Τattoο

Maggie

Περιβόητο μέλος

Η Maggie αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 33 ετών και επαγγέλεται Μαθητής/τρια. Έχει γράψει 5,843 μηνύματα.
Εγώ σκοπεύω να κάνω το καλοκοαίρι.Θα έκανα τώρα αλλά έχει 200€ και θέλω να αγοράσω άλλα πράγματα:) :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

crazyhelen

Διάσημο μέλος

Η crazyhelen αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,771 μηνύματα.
Αρχική Δημοσίευση από vasjason:
Εγώ δε θα έκανα επειδή αν κάποια στιγμή στο μέλλον ήθελα να το βγάλω,θα έπρεπε να το βγάλω με επώδυνο τρόπο.

Ο τρόπος αφαίρεσης ενός tatoo είναι επώδυνος μόνο στην τσέπη (αν θες να κάνεις καλή δουλειά).
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Subject to change

e-steki.gr Founder

Η Λία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 37 ετών και επαγγέλεται Web developer. Έχει γράψει 15,891 μηνύματα.
Αρχική Δημοσίευση από crazyhelen:
Ο τρόπος αφαίρεσης ενός tatoo είναι επώδυνος μόνο στην τσέπη (αν θες να κάνεις καλή δουλειά).
E όχι δα! Μια γνωστή μου που είχε κάμποσα και πήγε κάποια στιγμή να τα αφαιρέσει μου είπε οτι πονάει περισσότερο απο όταν τα έκανε!
Και δεν είναι να πεις ότι πήγε σε κανά παρακμιακό ιατρείο για πιο φτηνά, η συγκεκριμένη κοπέλα δεν έχει πρόβλημα χρημάτων ;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Founes

Διάσημο μέλος

Ο Founes αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 3,548 μηνύματα.
ο πόνος στο tatoo οταν το κάνεις ή οταν το αφαιρείς εξαρτάται απο πολλά πράγματα, οπως ας πούμε σε ποιό σημείο είναι... υπάρχει ψαχνό ή είναι πάνω σε κόκκαλο? οπως και για το δέρμα του κάθε ανθρώπου που είναι τελείως διαφορετικό. Οσο για την τσέπη θα συμφωνήσω με crazyhelen οτι στην αφαίρεση πρέπει να είσαι πολύ προσεχτικός και να ξέρεις οτι κοστίζει σχεδόν τα διπλά!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

jasper

Νεοφερμένος

Η jasper αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 60 μηνύματα.
παλιοτερα ηθελα σαν τρελη να κανω αλλα πλεον δεν μου αρεσει...σκεφτομαι να ειμαι καμια 50αρια χρονων και με ενα τατου και γελαω!!!!Αν εκανα ομως θα ητανε ενας ηλιος και καπου διακριτικα στο αστραγαλο...τωρα για τον πονο δεν με πολυνοιαζει απο την στιγμη που παιρνεις μια αποφαση τελειωσε
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

TAZ250

Νεοφερμένος

Η TAZ250 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 33 ετών. Έχει γράψει 48 μηνύματα.
ναι, θα ήθελα να είχα ένα tatoo αλλα δεν εχω κανει.ίσως χενα. βεβαια το καλοκαίρι κάνω συνέχεια στην πλάτη(αυτά που φεύγουν με οινόπνευμα). πιστεύω ότι είναι καλύτερα να συνεχίσω με αυτά γιατί όταν βαριέμαι το ένα αλλάζω και βάζω άλλο.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

stupid bitch

Πολύ δραστήριο μέλος

Η stupid bitch αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 1,983 μηνύματα.
μέχρι κάποια ηλικία ήμουν τελείως κατά των τατουάζ..τώρα πάλι,μου αρέσουν ,αρκεί να είναι διακριτικά και να είναι μέχρι 3 το πολύ..(είπαμε,μην το παρακάνουμε κιόλας..!:P) Μου΄χει περάσει απ'το μυαλό να κάνω,αλλά φοβάμαι ελαφρώς το θέμα του πόνου..(δεν έχω και μεγάλη αντοχή σ'αυτό το θέμα..:redface:) Πάντως,αν θα'κανα κάποια στιγμή,θα έκανα έναν σκορπιό (καθότι και το ζώδιό μου) χαμηλά στην πλάτη ή σε μέρος μη ορατό από όλους..:redface::whistle:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

bunny217

Διακεκριμένο μέλος

Η Ποιός Ξέρει??? αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 40 ετών και επαγγέλεται Επιχειρηματίας. Έχει γράψει 7,025 μηνύματα.
γιατί δεν κάνεις ένα ψαράκι που να βγάζει μπουρμπουλήθρες??

