Υπόθεση: Ζακ Κωστόπουλος

Δημοσιοκαφρος-γραφος

Διακεκριμένο μέλος

Ο Σωτήρης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 26 ετών, επαγγέλεται Δημοσιογράφος και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 6,852 μηνύματα.
Προτείνω να δούμε το θέμα από την αρχή:

Είναι ένας σε 1 κοσμηματοπωλείο και κλειδώνεται μέσα, χωρίς να είναι κανείς άλλος μέσα.

Πάνω του βρέθηκαν λεφτά; Οχι
Κοσμήματα; Οχι
Αποτυπώματα στην ταμειακή; Οχι

Οπότε δεν υπάρχει κλοπή

Στο μαχαίρι akiko δεν βρήκαν τα αποτυπώματα του zak το dna είναι το αίμα του Ζακ. Δεν είναι σοβαρό στοιχείο (περίπτωση Ηλιάνας)

Τώρα ας πούμε για αυτά που ακούστηκαν.

Ληστεία

Ληστεία βάση ΠΚ έχουμε

1.Όποιος με σωματική βία εναντίον προσώπου ή με απειλές ενωμένες με επικείμενο κίνδυνο σώματος ή ζωής αφαιρεί από άλλον ξένο (ολικά ή εν μέρει) κινητό πράγμα ή τον εξαναγκάζει να του το παραδώσει για να το ιδιοποιηθεί παρανόμως, τιμωρείται με κάθειρξη. Η τέλεση της πράξης του προηγούμενου εδαφίου με κάλυψη ή αλλοίωση των χαρακτηριστικών του προσώπου του δράστη συνιστά επιβαρυντική περίσταση.
2.Αν ο υπαίτιος της πράξεως αυτής έφερε πολεμικό τυφέκιο ή πυροβόλο όπλο που φέρει φυσίγγιο των 40 χιλιοστών και άνω ή πολυβόλο ή υποπολυβόλο ή χειροβομβίδα ή εκρηκτικό μηχανισμό ή βαρύ όπλο ή όπλο πυροβολικού, τιμωρείται με κάθειρξη τουλάχιστον δέκα ετών.2. Αν από την πράξη προήλθε ο θάνατος κάποιου προσώπου ή βαριά σωματική βλάβη ή αν η πράξη εκτελέστηκε με ιδιαίτερη σκληρότητα εναντίον προσώπου ή αν ο δράστης έκανε χρήση πολεμικού τυφεκίου ή πυροβόλου όπλου που φέρει φυσίγγιο των 40 χιλιοστών και άνω ή πολυβόλου ή υποπολυβόλου ή χειροβομβίδας ή εκρηκτικού μηχανισμού ή βαρέως όπλου ή όπλου πυροβολικού, επιβάλλεται ισόβια κάθειρξη.

Εδώ ο ζακ ήταν μόνος του, ποιον απειλούσε;

Ο 1ος αστυνομικός αναφέρει "Μόνο την βιτρίνα, είδα αναστατωμένη. Άλλα στοιχεία ληστείας δεν είδα. Ο Ζακ είχε πάνω του μόνο κινητό και αναπτήρα. Επίσης δεν είδα ανοιχτά συρτάρια".,

Για τα ναρκωτικά, το Βήμα έλεγε 1 μια μερα πριν ότι δεν φαίνεται να είχε πάρει ναρκωτικά και οι εξετάσεις βγήκαν ότι δεν είχε πάρει ναρκωτικά.

Οι 10 σελίδες πόρισμα των ιατροδικαστών αναφέρει ότι: "Ο θάνατος του Ζακ επήλθε από επεισόδιο στα πολλαπλά τραύματα".

Δε ξέρω γιατί ο Φώτης συνεχίζει τα ψέμματα, άντε ο akiko δεν ήξερε όλα τα στοιχεία. Τα στοιχεία αυτά είναι σε εκθέσεις, ο Φώτης δε ξέρω γιατί
 

Volkswagen Fan

Επιφανές μέλος

Ο Fotis. αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι 24 ετών, επαγγέλεται Οικονομολόγος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 27,317 μηνύματα.
Προτείνω να δούμε το θέμα από την αρχή:

Είναι ένας σε 1 κοσμηματοπωλείο και κλειδώνεται μέσα, χωρίς να είναι κανείς άλλος μέσα.

