Τattoο

moukelis

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Δώρα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Καθηγητής/τρια και μας γράφει απο Βόλος (Μαγνησία). Έχει γράψει 365 μηνύματα.
Καλησπέρα!
Εγώ πρόσφατα απέκτησα το πρώτο μου τατουάζ,και μπορώ να πω ότι πρέπει σίγουρα να το έχει σκεφτεί καλά κάποιος πριν το κάνει.Είναι σε περιοχή που δε φαίνεται εύκολα,πάνω σε κόκκαλο,και θα το έλεγα μεσαίου μεγέθους.Ο πόνος δεν ήταν ανυπόφορος,αλλά δε μπορώ να πω ότι δεν κατάλαβα και τίποτα.Να σημειωθεί ότι το δέρμα μου είναι πολύ ευαίσθητο,έχω και δερμογραφισμό,και περίμενα να είναι πολύ χειρότερα τα πράγματα.Το σχέδιο είναι ασπρόμαυρο,με σκίαση,και μου αρέσει πολύ και σαν εμφάνιση,και σαν συμβολισμός.Δε νομίζω να το μετανιώσω αργότερα,γιατί το σκεφτόμουν πολλά χρόνια τώρα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

manouela

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η μανουελα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 36 ετών, επαγγέλεται Δημόσιος υπάλληλος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 211 μηνύματα.
μεγιά το ταττοο. κόκαλο ε? πρέπει να πόνεσες . το δικό μου που έπιανε σβέρκο κόκαλο με πόνεσαι αρκετά . αλλά όντως ο πόνος παλεύεται.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

moukelis

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Δώρα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Καθηγητής/τρια και μας γράφει απο Βόλος (Μαγνησία). Έχει γράψει 365 μηνύματα.
μεγιά το ταττοο. κόκαλο ε? πρέπει να πόνεσες . το δικό μου που έπιανε σβέρκο κόκαλο με πόνεσαι αρκετά . αλλά όντως ο πόνος παλεύεται.

Ευχαριστώ.Ειναι στο κοκκαλο της λεκανης το μισο,για κακη μου τυχη ετυχε να ειναι το κομματι με τα φτερα,που ειχε συνεχομενες γραμμες,και πονεσε αρκετα...Κι εμενα θα μου αρεσε στον αστραγαλο ή στο σβερκο,αλλα λογω επαγγελματος επρεπε να το κανω καπου που να μη φαινεται.;)Τι σχεδιακι εχεις εσυ;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

manouela

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η μανουελα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 36 ετών, επαγγέλεται Δημόσιος υπάλληλος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 211 μηνύματα.
εγώ έχω στη ραχοκοκαλιά ένα στυλέτο με δύνη και αποξηραμένα λουλούδια, τώρα ψήνομαι για δεύτερο, μια αράχνη θέλω να κάνω.τι σχέδιο έχεις εσύ αν επιτρέπεται?? το δικό μου είναι όσο μια κόλλα α4.αρκετά μεγαλούτσικο. δεν ξέρω αλλά είναι πόρωση. αλλά θέλει και πολλή σκέψη. και εγώ χρόνια το ήθελα και ήθελα να μαι σίγουρη.. να ρωτήσω και κάτι άλλο. με ποια κριτήρια διάλεξες το σημείο και το σχέδιο?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

