Υπάλληλοι και αποδείξεις

iJohnnyCash

e-steki.gr Founder

Ο Panayotis Yannakas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών, επαγγέλεται Επιχειρηματίας και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 24,043 μηνύματα.
Παντως δεν μπορω να καταλαβω γιατι ολοι δικαιολογειται αυτους που πανε να κλεψουν την εφορια. Η εφορια δεν θελει να κανει καποιον φτωχοτερο ... και στην τελικη βρε παιδεια οσοι πληρωνουν πολλα στην εφορια λετε να μην σημαινει τπτ; Αυτοι που πληρωνουν πολλα βγαζουν και πολλα ... αν μαθω π.χ. οτι ο κοκκαλης πληρωνει στην εφορια 10.000.000? το χρονο δεν θα πω αχ το καημενο ... ;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

The Djinn

Τιμώμενο Μέλος

Ο Mario αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 4,513 μηνύματα.
Ποιος παει να τους δικαιολογησει βρε συ Πανο;
Μαλλον δεν καταλαβαινομαστε...:|
Απλως λεμε τι κανουν ολοι τους,και που ξοδευουν τα πολλα.Οχι πως ειναι σωστο.
Πφφφ....:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

iJohnnyCash

e-steki.gr Founder

Ο Panayotis Yannakas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών, επαγγέλεται Επιχειρηματίας και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 24,043 μηνύματα.
Αρχική Δημοσίευση από Mario:
Ποιος παει να τους δικαιολογησει βρε συ Πανο;
Εδω κανενας ... απλως οσοι τους λεω να καταστρεφουν τις αποδειξεις μου λενε αυτο :mad:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

The Djinn

Τιμώμενο Μέλος

Ο Mario αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 4,513 μηνύματα.
Α καλα,πεστο ετσι ντε!:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

dooo

Διακεκριμένο μέλος

Η dooo αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 46 ετών. Έχει γράψει 7,956 μηνύματα.
Καλά έ. Λίγο ακόμα να συνεχίσετε και θα φουντάρω.

Τους ΚΑΗΜΕΝΟΥΣ ΕΛΕΥΘΕΡΟΥΣ ΕΠΑΓΓΕΛΜΑΤΙΕΣ. ΤΙ ΤΡΑΒΑΝΕ...........

Πείτε μου πότε τον κλαίτε τον νεκρό.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

kleftra

Διάσημο μέλος

Η Γεωργία-Γωγούλα-Γωγώ...ακούω σε όλες τις παραλλαγές αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 3,359 μηνύματα.
Μου αρέσει που (δικαιωμα σας)καταστρέφετε τις αποδείξεις των 3 και 10 ευρώ. Έχω ακούσει πολλούς να διαμαρτύρονται για τις αποδείξεις στα καφέ, δεν εχώ ακούσει όμως ποτέ κανέναν να διαμαρτύρεται για τα 20 ευρώ είσοδο σε κάποια μαγαζιά(χωρίς νόμιμη απόδειξη), τα 5 ευρώ πάρκινγκ, την μη έκδοση αποδείξεων όταν παίρνεις ποτό ή μπουκάλι ή λουλούδια ή φώτο, όταν πληρώνεις ξαπλώστρα σε δήθεν ιδιωτική πλαζ του μαγαζιού κ.α.
Δεν λέω ότι κακώς διαμαρτύρεστε για τα καφέ, αλλά τους μεγαλοκαρχαρίες της φοροδιαφυγής δεν τους αγγίζει κανείς και όλοι μα όλοι ξέρουν την δράση τους.

Θα ήταν πολύ ενδιαφέρον να κάναμε μια λίστα με όλα τα μαύρα λεφτά που έχουμε συνηθίσει να πληρώνουμε.Ίσως κάποια πράγματα που δεν έχετε φανταστεί να σας ξαφνιάσουν και να σας εκνευρίσουν.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

The Djinn

Τιμώμενο Μέλος

Ο Mario αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 4,513 μηνύματα.
Αρχική Δημοσίευση από dooo:
Καλά έ. Λίγο ακόμα να συνεχίσετε και θα φουντάρω.
Aπο που;:confused:
Να ειναι απο κανα in μερος ε!:P



Πείτε μου πότε τον κλαίτε τον νεκρό.
Τεταρτη 28 του μηνα στον Ιερο Ναο της φανερωμενης.(Δεν ξερω που ειναι μην ρωτατε!:P )
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

The Djinn

Τιμώμενο Μέλος

Ο Mario αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 4,513 μηνύματα.
Αρχική Δημοσίευση από kleftra:
Θα ήταν πολύ ενδιαφέρον να κάναμε μια λίστα με όλα τα μαύρα λεφτά που έχουμε συνηθίσει να πληρώνουμε.Ίσως κάποια πράγματα που δεν έχετε φανταστεί να σας ξαφνιάσουν και να σας εκνευρίσουν.