Πάνω του βρέθηκαν λεφτά; Οχι
Κοσμήματα; Οχι
Αποτυπώματα στην ταμειακή; Οχι

Οπότε δεν υπάρχει κλοπή

Στο μαχαίρι akiko δεν βρήκαν τα αποτυπώματα του zak το dna είναι το αίμα του Ζακ. Δεν είναι σοβαρό στοιχείο (περίπτωση Ηλιάνας)

Τώρα ας πούμε για αυτά που ακούστηκαν.

Ληστεία

Ληστεία βάση ΠΚ έχουμε

1.Όποιος με σωματική βία εναντίον προσώπου ή με απειλές ενωμένες με επικείμενο κίνδυνο σώματος ή ζωής αφαιρεί από άλλον ξένο (ολικά ή εν μέρει) κινητό πράγμα ή τον εξαναγκάζει να του το παραδώσει για να το ιδιοποιηθεί παρανόμως, τιμωρείται με κάθειρξη. Η τέλεση της πράξης του προηγούμενου εδαφίου με κάλυψη ή αλλοίωση των χαρακτηριστικών του προσώπου του δράστη συνιστά επιβαρυντική περίσταση.
2.Αν ο υπαίτιος της πράξεως αυτής έφερε πολεμικό τυφέκιο ή πυροβόλο όπλο που φέρει φυσίγγιο των 40 χιλιοστών και άνω ή πολυβόλο ή υποπολυβόλο ή χειροβομβίδα ή εκρηκτικό μηχανισμό ή βαρύ όπλο ή όπλο πυροβολικού, τιμωρείται με κάθειρξη τουλάχιστον δέκα ετών.2. Αν από την πράξη προήλθε ο θάνατος κάποιου προσώπου ή βαριά σωματική βλάβη ή αν η πράξη εκτελέστηκε με ιδιαίτερη σκληρότητα εναντίον προσώπου ή αν ο δράστης έκανε χρήση πολεμικού τυφεκίου ή πυροβόλου όπλου που φέρει φυσίγγιο των 40 χιλιοστών και άνω ή πολυβόλου ή υποπολυβόλου ή χειροβομβίδας ή εκρηκτικού μηχανισμού ή βαρέως όπλου ή όπλου πυροβολικού, επιβάλλεται ισόβια κάθειρξη.

Εδώ ο ζακ ήταν μόνος του, ποιον απειλούσε;

Ο 1ος αστυνομικός αναφέρει "Μόνο την βιτρίνα, είδα αναστατωμένη. Άλλα στοιχεία ληστείας δεν είδα. Ο Ζακ είχε πάνω του μόνο κινητό και αναπτήρα. Επίσης δεν είδα ανοιχτά συρτάρια".,

Για τα ναρκωτικά, το Βήμα έλεγε 1 μια μερα πριν ότι δεν φαίνεται να είχε πάρει ναρκωτικά και οι εξετάσεις βγήκαν ότι δεν είχε πάρει ναρκωτικά.

Οι 10 σελίδες πόρισμα των ιατροδικαστών αναφέρει ότι: "Ο θάνατος του Ζακ επήλθε από επεισόδιο στα πολλαπλά τραύματα".

Δε ξέρω γιατί ο Φώτης συνεχίζει τα ψέμματα, άντε ο akiko δεν ήξερε όλα τα στοιχεία. Τα στοιχεία αυτά είναι σε εκθέσεις, ο Φώτης δε ξέρω γιατί


Είναι ψέματα ότι ένας ναρκομανής ήταν μέσα σε ένα ιδιωτικο χώρο παράνομα;Τι έκανε μέσα εκεί;Ήθελε να ψωνίσει μήπως;
 

Δημοσιοκαφρος-γραφος

Διακεκριμένο μέλος

Ο Σωτήρης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 26 ετών, επαγγέλεται Δημοσιογράφος και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 6,852 μηνύματα.
Θ
Είναι ψέματα ότι ένας ναρκομανής ήταν μέσα σε ένα ιδιωτικο χώρο παράνομα;Τι έκανε μέσα εκεί;Ήθελε να ψωνίσει μήπως;

Σου είπα τι λέει η έκθεση αν πήρε ναρκωτικά, τον λες ναρκομανή.
2ον από που και έως που παράνομα;
Φώτη δεν είσαι δικηγορος
 

Volkswagen Fan

Επιφανές μέλος

Ο Fotis. αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι 24 ετών, επαγγέλεται Οικονομολόγος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 27,317 μηνύματα.
Θ


Σου είπα τι λέει η έκθεση αν πήρε ναρκωτικά, τον λες ναρκομανή.
2ον από που και έως που παράνομα;
Φώτη δεν είσαι δικηγορος

Δεν είναι παράνομο για εσένα ένας να έχει μπει στο κοσμηματοπώλιο με τον ιδιοκτήτη να λείπει και το μαγαζί κλειστό;
Τρολαρεις φίλε μου βραδιάτικα.
 

