Τρώνε γάτες σε φεστιβάλ φαγητού

eyripos_xalkida

Νεοφερμένος

Ο eyripos_xalkida αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Αμπελόκηποι (Αττική). Έχει γράψει 54 μηνύματα.
Και εμένα δεν μου προκαλεί εντύπωση.
Όπως κάθε λαός διαμόρφωσε την διαφορετική κουλτούρα, θρησκευτική πεποίθηση κ.α. λογικό λοιπόν είναι να ποικίλουν οι διατροφικές συνήθειες. Μεγαλύτερη αποστροφή μου προκαλεί η σκέψη π.χ. για τα λουκάνικα ,που υπερκαταναλώνει ο ανεπτυγμένος δυτικός πολιτισμός, από ποια μέρη του ζώου είναι φτιαγμένα .
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

D_G

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Δημήτρης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 1,938 μηνύματα.
Έχω την εντύπωση ότι προκαλεί αποστροφή το να σκοτώσεις γάτες ή σκύλους, γιατί έχει να κάνει και με το επίπεδο νοημοσύνης του κάθε ζώου.
Οι σκύλοι, οι γάτες και τα άλογα, είναι κατοικίδια ζώα, και πιο έξυπνα από τα άλλα, και θεωρείται από την κοινωνία αποστροφή το να τα σκοτώσεις για να τα φας.
Μακάρι βέβαια να είμασταν χορτοφάγοι, και να μην χρειαζόταν να τρώμε τα άμοιρα τα ζωάκια, αλλά αυτό είναι άλλο θέμα, αφού κι εγώ είμαι ζωόφιλος και μου προκαλεί αποστροφή η θέα σκοτωμένου ζώου.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 0 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top