Αυτο οντως θα ηταν ενδιαφερον...;)
Προσωπικα ξερω οτι ειναι πολλα...γι' αυτο και δεν με ξαφνιαζουν.:|
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

iJohnnyCash

e-steki.gr Founder

Ο Panayotis Yannakas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών, επαγγέλεται Επιχειρηματίας και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 24,043 μηνύματα.
Αρχική Δημοσίευση από kleftra:
Μου αρέσει που (δικαιωμα σας)καταστρέφετε τις αποδείξεις των 3 και 10 ευρώ. Έχω ακούσει πολλούς να διαμαρτύρονται για τις αποδείξεις στα καφέ, δεν εχώ ακούσει όμως ποτέ κανέναν να διαμαρτύρεται για τα 20 ευρώ είσοδο σε κάποια μαγαζιά(χωρίς νόμιμη απόδειξη), τα 5 ευρώ πάρκινγκ, την μη έκδοση αποδείξεων όταν παίρνεις ποτό ή μπουκάλι ή λουλούδια ή φώτο, όταν πληρώνεις ξαπλώστρα σε δήθεν ιδιωτική πλαζ του μαγαζιού κ.α.
Δεν λέω ότι κακώς διαμαρτύρεστε για τα καφέ, αλλά τους μεγαλοκαρχαρίες της φοροδιαφυγής δεν τους αγγίζει κανείς και όλοι μα όλοι ξέρουν την δράση τους.
Εχεις απολυτο δικαιο κλεφτρα ... αλλα προσωπικα το συχνο φαινομενο φοροδιαφυγης που βλεπω ειναι το θεμα του καφε:worry:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Nana

Δραστήριο μέλος

Η Nana αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται IT. Έχει γράψει 602 μηνύματα.
Αρχική Δημοσίευση από Dark_kronos:
Ολους μας κλεβουν, δεν διαφωνω, αλλα τους επειχειριματιες περισσοτερο. Ειναι τυχαιο οτι επιχειριματιες που βγαζουν τρελα λευτα εχουν μικροτερη φορολογικη δηλωση απο εσενα; Και επισης αυτοι εχουν την δυνατοτιτα να κλεψουν την εφορια, ενας υπαλιλος δεν μπορει

???????
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

iJohnnyCash

e-steki.gr Founder

Ο Panayotis Yannakas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών, επαγγέλεται Επιχειρηματίας και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 24,043 μηνύματα.
Σημερα σε αλλο καταστημα οχι μονο δεν εγραφε λαθος ωρα αλλα και χαμηλοτερη τιμη. Μαλιστα μετα απο καμια ωρα προσθεθηκε και αλλος στην παρεα και δεν φεραν αποδειξη
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

kleftra

Διάσημο μέλος

Η Γεωργία-Γωγούλα-Γωγώ...ακούω σε όλες τις παραλλαγές αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 3,359 μηνύματα.
Αρχική Δημοσίευση από Exposed_Bone:
Σημερα σε αλλο καταστημα οχι μονο δεν εγραφε λαθος ωρα αλλα και χαμηλοτερη τιμη. Μαλιστα μετα απο καμια ωρα προσθεθηκε και αλλος στην παρεα και δεν φεραν αποδειξη

Έχω την εντύπωση ότι στην παρέα σας δεν βγαίνετε γιατί πραγματικά θέλετε να πιείτε καφέ..........μικροί μυστικοί πράκτορες του ΣΔΟΕ:D :D :D :D :D :D :P :P :P :P :P :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

The Djinn

Τιμώμενο Μέλος

Ο Mario αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 4,513 μηνύματα.
Για να σας ρωτησω κατι;
Σε αυτο το thread θα μιλαμε μονο για τις αποδειξεις;:confused:
Δηλαδη για οτιδηποτε "ενοχλητικα" πουμ πορει να συμβαινουν σε καφετερειες κι αλλα μαγαζια να ανοιξουμε αλλο thread;:confused:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

iJohnnyCash

e-steki.gr Founder

Ο Panayotis Yannakas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών, επαγγέλεται Επιχειρηματίας και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 24,043 μηνύματα.
Αρχική Δημοσίευση από Mario:
:
Δηλαδη για οτιδηποτε "ενοχλητικα" πουμ πορει να συμβαινουν σε καφετερειες κι αλλα μαγαζια να ανοιξουμε αλλο thread;:confused:
Καλλιτερα αλλο ... εχει πολυ ενδιαφερον το θεμα που προτεινεις και πιστευω οτι ειναι κριμα να χαθει ετσι
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

misslittledevil

Επιφανές μέλος

Η misslittledevil αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 40 ετών. Έχει γράψει 8,197 μηνύματα.
Εμενα παντως αυτο με τις αποδειξεις δεν μου εχει τυχει ποτε!

