Υπόθεση Τοπαλούδη

Dias

Επιφανές μέλος

Ο Dias αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Φυσικός. Έχει γράψει 10,063 μηνύματα.
Κι όμως η εισαγγελέας είχε δίκιο και είπε ότι έπρεπε να πει. Το παιχνίδι των συνηγόρων ήταν αισχρό. Ο Κούγιας δεν υπάρχει στη σφαίρα των ανθρώπων..

Οι αναφορές της Εισαγγελέως που ενόχλησαν τους δικηγόρους:​

"Από τη στιγμή που οι συνήγοροι μπαίνουν στην υπόθεση αρχίζουν τα ψέματα, τα σενάρια για τη συσκότιση της αλήθειας. Έχω ακούσει από συνηγόρους κατηγορουμένων να λένε ότι είμαστε συλλειτουργοί της Δικαιοσύνης. Συλλειτουργός στη Δικαιοσύνη είναι αυτός που αποσκοπεί σε αυτό που αποσκοπεί όλη η Δικαιοσύνη. Στην ανεύρεση της αλήθειας",
"Υπάρχει κοινή γραμμή. Κοινή γραμμή για διάχυση της ευθύνης. Παίζεται και από τους δικηγόρους αυτό το παιχνίδι …. Αποσκοπεί όχι στους δικαστές αλλά στους ενόρκους",
"Πείτε τα έτσι και μετά αλλιώς και έτσι όλο και κάποια αμφιβολία θα γεννηθεί".

1644863984916.png
 

Πουπουλίνα

Επιφανές μέλος

Η Πουπουλίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Ζωγράφος και μας γράφει απο Κόρινθος (Κόρινθος). Έχει γράψει 29,425 μηνύματα.
Ο πολιτισμος εχει και τα ορια του ωστοσο η λασπολογια του συγκεκριμενου ανθρωπου οχι. Simple as that.
Προτιμω να βριζω τα σκουπιδια που εγκληματισαν..αν δεν σε πειραζει και να μην αποπροσανατολιζω την κουβεντα στον Κουγια.Το ΘΕΜΑ ΕΔΩ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ Ο ΚΟΥΓΙΑΣ...ΑΛΛΑ ΤΑ ΣΙΧΑΜΑΤΑ ΠΟΥ ΕΓΚΛΓΗΜΑΤΙΣΑΝ..ΑΝ ΔΕΝΣ Ε ΠΕΙΡΑΖΕΙ.
 

asdfqwerty

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο asdfqwerty αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 1,347 μηνύματα.
Προτιμω να βριζω τα σκουπιδια που εγκληματισαν..αν δεν σε πειραζει και να μην αποπροσανατολιζω την κουβεντα στον Κουγια.Το ΘΕΜΑ ΕΔΩ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ Ο ΚΟΥΓΙΑΣ...ΑΛΛΑ ΤΑ ΣΙΧΑΜΑΤΑ ΠΟΥ ΕΓΚΛΓΗΜΑΤΙΣΑΝ..ΑΝ ΔΕΝΣ Ε ΠΕΙΡΑΖΕΙ.
Τα caps lock τι φαση, μετα απο 10 λεξεις παθαινεις εγκεφαλικο?
 

Guest 528707

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Αυτη η εικονα ρε φιλε απο την ωρα που την ειδα μαχαιρια στο στομαχι και τοσο θυμο παραλληλα οτι μπορει να ηταν και το δικο μου κοριτσι και οποιοδηποτε αλλο κοριτσι ....
Δεν παλευεται ρε σεις οτι και να λετε γι αυτες τις μανες .......

Πως κρατιουνται ειλικρινα τις θαυμαζω για το μεγαλειο τους ....το λεω και δεν το παίρνω πισω με τιποτα ..
Εκει θα ημουν οσα χρονια και να περνουσαν ...εκει οταν θα εβγαιναν απο την φυλακη και θα τους εκανα να μην ξεχασουν ποτε αυτη τη μερα και φυσικα οχι με θανατο ..ο θανατος θα ηταν λυτρωση μπροστα σε αυτο που πραγματικα μου βγαινει και μονο στην ιδεα ολου αυτου ..
 

akikos

Επιφανές μέλος

Ο Ανδρέας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Η.Μ.Μ.Υ. και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 11,842 μηνύματα.

Πουπουλίνα

Επιφανές μέλος

Η Πουπουλίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Ζωγράφος και μας γράφει απο Κόρινθος (Κόρινθος). Έχει γράψει 29,425 μηνύματα.
Ότι και να πουμε...ειναι ενα τιποτα...
20:24, Δευτέρα 15 Ιανουαρίου 2024

κοινωνία

Ελένη Τοπαλούδη: Γενέθλια στον τάφο της έκαναν και φέτος οι γονείς της – «Ερχόμαστε με τούρτα πάνω στα κρύα μάρμαρα…»


Η Ελένη Τοπαλούδη η οποία δολοφονήθηκε άγρια στην Ρόδο θα είχε γενέθλια, σήμερα, 15 Ιανουαρίου. Οι γονείς της, Γιάννης και Κούλα επισκέφθηκαν τον τάφο της στο Διδυμότειχο με μια τούρτα για να τιμήσουν τη μνήμη της αδικοχαμένης κόρης τους.
Η μητέρα της, έκανε μια ανάρτηση στον προσωπικό λογαριασμό της στο Facebook, η οποία ραγίζει καρδιές.