Δημοσιοκαφρος-γραφος

Διακεκριμένο μέλος

Ο Σωτήρης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 26 ετών, επαγγέλεται Δημοσιογράφος και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 6,852 μηνύματα.
ΒΓΦ
Δεν είναι παράνομο για εσένα ένας να έχει μπει στο κοσμηματοπώλιο με τον ιδιοκτήτη να λείπει και το μαγαζί κλειστό;
Τρολαρεις φίλε μου βραδιάτικα.


Το μαγαζί δεν ήταν κλειστό.
Με την ίδια λογική ποιος του λέει ότι ο ιδιοκτήτης δεν ήταν τουαλετα;
Επίσης αν πας σούπερ μάρκετ και ο ιδιοκτήτης δεν είναι εκει μην μπαινεις Φώτη, θα σαι και εσυ παράνομος
Όταν έλεγα δε ξερεις τους νομους μου το επαιζες νομοταγής.
Τώρα ξαφνικά βγάζεις νομους από το μυαλό σου
 

Volkswagen Fan

Επιφανές μέλος

Ο Fotis. αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι 24 ετών, επαγγέλεται Οικονομολόγος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 27,317 μηνύματα.
ΒΓΦ



Το μαγαζί δεν ήταν κλειστό.
Με την ίδια λογική ποιος του λέει ότι ο ιδιοκτήτης δεν ήταν τουαλετα;
Επίσης αν πας σούπερ μάρκετ και ο ιδιοκτήτης δεν είναι εκει μην μπαινεις Φώτη, θα σαι και εσυ παράνομος
Όταν έλεγα δε ξερεις τους νομους μου το επαιζες νομοταγής.
Τώρα ξαφνικά βγάζεις νομους από το μυαλό σου

Εντάξει φίλε κάτσε και πίστευε ότι το μαγαζί ήταν κλειστό και ότι ο νεκρός έτσι βρέθηκε με ένα μαχαίρι στο χέρι.
 

Δημοσιοκαφρος-γραφος

Διακεκριμένο μέλος

Ο Σωτήρης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 26 ετών, επαγγέλεται Δημοσιογράφος και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 6,852 μηνύματα.
Εντάξει φίλε κάτσε και πίστευε ότι το μαγαζί ήταν κλειστό και ότι ο νεκρός έτσι βρέθηκε με ένα μαχαίρι στο χέρι.

Εσυ ειπες το μαγαζί ήταν κλειστό εγώ είπα ότι δεν ήταν.
Για το μαχαίρι είπα από το 1ο ποστ δεν είχε
 

Volkswagen Fan

Επιφανές μέλος

Ο Fotis. αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι 24 ετών, επαγγέλεται Οικονομολόγος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 27,317 μηνύματα.

Δημοσιοκαφρος-γραφος

Διακεκριμένο μέλος

Ο Σωτήρης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 26 ετών, επαγγέλεται Δημοσιογράφος και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 6,852 μηνύματα.
Γιατί μπροστά ήσουν;


2 ερωτησεις:
Εσυ που λες αυτα 1. Ήσουν μπροστά; 2. Εγώ δε λέω την γνώμη μου αλλά τις εκθέσεις της αστυνομίας και τα λοιπα.
Εσυ βγάζεις από τα συμπεράσματα σου από το κεφαλι σου
 

Volkswagen Fan

Επιφανές μέλος

Ο Fotis. αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι 24 ετών, επαγγέλεται Οικονομολόγος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 27,317 μηνύματα.
2 ερωτησεις:
Εσυ που λες αυτα 1. Ήσουν μπροστά; 2. Εγώ δε λέω την γνώμη μου αλλά τις εκθέσεις της αστυνομίας και τα λοιπα.
Εσυ βγάζεις από τα συμπεράσματα σου από το κεφαλι σου


Πρώτον εγώ λέω ότι έδειξαν οι κάμερες και η Ελας είπε ότι είχε μαχαίρι.