moukelis

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Δώρα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Καθηγητής/τρια και μας γράφει απο Βόλος (Μαγνησία). Έχει γράψει 365 μηνύματα.
εγώ έχω στη ραχοκοκαλιά ένα στυλέτο με δύνη και αποξηραμένα λουλούδια, τώρα ψήνομαι για δεύτερο, μια αράχνη θέλω να κάνω.τι σχέδιο έχεις εσύ αν επιτρέπεται?? το δικό μου είναι όσο μια κόλλα α4.αρκετά μεγαλούτσικο. δεν ξέρω αλλά είναι πόρωση. αλλά θέλει και πολλή σκέψη. και εγώ χρόνια το ήθελα και ήθελα να μαι σίγουρη.. να ρωτήσω και κάτι άλλο. με ποια κριτήρια διάλεξες το σημείο και το σχέδιο?
Καλημερα!
Εγω εχω ενα νεραϊδακι,να το στη φωτο που έβγαλε ο δημιουργος του.Το σχεδιο το διαλεξα επειδη ηθελα κατι αθωο αλλα ταυτοχρονα ομορφο.Μου αρεσει πολυ ο ονειρικος κοσμος των νεραϊδων και των ξωτικων,και το συγκεκριμενο σχεδιο ηταν σε ενα πολυ ομορφο δωρο που μου εκανε ενας απο τους πολυτιμοτερους ανθρωπους στη ζωη μου.Το σημειο οπως προανεφερα το διαλεξα με βαση το οτι λογω επαγγελματος επρεπε να ειναι καπου οπου δε φαινεται παρα μονο οταν εγω το θελω.Οταν υπαρχουν διευθυντες που σε επιπληττουν επειδη φορας τζιν,καταλαβαινεις τι γινεται αν εχεις τατουαζ που φαινεται...:/:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

manouela

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η μανουελα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 36 ετών, επαγγέλεται Δημόσιος υπάλληλος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 211 μηνύματα.
το σχέδιο σου είναι πολύ όμορφο.( πως ανέβασες τη φοτό?) να ανεβάσω να σου δείξω και το δικό μου. και εμένα μ αρέσει ο νεραιδόκοσμος και τα ξωτικά αλλά δεν έβρισκα κάποιο σχέδιο διαφορετικό. αν και το σχέδι οσου είναι πολυ προτότυπο..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

moukelis

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Δώρα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Καθηγητής/τρια και μας γράφει απο Βόλος (Μαγνησία). Έχει γράψει 365 μηνύματα.
το σχέδιο σου είναι πολύ όμορφο.( πως ανέβασες τη φοτό?) να ανεβάσω να σου δείξω και το δικό μου. και εμένα μ αρέσει ο νεραιδόκοσμος και τα ξωτικά αλλά δεν έβρισκα κάποιο σχέδιο διαφορετικό. αν και το σχέδι οσου είναι πολυ προτότυπο..
Οταν πατας "απαντηση",διπλα απο την καρτελα "το κειμενο σας" εχει αλλη μια που λεει "προσθετες επιλογες".Την ανεβαζεις απο τη διαχειρηση συννημενων.:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

manouela

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η μανουελα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 36 ετών, επαγγέλεται Δημόσιος υπάλληλος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 211 μηνύματα.
το ταττοο μου
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Συνημμένα

  • Sai.JPG
    Sai.JPG
    831.7 KB · Εμφανίσεις: 2,460

moukelis

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Δώρα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Καθηγητής/τρια και μας γράφει απο Βόλος (Μαγνησία). Έχει γράψει 365 μηνύματα.
Πω πω μεγαλο ειναι!Χαρα στο κουραγιο σου...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

manouela

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η μανουελα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 36 ετών, επαγγέλεται Δημόσιος υπάλληλος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 211 μηνύματα.
ευχαριστώ . σε 2,5 ώρες το έκανε. με δυο δειαλλειματάκια. άσε . στο τέλος δεν την πάλευα..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

love_angel

Επιφανές μέλος

Η vik-vik! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 33 ετών, επαγγέλεται Ηθοποιός και μας γράφει απο Αρφαρά (Μεσσηνία). Έχει γράψει 11,721 μηνύματα.
ειχα κανει χενα στο στηθος ενα τριανταφυλλακι και τωρα ψηνομαι για κανονικο στο ιδιο σημειο, πεταλουδιτσα ομως αυτη τη φορα... απο γονεις ειμαι οκ απλα σκεφτομαι το πιξιμο απο το σοι:/ :(
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Subject to change

e-steki.gr Founder

Η Λία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 37 ετών και επαγγέλεται Web developer. Έχει γράψει 15,891 μηνύματα.
ειχα κανει χενα στο στηθος ενα τριανταφυλλακι και τωρα ψηνομαι για κανονικο στο ιδιο σημειο, πεταλουδιτσα ομως αυτη τη φορα... απο γονεις ειμαι οκ απλα σκεφτομαι το πιξιμο απο το σοι:/ :(
They don't need to know... :whistle: ;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

love_angel

Επιφανές μέλος

Η vik-vik! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 33 ετών, επαγγέλεται Ηθοποιός και μας γράφει απο Αρφαρά (Μεσσηνία). Έχει γράψει 11,721 μηνύματα.
They don't need to know... :whistle: ;)

