκλούμενα και σε άλλες σελίδες - αυτό που μπορεί να κάνει τη
διαφορά είναι ο τρόπος έκφρασης, η επιχειρηματολογία, τα καλά ελληνικά (σιχαίνομαι τα greeklish και τις
πολλαπλές e-περσόνες)
... και αυτό υπάρχει αυτή τη στιγμή εδώ σε αφθονία

ευχάριστη έκπληξη το ότι πρόσεξα στα στατιστικά στοιχεία της σελίδας το ότι ο ΜΟ ηλικίας των συμμετεχόντων
είναι σχετικά μικρός - δεν έχει και τόσο μεγάλη σημασία το αν συμφωνώ ή διαφωνώ με κάποιες από τις
απόψεις που παρατίθενται - σημασία για μένα έχει το να έχω απέναντι μου συνομιλητές που να έχουν
επιχειρήματα για τις απόψεις τους και προθυμία να συζητήσουν σε κόσμιο ύφος

βρίσκω επίσης θετικό το ότι υπάρχουν ενότητες που είναι ορατές μόνο στους χρήστες του σάϊτ και μου αρέσει
η στήλη με τα tags της αρχικής σελίδας που σε πάνε εύκολα σε σχετικά θέματα


όντως εμείς που προερχόμαστε από άλλους χώρους έχουμε μια δυσκολία στο να συνηθίσουμε τον τρόπο
αναζήτησης νέων απαντήσεων (γιατί είμαστε μαθημένοι "αλλιώς") αλλά πιστεύω ότι ο καθένας μας θα βρεί τον
τρόπο που τον εξυπηρετεί καλύτερα και γρηγορότερα :) :) :)


όσο για το moderating σε απαντήσεις και τη διάσπαση τους ως off topic, προσωπικά δεν με ενοχλεί - απ ότι έχω
αντιληφθεί (και με διορθώνετε αν έχω λάθος) είναι κάπως αυστηρότερο σε θέματα "σοβαρά" που είναι ορατά
σε όλους και έχουν στόχο το να κρατήσουν την ροή του θέματος μέσα στα πλαίσια του ώστε να είναι ευχάριστο
και κατανοητό σε οποιονδήποτε το διαβάσει και, χαλαρώτερη στα θέματα fun και χαβαλέ και να και μου είναι
κι εμένα κάπως δύσκολο το να μένω αυστηρά μέσα στα όρια του εκάστοτε θεματοθέτη, υπόσχομαι ότι θα το
προσπαθήσω ...

(και θα το πω γιατί θα σκάσω: μου έκανε μεγάλη εντύπωση η διάσπαση μονολεκτικής απάντησης συνομιλητή
μου ως off topic , επειδή θεωρήθηκε πιθανά προσβλητική για μένα και ενώ ήταν φυσική κατάληξη του
αυτοσαρκασμού που προηγουμένως είχα κάνει σε σχέση με την ηλικία μου ...)



έχετε κάνει καλή δουλειά και φαίνεται και εύχομαι να συνεχίσετε ακριβώς έτσι
:)

 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Heptamer

Δραστήριο μέλος

Ο Heptamer αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Ιδιωτικός υπάλληλος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 690 μηνύματα.
αυτό που με ώθησε να του ρίξω μια ματιά ήταν η καλλιτεχνική του επιμέλεια και ο τρόπος που είναι
οργανωμένες οι ενότητες των θεμάτων του

είναι επίσης φανερές και αιτιολογημένες και οι πράξεις τους (=αποκλεισμένοι χρήστες - σχόλια κατά τις
μεταφορές /συνενώσεις θεμάτων)

αυτό που με κράτησε και με έκανε να συμμετάσχω είναι η ευπρέπεια
τα θέματα πάνω κάτω είναι γνωστά και ανακυκλούμενα και σε άλλες σελίδες - αυτό που μπορεί να κάνει τη
διαφορά είναι ο τρόπος έκφρασης, η επιχειρηματολογία, τα καλά ελληνικά (σιχαίνομαι τα greeklish και τις
πολλαπλές e-περσόνες)
.- σημασία για μένα έχει το να έχω απέναντι μου συνομιλητές που να έχουν
επιχειρήματα για τις απόψεις τους και προθυμία να συζητήσουν σε κόσμιο ύφος

Συμφωνώ τα μάλα!:)

όσο για το moderating σε απαντήσεις και τη διάσπαση τους ως off topic, προσωπικά δεν με ενοχλεί - απ ότι έχω
αντιληφθεί (και με διορθώνετε αν έχω λάθος) είναι κάπως αυστηρότερο σε θέματα "σοβαρά" που είναι ορατά
σε όλους και έχουν στόχο το να κρατήσουν την ροή του θέματος μέσα στα πλαίσια του ώστε να είναι ευχάριστο
και κατανοητό σε οποιονδήποτε το διαβάσει και, χαλαρώτερη στα θέματα fun και χαβαλέ και να και μου είναι
κι εμένα κάπως δύσκολο το να μένω αυστηρά μέσα στα όρια του εκάστοτε θεματοθέτη, υπόσχομαι ότι θα το
προσπαθήσω ...
Διαφωνώ τα μάλα!:D:D
(και θα το πω γιατί θα σκάσω: μου έκανε μεγάλη εντύπωση η διάσπαση μονολεκτικής απάντησης συνομιλητή
μου ως off topic , επειδή θεωρήθηκε πιθανά προσβλητική για μένα και ενώ ήταν φυσική κατάληξη του
αυτοσαρκασμού που προηγουμένως είχα κάνει σε σχέση με την ηλικία μου ...)
Shit happens!:D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 0 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top