Δεν καταλαβαίνω γιατί τόση υποστήριξη βέβαια στον συγκεκριμένο άνθρωπο.Μηπως επειδή ανήκε στην Λοατ κοινότητα;Γιατί τόσοι άνθρωποι καθημερινά χάνουν την ζωή τους άδικα αλλά κανείς δεν ενδιαφέρεται.
 

Δημοσιοκαφρος-γραφος

Διακεκριμένο μέλος

Ο Σωτήρης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 26 ετών, επαγγέλεται Δημοσιογράφος και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 6,852 μηνύματα.
Πρώτον εγώ λέω ότι έδειξαν οι κάμερες και η Ελας είπε ότι είχε μαχαίρι.

Δεν καταλαβαίνω γιατί τόση υποστήριξη βέβαια στον συγκεκριμένο άνθρωπο.Μηπως επειδή ανήκε στην Λοατ κοινότητα;Γιατί τόσοι άνθρωποι καθημερινά χάνουν την ζωή τους άδικα αλλά κανείς δεν ενδιαφέρεται.


Σου είπα τι λέει η έκθεση για το μαχαίρι.
Αν είχε μαχαίρι χωρίς αποτυπώματα στο μαχαίρι, πως έγινε αυτο; Του το έβαλε άλλος;
Μόνο του μπήκε;
Όποτε το μαχαίρι το βλέπω χλωμό.
Σταματα τα ψέμματα και τους νομους από το μυαλό σου.
Ρεζίλι γίνεσαι
 

Volkswagen Fan

Επιφανές μέλος

Ο Fotis. αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι 24 ετών, επαγγέλεται Οικονομολόγος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 27,317 μηνύματα.
Σου είπα τι λέει η έκθεση για το μαχαίρι.
Αν είχε μαχαίρι χωρίς αποτυπώματα στο μαχαίρι, πως έγινε αυτο; Του το έβαλε άλλος;
Μόνο του μπήκε;
Όποτε το μαχαίρι το βλέπω χλωμό.
Σταματα τα ψέμματα και τους νομους από το μυαλό σου.
Ρεζίλι γίνεσαι


Μπα ρεζίλι γίνονται μερικοί άλλοι φίλε.Αν ο συγκεκριμένος δεν ήταν ανήκε στην ΛΟΑΤ ομάδα ούτε τέτοιος Χαμος θα γινόταν ούτε τίποτα,ίσα ίσα που θα τον κατηγορούσαν κιολας.Αρα αφήνω μερικούς να τιμούν την ψυχή του Ζακ μόνο και μόνο επειδή ήταν ομοφιλοφιλος (μαγκιά του αλλά άσχετη με το θέμα).
Ίσα ίσα ο λόγος που έγινε αυτός ο ντόρος δεν τιμούν τον άνθρωπο που δεν ζει πλέον.
 

Δημοσιοκαφρος-γραφος

Διακεκριμένο μέλος

Ο Σωτήρης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 26 ετών, επαγγέλεται Δημοσιογράφος και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 6,852 μηνύματα.
Μπα ρεζίλι γίνονται μερικοί άλλοι φίλε.Αν ο συγκεκριμένος δεν ήταν ανήκε στην ΛΟΑΤ ομάδα ούτε τέτοιος Χαμος θα γινόταν ούτε τίποτα,ίσα ίσα που θα τον κατηγορούσαν κιολας.Αρα αφήνω μερικούς να τιμούν την ψυχή του Ζακ μόνο και μόνο επειδή ήταν ομοφιλοφιλος (μαγκιά του αλλά άσχετη με το θέμα).
Ίσα ίσα ο λόγος που έγινε αυτός ο ντόρος δεν τιμούν τον άνθρωπο που δεν ζει πλέον.


