Τσιόδρας και πάσης Ελλάδος

Guest 699855

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Εξηγείστε και σε μένα που δεν παρακολουθώ, οι χριστιανοταλιμπάν τι πρόβλημα έχουν τώρα με τον Τσιόρδα? Είναι άθεος και ψάλτης? Είναι ψάλτης και τους έκλεισε τις εκκλησίες? What's going on?


 

dev

Νεοφερμένος

Η dev αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 27 μηνύματα.
Εξηγείστε και σε μένα που δεν παρακολουθώ, οι χριστιανοταλιμπάν τι πρόβλημα έχουν τώρα με τον Τσιόρδα? Είναι άθεος και ψάλτης? Είναι ψάλτης και τους έκλεισε τις εκκλησίες? What's going on?
Αν λες εμενα χριστιανοταλιμπαν μαλλον δεν καταλαβες καλα. Απο την απεναντι πλευρα ειμαι.
Μου κανει εντυπωση που ειναι λοιμωξιολογος και παραλληλα θρησκος. Τοσο θρησκος ωστε να ψελνει στην ενορια του, και να πηγαινει στο αγιο ορος οπως ανεφερε τις προαλλες. Κατι μου λεει οτι δεν θα εξελιχθει καλα αυτη η συζητηση γιατι σπανια εξελίσσονται ηρεμα αυτες οι συζητησεις. :|
 

Guest 209912

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Αν λες εμενα χριστιανοταλιμπαν μαλλον δεν καταλαβες καλα. Απο την απεναντι πλευρα ειμαι.
Μου κανει εντυπωση που ειναι λοιμωξιολογος και παραλληλα θρησκος. Τοσο θρησκος ωστε να ψελνει στην ενορια του, και να πηγαινει στο αγιο ορος οπως ανεφερε τις προαλλες. Κατι μου λεει οτι δεν θα εξελιχθει καλα αυτη η συζητηση γιατι σπανια εξελίσσονται ηρεμα αυτες οι συζητησεις. :|

Δεν θα σε αποκαλούσσα ποτέ χριστιανοταλιμπάν αγαπητή. Αλλά δεν καταλαβαίνω γιατί σου κάνει εντύπωση που ο λοιμωξιολόγος είναι και θρήσκος.
 

Guest 699855

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Δεν θα σε αποκαλούσσα ποτέ χριστιανοταλιμπάν αγαπητή. Αλλά δεν καταλαβαίνω γιατί σου κάνει εντύπωση που ο λοιμωξιολόγος είναι και θρήσκος.

Καταγγέλλω λογοκλοπή! :laugh:

Ούτε εγώ καταλαβαίνω γιατί ένας λοιμωξιολόγος δεν μπορεί να είναι πιστός και ψάλτης ή γιατί ένας αγιογράφος δεν μπορεί να είναι άθεος.
 

dev

Νεοφερμένος

Η dev αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 27 μηνύματα.
Δεν θα σε αποκαλούσσα ποτέ χριστιανοταλιμπάν αγαπητή. Αλλά δεν καταλαβαίνω γιατί σου κάνει εντύπωση που ο λοιμωξιολόγος είναι και θρήσκος.
Μου κανει εντυπωση αλλα κακως ξεκινησα την συζητηση χτες, ημουν και επηρεασμενη λογω των ημερων, και λογω αυτων που ελεγε ο Τσιοδρας την πεμπτη κατι ιστοριες για το αγιο ορος και τι του ειπε ενας μοναχος εκει. Το πιο σημαντικο νομιζω ειναι οτι φαινεται να κανει καλα την δουλεια του κ ολο αυτο που εχει αναλαβει με τον κορονοιο, αυτο εχει σημασια τωρα.
 

juste un instant

Επιφανές μέλος

Ο Βασίλης αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Αφρική. Έχει γράψει 29,548 μηνύματα.
Ο καθηγητής λοιμωξιολογίας, Σωτήρης Τσιόδρας, κατά τη διάρκεια της ενημέρωσης στο υπουργείο Υγείας απάντησε για ποιον λόγο δεν πρέπει να συγκρίνετε η γρίπη με τον κορωνοϊό που πολλές φορές προβάλλεται ως αντεπιχείρημα για τα μέτρα.

Σύμφωνα με τον κ. Τσιόδρα, εξαιτίας της εποχικής γρίπης που ξεκινάει στην Ελλάδα στα τέλη Δεκεμβρίου και διαρκεί περίπου μέχρι τον Μάρτιο «κάποια στιγμή είχαμε 400 διασωληνωμένους».

Όπως είπε ο κορωνοϊός «μέσα σε ένα μήνα είχε τα ίδια αποτελέσματα που έχει η γρίπη σε 3,5 μήνες, τη στιγμή που για τη γρίπη υπάρχει εμβόλιο»

Ο κορωνοϊός εισέβαλε σε άλλες χώρες και τις διέλυσε, το ίδιο θα μπορούσε να είχε συμβεί και στην Ελλάδα αν δεν είχαν παρθεί τα μέτρα για περιορισμό της κυκλοφορίας, σημείωσε ο καθηγητής.
Ο κ. Τσιόδρας τόνισε την ανάγκη για επαγρύπνηση όσον αφορά τα συμπτώματα.
«Χρειάζεται πολύ προσοχή. Καταλαβαίνω πως όλοι θέλουν να ακούν αισιόδοξα νέα. Να σας ζητήσω συγγνώμη γιατί κάποιες φορές με αυτά που ανακοινώνω αισθάνεστε θλίψη, στρες και σύγχυση, όπως και εγώ. Υπάρχει μία αβεβαιότητα. Για εμένα το σημαντικότερο είναι οι ζωές που κερδήθηκαν και με τη συνεργασία όλων σας κερδίσαμε τα χειρότερα. Πάμε καλά και αυτό οφείλεται στα μέτρα και στη συμπεριφορά σας. Το R0 είναι αρκετά κάτω από το 1», τόνισε.

 

juste un instant

Επιφανές μέλος

Ο Βασίλης αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Αφρική. Έχει γράψει 29,548 μηνύματα.
Η μεγάλη αριστερή ανενταχτη διανοούμενη Αρβελέρ.
Και εξαίρει τον Πρωθυπουργό για την επιλογή του Σωτήρη Τσιόδρα "προβλέποντας" ότι σε μερικά χρόνια η ευχή για τα παιδιά θα είναι "να γίνεις σαν τον Τσιόδρα".

Θετικά πάντως κρίνει και την συναινετική στάση του Αλέξη Τσίπρα λέγοντας όμως ότι εξαιτίας αυτής της στάσης, έχει μείνει μόνος του στον ΣΥΡΙΖΑ.
 

Jack of Spades

Περιβόητο μέλος

Ο Κωνσταντίνος αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών, επαγγέλεται Μηχανολόγος μηχανικός και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 4,342 μηνύματα.
Ακόμα γελάω με τους θιασώτες του εδώ μέσα!:lol:
 

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top