τώρα περα απο την πλάκα ο σκορπιός όντως είναι ωραίο τατουαζ
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Jason93

Δραστήριο μέλος

Ο Ιάσων αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών και επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 624 μηνύματα.
Εγώ είχα κάνει χέννα το καλοκαίρι,ένα σκορπιό στο μπράτσο.:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Κακή Επιρροή

Επιφανές μέλος

Η Αναστασία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 53 ετών και μας γράφει απο Περιστέρι (Αττική). Έχει γράψει 17,438 μηνύματα.
χμ.... οκ ... μετά από πάρα πολύ καιρό που υπάρχει αυτό το θέμα αποφάσισα να σας πω και γω....

έχω ένα :P
ήθελα εδώ και πολλά χρόνια να κάνω ένα.... το σκεφτόμουν πάρα πολύ....
στα 34 μου λοιπόν, ξύπνησα στραβά ένα πρωί και πήγα και το χτύπησα χωρίς να το πω σε κανέναν :P

είναι σε σημείο που φαίνεται μόνο το καλοκαίρι και οι δε γονείς μου ακόμα δεν το έχουν πάρει γραμμή :P
το τατού μου είναι ένα μισοφέγγαρο....
και πρέπει να πω ότι δεν είναι καθόλου μα καθόλου τυχαίο!
το συγκεκριμένο τατού για μένα σημαίνει πολλά, δεν το έκανα για την μόδα
έχει απίστευτες ερμηνίες (για μένα πάντα) που όμως δεν θα σας πω γιατί είναι τόσο προσωπικές που δεν τις ξέρει κανένας....
οι περισσότεροι νομίζουν ότι είμαι στα πλαίσια της μόδας.... μόνο έτσι δεν είναι όμως ;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

stupid bitch

Πολύ δραστήριο μέλος

Η stupid bitch αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 1,983 μηνύματα.
Αρχική Δημοσίευση από bunny:
γιατί δεν κάνεις ένα ψαράκι που να βγάζει μπουρμπουλήθρες??

τώρα περα απο την πλάκα ο σκορπιός όντως είναι ωραίο τατουαζ


χεχε!δεν έχεις άδικο..!ωραία,θα κάνω τατουάζ με πολλέέές πολλέέέές μπουρμπολήθρες..!!!! :clapup::clapping::yahoo:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

stupid bitch

Πολύ δραστήριο μέλος

Η stupid bitch αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 1,983 μηνύματα.
..μπουρμπουλήθρες...:redface:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Κακή Επιρροή

Επιφανές μέλος

Η Αναστασία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 53 ετών και μας γράφει απο Περιστέρι (Αττική). Έχει γράψει 17,438 μηνύματα.
Αρχική Δημοσίευση από Founes:
ο πόνος στο tatoo οταν το κάνεις ή οταν το αφαιρείς εξαρτάται απο πολλά πράγματα, οπως ας πούμε σε ποιό σημείο είναι... υπάρχει ψαχνό ή είναι πάνω σε κόκκαλο? οπως και για το δέρμα του κάθε ανθρώπου που είναι τελείως διαφορετικό. Οσο για την τσέπη θα συμφωνήσω με crazyhelen οτι στην αφαίρεση πρέπει να είσαι πολύ προσεχτικός και να ξέρεις οτι κοστίζει σχεδόν τα διπλά!