στο στηθος??
πως θα κυκλοφορω εγω με κελεμπια??:P
ειμαι εθισμενη στα μπλουζακια με V!:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Subject to change

e-steki.gr Founder

Η Λία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 37 ετών και επαγγέλεται Web developer. Έχει γράψει 15,891 μηνύματα.
στο στηθος??
πως θα κυκλοφορω εγω με κελεμπια??:P
ειμαι εθισμενη στα μπλουζακια με V!:P
Makeup όταν είναι μπροστά τότε;
Αν το κάνεις κάπως χαμηλά ώστε να μην φαίνεται από τα μπλουζάκια;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

love_angel

Επιφανές μέλος

Η vik-vik! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 33 ετών, επαγγέλεται Ηθοποιός και μας γράφει απο Αρφαρά (Μεσσηνία). Έχει γράψει 11,721 μηνύματα.
Makeup όταν είναι μπροστά τότε;
Αν το κάνεις κάπως χαμηλά ώστε να μην φαίνεται από τα μπλουζάκια;

μπορει να καλυφθει με make up??

ε δε θελω να το κανω κ πολυ χαμηλα(τα θελω και ολα δικα μου συν τοις αλλοις:P)

δε ξερω σκεφτομουν να τους πω οτι ειναι χενα εξαμηνη και μετα να τους λεω οτι την ανανεωνω.. λες να το χαψουν??:hmm::hmm:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Subject to change

e-steki.gr Founder

Η Λία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 37 ετών και επαγγέλεται Web developer. Έχει γράψει 15,891 μηνύματα.
μπορει να καλυφθει με make up??

ε δε θελω να το κανω κ πολυ χαμηλα(τα θελω και ολα δικα μου συν τοις αλλοις:P)

δε ξερω σκεφτομουν να τους πω οτι ειναι χενα εξαμηνη και μετα να τους λεω οτι την ανανεωνω.. λες να το χαψουν??:hmm::hmm:
Όλες οι διχρωμίες μπορούν να καλυφθούν με makeup, το θέμα είναι με ποιό και πόσο δύσκολο είναι.

Αν πιστεύεις ότι θα το πιστέψουν ότι είναι χένα, τότε πολύ καλύτερη ιδέα. Εξαρτάται βέβαια και το πόσο συχνά σε βλέπουν. Αν μένεις μακριά, τότε μπορείς απλά να φοράς μπλουζάκια με χαμόγελο όταν είστε μαζί, ώστε να μην τους μπουν καν ψύλλοι στ'αυτιά. Αν πάλι ζεις μαζί τους, το να πεις ότι είναι χένα μου φαίνεται πιο καλή ιδέα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Γιώργος

Τιμώμενο Μέλος

Ο Γιώργος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Ελβετία (Ευρώπη). Έχει γράψει 30,791 μηνύματα.
στο στηθος??
πως θα κυκλοφορω εγω με κελεμπια??:P

Μόνο όταν πηγαίνεις στα σόγια!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

kalypso

Περιβόητο μέλος

Η lily allen αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 35 ετών, επαγγέλεται Μηχανολόγος μηχανικός και μας γράφει απο Μονακό (Ευρώπη). Έχει γράψει 5,880 μηνύματα.
ειχα κανει χενα στο στηθος ενα τριανταφυλλακι και τωρα ψηνομαι για κανονικο στο ιδιο σημειο, πεταλουδιτσα ομως αυτη τη φορα... απο γονεις ειμαι οκ απλα σκεφτομαι το πιξιμο απο το σοι:/ :(

