Υποστηρίξτε το iSchool.gr

Scandal

Διαχειριστής

Ο Πέτρος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 35 ετών, επαγγέλεται Web developer και μας γράφει απο Περιστέρι (Αττική). Έχει γράψει 17,044 μηνύματα.

lagiator

Νεοφερμένος

Ο Θοδωρής αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Τρίκαλα (Τρίκαλα). Έχει γράψει 101 μηνύματα.
:p 4 μέρες ονλινε και έχουμε 105 άτομα :p
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Mitsos The Great

Διάσημο μέλος

Ο Δημήτρης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών και μας γράφει απο Βαρθολομιό (Ηλεία). Έχει γράψει 2,165 μηνύματα.
Εννοείτε οτί θα υποστιρίξω το φόρουμ;).
Το έχω βάλει στις υπογραφές μου από τα φόρουμ που συμμετέχω πρίν ανοίξεις το θέμα;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Anarki

Διάσημο μέλος

Ο Αλέξης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Χανιά (Χανιά). Έχει γράψει 3,345 μηνύματα.
Να ρωτήσω κάτι άσχετο, γιατί οι διαστάσεις των εικονών είναι στο περίπου; :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

matelas

Νεοφερμένος

Ο Νίκος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών και μας γράφει απο Ναύπακτος (Αιτωλοακαρνανία). Έχει γράψει 11 μηνύματα.
Έβαλα banner στο Nafpaktos-world.gr και στο blog μου.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Scandal

Διαχειριστής

Ο Πέτρος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 35 ετών, επαγγέλεται Web developer και μας γράφει απο Περιστέρι (Αττική). Έχει γράψει 17,044 μηνύματα.
Να ρωτήσω κάτι άσχετο, γιατί οι διαστάσεις των εικονών είναι στο περίπου; :P
Το περίπου υπάρχει λόγω του κειμένου :)
Δεν είναι διαστάσεις των εικόνων, αλλά εικόνων + κειμένου. :iagree:

Έβαλα banner στο Nafpaktos-world.gr και στο blog μου.
Εννοείτε οτί θα υποστιρίξω το φόρουμ;).
Το έχω βάλει στις υπογραφές μου από τα φόρουμ που συμμετέχω πρίν ανοίξεις το θέμα;)
:thanks:


-petros
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Anarki

Διάσημο μέλος

Ο Αλέξης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Χανιά (Χανιά). Έχει γράψει 3,345 μηνύματα.
Ah μαζί με τα links είναι οι διαστάσεις, οκ. Λέω κι εγώ :D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

michael92

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Μιχάλης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών και επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 1,227 μηνύματα.
Θα τα προσθέσω αμέσως αφού τα κάνω ένα ρετούς βέβαια!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Scandal

Διαχειριστής

Ο Πέτρος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 35 ετών, επαγγέλεται Web developer και μας γράφει απο Περιστέρι (Αττική). Έχει γράψει 17,044 μηνύματα.
Θα τα προσθέσω αμέσως αφού τα κάνω ένα ρετούς βέβαια!
Βέβαια :)
Μιας που απ' ότι φαίνεται ξέρεις από επεξεργασία εικόνας, μπορείς να παραθέσεις κάποια και να τα βάλουμε στο αρχικό post. :iagree:
(κυρίως σε θέματα διαστάσεων και περιγράμματος όχι τροποποιήσεις στοιχείων του logo ).




-petros
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

michael92

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Μιχάλης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών και επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 1,227 μηνύματα.
Αχ, σόρρυ μέχρι στιγμής έκανα για μένα, προσωπικό :



Θα φτιάξω και γενικά για όλους τους χρήστες, καλύτερα!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Mitsos The Great

Διάσημο μέλος

Ο Δημήτρης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών και μας γράφει απο Βαρθολομιό (Ηλεία). Έχει γράψει 2,165 μηνύματα.
Αχ, σόρρυ μέχρι στιγμής έκανα για μένα, προσωπικό :



Θα φτιάξω και γενικά για όλους τους χρήστες, καλύτερα!

Η εικόνα είναι τέλεια...!:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

eL BaRTo

Νεοφερμένος

Ο eL BaRTo αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών. Έχει γράψει 46 μηνύματα.
μπορω ναχω το psd του logo?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Subject to change

e-steki.gr Founder

Η Λία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 37 ετών και επαγγέλεται Web developer. Έχει γράψει 15,891 μηνύματα.
μπορω ναχω το psd του logo?
Φυσικά και όχι.
Τα σωστά λογότυπα δεν γίνονται σε Photoshop, αλλά σε κάποιο vector πρόγραμμα όπως το Illustrator ή το Corel (εξαιρέσεις έχουν υπάρξει ορισμένες, αλλά μόνο απο πολύ ταλαντούχους γραφίστες και όχι σαν στάνταρ μέθοδος εργασίας αλλά κατ'εξαίρεσιν σε συγκεκριμένες, μετρημένες στα δάχτυλα, περιπτώσεις στις οποίες παρέβησαν συνειδητά τους κανόνες της γραφιστικής επειδή υπήρχε λόγος.).
Ο λόγος για το παραπάνω είναι οτι ένα λογότυπο, είναι το κυριότερο στοιχείο της εταιρικής ταυτότητας και πρέπει να είναι ευέλικτο. Κατά συνέπεια πρέπει να μπορεί να γίνει resize και προς τα πάνω και προς τα κάτω, χωρίς την παραμικρή απώλεια, κάτι που επιτυγχάνεται μόνο με τη χρήση vectors.
Το λογότυπο του iSchool έχει σχεδιαστεί ακολουθώντας τον παραπάνω κανόνα, οπότε είναι διαθέσιμο μόνο σε .ai (Adobe Illustrator file) και όχι σε .psd.