Σχετικά με τον πόνο....
οι λόγοι που μπορεί να πονέσει κάποιος πολύ είναι οι εξής...
1) να είναι πάνω σε κόκαλο και όχι σε ψαχνό
2) να είναι μεγάλο το σχέδιο
3) να έχει πολλά "γεμίσματα" δηλαδή μεγάλες επιφάνειες γεμάτες χρώμα και όχι απλά περίγραμμα
3) να έχει πάει σε "άσχετο" τύπο (πράγμα που εγκυμονεί πάρα πολλούς κινδύνους εκτός απ τον πόνο)
4) να μην είναι σίγουρος για αυτό που κάνει (θέμα ψυχολογίας)
5) να μην έχει καθόλου ανθεκτικό δέρμα (πιο πιθανό σε πολύ ξανθά άτομα)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

lilith

Δραστήριο μέλος

Η Ισιδώρα Π. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Ελεύθερος επαγγελματίας. Έχει γράψει 608 μηνύματα.
Έχω ένα μικρό και πολύ χαριτωμένο..., απ΄ ότι λένε όσοι το βλέπουν..., στο αριστερό μου μπράτσο. :) :) :)

Είναι ένα κόκκινο άγριο τριαντάφυλλο... :) :) :)

Το έκανα πριν πολλά χρόνια, στο ΄Αμστερνταμ,
όταν τα τατού δεν ήταν όπως τώρα... :P :P :P

Αυτό που έχω να πω, είναι πως δεν το μετάνιωσα ποτέ...!!!!!
Και δεν πιστεύω, ότι υπάρχει περίπτωση να το μετανιώσω από εδώ και πέρα... :worry: :worry: :worry:

Αυτό όμως, που θα πρέπει να ξέρει καλά κάποιος, που ξεκινάει να κάνει ένα τατού..., είναι τι ακριβώς θέλει να κάνει...
Να το διαλέξει με ηρεμία, χωρίς να βιαστεί..., αλλά και χωρίς να επιρρεαστεί από την γνώμη ή το γούστο κάποιου άλλου..., ώστε να μην αλλάξει μετά η επιλογή του... ;) ;) ;)

Επειδή το τατού, είναι κάτι εντελώς προσωπικό..., γι΄ αυτό και η επιλογή του, θα πρέπει να είναι προσωπική υπόθεση, προκειμένου να μην υπάρχουν εκ των υστέρων προβληματισμοί... ;) ;) ;)

 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

iJohnnyCash

e-steki.gr Founder

Ο Panayotis Yannakas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών, επαγγέλεται Επιχειρηματίας και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 24,043 μηνύματα.
Ομως lilith αν το ατομο βρισκεται σε μικρη ηλικια τοτε επειδη αλλαζει συχνα αποψεις ειναι πολυ πιθανων να αλλαξει αποψη και για το τατοο.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

crazyhelen

Διάσημο μέλος

Η crazyhelen αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,771 μηνύματα.
Αρχική Δημοσίευση από ΚΑΚΗ ΕΠΙΡΡΟΗ:
Σχετικά με τον πόνο....
οι λόγοι που μπορεί να πονέσει κάποιος πολύ είναι οι εξής...
1) να είναι πάνω σε κόκαλο και όχι σε ψαχνό

Κουε μου, ισχύει ακριβώς το αντίθετο. Το ψαχνό πονάει πολύ περισσότερο απ'το κόκκαλο. Είμαι βεβαία γι'αυτό.....;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

bunny217

Διακεκριμένο μέλος

Η Ποιός Ξέρει??? αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 40 ετών και επαγγέλεται Επιχειρηματίας. Έχει γράψει 7,025 μηνύματα.
Τί τατουάζ έχεις Ελενίτσα???:hmm:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

crazyhelen

Διάσημο μέλος

Η crazyhelen αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,771 μηνύματα.
Αρχική Δημοσίευση από bunny:
Τί τατουάζ έχεις Ελενίτσα???:hmm:

ένα σκορπιό!!!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

]ifrit[

Περιβόητο μέλος

Ο Βασίλης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών, επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 4,451 μηνύματα.
αχαχαχαχαχα δικός μας είναι και o εμιου :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

bunny217

Διακεκριμένο μέλος

Η Ποιός Ξέρει??? αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 40 ετών και επαγγέλεται Επιχειρηματίας. Έχει γράψει 7,025 μηνύματα.
Αρχική Δημοσίευση από crazyhelen:
Αν ήσουν κούνελος, θα σου χάριζα μια φωτογραφία του ταττού μου....
Τώρα που είσαι κουνέλα, σου χαρίζω την αγάπη μου και την εκτίμηση μου! ;) (καταξοδεύτηκα πάλι)

προτιμώ αυτά 1000 φορες απο τα λεφτά;) έχουν μεγαλύτερη αξία:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top