Υπόθεση: Ζακ Κωστόπουλος

nearos

Διακεκριμένο μέλος

Ο Giorgos αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι 17 ετών και επαγγέλεται Συνταξιούχος. Έχει γράψει 7,104 μηνύματα.

giannhs2001

Επιφανές μέλος

Ο Ιωάννης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 23 ετών, επαγγέλεται Ιστορικός και μας γράφει απο Κατερίνη (Πιερία). Έχει γράψει 20,601 μηνύματα.
Δεν ήταν τρανς αν θυμάμαι καλά. Drag queen performer ήταν. Η υπόθεση αυτή βρωμούσε εξ αρχής. Ισχύει πως εν τέλει δεν βρέθηκαν τα αποτυπώματα του πάνω στο μαχαίρι που του καταλογίστηκε; Η επίθεση που δέχθηκε ήταν τρομερά βίαιη πάντως, όταν στοχεύεις με τόση βιαιότητα στο κεφάλι έναν πεσμένο είναι ξεκάθαρο πως έχεις δολοφονικές διαθέσεις.
 

Himela

Συντονίστρια

Η Himela αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 32,620 μηνύματα.
Δε μας ενδιαφέρει αν ήταν τρανς, drag, αρσενικός, θηλυκός, κοντός, χοντρός, ο πάπας. Ήταν ένας άνθρωπος που ο θάνατός του σχετίζεται άμεσα με τα χτυπήματα που δέχτηκε.
Ο εισαγγελικός λειτουργός στη σύντομη εισήγηση του επί της ενοχής, υποστήριξε πως τα 23 χτυπήματα που δέχθηκε ο Ζακ Κωστόπουλος στο κεφάλι ήταν αυτά που επέφεραν το θάνατο.
 

Himela

Συντονίστρια

Η Himela αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 32,620 μηνύματα.

Guest 030894

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Αυστηρη ποινη. Απο το συγκεκριμενο σημειο περναω καθημερινα, ειναι γεματο κακοποια στοιχεια και ευλογα θεωρησαν οτι βρισκεται υπο κινδυνο η περιουσια τους. Αν και καθ ομολογιαν το παρακαναν, ασκησαν υπερβολικη βια ενω πλεον δεν αποτελουσε κινδυνος και οντως δε πηγε να κλεψει.
 

Υδροχόος

Περιβόητο μέλος

Η Χριστίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 4,753 μηνύματα.
Του διέλυσαν το κεφάλι, τα καθίκια. Ακόμα έχω στο μυαλό μου τις εικόνες από τότε. Με τί μανία και τί λύσσα τον χτυπούσαν...

Και πού μεταξύ άλλων ;;; Στο κεφάλι...
 

Panzerkampfwagen

Διάσημο μέλος

Ο Panzerkampfwagen αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Δικηγόρος. Έχει γράψει 2,789 μηνύματα.
Αυστηρη ποινη. Απο το συγκεκριμενο σημειο περναω καθημερινα, ειναι γεματο κακοποια στοιχεια και ευλογα θεωρησαν οτι βρισκεται υπο κινδυνο η περιουσια τους. Αν και καθ ομολογιαν το παρακαναν, ασκησαν υπερβολικη βια ενω πλεον δεν αποτελουσε κινδυνος και οντως δε πηγε να κλεψει.
Η ποινή "αυτόματα" βγαίνει.

Συγκεκριμένα επί του παρόντος μιλάμε για 29 (Βαριά σωματική βλάβη, έστω και με ενδεχόμενο δόλο, με αποτέλεσμα το θάνατο του θύματος οφειλόμενο σε αμέλεια του φυσικού αυτουργού) + 310, που πάει στο 311ΠΚ με μέγιστη ποινή τα δέκα έτη κάθειρξης.

Δε μπορώ να καταλάβω γιατί δεν το πήγαν σε κατάσταση άμυνας, οπότε η όποια ποινή του κοσμηματοπώλη θα ήταν ζήτημα υπέρβασης άμυνας (23ΠΚ και τα σχετικά).

