Υπάρχει άλλο πρόγραμμα σαν το Νapster

Γιάννης

Περιβόητο μέλος

Ο Παπαφλέσσας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 48 ετών. Έχει γράψει 4,851 μηνύματα.
To napster δεν επιτρέπει να είσαι συνδρομητής του αν δεν είσαι αμερικάνος ξέρει κάποιος αντίστοιχο πρόγραμμα που να κατεβάζει μουσική. Όχι παράνομο λογισμικό στυλ napster
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Vkey

Επιφανές μέλος

Η Κοινό Μυστικό!!! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Εκπαιδευτικός. Έχει γράψει 8,253 μηνύματα.
WinMX εμένα με βόλεψε...είναι και το DC++
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

emufear

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο emufear αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 37 ετών και επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 1,730 μηνύματα.
Έχω την εντύπωση ότι ο Γιάννης ψάχνει για πρόγραμμα που θα πληρώνει συνδρομή για να κατεβάζει τραγούδια.

Πάντως Γιάννη να σε ενημερώσω πως δεν υπάρχει παράνομο λογισμικό αλλά μόνο παράνομη χρήση λογισμικού. ;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Subject to change

e-steki.gr Founder

Η Λία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 37 ετών και επαγγέλεται Web developer. Έχει γράψει 15,891 μηνύματα.
Πάντως οφείλω να υπενθυμίσω τον εξής κανόνα:

Απαγορεύεται αυστηρότατα το οποιοδήποτε μήνυμα σχετικά με παράνομο λογισμικό ή μεθόδους εξουδετέρωσης της προστασίας λογισμικού καθώς και συνδέσμους (links) για ιστοσελίδες με τέτοιο περιεχόμενο. Στην απαγόρευση αυτή περιλαμβάνονται και σύνδεσμοι (links) για αρχεία .torrent τα οποία αναφέρονται σε εμπορικά προγράμματα ή σε παράνομα αντίγραφα έργων που προστατεύονται από την νομοθεσία περί πνευματικής ιδιοκτησίας καθώς και links για ιστοσελίδες που περιέχουν συνδέσμους για αρχεία .torrent. Οι παραβάτες θα τιμωρούνται με μόνιμη απαγόρευση εισόδου στο forum και θα διαγράφετε αυτομάτως το post/thread.

Ελπίζω ότι το θέμα θα συζητηθεί εντος των απαραίτητων νομίμων πλαίσίων μιας και θέλω να πιστεύω οτι οι e-stekiτες είναι άτομα με επίπεδο. :)

Όσον αφορά το θέμα εγώ πιστεύω οτι το καλύτερο είναι το DC++ αρκει να έχεις τα παραίτητα GB για κάθε hub να μοιραστείς με τους άλλους.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

dt008

Νεοφερμένος

Ο dt008 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 40 ετών και επαγγέλεται Προγραμματιστής/τρια. Έχει γράψει 83 μηνύματα.
Αρχική Δημοσίευση από emufear :
Έχω την εντύπωση ότι ο Γιάννης ψάχνει για πρόγραμμα που θα πληρώνει συνδρομή για να κατεβάζει τραγούδια.

Πάντως Γιάννη να σε ενημερώσω πως δεν υπάρχει παράνομο λογισμικό αλλά μόνο παράνομη χρήση λογισμικού. ;)


RESPECT TO EMU, απλά

φίλε γιάννη, itunes
το οποίο παρεπιμπτόντως τα πάει και πολύ καλά

:-)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Γιάννης

Περιβόητο μέλος

Ο Παπαφλέσσας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 48 ετών. Έχει γράψει 4,851 μηνύματα.
Με παρεξηγήσατε αγαπητή Michelle έχει ξεκαθαριστεί ότι δεν ψάχνω κανένα είδος παράνομου λογισμικού η παράνομης χρήσης λογισμικού το winmx το κατέβασα καλό φαίνετε θα δοκιμάσω και τα άλλα σύντομα. Michelle όλα αυτά τα κινέζικα που γράφεις στο topic σου τι είναι ? παίδες όποιος μπορεί να μου στείλει και κανένα url για τα προγραμματάκια σε private mail καλά θα είναι. thanks
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Subject to change

e-steki.gr Founder

Η Λία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 37 ετών και επαγγέλεται Web developer. Έχει γράψει 15,891 μηνύματα.
Αρχική Δημοσίευση από yiannis :
Michelle όλα αυτά τα κινέζικα που γράφεις στο topic σου τι είναι ?

Τι εννοείς εδω?

Επίσης, εγώ δεν σε παρεξήγησα. Απλά προληπτικα για να προλάβω τέτοιες απαντήσεις απο άλλα μέλη όφειλα να υπενθυμίσω τον κανόνα :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Γιάννης

Περιβόητο μέλος

Ο Παπαφλέσσας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 48 ετών. Έχει γράψει 4,851 μηνύματα.
Αρχική Δημοσίευση από Michelle :
Ôé åííïåßò åäù?