Μα συγγνώμη, οι γονείς σου είναι οκ με αυτό και οι υπόλοιποι συγγενείς θα ..εκφέρουν άποψη; Για ποιο λόγο; Όσο κοντινοί κι αν είναι αυτοί, όσες φορές την εβδομάδα και να σε βλέπουν, αν δεν καταλαβαίνουν πως αυτό που θέλεις να κάνεις είναι κάτι που αφορά εσένα και το σώμα σου και αντικατοπτρίζει ένα κομμάτι της προσωπικότητάς σου, είναι σαν να απορρίπτουν εσένα την ίδια και να θέλουν να σε βάλουν σε καλούπι που εκείνοι έχουν φτιάξει. :worry:
Δεν ξέρω αν μένεις σε κλειστή κοινωνία, μιας και εκεί τείνουν όλοι να έχουν λόγο σε όλα, μα θα σου έλεγα να μην κάνεις κάτι επειδή το θέλουν οι άλλοι (ή επειδή δεν το θέλουν, στην προκειμένη), αλλά επειδή το θες εσύ.
Γιατί να τρέχεις να βάζεις μεικ απ και να ψάχνεις δικαιολογίες για κάτι που στην τελική είναι your decision to make... :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Dark_kronos

Επιφανές μέλος

Ο Rognan αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Άεργος/η και μας γράφει απο Ισπανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 20,660 μηνύματα.
μπορει να καλυφθει με make up??

ε δε θελω να το κανω κ πολυ χαμηλα(τα θελω και ολα δικα μου συν τοις αλλοις:P)

δε ξερω σκεφτομουν να τους πω οτι ειναι χενα εξαμηνη και μετα να τους λεω οτι την ανανεωνω.. λες να το χαψουν??:hmm::hmm:

Αν θες την γνωμη μου, μην βιαστεις τοσο να κανεις ενα τετιο τατουαζ (Δεν ξερω κατα ποσο σημενει κατι για εσενα, η απλος σου αρεσει. Απλος για να μην το μετανιωσεις καπια στιγμη, γιατι ιδικα σε τετιο σημειο, ειναι δυσκολα τα πραγματα..). Αλλα αν το θες πραγματικα, τι σε νοιαζει τι λεει το σοι; Θα πουν την πρωτη φορα, θα πουν την δευτερη, μετα θα καταλαβουν οτι ειναι κατι καθαρα δικο σου, που εκφραζει εσενα, και που δεν εχει σχεση με αυτους.
Εδω ο παπους μου συνιθισε μοΐκανες, μουσακι που να τελιωνει πιο κατω απο το λαιμο, ξυρισμενα κεφαλια, μαλια μεχρι την μεση, μεχρι και το σκουλαρικη αντεχει...
Ξερω αυτο το αισθημα πιεσης και αποριψης απο το σοΐ, αλλα μην κολας σε αυτο. Αμα το γουσταρεις, χτυπα το, και με το σοΐ θα το βρεις. Μονο μην το σοΐ ειναι η προφαση για το οτι φοβασε να κανεις το βημα, για οπιονδηποτε αλλον λογο
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

christinelle

Πολύ δραστήριο μέλος

Η christinelle αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Ιδιωτικός υπάλληλος και μας γράφει απο Ελευσίνα (Αττική). Έχει γράψει 1,873 μηνύματα.
Εχει και make-up ειδικό που τα κρύβει τελείως πάντως.
Εγώ σκέφτομαι χρόνια να κάνω και τελικά το πήρα απόφαση, αλλά δεν ξέρω που να πάω. Εχω βρει ένα που φαίνεται τοπ, αλλά πρέπει να είναι πολύ ακριβό. Κατά τα άλλα ξέρω πολλούς και πολλές με πανέμορφα τατουάζ που είναι και φίλοι με τους τατουατζιδες (για καλύτερη τιμή), αλλά τα σχέδια δεν είναι στο στιλ που θέλω εγώ. Βέβαια δεν αποκλείεται να είναι εξίσου καλοί και σε αυτό που θέλω...Γενικά, σε αυτές τις περιπτώσεις τι κάνω? Αν πχ πάω σε διάφορα και πω να μου σχεδιάσουν αυτό που έχω στο μυαλό μου, γίνεται δωρεάν? Ετσι, για να δω την τέχνη διαφόρων πριν το αποφασίσω. 'Η μήπως άπαξ και κάτσει ο άλλος να σου κάνει σχέδιο, είτε το θες είτε όχι είτε θες να το σκεφτείς,πρέπει να δώσεις κάτι?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top