Διάσπαρτες σκέψεις οι παραπάνω, δεν έχω ιδέα τι γράφεται στη δικογραφία. Αλλά θα ήθελα να το συζητήσω με κάποιον που ξέρει.
 

Guest 030894

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Δε μπορώ να καταλάβω γιατί δεν το πήγαν σε κατάσταση άμυνας, οπότε η όποια ποινή του κοσμηματοπώλη θα ήταν ζήτημα υπέρβασης άμυνας (23ΠΚ και τα σχετικά).
Ναι αυτο εννοω επρεπε να το υπαγαγουν στο ειδικο πραγματικο της 23ΠΚ αλλα χρωσταω ακομα τα ποινικα και εχω να τα ανοιξω απο το 2020 οποτε μη λαμβανεις υποψη σοβαρα τη γνωμη μου
 

Panzerkampfwagen

Διάσημο μέλος

Ο Panzerkampfwagen αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Δικηγόρος. Έχει γράψει 2,789 μηνύματα.
Ναι αυτο εννοω επρεπε να το υπαγαγουν στο ειδικο πραγματικο της 23ΠΚ αλλα χρωσταω ακομα τα ποινικα και εχω να τα ανοιξω απο το 2020 οποτε μη λαμβανεις υποψη σοβαρα τη γνωμη μου
Χαχααχααχ ελπίζω να μη τα χρωστάω και εγώ (ακόμη περιμένω τα αποτελέσματα --μη το γρουσουζέψω).

Κάτι δε ξέρω, και θα ήθελα να το θίξω στους καθηγητάδες μου με το καλό του χρόνου.
 

Joji

Επιφανές μέλος

Η Ιωάννα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 21 ετών, επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 8,008 μηνύματα.
Δολοφόνοι.
 

juste un instant

Επιφανές μέλος

Ο Βασίλης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Αφρική. Έχει γράψει 31,737 μηνύματα.
 

Aura

Διάσημο μέλος

Η Aura αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 3,173 μηνύματα.
Αυστηρη ποινη. Απο το συγκεκριμενο σημειο περναω καθημερινα, ειναι γεματο κακοποια στοιχεια και ευλογα θεωρησαν οτι βρισκεται υπο κινδυνο η περιουσια τους. Αν και καθ ομολογιαν το παρακαναν, ασκησαν υπερβολικη βια ενω πλεον δεν αποτελουσε κινδυνος και οντως δε πηγε να κλεψει.
Ε υποτίθεται πως δεν σκοτώνεις για να σώσεις την περιουσία σου, μόνο αν απειλείται η ζωή σου.
 

Guest 030894

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.

Aura

Διάσημο μέλος

Η Aura αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 3,173 μηνύματα.

Guest 030894

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Σωστό είναι. Δεν μπορείς να μετρήσεις και την ανθρώπινη ζωή σε χρήματα. Τι ποσό να έβαζες...περιουσία μπορεί να είναι και 100 ευρώ..
Πρεπει καπως να διασφαλισθει ο εχων την περιουσια απο περιπτωσεις ληστειων ακινητων κατα κυριο λογο. Να γινει πιο ευνοικη η σταθμιση για τον αμυνομενο οχι ετσι αυθαιρετα πηρες το ρολοι μου σε σκοτωνω
 

Aura

Διάσημο μέλος

Η Aura αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 3,173 μηνύματα.
Πρεπει καπως να διασφαλισθει ο εχων την περιουσια απο περιπτωσεις ληστειων ακινητων κατα κυριο λογο. Να γινει πιο ευνοικη η σταθμιση για τον αμυνομενο οχι ετσι αυθαιρετα πηρες το ρολοι μου σε σκοτωνω
Εγώ θεωρώ σωστο να πηγαίνεις μέσα για τις προθέσεις σου. Δηλαδή είτε ανθρωποκτονία είτε απόπειρα ανθρωποκτονίας να είναι το ίδιο.

Ο έχων την περιουσία να ευνοείται όταν δεν έχει προθεση να σκοτώσει .
 

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top