Åðßóçò, åãþ äåí óå ðáñåîÞãçóá. ÁðëÜ ðñïëçðôéêá ãéá íá ðñïëÜâù ôÝôïéåò áðáíôÞóåéò áðï Üëëá ìÝëç üöåéëá íá õðåíèõìßóù ôïí êáíüíá :)

Και καλά κάνεις ! Όσο αφορά για τα κινεζικά μου γράφεις να κατεβάσω το DC++ το κατάλαβα είναι πρόγραμμα για τραγούδια μετά τι θες να πείς να έχω GB και αρκετά hUB δηλαδή ?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

gademis

Τιμώμενο Μέλος

Ο Δημήτρης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 46 ετών και επαγγέλεται Η.Μ.Μ.Υ.. Έχει γράψει 1,634 μηνύματα.
To DC++ έχει επιλογές να του πείς ποιά αρχεία να μοιράσεις. Τα GB που αναφέρει η Michelle είναι το sharesize, το συνολικό μέγεθος δηλαδή των αρχείων που μοιράζεις. Τα hubs φαντάσου οτι είναι σάν servers του dc++. Μπορείς να συνδεθείς σε ένα ή περισσότερα (οχι πάρα πολλα όμως, τα περισοτερα έχουν κανόνες που το απαγορέυουν) και οταν ψάχνεις κάτι το ψάχνεις μέσα απο τα μέλη των hubs στα οποία βρίσκεσαι. Τώρα κάθε hub έχει κανόνες, και τυπικά ο ένας θέτει ελάχιστο όριο sharesize (μπορεί να λέει πχ οτι θέλεις 10 GB για να μπείς στο συγκεκριμένο hub).
edit: FAQ για το DC++
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Γιάννης

Περιβόητο μέλος

Ο Παπαφλέσσας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 48 ετών. Έχει γράψει 4,851 μηνύματα.
thanks για την ενημέρωση. Το κατέβασα χθες το DC++ αλλα έμπλεξα και το έστειλα, το winmx χρησιμοποιώ τώρα και το έχω βολευτεί να κατάφερνα και να κατέβαζα eminem καλά θα ήταν
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Founes

Διάσημο μέλος

Ο Founes αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 3,548 μηνύματα.
DC++ RulEz!!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

keaster

Νεοφερμένος

Ο keaster αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 20 μηνύματα.
Αρχική Δημοσίευση από emufear :
Έχω την εντύπωση ότι ο Γιάννης ψάχνει για πρόγραμμα που θα πληρώνει συνδρομή για να κατεβάζει τραγούδια.

Πάντως Γιάννη να σε ενημερώσω πως δεν υπάρχει παράνομο λογισμικό αλλά μόνο παράνομη χρήση λογισμικού. ;)
ρίξε μια ματιά εδώ και θα ανακαλύψεις ότι σιγα σιγά μάλλον θα γίνουν παράνομα
https://www.e-pcmag.gr/modules/news/article.php?storyid=837

edited by Michelle: fixed quote
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

gademis

Τιμώμενο Μέλος

Ο Δημήτρης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 46 ετών και επαγγέλεται Η.Μ.Μ.Υ.. Έχει γράψει 1,634 μηνύματα.
ρίξε μια ματιά εδώ και θα ανακαλύψεις ότι σιγα σιγά μάλλον θα γίνουν παράνομα
Περιμένουν όλοι να βγεί το δεδικασμένο για να μυνήσουν τη Micro$oft που δέν κόβει το TCP/IP stack τα παράνομα τραγούδια. Τοτε μονο θα καταλάβουν τι κάνανε.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Γιάννης

Περιβόητο μέλος

Ο Παπαφλέσσας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 48 ετών. Έχει γράψει 4,851 μηνύματα.
Thanks σε όλους για την βοήθεια. Τελικά κατέβασα το eDonkey και είναι πολύ καλό. To Kazaa με γέμισε bugs και virus μαζί με τόνους Spam!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Founes

Διάσημο μέλος

Ο Founes αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 3,548 μηνύματα.
εγώ στο λέω ξανά! προσπάθησε DC++ ξανά και θα με θυμηθείς! οτι βοήθεια θές εδώ είμαστε!!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Γιάννης

Περιβόητο μέλος

Ο Παπαφλέσσας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 48 ετών. Έχει γράψει 4,851 μηνύματα.
Αρχική Δημοσίευση από Founes :
εγώ στο λέω ξανά! προσπάθησε DC++ ξανά και θα με θυμηθείς! οτι βοήθεια θές εδώ είμαστε!!!
Το δοκίμασα αλλα μου φαίνετε πολύπλοκο το edonkey ειναι πολύ καλο thanks :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

iJohnnyCash

e-steki.gr Founder

Ο Panayotis Yannakas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών, επαγγέλεται Επιχειρηματίας και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 24,043 μηνύματα.
Αρχική Δημοσίευση από yiannis :
Thanks σε όλους για την βοήθεια. Τελικά κατέβασα το eDonkey και είναι πολύ καλό. To Kazaa με γέμισε bugs και virus μαζί με τόνους Spam!
Εγώ το βρίσκω λόγικο από την στιγμή που δεν υπήρχε κάνενας έλενχος για το τι αρχεία μοιράζει ο κάθενας....
Για αυτό πιστεύω ότι αξίζει με τα χίλια το dc++
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

YoMaNaTiOn

Δραστήριο μέλος

Ο YoMaNaTiOn αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 37 ετών και επαγγέλεται Προγραμματιστής/τρια. Έχει γράψει 487 μηνύματα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

iJohnnyCash

e-steki.gr Founder

Ο Panayotis Yannakas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών, επαγγέλεται Επιχειρηματίας και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 24,043 μηνύματα.
Αρχική Δημοσίευση από YoMaNaTiOn :
Πρώτη φορά το ακούω..... :/
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

keaster

Νεοφερμένος

Ο keaster αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 20 μηνύματα.
Αρχική Δημοσίευση από YoMaNaTiOn :
Το είχα δει παλιότερα αλλά απ΄ότι θυμάμαι δεν έβρισκα πολλά πράγματα και φαντάζομαι γιατί δεν ήταν ιδιαίτερα γνωστό και δεν είχε πολλούς χρήστες
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 0 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top