(οι κανόνες περι λογοτύπων που έλεγα σε άλλο ποστ... Ε αυτός είναι ένας)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

eL BaRTo

Νεοφερμένος

Ο eL BaRTo αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών. Έχει γράψει 46 μηνύματα.
μιας και δεν ειμαι γραφιστας δεν εχω διαβασει κανενα απο τους κανονες που αναφερεις.
μιας και δεν μπορω λοιπον να εχω καποιο αρχειο, psd η png[render] δυστηχως δεν θα ασχοληθω/βελτιωσω[κατα δικη μου αποψη] οποιδηποτε banner/image διαφημιστικο η οχι του ischool.gr
ευχαριστω
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

lagiator

Νεοφερμένος

Ο Θοδωρής αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Τρίκαλα (Τρίκαλα). Έχει γράψει 101 μηνύματα.
Εδώ είμαι..Πρώτος πρώτος :p
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

michael92

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Μιχάλης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών και επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 1,227 μηνύματα.
Φυσικά και όχι.
Τα σωστά λογότυπα δεν γίνονται σε Photoshop, αλλά σε κάποιο vector πρόγραμμα όπως το Illustrator ή το Corel (εξαιρέσεις έχουν υπάρξει ορισμένες, αλλά μόνο απο πολύ ταλαντούχους γραφίστες και όχι σαν στάνταρ μέθοδος εργασίας αλλά κατ'εξαίρεσιν σε συγκεκριμένες, μετρημένες στα δάχτυλα, περιπτώσεις στις οποίες παρέβησαν συνειδητά τους κανόνες της γραφιστικής επειδή υπήρχε λόγος.).
Ο λόγος για το παραπάνω είναι οτι ένα λογότυπο, είναι το κυριότερο στοιχείο της εταιρικής ταυτότητας και πρέπει να είναι ευέλικτο. Κατά συνέπεια πρέπει να μπορεί να γίνει resize και προς τα πάνω και προς τα κάτω, χωρίς την παραμικρή απώλεια, κάτι που επιτυγχάνεται μόνο με τη χρήση vectors.
Το λογότυπο του iSchool έχει σχεδιαστεί ακολουθώντας τον παραπάνω κανόνα, οπότε είναι διαθέσιμο μόνο σε .ai (Adobe Illustrator file) και όχι σε .psd.

(οι κανόνες περι λογοτύπων που έλεγα σε άλλο ποστ... Ε αυτός είναι ένας)

Εγώ στο Illustrator σχεδιάζω σπάνια, προτιμώ Fireworks και Photoshop, ο συνδυασμός των δύο αυτών δημιουργεί τέλεια γραφικά. Το Illustrator είναι πιο πολύπλοκο. Το Fireworks κάνει επίσης resize χωρίς αλλοιώσεις.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Subject to change

e-steki.gr Founder

Η Λία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 37 ετών και επαγγέλεται Web developer. Έχει γράψει 15,891 μηνύματα.
Το Fireworks δεν το έχω δουλέψει, αλλά ναι, το photoshop έχει κάποιες στοιχειώδεις vector δυνατότητες. Ωστόσο δεν είναι για αυτή τη δουλειά. Είναι κάτα κάποιο τρόπο θέμα standards τα λογότυπα να σχεδιάζονται σε εξειδικευμένα προγράμματα για vectors.
To Illustrator δεν είναι ιδιαίτερα πιο πολύπλοκο απο το Photoshop. Αν το μάθεις σου λύνει τα χέρια, εγώ πλέον το χρησιμοποιώ συχνά ακόμα και για πράγματα που συνήθως γίνονται στο Photoshop (πχ μακέτες για sites).
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

takis_17

Νεοφερμένος

Ο Takis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών. Έχει γράψει 7 μηνύματα.
εβαλα και εγω στην υπογραφη μου στο thegreekz.com
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

JAKE

Νεοφερμένος

Ο JAKE αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών. Έχει γράψει 17 μηνύματα.
και εγώ μέσα οπώς παντα χιχι
εγώ στο allforums
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

qwertyuiop

Διάσημο μέλος

Ο Γιώργος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 28 ετών, επαγγέλεται Μαθητής/τρια και μας γράφει απο Φιλοθέη (Αττική). Έχει γράψει 2,880 μηνύματα.
κι εγώ στο adslgr
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 0 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top