Η ανάρτηση​

ΕΛΕΝΗ ΜΟΥ

15/1/97 γεννήθηκες και γέμισε η αγκαλιά μου, η ψυχή μου και η καρδιά μου πληρότητα και αγαλλιαση.
Ήρθε ξαφνικά μια τραγική ημερομηνία και μου δολοφόνησε τα πάντα.
28/11/2018.
Προσπαθώ κάθε στιγμή και κάθε λεπτό να σταθώ όρθια. Σ’ αυτό με βοηθάει ο πατέρας σου. Αν δεν τον είχα αυτόν τον άνθρωπο τι θακανα εαυτήν την παλιοζωη; Ευτυχώς που με βοηθάει σε ΟΛΑ.ΣΤΗΡΙΓΜΑ ΚΑΙ ΣΥΜΠΑΡΑΣΤΑΤΗΣ ΣΕ ΟΛΑ. ΠΑΝΤΑ ΤΑ ΔΙΚΑ ΤΟΥ ΘΕΛΩ ΣΕ ΤΕΛΕΥΤΑΙΑ ΠΡΟΤΕΡΑΙΟΤΗΤΑ. ΣΗΜΕΡΑ ΚΟΡΙΤΣΑΚΙ ΜΟΥ ΕΙΝΑΙ Η ΜΕΡΑ ΤΩΝ ΓΕΝΕΘΛΙΩΝ ΣΟΥ.

ΕΔΩ ΚΑΙ ΠΟΛΛΕΣ ΜΕΡΕΣ ΠΟΝΑΩ ΚΑΙ ΠΟΝΑΩ ΚΑΙ ΠΟΝΑΩ ΚΑΙ ΑΥΤΟΣ Ο ΠΟΝΟΣ ΚΑΘΗΜΕΡΙΝΑ ΓΙΝΕΤΑΙ ΑΝΥΠΟΦΟΡΟΣ .ΕΙΝΑΙ ΣΑΝ ΤΣΟΥΝΑΜΙ ΠΟΥ ΣΕ ΚΑΤΑΒΡΟΧΘΙΖΕΙ ΚΑΙ ΠΑΙΡΝΕΙ ΤΑ ΠΑΝΤΑ ΣΤΟ ΠΕΡΑΣΜΑ ΤΟΥ.
ΕΛΕΝΗ ΜΟΥ… ΑΥΤΟ ΠΟΥ ΜΕ ΠΑΡΗΓΟΡΕΙ ΕΙΝΑΙ ΟΤΙ ΤΑ ΠΕΡΙΣΣΟΤΕΡΑ ΧΡΟΝΙΑ ΜΟΥ ΠΕΡΑΣΑΝΕ. ΙΣΩΣ ΜΕ ΑΠΟΜΕΝΟΥΝ ΠΟΛΥ ΛΙΓΑ. ΠΕΡΙΜΕΝΩ ΤΗΝ ΩΡΑ ΚΑΙ ΤΗ ΣΤΙΓΜΗ ΠΟΥ ΘΑ ΣΥΝΑΝΤΗΘΟΥΜΕ ΚΑΙ ΔΕΝ ΘΑ ΕΠΙΤΡΕΨΩ ΚΑΝΕΝΑΝ ΝΑ ΜΑΣ ΧΩΡΙΣΕΙ.
ΚΟΡΙΤΣΑΚΙ ΜΟΥ ΜΙΚΡΟ,
ΠΑΙΔΑΚΙ ΜΟΥ ΚΑΛΟ
ΠΟΥ ΠΗΓΑΝ ΤΑ ΟΝΕΙΡΑ ΣΟΥ;
ΠΟΥ ΠΗΓΑΝ ΟΛΑ ΑΥΤΑ ΠΟΥ ΗΘΕΛΕΣ ΝΑ ΠΡΑΓΜΑΤΟΠΟΙΗΣΕΙΣ;
ΤΙ ΓΙΝΑΝΕ ΠΑΓΕΡΑ ΜΑΡΜΑΡΑ;
ΝΑ ΡΧΟΜΑΣΤΕ ΜΕ ΤΗΝ ΤΟΥΡΤΑ ΚΑΙ ΤΑ ΚΕΡΑΚΙΑ
ΤΩΝ ΓΕΝΕΘΛΙΩΝ ΣΟΥ ,ΠΑΝΩ ΣΤΑ ΚΡΥΑ ΜΑΡΜΑΡΑ.
ΠΟΥ ΕΙΣΑΙ ΕΛΕΝΗ ΜΟΥ;
ΠΕΡΙΜΕΝΩ ΝΑΡΘΕΙΣ.
ΠΕΡΙΜΕΝΩ Ν ΑΝΟΙΞΕΙ Η ΠΟΡΤΑ ΚΑΙ ΝΑ ΠΕΙΣ
ΗΡΘΑ ΜΑΜΑ ΚΑΙ ΕΓΩ ΝΑ ΠΑΝΗΓΥΡΙΖΩ.
Ε ΞΥΠΝΑ ΤΡΑΓΙΚΗ ΜΗΤΕΡΑ.
ΜΗ ΠΙΣΤΕΥΕΙΣ ΣΕ ΨΕΥΤΙΚΑ ΘΑΥΜΑΤΑ….
ΓΙΑΤΙ-ΓΙΑΤΙ-ΓΙΑΤΙ?????????

Γιατι η πατριαρχια και ο σεξισμος ακομα καλα κρατουν στον κοσμο αλλα πολυ και στο ελλαδισταν.
Για αυτο.
Η γυναικα αντικειμενο.
ΑΥΤΗ ΕΙΝΑΙ Η ΑΛΗΘΕΙΑ.
 

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top