Και να μου τυχει δηλαδη, φασαρια δεν θα κανω σιγουρα, θα δειξω στο γκαρσονι οτι το ξερω -μην μας περναει και για ηλιθιους- αλλα μεχρι εκει.. Σε πιο επαγγελμα δεν κλεβουν? Και γιατι να μην τα βαλει στην τσεπη αυτος που εχει το καφε και να τα φαει η εφορια? Λιγα τρωει κι αυτη..

Αποψεις ειναι αυτες! :whistle:


 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

iJohnnyCash

e-steki.gr Founder

Ο Panayotis Yannakas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών, επαγγέλεται Επιχειρηματίας και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 24,043 μηνύματα.
Αρχική Δημοσίευση από misslittledevil:
Σε πιο επαγγελμα δεν κλεβουν? Και γιατι να μην τα βαλει στην τσεπη αυτος που εχει το καφε και να τα φαει η εφορια? Λιγα τρωει κι αυτη..
Αν η εφορία κλέβει όλα τα λέφτα που παίρνει ... τότε πως νομίζεις ότι γίνονται όλα αυτά τα έργα; :) Ναι μπορει να τρώει ενα μικρό ποσοστό αλλά δεν μπορεί πολλά και αυτο γιατι ... πλέον το κάθε τι ... πρέπει να το δικαιολογει
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

misslittledevil

Επιφανές μέλος

Η misslittledevil αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 40 ετών. Έχει γράψει 8,197 μηνύματα.
Το τι δικαιολογει η εφορια και τι οχι, δεν με αφορα.. Ουτε δλδ το τι κανει ο ιδιοκτητης του καθε καφε, εμενα με νοιαζει η τσεπη μου.
Στο καφε παω και τα σκαω γιατι το θελω, ενω η εφορια ερχεται και μου τα περνει χωρις να θελω. Εκει βρισκω την διαφορα.

Καλα, αυτο δεν σημαινει οτι ριχνω δικια σε αυτους που κλεβουν την εφορια -στην προκειμενη περιπτωση αυτο (με αυτον) που σου ετυχε- αλλα καλο ειναι να βλεπουμε τα πραγματα απο ολες τις πλευρες! :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Subject to change

e-steki.gr Founder

Η Λία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 37 ετών και επαγγέλεται Web developer. Έχει γράψει 15,891 μηνύματα.
Αρχική Δημοσίευση από misslittledevil:
Και γιατι να μην τα βαλει στην τσεπη αυτος που εχει το καφε και να τα φαει η εφορια? Λιγα τρωει κι αυτη..

Ακριβώς επειδή δεν τρώει λίγα, δεν γουστάρω να πληρώνω και αυτά των φοροφυγάδων. Διότι ουσιαστικά οι υπόλοιποι φορολογούμενοι πολίτες πληρώνουμε τα κερατιάτικα των φοροφυγάρδων. Ε όχι.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

iJohnnyCash

e-steki.gr Founder

Ο Panayotis Yannakas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών, επαγγέλεται Επιχειρηματίας και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 24,043 μηνύματα.
Βρε παιδια ... χαλαρωστε λιγο ...Σιγα σιγα η εφορια τρωει ολο και λιγοτερο ... η ελλαδα γινεται περισσοτερο ευρωπη σιγα σιγα. Οι ελεγχοι μεσα στην ιδια την χωρα γινονται πιο αυστηρη. Ας μην τα βλεπουμε τα παντα μαυρα
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Dark_kronos

Επιφανές μέλος

Ο Rognan αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Άεργος/η και μας γράφει απο Ισπανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 20,660 μηνύματα.
Μου την εσπασε πολυ κατι ψιλο-αναλογο εχτες. Δεν ηξερα αν επρεπε να μπει εδω (στης αποδειξεις) η στο αλλο αναλογο τοπικ, το λεω εδω και αμα θελετε παρτε το στο αλλο.
Εχτες ειχα παει με την ξαδερφες μου σε μια καφετερια σε ενα χωριο της Ροδου. Ειχαμε παρει εναν χυμο, ενα red bull και μια κοκα-κολα και στην αποδειξη εγραφε:
Αναψυχτικο 2,20
Χυμος 3,00
Αναψυχτικο 3,00

Ωραια ως εδω, ομως στο συνολο εγραφε 9. Εκει τα πειρα. Καταλαβα οτι επροκειτο για το κουβερ αλλα μου την εσπασε που δεν το ελεγε πανω. Πηγα μεσα στον μπαρμαν-ιδιωκτιτη και του ειπα οτι ειναι αισχρο να μην λεει πανω οτι χρεωνει 80 λεπτα το κουβερ χωρις να το λεει πουθενα. Μου ειπε φυσικα οτι ειχα δικιο και θα το κανονιζε. Θα δω την επομενη φορα που θα παω αν διωρθοθικε καθολου.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 5 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
    • *
  • Φορτώνει...
Top