Επειδή τιμάμε τους νεκρούς γινόμαστε ρεζίλι εσυ πριν τον συκοφαντουσες
 

Volkswagen Fan

Επιφανές μέλος

Ο Fotis. αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι 24 ετών, επαγγέλεται Οικονομολόγος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 27,317 μηνύματα.
Επειδή τιμάμε τους νεκρούς γινόμαστε ρεζίλι εσυ πριν τον συκοφαντουσες

Η πλειοψηφία που έκανε χαμό πέρσι ήταν επειδή ήταν Λοατ.Τοσοι άνθρωπο χάνουν την ζωή τους καθημερινά άδικα από ληστές κτλ είδες να μιλήσει κάποιος;
 

Δημοσιοκαφρος-γραφος

Διακεκριμένο μέλος

Ο Σωτήρης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 26 ετών, επαγγέλεται Δημοσιογράφος και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 6,852 μηνύματα.
Θ
Η πλειοψηφία που έκανε χαμό πέρσι ήταν επειδή ήταν Λοατ.Τοσοι άνθρωπο χάνουν την ζωή τους καθημερινά άδικα από ληστές κτλ είδες να μιλήσει κάποιος;
Δεν έκαναν για αυτο.
Ρωτάω καρατζαφερη και Τατιάνα για τα δημοψηφίσματα τους
Ρωτα αυτους (και τον εαυτό σου ) που έβριζαν τον νεκρό
 

akikos

Επιφανές μέλος

Ο Ανδρέας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Η.Μ.Μ.Υ. και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 11,852 μηνύματα.
Δε ξέρω γιατί ο Φώτης συνεχίζει τα ψέμματα, άντε ο akiko δεν ήξερε όλα τα στοιχεία. Τα στοιχεία αυτά είναι σε εκθέσεις, ο Φώτης δε ξέρω γιατί
Για το μαχαίρι είναι απλά τα πράγματα. Το μαγαζί είχε κάμερες και μπορεί να αποδειχθεί πιάνου ήταν το μαχαίρι.
 

Δημοσιοκαφρος-γραφος

Διακεκριμένο μέλος

Ο Σωτήρης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 26 ετών, επαγγέλεται Δημοσιογράφος και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 6,852 μηνύματα.
Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

paskmak

Διάσημο μέλος

Ο paskmak αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών, επαγγέλεται Γιατρός και μας γράφει απο Γερμανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 2,503 μηνύματα.
Η εκδίκαση της υπόθεσης του Ζακ θα γινει στις 21.10.20, ευτυχώς πέρασαν μονο 2 και όχι 20 χρονια απο τοτε , αν και φοβαμαι ότι από αναβολή σε αναβολή δεν θα εκδικαστεί ποτέ.


 

giannhs2001

Επιφανές μέλος

Ο Ιωάννης αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι 22 ετών, επαγγέλεται Ιστορικός και μας γράφει απο Κατερίνη (Πιερία). Έχει γράψει 17,858 μηνύματα.
Ήταν στο εθελοντικό τάγμα των Ελλήνων του ΝΑΤΟ στην Γιουγκοσλαβία τότε στον πόλεμο δεκαετία 90'. Ενώ σύσσωμος ο Ελληνικός πληθυσμός διαμαρτύρονταν και παρεμπόδισε τα νατοϊκά στρατεύματα του θανάτου να περάσουν από την Ελλάδα στην Γιουγκοσλαβία κάποιοι <<εφιάλτες>> βρήκαν ευκαιρία και πήγαν με το ΝΑΤΟ όπου όπως αποδείχτηκε από μεταπολεμικές επιτροπές συμμετείχαν σε διάφορα εγκλήματα πολέμου. Σιγά μην εκδικάζονταν τα τσιράκια του ΝΑΤΟ.

Δεν ήταν σίγουρα η πρώτη φορά που σκότωνε άνθρωπο και αυτό φάνηκε από τον σαδισμό που έβγαζε ( δεν δίστασε ούτε την βιτρίνα του καταστήματος του να σπάσει με κλωτσιές ). Αφού τους αφήσαμε ελεύθερους και δεν τους εκδικάσαμε τότε για εγκλήματα κατά της ανθρωπότητας ας τα λουστούμε τώρα.
 
Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

Lady M

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Lady M αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Δανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 1,393 μηνύματα.
Απορία:

Είδα ότι η Στέγη Ιδρύματος Ωνάση φωταγωγήθηκε με το πρόσωπο του Ζακ Κωστόπουλου.
Μου έκανε εντύπωση και διάβασα αμφιλεγόμενα σχόλια.
Αν θυμάμαι σωστά ο άνθρωπος αυτός είχε δολοφονηθεί όταν αποπειράθηκε να ληστέψει κοσμηματοπωλείο.

Για ποιον λόγο όμως συμβολοποιείται; Δεν το λέω ειρωνικά, απλώς δεν γνωρίζω κάτι περισσότερο το θέμα.
 

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top